Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, đubrivo. said:

 

mogu i ja onda da kažem kako se "titula celticsa 2008. nije dogodila" jer nisam gledao nba između 2003. i 2009.

ali ima gugla i interneta da potvrde to

 

to ponekada, kada žele da veruju u čudo, kažu i neki navijači knicksa - nyc će dovesti free agents u knickse. a opet se vrlo lako može proveriti via infernet koliko je značajnih slobodnih agenata IKADA došlo u nyk: tu ćeš videti da i u vremenu kada su velika tržišta zaista bila bitna za igrače (pre interneta i društvenih mreža cca pre 2010e) i dalje nisu dolazili neki mamojebi u knickse. a knicksi su u jednom od najuzbudljivijih gradova na svetu, redovni učesnici finala konferencije a ponekada i cele lige tokom 90ih pa ništa.

 

to tvoje "da su bili makar pristojni" je teška pretpostavka: u knickse su uvek dolazile bivše zvezde u FA ali ne i neki koji su relevantni u tom trenutku


Ne kažem da to što nisam pratio NBA kad sam imao 10 meseci treba da mi bude izgovor da nemam argument, to kažem jer ne mislim da ima smisla da te u bilo šta ubeđujem po tom pitanju, mogu samo da prihvatim tvoje argumente.

Neozbiljno je misliti da veliko tržište danas nije bitno, nakon Brona i Lejkersa, Lenarda&Đorđa i Klipersa i Bruklina sa ovom dvojicom. To se skoro pa juče desilo. Pa Lebron je izjavljivao da ne može da regrutuje u Cle pa se zato seli u Lejkerse. I to što istorijski igrači možda ne dolaze kao FA u Nikse baš i ne utiče na skorašnju situaciju u vezi regrutovanja.

"Da su makar bili pristojni" nije teška pretpostavka, to se bukvalno dogodilo sa Bruklinom, Kajrijem i Durantom. Isti grad i market, 2 kluba, jedan solidan, drugi očajan, igrači hoće u NY, krajnji rezultat znamo. Koja promenjiva je uticala na krajnji odabir?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, stefan81888 said:




Neozbiljno je misliti da veliko tržište danas nije bitno, nakon Brona i Lejkersa, Lenarda&Đorđa i Klipersa i Bruklina sa ovom dvojicom. To se skoro pa juče desilo. Pa Lebron je izjavljivao da ne može da regrutuje u Cle pa se zato seli u Lejkerse. I to što istorijski igrači možda ne dolaze kao FA u Nikse baš i ne utiče na skorašnju situaciju u vezi regrutovanja.

"Da su makar bili pristojni" nije teška pretpostavka, to se bukvalno dogodilo sa Bruklinom, Kajrijem i Durantom. Isti grad i market, 2 kluba, jedan solidan, drugi očajan, igrači hoće u NY, krajnji rezultat znamo. Koja promenjiva je uticala na krajnji odabir?

 

ja ti pričam iz ugla knicksa & vremena kada je veliko tržište bilo važnije nego danas.

 

knicksi su bili jedni od 5-6 najrelevantnijih ekipa od 1990 do 2000. u free agencyju su potpisali allan housetona za tih 10 godina a da je bio jako jako dobar, kao možda paul george danas ali i to je verovatno preterivanje. onda narednih 10 godina (iako je uspeh makar u prvih 5god svež) nisu potpisali nikoga relevantnog osim amarea sa sjebanim kolenima. od tada nikoga.

 

daklem, veliko tržište je vezano za velike franšize a ne za velike gradove. clippersi sa leonardom i georgeom prikolicom su outliers. 

 

lakersi su lakersi a celticsi celticsi. čak i celticsi (čekiraju sve kolone: veliko tržište, velika franšiza) imaju proiblem da dovedu velike igrače zbog reputacije maga grada i franšize koja baca igrače kao iskorišćene kondome. a celticsi su za mene top2 sa lakersima, iako obe elkipe ne podnosim.

7 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Provlacio je uinij vec relativno skoro tu pricu o padu znacaja small-big market distinkcije sa argumentacijom drustvenih mreza and stuff, ali to je jednostavno (jos uvek) jako daleko od istine. 

 

opet kažem, nađi mi neki ozbiljan FA ulov od strane knicksa, bilo da su relevantni, bilo da su bedni, bilo da je vreme pre interneta ili posle pa da popričamo na tim osnovama. za mene je to teška opsena novinara

....

velika tržišta lakše akumuliraju novac ali velika tržišta ne akumuliraju obavezno sjajne igrače, to je rezervisano za nekolicinu.

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

Amare, Chandler, Kidd, JR Smith😀

 

Lejkersima je trebalo dosta vremena da se vrate s obzirom na trziste, prostor u salary capu i stvarno su ispostovali Kobija maximalno i opet ni to nije bilo dovoljno da dodje neki allstar a kamoli superstar posle Kobija prve 2-3 godine. Ima tu mnogo faktora koji treba da se poklope.

 

Ja i dalje ostajem pri tvdrnji da bi Lejkersi doveli Kawhija i Wayoff P-a da nisu doveli Lebrona ali da ta 2 nisu htjela da igraju sa njim i budu 2 ili 3 zvijezda jer se pretpostavljalo da ce AD doci tj da ce dati sta god treba za njega

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Amare, Chandler, Kidd, JR Smith😀

 

 

ili se uozbilji da diskutujemo ili namigni da se zajebavaš.

amare je "hail mary" potez, svi pa i knicksi su znali da ima urnisana kolena ali su zagrizli baš zato što nikoga ne mogu da dovedu.

jason kidd je došao u poslednjoj sezoni pred penziju (čudo nisi pomenuo sheeda,cambyja, kenyon martina, pošto su bili u istom sastavu

 

jr smith free agency heroj.

chandler tyson. za njega je rudy gobert goat. ali ajde, jeste doveli su jebenog chandlera

Link to comment
Share on other sites

ps.

 

1 veliko tržište + veliki rezultati = allan houseton za 10 godina

2 veliko tržište bez rezultata = ranjeni amare + tyson ne igram plej of chandler za 20 godina

 

opasan biznis to veliko tržište

1 minute ago, Miki28 said:

Najbolju kosarku ste igrali sa tim Amareom i Feltonom

 

kako najbolju kada sad igramo još bolje sa goat juliusom i sub-goat paytonom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ja tog houstona pamtim kao jedan od gorih ugovora u to vreme

 

zato što je bio najveći ugovor u drugoj polovini 90ih i početkom 2iljaditih

 

nije bitno, on je isporučivao svoje ali jeste preplaćen debelo, zato što smo valjda veliko tržište gde igrači hrle da dođu. 

zato i kažem, hajde da vidimo realno gde to idu veliki igrači - to nije veliko tržište nego par većih franšiza. knicksi u bilo kojoj kombinaciji (prvaci 70ih, opasni contender koji gubi 3:4 finala ili finala konferencije 90ih, dumpster fire 2iljaditih) - nije mogao da dovede superstarove izvan drafta ili trejda.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, đubrivo. said:

ja ti pričam iz ugla knicksa & vremena kada je veliko tržište bilo važnije nego danas.

 

knicksi su bili jedni od 5-6 najrelevantnijih ekipa od 1990 do 2000. u free agencyju su potpisali allan housetona za tih 10 godina a da je bio jako jako dobar, kao možda paul george danas ali i to je verovatno preterivanje. onda narednih 10 godina (iako je uspeh makar u prvih 5god svež) nisu potpisali nikoga relevantnog osim amarea sa sjebanim kolenima. od tada nikoga.

 

daklem, veliko tržište je vezano za velike franšize a ne za velike gradove. clippersi sa leonardom i georgeom prikolicom su outliers. 

 

lakersi su lakersi a celticsi celticsi. čak i celticsi (čekiraju sve kolone: veliko tržište, velika franšiza) imaju proiblem da dovedu velike igrače zbog reputacije maga grada i franšize koja baca igrače kao iskorišćene kondome. a celticsi su za mene top2 sa lakersima, iako obe elkipe ne podnosim.


Ako je veliko tržište bilo važnije nekad nego sad (zbog medija i društvenih mreža) a Niksi nisu uspevali da dovuku igrače..pa zar to ne govori o Niksima? 

Izguglao sam malo, evo neke proizvoljne liste potpisivanih FA, ima i  Niksa: https://hoopshabit.com/2019/06/24/nba-free-agency-30-greatest-free-agent-signings-nba-history/

Opet kažem, istorija FA potpisa ne mora da utiče na ishode FA trke danas. Ali rezultati ekipe utiču.

 

Ne znam zašto si ovde ignorisao Bruklin, oni nemaju baš neki istorijski uppeh pa su napravili dobar tim sad. I LAC baš pokazuju da je danas bitan grad a ne istorija.

Da Boston ne potpisuje FA jer je maga je malo out there, pa Kemba je potpisao kao FA maltene. Boston je big ali ne big enough danas, upravo jer se gleda grad a ne istorija. A ovo kako Boston baca igrače..Ono, Vejd i Miami, SAS i Parker.. ajde da se ne lažemo da samo to Boston radi.

Lejkersi su odličan primer, prvo sprdnja sa Braantovom poslednjom sezonom, a onda Bron bukvalno sam reši da dodje u LAL, nije ga FO vrbovao. Onda kidnapuju Dejvisa. Jedino što su smisleno radili su solidni pikovi, ništa više.

Edit: razumem šta hoćeš da mi sa istorijske strane kažeš, ali meni to više deluje kao opravdanje za oino što se danas dešava sa big marketima.

 

Edit 2: odnosno opravdanje za propuste u sadasnjosti

Edited by stefan81888
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stefan81888 said:


Ako je veliko tržište bilo važnije nekad nego sad (zbog medija i društvenih mreža) a Niksi nisu uspevali da dovuku igrače..pa zar to ne govori o Niksima? 
 

 

pa čekaj, ako 10 godina igraju finala a i kad ne igraju su tu u top 5-6 a veliko su tržište a nije bio dolan mlađi vlasnik niti su imali nekih opasnih kikseva = šta to govori osim da moja teorija ima smisla?

..

odnosno, kako to da durant & irving 90ih i početkom 2iljaditih nisu došli u knickse ako samo treba biti veliko tržište i dobar???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stefan81888 said:

Lejkersi su odličan primer, prvo sprdnja sa Braantovom poslednjom sezonom, a onda Bron bukvalno sam reši da dodje u LAL, nije ga FO vrbovao. Onda kidnapuju Dejvisa. Jedino što su smisleno radili su solidni pikovi, ništa više.

To nam je hvala sto smo vam makli Lebrona sa istoka da vas ne siluje non stop?😂😂

 

Banujte ga za ovo kidnapovanje Dejvisa😀 cus kidnapovanje a dali sve sto smo mogli da damo osim Lebrona i Stejpls centra i Kuzme. Drugo nismo mogli jer nije u vlasnistvu Lejlersa a treceg nece niko😉

 

 

Izabrao je Lejkerse jer je smatrao da tu moze da dovede jos jednog superstara.

 

Kawhi je izabrao Klipane jer su spremni bili da daju sve za Wayoff-a.

 

KD i Kyrie su izabrali Netse jer su tu mogli da se udruze, dobar supporting cast i bjezali od Knicksa koji upropaatavaju igrace decenijama i pritisak je nevjerovatan u Knicksima. Jedino je jaci kod Lejkersa

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

pa čekaj, ako 10 godina igraju finala a i kad ne igraju su tu u top 5-6 a veliko su tržište a nije bio dolan mlađi vlasnik niti su imali nekih opasnih kikseva = šta to govori osim da moja teorija ima smisla?

..

odnosno, kako to da durant & irving 90ih i početkom 2iljaditih nisu došli u knickse ako samo treba biti veliko tržište i dobar???

Jel ti stvarno treba objasnjavanje za ovo zadnje? Jel '90tih i 00'tih bilo udruzivanja kao sto se sada radi tj zadnjih 10 godina?

 

Koga si mogao tad da dovedes kao FA a da je allstar/superstar? AI, Kobija, Seka, Dankana, Garneta, Mekgrejdija itd itd? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, đubrivo. said:

 

pa čekaj, ako 10 godina igraju finala a i kad ne igraju su tu u top 5-6 a veliko su tržište a nije bio dolan mlađi vlasnik niti su imali nekih opasnih kikseva = šta to govori osim da moja teorija ima smisla?

..

odnosno, kako to da durant & irving 90ih i početkom 2iljaditih nisu došli u knickse ako samo treba biti veliko tržište i dobar???


Niksi ne uspevaju, ali GSW uspeva da dovuče Duranta. Imaju medijsku pažnju, imaju rezultat i dovode igrača. Vidiš da može.

Nije fer što si ignorisao ostatak posta jer on upravo podržava osnovnu tezu - da nije užas što Indy ispada u prvoj rundi. Neće dovesti FA koji su top jer nisu big market, ali neki Hejvord-u-Šarlot  može da im se desi i već su dosta bolji.
 

1 minute ago, Miki28 said:

To nam je hvala sto smo vam makli Lebrona sa istoka da vas ne siluje non stop?😂😂

 

Banujte ga za ovo kidnapovanje Dejvisa😀 cus kidnapovanje a dali sve sto smo mogli da damo osim Lebrona i Stejpls centra i Kuzme. Drugo nismo mogli jer nije u vlasnistvu Lejlersa a treceg nece niko😉

 

 

Izabrao je Lejkerse jer je smatrao da tu moze da dovede jos jednog superstara.

 

Kawhi je izabrao Klipane jer su spremni bili da daju sve za Wayoff-a.

 

KD i Kyrie su izabrali Netse jer su tu mogli da se udruze, dobar supporting cast i bjezali od Knicksa koji upropaatavaju igrace decenijama i pritisak je nevjerovatan u Knicksima. Jedino je jaci kod Lejkersa


Miki, ne mogu s tobom ozbiljno da pričam o tome. Pitaš me pre kakav skandal Lejkersi-Dejvis, ja ti pejstujem tekst gde sve lepo piše, ti me sad opet to pitaš. Ne ide.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stefan81888 said:


Niksi ne uspevaju, ali GSW uspeva da dovuče Duranta. Imaju medijsku pažnju, imaju rezultat i dovode igrača. Vidiš da može.

 

e pa sad čekiraj učinak dubsa u FA 30 godina pre tog događaja i sve koje su potpisali kasnije - pa da vidimo da li san francisko, big market, steph, dickpics, silikonske doline i hipsteraj nešto znače ili znači samo ekipa  ( :

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, đubrivo. said:

opet kažem, nađi mi neki ozbiljan FA ulov od strane knicksa, bilo da su relevantni, bilo da su bedni, bilo da je vreme pre interneta ili posle pa da popričamo na tim osnovama. za mene je to teška opsena novinara

....

velika tržišta lakše akumuliraju novac ali velika tržišta ne akumuliraju obavezno sjajne igrače, to je rezervisano za nekolicinu.

 

Nema potrebe pricu svoditi samo na Knickse, taj deo diskusije je izmedju tebe i stefana. Niko ne tvrdi da je veliko trziste samo po sebi garancija instant potpisa nekog top FA, niti jedini uslov, ali je svakako jedan od polaznih. Osim njega postoje i drugi, poput capa, reputacije fransize, vlasnika, menadzmenta, kvaliteta rostera... Pomenut je BKN, to je isto trziste i ocigledno je zasto su od 2 NY opcije Kyrie i Durant odabrali bas tu (ne samo reputacija, vec bar u jednakoj meri procena da ce imati mnogo vecu slobodu i upliv kako na, tako i van parketa). A pricamo o fransizi koja se nije ubila od tradicije i neke specificne tezine. Sto se nisu odlucili za team-up u nekoj pripizdini, nego bas tu? Sto se Bronov big3 pravi bas u Miamiu ili ova prica sa Unibrowom u LA? Sto je Djimij hteo Miami, sto se Kawhi i Giorgio okupljaju u timu iz LA? Sto su Hardenu BKN i MIA na vrhu liste? Hajde da ne banalizujemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

 

e pa sad čekiraj učinak dubsa u FA 30 godina pre tog događaja i sve koje su potpisali kasnije - pa da vidimo da li san francisko, big market, steph, dickpics, silikonske doline i hipsteraj nešto znače ili znači samo ekipa  ( :


Tebra, taj GSW je jedna od većih NBA senzacija ikad, to jeste medijski-sponzorski bitno, dobijaš pažnju samo tako, da li su potpsali nekog lika pre 30 godina nema veze sa tim što su atraktivni u tom trenutku.

Uostalom, nemam nemaru da nastavljam diskusiju kad mi ovako seckaš postove kako ti odgovara kad poenta leži negde drugde, izvukao je lepo Frensa, meni Niksi i nisu cilj svih ovih upisa iako se na njih svelo.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, đubrivo. said:

 

shaq

gary the glove payton

karl malone

lamar odom

brian shaw

ron artest

 

Ne racunaj mi Seka, to je 96 bilo, pitam za posle.

Payton veteran ala Kidd

Malone veteran ala Kidd

Lamar nije dosao kao FA, on je dosao u trejdu za Seka

Shaw rotacija

Artest okej, mogu ti ga priznat👍

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

. Sto se nisu odlucili za team-up u nekoj pripizdini, nego bas tu? Sto se Bronov big3 pravi bas u Miamiu ili ova prica sa Unibrowom u LA? Sto je Djimij hteo Miami, sto se Kawhi i Giorgio okupljaju u timu iz LA? Sto su Hardenu BKN i MIA na vrhu liste? Hajde da ne banalizujemo.

 

- lebron je išao u majemi zato što je pet rajli napravio opasnu franšizu (za one mlađe, majami nije oduvek u NBA) i zato što su već imali know-how titule i wadea, jednog od najboljih igrača u tom trenutku. veliko tržište je recimo četvrta stavka

- zato je đimi hteo u majemi. to je njegova priča, ne ovi luzeri koje delje sa drugom posadom na treningu

- kao što rekoh, leonard i đorđo su outliers, pokušaj da se nešto uradi uprkos pravilima. ja ih cenim osim zbog igre i zbog toga. isto pokušavaju durant i irving.

 

oko hardena znamo samo rumors a to je ionako trejd tema a ne free agency.

4 minutes ago, stefan81888 said:


Tebra, taj GSW je jedna od većih NBA senzacija ikad, to jeste medijski-sponzorski bitno, dobijaš pažnju samo tako, da li su potpsali nekog lika pre 30 godina nema veze sa tim što su atraktivni u tom trenutku.

Uostalom, nemam nemaru da nastavljam diskusiju kad mi ovako seckaš postove kako ti odgovara kad poenta leži negde drugde, izvukao je lepo Frensa, meni Niksi i nisu cilj svih ovih upisa iako se na njih svelo.

 

 

ne seckam ti ja postove da bih te zajebavao, već da citiram ono sa čime se neslažem. dubsi izvan curryjeve dinastije nemaju nikakve rezultate. nemaju ni free agents da se podiče a imaju sve to što tvrdite da je važno za dovođenje zvezda. gde su onda zvezde?

6 minutes ago, Miki28 said:

Ne racunaj mi Seka, to je 96 bilo, pitam za posle.

Payton veteran ala Kidd

Malone veteran ala Kidd

Lamar nije dosao kao FA, on je dosao u trejdu za Seka

Shaw rotacija

Artest okej, mogu ti ga priznat👍

 

lebron veteran, praktično mu plaćate penziju

 

nisam pominjao steve nasha, baš zato što je velika razlika izmešu njega i paytona i malonea. to što se nije završilo berićetno je druga tema.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, đubrivo. said:

nisam pominjao steve nasha, baš zato što je velika razlika izmešu njega i paytona i malonea. to što se nije završilo berićetno je druga tema.

Pa sa svima je ista prica bila, povrede. Za Nasha bih opet trejdovao, losa sreca da bas na pocetku slomi nogu. On je trebao da bude balans izmedju Kobija i Dwighta. Kad je ozdravio, Kobi se sjebao

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...