Jump to content

Put do Bele Kuce


A sad

Izbori u USA  

51 members have voted

  1. 1. Za koga biste glasali na predsednickim izborima u USA

  2. 2. Sta mislite ko ce pobediti na predsednickim izborima u USA


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/03/2020 at 11:00 AM

Recommended Posts

19 minutes ago, AgroLaki said:

Pa i ja sam mislio da je to razlog zbog koga ce izgubiti najlaganije bez citave pompe, ali onda imamo rezultate koji su se lepili ovde, cini mi se @NMX , gde pise da su sve grupe, sem belih muskaraca procentualno vise glasale za njega nego prosli put. Nije mi to najjasnije, ali ako je tačno, onda je verovatno korona taj dealbreaker.

 

pa ako je izlaznost jako velika ili najveća, logično je da su sve grupe više glasale za njega nego prošli put, zar ne?

znam da je logično pitanje ona "a kako to da caucasians nisu isto više glasali za njega nego prošli put" i jedino što bih mogao da ponudim kao odgovor tj nagađanje, da je među belim glasačima 2016e dostigao nekakav maksimum, te da više od toga nije išlo.

 

nisam pronašao to što je nmx postovao niti išta konkretnije od ova tri članka, koja su na nivou upitnika i intervjua na određenom uzorku, ne i defacto rezultati u odnosu na etničku pripadnost

https://www.nytimes.com/interactive/2020/11/03/us/elections/exit-polls-president.html

https://www.bbc.com/news/election-us-2020-54783016

https://circle.tufts.edu/latest-research/election-week-2020#vote-choice-by-age-and-by-race/ethnicity

 

uglavnom, ako je onaj estimate iz nyt iole tačan, 57% belih glasača (koji čine 65% total glasača) se izjasnilo kao glasaš trampa. kako god okreneš, to je jako puno. e sad, biden ga delje na svim ostalim glasačima a na trećem linku ima podatak i da ga drastično delje kod populacije 18-29; ne znam koliki % glasača oni čine ali fakat tu imaš dovoljno njih koji nisu mogli da glasaju pre 4 godine.

 

4dXFtWP.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zoranu na odgovoru s aspekta nekog ko zivi u usa.

I hvala apostolu istine skyglideru sto potvrdjuje opet moju teoriju o laznom elitizmu, stavljajuci me u kos onih koji citaju alo, kurir itd. Iako bar 10 godina ne citam nase novine.

Necu mnogo vise pisati o ovome, nekima jako smeta. Al zato im ne smeta bidon koji spominje naciste, pominje koncentracione logore itd.

Iznad toga su doticni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

Korona daleko najveći faktor, prvo to pa nekoliko praznih mesta. Uvek ljudi glasaju protiv aktuelne vlasti kad je ekonomska šteta takva i tolika. Ma šta da ju je prouzrokovalo, politika, virus ili nešto sasvim treće ili četvrto. Naravno, pandemija je smanjila obim kampanje i vremenski je skratila, što je poseban činilac. Ostale stvari koje se navode kao bitne, su ili preuveličane, ili suštinski nebitne u poređenju sa recesijom.

 

naravno da je ekonomsko stanje uvek jedan od najznačajnijih faktora u svakom društvu i kod svakog pojedinca. međutim, reći da su neka od osnovnih ljudskih prava koja su ugrožena kod određenog dela populacije suštinski nebitna ili preuveličana, govori samo da takve stavke verovatno shvataš zdravo za gotovo, jer nisi usetio lično ugroženost u takvoj meri  ( :

 

48 minutes ago, Vamos Laki said:

 

Necu mnogo vise pisati o ovome, nekima jako smeta. Al zato im ne smeta bidon koji spominje naciste, pominje koncentracione logore itd.

Iznad toga su doticni.

 

vidim i juče si (ili je neko drugi?) to pominjao pa sam hteo da zamolim za neki citat, pošto mi nije jasno na šta se odnosi i gde može da se vidi to

Edited by Neme
Rešen problem iz edita.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, đubrivo. said:

 

pa ako je izlaznost jako velika ili najveća, logično je da su sve grupe više glasale za njega nego prošli put, zar ne?

znam da je logično pitanje ona "a kako to da caucasians nisu isto više glasali za njega nego prošli put" i jedino što bih mogao da ponudim kao odgovor tj nagađanje, da je među belim glasačima 2016e dostigao nekakav maksimum, te da više od toga nije išlo.

 

 

 

 

 

Nije logicno, zato sto ne govorimo o apsolutnim ciframa, vec o procentima unutar neke populacije. To nema veze sa izlaznoscu, vec sa drugim faktorima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, A sad said:

 

Nije logicno, zato sto ne govorimo o apsolutnim ciframa, vec o procentima unutar neke populacije. To nema veze sa izlaznoscu, vec sa drugim faktorima. 

 

Quote

gde pise da su sve grupe, sem belih muskaraca procentualno vise glasale za njega nego prosli put

 

procenti uvek imaju veze sa izlaznošću, valjda

 

edit

jedno je kakav je odnos procenata unutar neke populacije a drugo je kakav je odnos procenata u okviru trampovog glasačkog pie charta

u svakom slučaju, ionako nagađam, trebalo bi videti to o čemu pričamo napamet  

 

 

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

za 5-10 godina kada se pojavi Tramp 2.0 - sa istim ciljevima ali sa nesto vise strpljenja i kulture ponasanja - a tada ce biti kompletan picvajz....

Zato treba ukoniti/otkloniti razloge koji su doveli do toga da Trump postane predsednik. 

Uklanjanje Trumpa je samo prvi korak da se Amerika vrati u normalu - da prestane da bude duboko i opasno podeljeno drustvo u kome dominira mrznja. Ti koraci ce (verovatno) biti tezi od prvog,ali ja ne sumnjam da ce Amerikanci umeti to da iznesu kako treba. Kao sto nisam sumnjao ni da ce skloniti Narandzastog.

 

Naprosto moram da nastavim da delim ovakve stvari..sto rece Enemiks neki dan - vrhunska sprdnja i to za dz.

 


:lol_2:

Edited by Crni Bombarder
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nemanjaol said:

 

Ček samo da vidim da li sam dobro razumeo, ti misliš da je transrodnost bolest? 

 

Nije za ovu temu, ali da, mislim. Možda je poremećaj bolji naziv...

 

 

11 hours ago, McLeod said:

Oduvek sam voleo one navijace koji ne mogu da razumeju razloge onih sto ne navijaju. Ili sto ne razumeju one sto navijaju za nekog drugog.

 

One sto gledaju kviz i misle da je namesten, jer je nemoguce da oni tako pametni ne znaju odgovor na 80% pitanja, a takmicar zna skoro sve.

 

One sto pricaju o politickoj korektnosti i femkanju, jer je nemoguce da neko zapravo jeste takav i da ne laze kada kaze da bastini odredjene vrednosti.

 

One sto nalaze objasnjenja za dogadjaje koji im se ne dopadaju u nekim fantazijama i teorijama zavere.

 

Samo treba pogledati u ogledalo koje ne laze nego prikazuje stvari onakvima kakve jesu. Samo ne treba zaboraviti da je leva ruka zapravo desna.

 

Pošto sam jedini pominjao političku korektnost, pretpostavljam da se ovo odnosilo na moj post...

 

Ok, naravno da postoje i takvi i to je za svako poštovanje, dok god uvažavaju da se neko ne slaže sa tim. Ovde je nažalost bila reč o malo drugačijim "borcima za pravdu", koji pomenutu osobinu nemaju.

 

Ostatak posta mi iskreno liči na onu taktiku kad se neko ne slaže sa nečim, pa drugoj strani pripiše još nekoliko neosnovanih, negativnih osobina, pa ga neću dalje komentarisati. Ako sam nešto pogrešno protumačio, izvinjavam se...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, extremesportist said:

 

Nije za ovu temu, ali da, mislim. Možda je poremećaj bolji naziv...

 

 

 

Znači misliš da bi trebalo lečiti transrodne osobe? A šta ako one to ne žele? To što je neko trans ni na koji način ne ugrožava njihov život niti ih ometa u bilo čemu, verovatno su i srećniji zbog toga. Zašto bi onda to trebalo da leče?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

naravno da je ekonomsko stanje uvek jedan od najznačajnijih faktora u svakom društvu i kod svakog pojedinca. međutim, reći da su neka od osnovnih ljudskih prava koja su ugrožena kod određenog dela populacije suštinski nebitna ili preuveličana, govori samo da takve stavke verovatno shvataš zdravo za gotovo, jer nisi usetio lično ugroženost u takvoj meri  ( :

Za ishod ovih izbora da, tako meni stoje stvari. Nebitno je da li sam ja osetio ličnu ugroženost, kada, i u kojoj meri, nema šta da mi lično iskustvo ima neki upliv kad govorim o američkim izborima i o USA uopšte. Iskustva mojih amera/kanađana, tako da kažem, su mi tu jedan od glavnih kriterijuma ako ću uopšte da pričam o severnoj americi, nevezano šta je konkretno u pitanju. Većina amera, sa kojima sam prijatelj ili rod, je glasala za Trampa, i nekoliko glavnih razloga je bilo za to, sa kojima se i lično slažem. Osnovna ljudska prava nigde nisam pominjao, a ne da sam rekao da su nebitna, ne znam kako si to izvukao iz mog posta. Mislio sam kako, za ove izbore, je sve ostalo preuveličano ili nebitno u odnosu na COVID impact, kako već šta. Ekonomija, negde "samo" oštećena, a negde devastirana, je glavni i definitivni faktor za ove izbore, i situaciju u 2020-oj uopšte. 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

da se tada ponašao kao predsednik i zaštitnik građana a ne lider sistemskog tlačenja i ohrabrivač rasizma - sigurno je da ne bi mobilisao toliko ljudi da se angažuju i protiv njega a i da na koncu izađu u tolikom broju na glasanje.

 

Kako onda posle svog tog rasizma poveća procenat birača među svim manjinama? Moglo bi se reći i da je višemesečno tolerisanje lomljenja, paljenja i pljačkanja od strane demokratskih gradonačelnika više oštetilo Bajdena nego navodni rasizam Trampa. 

 

1 hour ago, ters said:

Oni bolje stojeci su se osjecali iznad gologuzije koja ne moze da plati ljekarsku zastitu, oni sa poslom koji omogucava prezivljavanje iznad onih koji rade budzasto, krezubi bijelci iz mocvara Lujzijane i Folride su bili iznad ilegalnih useljenika i crnaca, vec time sto su znali su da serif nece upucati sinove Jeba i Rufusa bez obzira na budalastinu koju naprave. 

 

Isto pitanje, kako ti crnci i latinosi u većem procentu glasaju za Trampa posle 4 godine?

 

Možda bi i levičare više poštovali kada bi bili iskreni i otvoreno pokazivali da se njihova saosećajnost prema nižim slojevima društva kreće isključivo identitetskim osama opresije. Nije ni čudo da levičari starog kova, poput Sandersa, ne mogu da prođu pored žene bivšeg predsednika koja viče kako je ona potlačena i "nije establišment". Posle se čude kada belci manje glasaju za one koji ih stalno polivaju govnima.

 

1 hour ago, ters said:

Na zalost, ovo nije gotovo - ja jos uvijek mislim da ce sve eskalirati vec u narednih nekoliko dana, bez obzira na pokusaje da se razvlacenjem brojanja i tempiranim objavljivanjem rezultata tokom nekoliko dana otupi seljacka buna koju ce Trampisti pokrenuti, a potom i u nekom narednom periodu, za 5-10 godina kada se pojavi Tramp 2.0 - sa istim ciljevima ali sa nesto vise strpljenja i kulture ponasanja - a tada ce biti kompletan picvajz....

 

 

Tako je, Tramp nije uzrok i pokretač nego simptom. Uzrok krize nisu krezubi (isključivo) belci, jer manjinama i govno smrdi, nego kombinacija faktora o kojima niko i ne govori osim delimično Yanga. Ko misli da će Bajden tu nešto da reši je na nivou onih koji su mislili da će Tramp da reši njihove probleme.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

 

Znači misliš da bi trebalo lečiti transrodne osobe? A šta ako one to ne žele? To što je neko trans ni na koji način ne ugrožava njihov život niti ih ometa u bilo čemu, verovatno su i srećniji zbog toga. Zašto bi onda to trebalo da leče?

Postoji značajan broj žena koje imaju problem sa guranjem trans agende svuda i na svako mesto. Na biološke muškarce u ženskom sportu, u svlačionicama i toaletima, na ženskim listama u politici (koje ne bi trebalo da postoje ali to je druga tema), na redefinicije pojmova i izmišljanje novih reči, na potpuno srastanje pojma gender i sex, na silovanje gey i lesbo osoba da prihvate trans partnere sa sve genitalijama koje ih ne privlače. Martina Navratilova, J.K Rowling su samo dve najpoznatije koje se dobro nose sa hajkom jer su bogate i slavne, ostale uglavnom javno ćute i boje se da outuju svoje mišljenje. Što je ironično jer je strah od javnog iznošenja mišljenja jedan od markera da je grupa "opressed".

 

Ne treba ih na silu lečiti ali ne treba dozvoliti ni da diktiraju jezik i mišljenje ogromnoj većini populacije. Još bitnije, ne treba im dozvoliti da forsiraju tranziciju dece koja ne mogu sama ni do škole da odu.

 

edit: Zadnji pasus je veliki problem demokrata koji su potpuno prihvatili ekstremnu trans agendu, CRT i stale identiteske ekstremizme koji nikakve veze sa levicom nemaju. 

Edited by Cyrus Smith
dodat sadržaj, disleksija
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nemanjaol said:

 

Znači misliš da bi trebalo lečiti transrodne osobe? A šta ako one to ne žele? To što je neko trans ni na koji način ne ugrožava njihov život niti ih ometa u bilo čemu, verovatno su i srećniji zbog toga. Zašto bi onda to trebalo da leče?

 

Samo sam rekao da smatram da je to poremećaj. Ako ne možeš da budeš siguran oko sopstvenog pola (često koriste izraz "zarobljen u pogrešnom telu"), onda sigurno nije sve u redu. 

 

Sad, kako te osobe odluče da tretiraju to stanje i da li će uopšte odlučiti nešto da urade, je na njima samima. Neka žive kako oni hoće.

 

Postoje i osobe sa, recimo, OKP čiji život to stanje ne ugrožava i koje su isto srećnije kada odrade sve svoje rituale, pa ih niko le leči jer to ne žele, ali to ne znači da se ne radi o poremećaju/bolesti. Sa druge strane, činjenica je da mnoge transrodne osobe, odluče da potraže stručnu pomoć, pa se postavlja pitanje: Zašto bi iko tražio tu pomoć ako nije reč poremećaju?

Link to comment
Share on other sites

Zasto Bidon pre Trampa ? Mozda sto je ovaj drugi proglasio kradju izbora pre nego sto je i glasanje pocelo i sto bi da svira kraj na 20% prebrojanih. Opasan za svoju drzavu i za svet kao i svaki drugi desni populista. Ponavaljam pokazalo se da takvi mirno ne predaju vlast, jer im je vlast sve. Da mogu bili bi veci Putini od Putina samog.

 

Jbg gledam malo dalje od onoga sta je Bajden '98 rekao, jer postoji svet i van ovih granica. A za svet je mnogo bolje jacanje saveznistva USA-EU od sukoba. 

 

Tamnoputa zena prvi potpredsednik, jako bitan korak. Ne mirisem one kojima beli protestant , ljubitelj crkve boga i automatskog oruzja jedino dolazi u obzir kao kandidat.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Cyrus Smith said:

 

 

Ovo je vec neka druga prica, i mene isto nervira ekstremni woke-izam koji prelazi u drugu krajnost i isto ima pojedine odlike totalitarizma. 

 

I sto kazes pogotovo kod tranzicija maloletnih osoba, tu bi trebalo biti mnogo pazljiviji. 

 

24 minutes ago, extremesportist said:

 

Samo sam rekao da smatram da je to poremećaj. Ako ne možeš da budeš siguran oko sopstvenog pola (često koriste izraz "zarobljen u pogrešnom telu"), onda sigurno nije sve u redu. 

 

Sad, kako te osobe odluče da tretiraju to stanje i da li će uopšte odlučiti nešto da urade, je na njima samima. Neka žive kako oni hoće.

 

Postoje i osobe sa, recimo, OKP čiji život to stanje ne ugrožava i koje su isto srećnije kada odrade sve svoje rituale, pa ih niko le leči jer to ne žele, ali to ne znači da se ne radi o poremećaju/bolesti. Sa druge strane, činjenica je da mnoge transrodne osobe, odluče da potraže stručnu pomoć, pa se postavlja pitanje: Zašto bi iko tražio tu pomoć ako nije reč poremećaju?

 

Ali ti ljudi jesu sigurni oko svog pola, u tome je fora, nisu zbunjeni. 

 

Ponovo, to sto je neko trans mu/joj nikako ne otezava zivot. Neko sa okp ko mora da upali i ugasi svetlo 10 puta npr svaki put kad udje u prostoriju ipak ima odredjene teskoce. I sumnjam da im je drago sto je takva situacija. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ras kass said:

Tamnoputa zena prvi potpredsednik, jako bitan korak. Ne mirisem one kojima beli protestant , ljubitelj crkve boga i automatskog oruzja jedino dolazi u obzir kao kandidat.

 

Verovatno je prva ispala iz primaries zato što je tamnoputa a ne zato što ju je Tulsi Gabbard ubila navođenjem načina na koji je obavljala dužnost tužioca. Između ostalog prikrivala je dokaze koji u slučaju koji je završio  70 godišnjom kaznom:

Quote

The appellate judges acknowledged this impediment and sent the case to mediation, a clear signal for Ms. Harris to dismiss the case. When she refused to budge, the court upheld the conviction on that technicality. Mr. Gage is still in prison serving a 70-year sentence.

 

Izvor je mainstream NYT: https://www.nytimes.com/2019/01/17/opinion/kamala-harris-criminal-justice.html

 

 

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Cyrus Smith said:

Kako onda posle svog tog rasizma poveća procenat birača među svim manjinama? Moglo bi se reći i da je višemesečno tolerisanje lomljenja, paljenja i pljačkanja od strane demokratskih gradonačelnika više oštetilo Bajdena nego navodni rasizam Trampa. 

 

Isto pitanje, kako ti crnci i latinosi u većem procentu glasaju za Trampa posle 4 godine?

 

 

 

kao sto rekoh, voleo bih da mi neko da link ka tom istrazivanju pa da zakljucimo nekako

- da li je prosto veca izlaznost donela trampu i vise glasaca drugih, non-caucasian rasa (tipa: 2016e izašlo 10 hispano-amerikanaca, glasalo za trumpa 3, 2020e izašlo 15 hispano-amerikanaca, glasalo za trumpa 5) ili je nešto drugo po sredi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...