Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Spoiler

Sviđa mi se ova epizoda. Priča koja se ponavlja kroz ljudsku istoriju, o tome kako su se dešavala velika krvoprolića i da li su mogla biti sprečena. Da ima uvek onih koji su hteli da spreče, a nisu mogli, i onih koji su mogli da spreče a nisu hteli. Ili im je prekasno došlo iz dupeta u glavu. To, onako, nije loše kao poruka.

 

U tom smislu, svi tehnički detalji, tipa da li je u redu da zmaj odjednom postane super zmaj i da ima nepresušan izvor vatre u sebi, nisu ključni.

 

Plus je vizuelno sve bilo sasvim OK.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobra epizoda sama po sebi, nezavisno od koncepta serije. Vise kao neki film o prezivljavanju, gledao sam skoro nesto slicno sa Naomi Vots i Juanom Mekgregorom kad bleje na plazi i krene cunami. Ne mogu reci da je bilo dosadno i da sam se nervirao zbog gresaka, ali ono, sve ocekivano i jednodimenzionalno. Degeneris prsne, losi likovi ginu, dobri se izvlace nekako i prezivljacaju, oni najgori ginu na kraju naravno. Nijedan preokret, nista, nigde prica nije skrenula nijednog momenta. Osim tog preokreta u glavi Degeneris mada ne znam da li je to uopste preokret i koga je to iznenadilo.

Link to comment
Share on other sites

mogla spaliti samo Lanister pesadiju posle predaje, samo Red Keep, spaliti trudnu Cersei posle predaje...nisu bili potrebni Hirosima i Nagasaki

uostalom Deneris nije imala nista protiv common people-a osim te vestacki napravljene tenzije kako nju eto niko ne voli pa ce onda zbog da vlada strahom, to je bas lejm izgovor za ovo sto je usledilo...lik koji su gradili 8 sezona jednostavno nema to u sebi

 

 

showrunneri imaju tu tendenciju da kada zele nekoga da ogade gledaocima odu u tezak ekstrem, sto je ovde slucaj

nije samo los, nego je i pedofil/silovatelj/ubica/masovni ubica

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Koliko god ova epizoda bila odlična, ostaje neki žal za velikim propustima u razvoju likova. Kad bih mogao povjerovati da je Deneris odjednom u 2 epizode postala gora od svog oca, ne bih imao zamjerki. Ovako mi fali to nešto. Uživao sam svakako, Sapochnik je sjajan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je sve logično i smisleno. Deneris je htela da poseje strah i strahopoštvanje pošto je videla kakvo nepoštovanje su joj ukazali u Vinterfelu posle bitke. Htela je da pokaže ko je gazda, i da ima da je slušaju, a ne da joj rade iza leđa. To je sve došlo iz besa i tuge zbog ubijenog joj deteta i prijateljice, izdaje ljudi kojima je verovala. A to što je spalila grad, je čak bilo i protiv Džona jer joj je on sve i zakuvao, kad je izdao (ja lično mislim da je trebalo da obelodani, a ne da govori kravetini Sansi nezahvalnoj).

Nisam volela nešto posebno Deneris (možda zbog glumice, ne znam antipatična mi je, meni je Sersi bila gotivna) do osme sezone, sada mi je omiljeni lik, i drago mi je što im se sveti, i mislim da treba isto to i Sansi da uradi. Ali dobro, znam da to neće biti.

Kada je pržila grad, mogla je da pobije i Džonovu vojsku, što je i htela da pokaže, htela je da je se plaše. I drago mi je zbog toga. Jer da je od starta bila takva niko joj ne bi ubio zmaja niti bi se usudio da joj radi iza leđa, govna nezahvalna. Baš mi je nje žao, kakav tragičan lik. Sve je dala, a dobila je ništa, pokazali su kako ljudska govna od dobrog čoveka mogu da naprave bes...

Žao mi je što će se Sansa i Tirion izvući, i najviše mi je žao Regala... Drhtala sam dok sam gledala samo da i Drogona ne ubiju, ali dobro je preživeće izgleda (bar tako kažu neki leak-ovi)...

Edited by orchid
  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Bek said:

Inace, ako je ovaj zmaj ovoliko mocan i moze sve ovo, onda je i cela prica potpuno irelevantna i nebitna. Degeneris moze samo da sedne na zmaja i radi sta hoce, przi koga hoce i osvaja sta hoce. Nisu ni morali vojsku da pokrecu, mogla je sama sve da odradi.

Pa nije, i zmaj je besan bio. Nije uvek baš takav, niti ona. Bili su posebno motivisani, osveta.

Ali da, mogla je delimično, i trebala je, samo što nije htela da pokaže koliko je moćna u stvari, jer je dobar čovek. Nije htela da je se plaše. Nije htela da vlada strahom, ali na kraju je shvatila da ljudska govna jedino to zaslužuju. I jedino to poštuju. Nije bila poštovana jer je bila mekog srca.

Link to comment
Share on other sites

Deneris je bozanstveno lepa verzija Vučića. Sve sto radi je da bi je obozavali, i to joj je glavni motiv i smisao borbe za vlasti. Iako joj je stalo do robova nekad, to je više radila da bi se o njoj oricalo kao Majci.

Ne moze osoba sa zmajevima da vlada. Ovo su ucinili da bi nam bilo lakse da podnesemo njenu (eventualnu) smrt. Ali nema sta, mozda promil sansi ostavljam da ona ostane ziva.

 

Sansa legit pobednik, iako za nju navijam, i ona je postala nenaivni spletkaroš.

 

Rezija, kadrovi, zivost tenzije, zaista na visok nivou u ovoj epizodi. Izuzev 2ep, od koje je isto bolja, ova epizoda je druga dimenzija za preostale 3 u sezoni.

 

Link to comment
Share on other sites

Ova poslednja sezona u suštini nije dobra jer D&D nije imao dovoljno znanja/želje/muda/nečega da napravi dobar balans između kraja serije koji su znali kakav je i da će Deneris postati skroz luda i zadovoljenja "yaaas queen" ekipe i onda smo dobili ovo gde niko nije skroz zadovoljan a mnogi su skroz ljuti 😄 

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto ljude buni ponasanje deneris .vratila se na nivo brata iz prve sezone. a nije da nije zarila i palila tokom ovih 7 sezona i neke druge svijetove, al to je tad bilo irelevantno i svakog je bolila paja.
citav zivot je bila tempirana bomba i to su svi znali oko nje, jer su se pribojavali njenih korijena. izgubila je misandei, izgubila je dzoru, varis, tirion i jon su je izdali sto je dovoljan okidac da se pokrene stari temperament. na kraju krajeva stvorila se atmosfera gdje se ona ne osjeca voljeno ni od koga. u onom momentu kad su zvonila zvona je prosto prelomila i to je to. kao sto i svaki covjek prsne u odredjenom momentu.

kako kaze aemon jos na pocetku serije 'targeryan alone in the world is a terrible thing'

 

Edited by nemanjau5
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nicklord said:

Ova poslednja sezona u suštini nije dobra jer D&D nije imao dovoljno znanja/želje/muda/nečega da napravi dobar balans između kraja serije koji su znali kakav je i da će Deneris postati skroz luda i zadovoljenja "yaaas queen" ekipe i onda smo dobili ovo gde niko nije skroz zadovoljan a mnogi su skroz ljuti 😄 

 

ja sam siguran da ce Martin podeliti citaoce na team Deneris i team notDeneris, bice tu puno nijansi sive

Edited by Esc
Link to comment
Share on other sites

Sva sreća pa nijedan zmaj nije ženski. Kamen u citavom Westerosu ne bi ostao nespaljen.

 

Ja mislim da nam je tesko da se suocimo sa ovakvom Deneris zbog glumice. Zamislite npr da je glumi Jennifer Lawrence...

Jednostavno, Emilia Clarke kao Khaleesi, Deneris, je vanvremenski preslatko i lepo bice.

Samo sto je mad pussy 😕

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bek said:

Inace, ako je ovaj zmaj ovoliko mocan i moze sve ovo, onda je i cela prica potpuno irelevantna i nebitna. Degeneris moze samo da sedne na zmaja i radi sta hoce, przi koga hoce i osvaja sta hoce. Nisu ni morali vojsku da pokrecu, mogla je sama sve da odradi.

Pa po knjigama zmajevi i jesu ovako mocni prvobitno su targerieni osvojili citav westeros sa 3 zmaja i 1000 vojnika... Napokon su ih prikazali kako trebaju ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Esc said:

 

ja sam siguran da ce Martin podeliti citaoce na team Deneris i team notDeneris, bice tu puno nijansi sive

Znaš kako postoji to i u seriji samo je loše urađeno 😄

 

Ona je bila osoba koja je voljena, oslobodila robove, imala zmajeve, imala Misandei, našla saveznike u Westerosu, našla ljubav... Ali onda, dolazi na Sever i vidi da je obični ljudi u stvari ne vole, postoji osoba koja ima bolji claim od nje, ljudi u gradu za kojim je ceo život žudela je vide kao lošu osobu i pretnju ogromnu, svi njeni pratioci su je izdali, ubjaju joj zmajeve, najboljeg prijatelja, ljubav je izda... Ovo ostavlja više nego dovoljno nijansi sive da je odrađeno bolje. Ali ovde je prikazano kako je ona iznervirana oko toga 3 epizode i onda prsla skroz u 15 minuta

Link to comment
Share on other sites

 

Ako nekog zanima kako ce serija da se zavrsi ima u spojleru, covek je pre 4 dana okacio komentar i opisao ovu i sledecu epizodu, u ovoj je sve pogodio.

 

Sto se tice samog kraja i cele sezone ocena od mene 3/10, svaka im cast kako su usrali celu seriju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...