Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

1 hour ago, BratMinli said:

Ako Celzi osvoji,povlaci se mesto za LS,top 4 ekipe,a tu je Celzi pa se on preskace u onda imas Man,Liv,Tot i mi kao peti,tj cetvrti ako ne racunas Celzi kao osvajaca LE.

Preduslov svega,dobiti u poslednjem kolu. 🙂

Mislim da to ne ide tako. Ako Čelsi osvoji LE, i dalje nema mesta za Arsenal i Junajted. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 If the EFL Cup winners(LE) finish in the top five of the Premier League (or top six if (a) happens), their UEL second qualifying round place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

To smo mi ako budemo 5.,a Celzi uzme LE. Ne?

Edited by BratMinli
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, BratMinli said:

 If the EFL Cup winners(LE) finish in the top five of the Premier League (or top six if (a) happens), their UEL second qualifying round place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

To smo mi ako budemo 5.,a Celzi uzme LE. Ne?

Ne, ako dobro razumem. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, harmonajzer said:

Jedini razlog što smo do samog kraja PL bili u igri za LŠ je kompleksna i ne baš sjajna situacija kod glavnih konkurenata. Na žalost, dugoročno gledano,

teško ćemo se mi nositi sa MUN, pa i TOT (MCI i LIV su klasa iznad).

Ostaje nada u LE, ali pitanje je da li će i eventualni plasman u LŠ doneti neke veće promene. Ovi vlasnici Ameri su zajebani igrači.

 

Što se igračkog kadra tiče, mnogo je više onih kojima bih voleo da vidim leđa na kraju sezone, nego onih koje bih ostavio u timu.

Ovako, na prvu loptu...ostavio bih:

odbrana: dva Grka, Holding, Beljerin i Kolašinac

sredina: Toreira, Nails (pozajmica), Guenduzi (pozajmica)

napad: Auba, Lakazet, Ivobi, Nketia (pozajmica)

 

Znači, treba nam jedno 10-ak novih igrača...😀

 

Ja bih krenuo od Rabioa iz PSG-a. Slobodan igrač koji je sarađivao sa Emerijem. Nije nemoguća misija. 

Link to comment
Share on other sites

Da, to smo mi.

 

Inace, ono sto sam napisao i dalje mislim, da smo se fokusirali na PL bili bismo treci lagano.

 

Obratite paznju na postave koje su igrale u ligi posle onog demoliranja Napolija u LE.

 

Emeri je poceo da igra protiv svoje dotadasnje filozofije i rotacije i mislim da je igrao tako da pokaze upravi sta su najveci problemi tima. Pritom ne mislim da je namerno gubio ove utakmice, ali je sasvim sigurno stavljao postave na teren koje jednostavno ne mogu da iznesu dva takmicenja na top nivou, sto se jelte vidi u rezultatima.

 

Ogoljeni problemi - na prvom mestu Ozil, zatim i Miktarijan, sto mi je zao, ali nema on kvalitet za PL, Ivobi u nekoj vecoj ulozi, Najls mucenik je kolateralna steta (on nije desni bek), Mustafi, Koselni, Dzaka.

 

Nadam se da ce svi pobrojani napustiti klub na leto, dok ce Najls i Ivobi biti svedeni na pravu ulogu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BratMinli said:

 If the EFL Cup winners(LE) finish in the top five of the Premier League (or top six if (a) happens), their UEL second qualifying round place will go to the next-highest ranked team not qualified for UEFA competitions in the Premier League.

To smo mi ako budemo 5.,a Celzi uzme LE. Ne?

 

Ovo se odnosi na pobednika Liga Kupa. Arsenal može u LŠ samo ako osvoji LE. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih zadržao ove igrače: Leno, Sokratis, Mavropanos,Beljerin,Kolašinac,Holding,Toreira,Najls,Guendozi,Laka,Auba,Ivobi, čak bih i Čembersu dao šansu,Nelsona i Rova vratiti sa pozajmice u polako ubacivati u prvi tim.

Dakle, nama nedostaju 5-6 igrača minimum, i to za prvih 11/14 recimo. A para nećemo imati ni za 2 world-class igrača. Dakle, Valensija X i onda dobiti finale. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Da, to smo mi.

 

Inace, ono sto sam napisao i dalje mislim, da smo se fokusirali na PL bili bismo treci lagano.

 

Obratite paznju na postave koje su igrale u ligi posle onog demoliranja Napolija u LE.

 

Emeri je poceo da igra protiv svoje dotadasnje filozofije i rotacije i mislim da je igrao tako da pokaze upravi sta su najveci problemi tima. Pritom ne mislim da je namerno gubio ove utakmice, ali je sasvim sigurno stavljao postave na teren koje jednostavno ne mogu da iznesu dva takmicenja na top nivou, sto se jelte vidi u rezultatima.

 

Ogoljeni problemi - na prvom mestu Ozil, zatim i Miktarijan, sto mi je zao, ali nema on kvalitet za PL, Ivobi u nekoj vecoj ulozi, Najls mucenik je kolateralna steta (on nije desni bek), Mustafi, Koselni, Dzaka.

 

Nadam se da ce svi pobrojani napustiti klub na leto, dok ce Najls i Ivobi biti svedeni na pravu ulogu.

Ozil već sad najavljuje da ostaje u klubu, tako da ga ne mogu isterati i moramo prihvatiti da će biti tu i naredne sezone. 

Mikija prodati, kao i Džaku, Mustafija, Elnenija, Dženkinsona, Košelnog, Ospinu(on će želeti da ode). 

Ramzi i Čeh su se juče oprostili od navijača. Bio je tu i Velbek. Želim im sve najbolje u novim izazovima. 

Prodaja:Mustafi, Džaka, Elneni, Dženkinson, Ospina, Košelni i Miki. 

Može se tu uzeti neka kinta+budžet za narednu sezonu za transfere, moraju se dovesti kvalitetni igrači. Ponavljam, prvi na listi bi mi bio Rabio koji je besplatan. Onda bih pojurio Dukurea iz Votforda i eto ti kvalitetnog veznog reda. Dva kvalitetna štopera su potrebna dovesti što uopšte nije lako. I u napadu dovesti jedno krilo. 

Za ova pojačanja bi trebalo izdvojiti najmanje 150 miliona. 

Pre svega treba osvojiti LE i obezbediti LŠ. 

Teško nama...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ozil moze da najavljuje koliko hoce da ostaje ako ga Emeri ne zeli.

 

Uvek se mogu naci naci neki Kinezi da iskesiraju lovu za njega, i dalje je ime, a kakav je lelemud i posto su mu samo pare bitne, prihvatice i on takav aranzman.

 

Bar 40 miliona da se izmuze od Sangaja za njega - idealno.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, harmonajzer said:

Znam da će mnogi da me razapnu na krst, ali ako Barsa stvarno želi Lakazeta, treba im uzeti 60-70 miliona, vratiti Žirua kao alternativu za Aubu, a razliku upotrebiti

za rešavanje gorućih problema.

 

Bio bih za da za te pare moze da se dovede smisleni napadac, a ne moze.

 

Kakav crni Ziru, daleko mu lepa kuca, jedva smo ga se ratosiljali.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

 

Bio bih za da za te pare moze da se dovede smisleni napadac, a ne moze.

 

Kakav crni Ziru, daleko mu lepa kuca, jedva smo ga se ratosiljali.

 

Budžet Arsenala za letnji prelazni rok neće biti veći od 75 miliona. S obzirom da su neophodna pojačanja u odbrani i veznom redu, ne vidim drugi način da se namakne novac.

Uopšte ne očekujem neka zvučna imena, verovatno će se dovoditi igrači poput Toreire (do 30 miliona) ili tzv. prospekti za budućnost.

 

Link to comment
Share on other sites

Danas će nam biti ključni zadnji vezni, bekovi i prekidi. Ako ne napravimo veliku glupost i ove stvari budu ok, idemo u finale. Otvoriće se, imamo mesta za kontru, final pass će biti ključan. Prekide braniti da ne dobijemo neki jeftin gol i zadnji vezni moraju skinuti pritisak sa odbrane jer smo pretanki pozadi i seći njihove kontre daleko od našeg gola. Prvih 20-25min ne usrati i onda polako preuzimati posed. Ozila vidim u 11, mislim da će svi videti večeras koliko nam on nije potreban i koliko ga zabole ona stvar. 

Sudija večeras nije previše lak na kartonima, posebno crvenim pa se nadam da mu nećemo dati povoda da nas kažnjava jer moramo držati agresivnost visokom. 

Ne znam ni sam šta da očekujem, imam malu tremu i plašim se prvih 11 i početnih 20min. 

Link to comment
Share on other sites

Ko nije gledao tekmu, pomisliće laganica, ali daleko od toga. Najlsu asistencija i to je sve što je valjalo od njega, sve ostalo za zaborav. Ozil osim dodavanja za Aubu, nevidljiv. Džaka perfektan, mislim da nije prodao nijednu loptu, baš je zrelo odigrao. Monreal pomalo nesiguran, ali je Kolašinac skroz ugurao njihove spoljne igrače nazad pa je smanjio pritisak na našu levu stranu.

Auba i Laka fenomenalni, zalaganje u oba pravca, čista petica. Sve u svemu, dosta smo sigurno odradili poslednjih pola 15-20 minuta. Sada dočekati Luku i momke u finalu i da konačno uzmemo trofej koji nešto znači.  😉😉

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...