Jump to content

Pogodi ko je?


Milutinov Tata

Recommended Posts

26 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

I lose every week. Tako bi mu glasio nick da je ovaj forum postojao prije 20-ak godina i da je on kojim slučajem bio član foruma. Iako je u pitanju bivši Top 20 igrač (iznenađen sam), uspio je u svega 13 mjeseci srozati svoj ranking za skoro 220 mjesta, ne zbog povreda, nego zbog toga što je zaredao najveći broj uzastopnih poraza ikada (ATP&WTA combined). Preko pola godine je bio bez pobjede na Touru a igrao je redovno (namjerno ne pišem koliko poraza i mjeseci bez pobjede). Amerikanac rumunjskog porijekla. Imenjak je vjerojatno najboljeg zakucavača u povijesti košarke. Tko je on?

 

Surname hint ako je preteško u spoileru

 

Spoiler

spacer.png

 

Ako povežete ime i prezime iz hintova i uzmete u obzir odakle je porijeklom, odgovor će vam se sam napisati.

Link to comment
Share on other sites

Dvojica su, veliki igrači, dolaze sa američkog kontinenta, iste visine (180 cm), obojica armenskog (jermenskog) porijekla, obojica imali sjajan return i backhand, jednom igrali i međusobno na jednom od ovdje spominjanih turnira, iako su različite generacije. Zasad (samo) ovoliko, bude li trebalo još, pisat ću kasnije. Tko su oni?

Link to comment
Share on other sites

To je bila posebna godina (**) za jednog od gore spomenutih (u prethodnom pitanju). Napokon je osvojio ono što mu je nedostajalo. U finalu je igrao protiv svog imenjaka (**njega tražimo) koji dolazi iz zemlje gdje je u to vrijeme nogometnim terenima žario i palio njihov imenjak (edit: i njegov sunarodnjak), kasniji osvajač Zlatne lopte (*b1). Za one koji ne prate nogomet, riječ je o jednom od najboljih napadača zadnih 20-30 godina, legenda kluba koji nosi i Zvezdinu i Partizanovu boju (***), taj klub je iz zemlje gdje živi @Milica a taj igrač je inače i ljubitelj tenisa i prijatelj sa nekim vrhunskim igračima, mislim da i sam dobro igra tenis, više puta viđan u publici na teniskim terenima, pogotovo dok je kasnije igrao na Otoku (Ostrvu). Da se vratim na igrača koga tražimo, prezimenjak je jednog odličnog tenisača (*b2) kojeg možemo gledati na terenima ovih dana (nisu u rodbinskoj vezi). Dodatno pitanje (ovo je već teže): u polufinalu tog turnira navedeni igrač je dobio senzaciju turnira (**) igrača koji je tada u kasnim 20-ima odigrao turnir života i obrisao patos u QF sa igračem koji je godinu dana ranije izgubio finale tog istog turnira (*b3) od sadašnjeg trenera jednog od GOAT-ova (*b4 i GOAT je *b5). Ranije na turniru je izbacio i 3. nositelja i bivšeg No1 i dvostrukog osvajača US Opena (osvojio ih uzastopno prethodne dvije godine, *b6) koji je u prvom kolu tog turnira izbacio drugog od GOAT-ova (*b7) koji je na turnir upao s wild cardom. Taj Gugin sunarodnjak je imao publiku u potpunosti na svojoj strani u tom meču, izuzetnu borbenost je pokazao ali je na kraju ipak izgubio meč. Tko je igrao to polufinale i koja je godina u pitanju? Bonus pitanja - tko su preostali igrači koji se spominju u pitanju (pa i nogometaš)?

 

Edit: tražimo ukupno (uključujući bonus pitanja) 9 tenisača i jednog nogometaša, stavio sam zvjezdice kod onih koje tražimo, koja je godina u pitanju i koji nogometni klub

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se baš složiti da je pitanje lepo sročeno, moraću da pročitam još 3-4 puta dok skapiram ko kome šta radi, u kom sportu i ko se sve traži, ukapirala sam ovu dvojicu s početka pa sad treba dešifrovati nastavak :classic_biggrin:

Abudžaba mora da obožava one logičke rebuse gde treba po kvadratu rasporediti elemente prema međusobnim odnosima :smiley5:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

 

Editirao sam post, sad je malo preglednije, sigurno možeš odgovoriti na neko od bonus pitanja (jedno odmah bez da si tada pratila tenis), ili barem koja je godina u pitanju :classic_smile:

Hvala lepo, pogubila sam se oko toga sta sve treba jos :lol_2: 

 

Spoiler

B2 Danil Medvedev

 

*** Milan ofc :classic_biggrin:

 

Godina je 1999.

 

B4&5 Moja&Rafa

B6 Rafter

B7 Fed

 

Edited by zoe Bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da pomognem oko drugog polufinalista, jer tko nije gledao meč teško će ga se sad ovako sjetiti, mada nije bio loš igrač. Zove se kao slavni moreplovac koji dolazi iz zemlje čijim se jezikom danas priča u njegovoj zemlji. Prezime ćemo dobiti ako povežemo dvije slike u spoileru

 

Spoiler

spacer.png

 

+

 

spacer.png

 

(ovdje ne mislim na DNA nego na _ _ _ _, ako je teško otvori spoiler)

 

Spoiler

spacer.png

 

 

Edit: onima koji ne prate košarku dozvoljeno guglati košarkaša 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...