Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Au, kakav raspad u drugom poluvremenu, ocekivao sam da ih castimo neki gol ali ovo bas ne...

Dva stopera i bilo ko umesto Ozila je potrebno. Ali koga sad dovesti, ni na zimu nismo uspeli?

Mali Vilok vise pokazao za ovih deset minuta nego Ozil za dve sezone.

Nije Ceh kriv za golove. Kod prvog Koselni zakasnio, kod drugog im na pola terena poklonimo loptu za kontru (Najls valjda izgubio) a Monreal iako gleda u Pedra ne isprati ga vec ostane u praznom, kod treceg Kovacic lagano vuce loptu vise od pola terena bez ikakvog pokusaja da ga neko zaustavi pa Najls rusi Zirua koji bi svakako sutirao odande i kod cetvrtog opet pokonjena lopta za kontru (valjda Auba gubi na nasih 30 metara) gde tri igraca nisu uspela da zaustave 2 Celzijeva ...

Kad nam je Ivobi bio najbolji igrac , svaka cast za onaj gol, to dovoljno govori kakav je stav imala ekipa u drugom poluvremenu.

Steta za onaj sut Dzake iz prvog poluvremena sto nije bio gol.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Luzeri ostaju luzeri, jebiga. 

 

Jel može meni neko da objasni koji su kvaliteti Nilesa? Mislim da sam odgledao barem 80% utakmica Arsenala u poslednjih 15 godina, da ne bude zabune. Ja kod ovog malog bukvalno ne vidim ništa što bi ga ikad stavilo u tim jači od nekog premijerligaša koji se večito bori za opstanak. 

 

Ozil je gotov. Mislio sam da će lucidni intervali ipak biti nešto češći, da nadomeste periode velike štetnosti ali izgleda ništa od toga. Sad se ispostavlja da bi bolje bilo da su Rambu titrali jaja umesto njemu. 

 

Defanziva generalno bila i ostala rak rana.

Edited by Chaos Is Me
Link to comment
Share on other sites

Najls, kada je upao u prvi tim, igrao je levog beka i to veoma dobro. Njemu je prirodna pozicija zadnji vezni. Sada je morao da igra desnog beka i videli smo u šta se pretvorio šetajući se sa pozicije na neku drugu. Fizikalije ima ali mozga bez za neki ozbiljan fudbal. Problem je što nije jedini. Ni Kolašinac nije ništa bolji, samo što on ima te svetle momente u napadu. Kada imate u timu njih dvojicu, istrošenog Monreala i Košelnog+Mustafija, a ispred njih Džaku, neko mora nešto da zajebe, prosto mora. 

Ne znam da li ste primetili(verovatno jeste), Arsenal kada primi gol može uvek da primi još neki na brzaka. Igra se prosto raspadne. Igrači nemaju tu mentalnu snagu. Lepo neko reče, nekada su kapiteni bili Adams, Vijera i Anri, sad je Košelni. Potreban je vođa na terenu. 

Nadam se da će Emeri napraviti ozbiljan rez i ta će ekipa izgledati drugačije naredne sezone. 

 

edit:što se Ozila tiče, dovoljno je pogledati njegov izlazak sa terena prilikom onakvog rezultata. Vuče se ko baba a ekipa gubi.

Link to comment
Share on other sites

Najls je na pocetku sezone u prvom mecu protiv Sitija igrao levog beka pa se povredio (prelom noge ?) . I protiv Zvezde je prosle sezone isto igrao tog spolja. Jedino sto ima je ta brzina, nije bas siguran sa loptom koliko sam uspeo da vidim, da bi mogao da igra u sredini, ako mu je to primarna pozicija. Nije bilo Beljerina koji je tu prvi izbor a Lihtstajner koji je doveden da kao iskusan popuni to mesto je u totalnom kanalu. Videlo se i protiv Valensije na pocetku revansa da je Najls los u defanzivi, samo sto je to sad pokazao u drugom. Tako da je ovo bilo krpljenje, ali bolje i to nego da su igrali Dzenkinson ili Mustafi tu.

 

Da, to si lepo primetio. Ne znam da li sam video neku ekipu u poslednjih par sezona da zna da se tako raspadne u odbrani za kratak rok kao sto je Arsenal.

 

Problem za Arsenal je to sto sad i nema nesto mnogo igraca koje bi mogao da proda kako bi mogao da dovede zamene, a smanjen je fond igraca koji su korisni. Remzi otisao za dzabe, tako ce i Velbek i Koselni. Ceh otisao u penziju.

 

Ozil kako igra tesko da ce neko da ga kupi a covek ima ubedljivo najveci ugovor u timu (jedan od najjacih ugovora u celoj ligi). Ozil koji igra poluspica a za celu sezonu u svim takmicenjima je mozda skupio 5 golova i 5 asistencija.

 

Za sledecu sezonu su potrebna 4 igraca za prvu postavu (dva stopera, centralni i ofanzivni vezni) plus rezervni golman (sta je sa Ospinom?) I jedan napadac iskusan sa klupe koji je razlicit od Lake i Aube. Neke moje zelje tokom sezone su bili Manolas (valjda ima klauzulu od 30 miliona), Milivojevic (istice mu ugovor 2020) i Bruno Fernandes iz Sportinga (cudi me da njega nisu sredili a igrali smo protiv njih).

 

Sve to da se dovede od onih planiranih 50-tak miliona, prodaje Ozila, Mustafija,Elnenija...

 

Ipak jako tesko bez LS.

Edited by TiMiDi
...
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasha arsenal said:

 

Nadam se da će Emeri napraviti ozbiljan rez i ta će ekipa izgledati drugačije naredne sezone. 

Kod Emrija nema rezova, on je kao i Murinjo. Nece poceti dve utakmice sa istim timom, pa makar onu prethodnu dobio sa 10:0. Tako je trenirao Sevilju, PSG, a sada i Arsenal.

Link to comment
Share on other sites

Ospina je na pozajmici. 

Dva štopera i dva veznjaka. Takođe krilo i bekovi. Mnogo je to rupa da bi se popunilo za jedan prelazni rok. Ja bih doveo Rabioa i Dukurea iz Votforda i rešio sve probleme u veznom redu. Tu su još Gvenduzi i Toreira. Što se tiče štopera najviše su se pominjali Umtiti i Manolas.

Kao moguće pojačanje na krilnoj poziciji pominjao onaj mali iz Rena kojeg Monreal i dalje sanja. Pa i Pepe iz Lila, ali to je već nerealno očekivati. Evo i Zaha se nudi. 

 

Sve više mislim da će Emeri žrtvovati nekog iz tandema Laka-Auba kako bi doveo kvalitetno krilo. 

Za Ozila, Mikija, Elnenija, Mustafija i Džaku može se uzeti neka funta,pa se može kupiti dva dobra igrača, a klince koristiti u rotaciji. Bolje oni da napreduju nego da gledam ovo rasulo od igrača. 

@DJORDJE,mislim na prodaju igrača. To što menja sastav je sasvim druga priča. 

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sasha arsenal said:

 

@DJORDJE,mislim na prodaju igrača. To što menja sastav je sasvim druga priča. 

Nisam siguran koliko se njegova rec tu racuna. Danas treneri sve manje donose odluke ko se kupuje a ko prodaje, posto je prodaja fudbalera postala kao trgovanje akcijama na berzi. 

Link to comment
Share on other sites

Realno, mi smo sada LE ekipa.  Ukoliko Emeri ne odstrani Ozila iz ekipe, izgubiće kredibilitet za mene. Najls je pokazao koliko je ograničen igrač, brzina i ništa više, taktički nepismen, jednodimenzionalan, neinteligentan. Ivobi i Guendozi sledeće sezone moraju biti back-up, nikako blizu prvih 11. Nisam ni mislio da će nam Beljerin (iliti Balerin kao što je Stevanović rekao na RTS-u) toliko nedostajati. Pored ovih koji odlaze na kraju sezone,  Ozil, Miki, Načo,Mustafi moraju otići, jednostavno moraju. Tu skidamo teret plata, ali ako budžet zaista bude 40-50mil, mislim da će sledeća sezona biti još gora i neuspešnija. Nama trebaju 2 igrača koja su igrala u ozbiljnim ekipama i osvajali nešto, lidera, da naš luzerski DNK nekako srede pošto ovako izgledamo kao amateri, posebno kada je voda do grla. Nisam uopšte optimista... 

 

Frejzer, Manolas, krilo, centralni vezni/ofanzivni i bekovi. Čak bih progutao i to da ostane Mustafi, ali SAMO kao desni bek, u formaciji sa 4 pozadi. Crni oblaci su se nadvili nad Emirejtsom 😪😫

Link to comment
Share on other sites

Brate ti ako odstranis sve koje si naveo, sledece sezone Arsenal ima da se pridruzi Notingem Forestu i Aston Vili. Ozil je postao teret tezak $300K nedeljno i bice jako tesko resiti se istog, tacnije naci budalu koja ce toliko da ga plati u trenutnoj formi. Isto vazi i za Mustafija.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJORDJE said:

Brate ti ako odstranis sve koje si naveo, sledece sezone Arsenal ima da se pridruzi Notingem Forestu i Aston Vili. Ozil je postao teret tezak $300K nedeljno i bice jako tesko resiti se istog, tacnije naci budalu koja ce toliko da ga plati u trenutnoj formi. Isto vazi i za Mustafija.

Baš naprotiv, ukoliko ostanu idemo dole, i to brzo. Opterećen budžet za plate, sitniš za transfere i gomila retarda u ekipi. Ovako, ove skloniš i imaš ok ekipu.

Leno, Beljerin, Sokratis, Holding, Mavropanos, Kolašinac,štoper, Toreira, Džaka, centralni veznjak, Guendozi,krilo, Ivobi, Laka, Auba + klinci koje polako guraš u vatru.  

Imaš Smit-Rova, Nketiu,Nelsona,čak i Najlsa, ali na svojoj poziciji. Dakle ukoliko prodamo ono što sam naveo, eto ti budžeta oko 100mil i veliki prostor za plate. 

Ja bih napao Rabioa, Menieja, Drakslera, Manolasa. Prvi može doći za Dž, tj samo bonus i plata, Menije poslednja godina ugovora, Draksler 50-70mil i Manolas 30-50mil. Ovo bi bila sasvim korektna ekipa, bez mnogo trulih jabuka.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BratMinli said:

Dakle ukoliko prodamo ono što sam naveo, eto ti budžeta oko 100mil i veliki prostor za plate. 

Ja bih napao Rabioa, Menieja, Drakslera, Manolasa. Prvi može doći za Dž, tj samo bonus i plata, Menije poslednja godina ugovora, Draksler 50-70mil i Manolas 30-50mil. Ovo bi bila sasvim korektna ekipa, bez mnogo trulih jabuka.

Iako volim te igrace, odbrana je mnogo veci problem od veznog reda. Boateng bi barem po meni bio dobro pojacanje za naredne 2-3 sezone.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Iako volim te igrace, odbrana je mnogo veci problem od veznog reda. Boateng bi barem po meni bio dobro pojacanje za naredne 2-3 sezone.

Boateng je gotov, poslednje 2 sezone ili povređen ili kiksara. Zule ga je lagano izbacio iz prvih 11, čak su mu i u klubu rekli da je slobodan. Bejnsu recimo ističe ugovor,iako starac, kao back up bi bio odličan. Puno PL iskustva i odličan centaršut, a ne košta ništa osim plate. Vestergarda bih isto pojurio, mislim da bi mnogo napredovao u boljem klubu + je u najboljim godinama. 

Link to comment
Share on other sites

Eh, RIP

Koji uzas, u 36-oj godini ode covek tako, jest' da u saobracajkama moze da se pogine samo sto se izadje na ulicu, ali opet stvarno nije imao srece da mu se udesi na tako kratkoj relaciji.

Link to comment
Share on other sites

Mene su obradovale današnje dve glasine. Prva je da Inter želi Džaku, a druga da će Ljumberg započeti rad sa prvim timom, dok će Bold preuzeti U23. 

Voleo bih da mi neko objasni Boldov učinak od kako je pomoćnik trenera. Šta je to njegov rad poboljšao u odbrani? Iskreno, jedva čekam da ga sklone. 

Link to comment
Share on other sites

Odbrana je pojacana time sto je Lihtenstajner objavio da ide u penziju. Dzaka je solidan igrac  ja bih ga zadrzao, pogotovo sto ne vidim da se spremaju da dovedu neku zamenu za njega. Spominje se Getze iz Dortmuda, a to bi bio tezak promasaj.

Link to comment
Share on other sites

Pojuriti Šera iz Njukasla. Juče sam ga opet gledao, recimo 7-8 puta ove sezone i par prošlih sezona. Odličan igrač, jeftin, u najboljim godinama, odradio period navikavanja na PL. Takođe mi se svideo Zuber, ali on kao back up jedino, što nam sada ne treba. Ali Šer bi bio odličan. Akanji takođe, ali mislim da on vredi tj da ga Borusija ceni 40+ mil. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...