Jump to content

Kosarkaske aktuelnosti


kalistenika u rutini

Recommended Posts

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Pitanje je jasno. Da li je Goran Dragic bolji plej od Milosa Teodosica? O tome se prica.

 

Onaj gore je pokrenuo dobro pitanje oko jednog drugog Evropskog pleja samo ga pogresno oslovio sa Teo posto je to Papa.

 

Teo i Dragic bi itekako dobro funksionisali jer je jedan plej a drugi bek sa jakom igrom 1 na 1 i prodorom.


Teo je bolji razigravac od Dragona i to je to. Plej je bek i nije jedini faktor razigravanje. 

Link to comment
Share on other sites

Opaaa srebra sa OI, SP i EP ne valjaju nicemu. 

 

Javite Bogdanovicu, karijera mu je sranje. Samo eto ta neka EL sa Fenerom i nakupio se srebra. Kesa

Just now, PorodicneVrijednosti said:


Teo je bolji razigravac od Dragona i to je to. Plej je bek i nije jedini faktor razigravanje. 

Teo je bolji plej od Dragica i to je to. Teo je PG, Dragic je kombo bek sa vise primesa SG nego PG. 

 

Nisu na tom nivou ali isto kao Magic-Steph pitanje. Svakom je jasno da je Magic plek, Steph je kombo

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

Pa po meni Stiv Nes je bolji od Tea jbg. 

Msm ako cemo prema emocijama Teo je debelo prvi al skloni emocije i kao sto Chaos kaze Dragon uz Stiv Nesa i Parkera je najbolji non-US plej.

 

Mislim da Smrtokapa samo misli na gore navedene kriterijume za velikana. Kako Lukovski i Novicki/Neš ispunjavaju isti broj kriterijuma. Dok po njima recimo Šruder lagano šije Novickog i Neša.

 

I da, Dragić je pakao od igrača. Sigurno bi i u Evropi bio među glavnim facama, kao što je i Teo bio godinama. U kojoj meri, to je već šbbkbb. A kad ti odgovara NBA stil i kad pronađeš tamo lepu ulogu i to u solidnim timovima, naravno da si za respekt igrač i da ćeš da guraš do kraja. Sa druge strane, nekim igračima poput Navara, Spanulisa, Tea ne odgovara NBA stil, i to je isto okej, imaju karijere i uspehe za respekt.

 

A tamo gde se nađu zajedno na terenu, na reprezentativnim takmičenjima, nisam primetio da Dragić ima veći uticaj od Tea. Gledano od 2009., pa redom...

 

Meni su oni mrtva trka, a nije baš najzahvalnije meriti NBA karijere sa jedne, i EL karijere sa druge strane...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

Opaaa srebra sa OI, SP i EP ne valjaju nicemu. 

 

Javite Bogdanovicu, karijera mu je sranje. Samo eto ta neka EL sa Fenerom i nakupio se srebra. Kesa

 

Bogdan će svakako imati 10+ sezona u NBA, a ima još uvek šansu da osvoji i zlato na Eurobasketu... A i nije PG. Vasa Micić pak jeste i ima već dve osvojene EL, ako kao startni PG osvoji i Eurobasket eto i njega na 2/3.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Dusko said:

Zato jedan bio celu karijeru u NBA kao jako bitan igrac a drugog oterali....

 

Ko je i zbog čega oterao Tea?

 

Ako već "procenjujemo" , GD meni ima bolju i konstantniju karijeru, i overal je bolji i kompletniji igrac od Tea

Edited by Fat Zadd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apgrejdovali smo se sa Teo vs Riki na Teo vs Drogon 🙂 , u najavi sranje od diskusije 😉

 

Teo stvarno ima taj veo nedorecenosti na finalnom stepeniku koji je Guru jasno istakao - 1 EL i pored toga sto je cesto bio timu koji je favorit, te bas fali to zlato sa repkom koje nas sve uzasno svrbi (sto se tice 2005. sad se setih Nenada Mijatovica, covece, kolko je to davno bilo...). 

 

Anyway, manite se Tea, tu se neobjektivnost uvek ukljuci u pricu... Lakse cemo se sloziti oko stranaca (ili necemo 😄 ).

 

Npr. meni se cini da se u ovim top evro plej pricama uvek se zaboravi Hoze Kalderon. Ja bih uzeo njega i pre Rubija i pre Sekaca, ali svakako posle Drogona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dragic u primeu ne da bi bio medju glavnim facama u EL nego bi bio ubjedljivo najbolji igrac. Gledali smo ga dovoljno za Sloveniju po FIBA pravilima i bio je brutalan. Mislim covjek je u NBA bio u stanju praviti razliku prvim korakom gdje su defanzivci debelo kvalitetniji nego u EL, a imao je uvijek i vise nego dobar sut da te urnise ako mu ostavis prostor. Navarro, Teo, Chaco i Spanoulis  nisu na njegovom nivou nikad bili i nisu uspjeli u NBA jer nikad nisu imali sposobnost pravljenja prednost driblingom protiv NBA defanzivaca za razliku od Dragica. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

 

Bogdan će svakako imati 10+ sezona u NBA, a ima još uvek šansu da osvoji i zlato na Eurobasketu... A i nije PG. Vasa Micić pak jeste i ima već dve osvojene EL, ako kao startni PG osvoji i Eurobasket eto i njega na 2/3.  

10+ sezona u NBA. Bravo Bogi, to je ispred svih ovih 2 i 3 mjesta na reprezentativnom nivou.

 

@PorodicneVrijednosti A u Evopi je taj prvi korak itekako bitan, posebno u eri kad je on igrao. Ono svi su van reketa. 

 

I dalje nisi odgovorio na pitanje. Ko je bolji plej Teo ili Dragic? Magic ili Steph?

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

Šarunas nije uspeo u NBA, al' zato čak 4 osvojene EL i zlato sa reprezentacijom 2003. (gde je bio MVP). 2/3

 

Eh da Đinobili nije požurio u NBA. Prešao bi igricu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

@PorodicneVrijednosti A u Evopi je taj prvi korak itekako bitan, posebno u eri kad je on igrao. Ono svi su van reketa. 

 

I dalje nisi odgovorio na pitanje. Ko je bolji plej Teo ili Dragic? Magic ili Steph?

 

Naravno da je bitan kad je vrhunski kakav je Dragon imao. Uostalom mogao si vidjeti u finalu Eurobasketa 2017. kako to izgleda u praksi i kako ga niko nije mogao ni lasom uhvatiti. 

 

Mislim da sam vrlo jasno napisao da je Teo bolji razigravac od Dragica. To sto se igramo pomjeranja stativa i zanemarujemo cinjenicu da s obojica bekovi i da je, kad se vec natezemo oko klasicnih 5 pozicija, Dragon fakticki citavu karijeru u NBA igrao PG te da je kao takav opcenito dosta bolji igrac od Tea je ocito manje bitno. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Djirona said:

 

Eh da Đinobili nije požurio u NBA. Prešao bi igricu.

Kad pomenu Djinobilija, sta reci za Rigodoa. Kesa od igraca.

 

Marko Jaric naravno ispred Dragica, Tea i ostalih. Nba duga karijera, EL i cak zlata sa EP i SP. 

Just now, PorodicneVrijednosti said:

 

Naravno da je bitan kad je vrhunski kakav je Dragon imao. Uostalom mogao si vidjeti u finalu Eurobasketa 2017. kako to izgleda u praksi i kako ga niko nije mogao ni lasom uhvatiti. 

E pa vidis, u Srbiji su 2 igraca bila povrijedjena. Branko Lazic i Stefan Jovic. 

 

Kako rece danas, problem je procenjivati igraca na osnovu nastupa u reprwzentaciji?

Just now, PorodicneVrijednosti said:

 

Mislim da sam vrlo jasno napisao da je Teo bolji razigravac od Dragica. To sto se igramo pomjeranja stativa i zanemarujemo cinjenicu da s obojica bekovi i da je, kad se vec natezemo oko klasicnih 5 pozicija, Dragon fakticki citavu karijeru u NBA igrao PG te da je kao takav opcenito dosta bolji igrac od Tea je ocito manje bitno. 

Ko je bolii plej? Mani ti mene te tvoje Lebron logike kosarke. Goran Dragic nije plej. Ko je bolji plej? Teo ili Dragic? Steph ili Magic?

 

Duncan je igrao godinama na C pa ga niko ne vidi naC nego na PF. Lebron je vise karijere proveo na 1 ili 4 pa ga niko ne vidi tu nego kao 3. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Geronimo said:

u najavi sranje od diskusije

 

Postoji i razlog zašto je to tako, naš Teo uopšte nije igrač za takva merenja, već je njegova igra tu da u njoj uživaju idealisti i romantici. Njegove mane i ta nedorečenost samo doprinose tom romantičarakom aspektu, da je osvojio pet Evroliga ne bi to bilo to. A njegova zlata su onaj ćup sa blagom što se nalazi ispod duge i ne može da se dosegne. 🌈

  • Like 1
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ladno nisam skontao da sad imamo bolji narativ od starog, Teo je bolji od Dragića > Teo je bolji od Rubia 😄 (Previse je i vremena proslo)

 

Karijere preko bare vs s' ove strane bare - Davno, baš davno, dok su NBA i Evropa bile toliko dva odvojena sveta, imalo je smisla u istoj rečenici pričati o najvišim dostignućima mnogih igrača, bez obzira na kom kontinentu je ko proveo svoje najbolje godine. U ovom veku ne baš... Jbg, sad kad je toliko globalizovana igra, mnogo je teze nekog umanjiti odnosno velicati, bilo generalno bilo u direktnom poredjenju

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Teoljub Ko je u Dragićevim ekipama igrao na poziciji PG u svakoj ekipi u kojoj je igrao? Pa on lično. Ne postoji samo jedan tip plejmejkera. 

 

Ako ti više odgovara ovakva formulacija - Goran Dragić je posle Nasha i Parkera najbolji igrač na poziciji PG van USA u poslednjih 20 godina.

 

Tea niko ne nipodaštava, genijalan igrač ali je neko ko, da se izrazim rečnikom iz igrica, ima pass i court vision na 99 ali ostali segmenti su mu dosta slabiji a neki su i na bednom nivou tako da to u totalu daje nekih 85. Dragon možda nema nijednu pojedinačnu 99 ocenu ali je u totalu 88.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Ako ti više odgovara ovakva formulacija - Goran Dragić je posle Nasha i Parkera najbolji igrač na poziciji PG van USA u poslednjih 20 godina.

Luka Doncic je vec sada najbolji igrac na poziciji PG van USA svih vremena. 

 

U Dallasu se vodi kao PG. U Sloveniji je bio PG na mecevima protiv Grcke i NZ. U mecu sa Hrvatima je Aleksej Nikolic bio sa njim pa se vodio kao SG ali naravno da je bio igrac koji prenosi loptu, kreira i zavrsava. Na tom mecu su recimo Klemena Prepelica stavili kao PG. Da li je Klemen PG ili SG?

 

Goran Dragic kada je uzeo MIP u NBA sa Sunsima je bio SG, Bledsoe je bio PG. 

 

Kao sto sam vec i sinoc pisao, Teo je bolji plej ali to ne znaci da je bolji igrac. Dragic nije plej iako se vodi kao PG, on je kombo bek i to paklen kombo bek i nesumnjivo je bolji igrac od Tea.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

Dragic u primeu ne da bi bio medju glavnim facama u EL nego bi bio ubjedljivo najbolji igrac. Gledali smo ga dovoljno za Sloveniju po FIBA pravilima i bio je brutalan. Mislim covjek je u NBA bio u stanju praviti razliku prvim korakom gdje su defanzivci debelo kvalitetniji nego u EL, a imao je uvijek i vise nego dobar sut da te urnise ako mu ostavis prostor. Navarro, Teo, Chaco i Spanoulis  nisu na njegovom nivou nikad bili i nisu uspjeli u NBA jer nikad nisu imali sposobnost pravljenja prednost driblingom protiv NBA defanzivaca za razliku od Dragica. 

Kakve je to licne uspehe imao osim tog water down evropskog prvenstva , koje je i Teodosic propustio🙂 Teodosic je imao mnogo vise uspeha u svojoj karijeri od Dragica. Njega je samo amerika sprecila da ne osvoji svetsko prvenstvo i Olimpijske igre. Koliko Olimpijskih i svetskih prvenstava je odigrao Dragic kao glavni igrac svoje reprezenaticije😀 Da je Teodosic otisao na vreme u NBA, na primer 2010 godine kada ga je Majami zelo dovesti, ostavio bi veci trag od Dragica tamo.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...