Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

10 minutes ago, Nicklord said:

Verovatno je zaboravila i na to

 

Jedan zmaj je morao biti ubiven, oni su tako zamislili i to je to. Sto kaze kolega midzet, mora da izgleda da Srsi ima nadmoc. To bi otprilike znacilo da ce u narednoj epizodi da joj ga krknu tako sto ce Jara preko sinjeg mora u presudnom trenutku borbe da doveze Darija Naharisa i Druge sinove.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Esc said:

kakav je pozisn stark sestara prema jonu s obzirom da mu caca nije Ned Stark

po svemu vidjenom trebalo bi da ga hejtuju, posebno Sansa, onaj ima taj treachery momenat gde se popisa na nekog ko joj je spasio zivot samo zato sto je ovaj poceo da se ceslja na drugu stranu

Nekako svi zaboravljaju činjenicu da je Jonova majka Lijana rođena sestra Neda Starka i samim tim tetka Sansi, Arji i Brenu. Nije Jon samo Targarjen nego je i Stark. Dakle family sa Sansom. Da ima krvi Starka dokazuje i njegova moć da varguje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

In the books, a full-grown dragon has scales that have been described as “harder than steel.” During the Dance of Dragons civil war over a century after the fall of Meraxes, Dornish soldiers attempted to repeat the feat. With the realm in chaos, Prince Morion Martell saw an opportunity to expand Dorne’s power. He assembled a great pirate fleet and intended to land an army in the Stormlands. Morion outfitted his ships with crossbowmen and massive scorpions. When the dragons Vermithor, Caraxes, and Vhagar attacked, Morion’s fleet unleashed hail after hail of projectiles at them. Unfortunately for Morion, in the books (as in real life), hitting a high-flying, fast-moving target with a projectile is actually quite difficult! A few bolts found their mark but “glanced off the scales of the dragons, and one punched through Vhagar’s wing, but none of them found any vulnerable spots as the dragons swooped and banked and loosed great blasts of fire.” Euron shot three bolts (at a range of, I don’t know, half a mile? more?) at Rhaegal, hitting him in the belly, nicking his wing, and punching through his throat. So … yeah. This is probably a case of the show upping the damage from Euron’s scorpions and downgrading the defensive strength of dragon scales.

 

Rest in power, Rhaegal.

 

 

https://www.theringer.com/game-of-thrones/2019/5/7/18535313/ask-the-maester-dragonslaying-cersei-daenerys

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma ne mogu da se nerviram vise. u seriji su zmajevi postali krhka stvorenja, Deneris ima vece sanse da prezivi ako ga uopste ne zajase. Ako se ona uplasila/ glupa je pa ne moze da shvati da moze one brodove da spali kako hoce, gde je animalni instikt te zveri, ubijaju mu brata, gadjaju njega, a on nista.

Prvi Targarijeni su skoro bez vojske zauzeli ceo kontinent, samo na zmajevima, posle ga generacijama drzali pod kontrolom zahvaljujući njima, dok nisu zakrzljali zbog zatvaranja u kaveze. A sada su za godinu dana pronasli oruzje da ih skidaju kao golubove. one strele imaju toplotno navodjenje i raketni pogon kad su tako precizne i efikasne. besmislicu su od serije napravili

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dee jay said:

Ma ne mogu da se nerviram vise. u seriji su zmajevi postali krhka stvorenja, Deneris ima vece sanse da prezivi ako ga uopste ne zajase. Ako se ona uplasila/ glupa je pa ne moze da shvati da moze one brodove da spali kako hoce, gde je animalni instikt te zveri, ubijaju mu brata, gadjaju njega, a on nista.

Prvi Targarijeni su skoro bez vojske zauzeli ceo kontinent, samo na zmajevima, posle ga generacijama drzali pod kontrolom zahvaljujući njima, dok nisu zakrzljali zbog zatvaranja u kaveze. A sada su za godinu dana pronasli oruzje da ih skidaju kao golubove. one strele imaju toplotno navodjenje i raketni pogon kad su tako precizne i efikasne. besmislicu su od serije napravili

 

Očigledno je potrebno napraviti distinkciju između knjiga i serije -- odnosno, ono što nikada nije napomenuto / nagovešteno / prikazano u seriji, a jeste u knjizi, ne treba uzimati kao dato (iz knjige). Tako da, u seriji nisu od zmajeva napravili čelična i neustrašiva stvorenja.

 

Taj deo mi i nije toliko problematičan. Već su pre x epizoda pokazali da su zmajevi ranjivi, da je jedan od najboljih ludih naučnika na kontinentu radio na razvoju oružja (verovatno i čitao neku silnu literaturu), da se Sersei u potpunosti fokusirala na rat sa Deneris, te da je koristila vreme da se to oružje multiplikuje, a vojnici obuče.. Pritom je ubijeni zmaj bio i ranjen, a nije imao ni jahača, pa možda i to utiče. Tako da, nije to baš palo sa neba (ustvari, baš jeste pao sa neba 😄 ). Sa druge strane, očigledno je da su morali da naprave nekakav balans, jer ni serija ne bi imala smisla da je Deneris samo doletela sa tri zmaja i osvojila celo kraljevstvo. Zato su zmajevi u seriji krhkiji, i kako vreme odmiče -- vojske su manje uplašene, i pronalaze se kakvi takvi načini da zmajevi postanu dostupne mete.

 

Ono što jeste izuzetno problematično je odluka Sersei da ne ubije Deneris, njena dva glavna i jedina preostala savetnika, te zmajeve. Sersei, beskompromisna osoba, spremna na apsolutno sve, ima zicer da ukloni maltene jedinog protivnika i neizmerno ojača svoju poziciju -- i ona ih pusti da joj se izmigolje.

 

Čudne scene i sa Starkovima (Arja -- No One, odjednom kreće da predstavlja interese svoje kuće, da bi u sledećoj sceni samo zapalila iz Winterfella), kao i sa Ghost-om (baš su našli elegantan način da ga šutnu iz serije).

 

Bren ostaje potpuno beskoristan i retardiran, i očigledno nema nikakvog plana da se barem malo pojasni zašto su uopšte želeli njega da ubiju, zašto je to morao NK lično da uradi, koja je njegova funkcija.. očekujem da samo u poslednjoj epizodi polako krene ka nekom drvetu / skloništu, gde će da se stacionira do kraja života i glumi da je bitan. Do sada, verovatno i najveće razorčarenje u pogledu razvoja priče i lika.

 

Sa Deneris urađen solidan posao, zanimljivo je izgledala ta njena unutrašnja borba, između razuma i besa, želje sa slobodom, ali i osvete, pravičnosti i sebičnosti.. U jednom trenutku, okružena sa tri zmaja, gomilom savetnika / prvoklasnih boraca, i dve snažne vojske. Kao na Menadžeru da imaš 25 ozbiljnih igrača u timu, pa te za jedno 10-15 baš briga, ni ne primećuješ ih. Zasigurno nije očekivala ovakve gubitke i nekako je "iznenada" ostala usamljena.

 

Džejmijev plot su ostavili otvoren, odnosno, nigde on nije rekao da će da brani Sersei, kao što je (valjda) Brijen shvatila. Da bi njegov lik imao smisla, moraće da dođe u situaciju 1 na 1, ili barem mogućnost da naudi Sersei. Čisto sumnjam da će u toj situaciji on biti taj koji će preživeti. Ni Psetov lik nema mnogo smisla, ukoliko se konačno ne sukobi sa Planinom. I do toga će verovatno doći, te se nadam da će te scene uraditi kako valja.

 

Ostale su samo dve epizode i mnogo likova. Mnoge će verovatno pobiti, ali će sve to imati manji efekat kad se nagura u epizodu-dve.

 

Prve dve epizode su potpuni fejl i sezonu su mogli da otvore sa borbom za Winterfell (nije kao da je vojci mrtvih potrebno dve epizode od rušenja zida do Winterfella). Bukvalno sve što se desilo u te dve epizode je moglo i da se pretpostavi, a režijom nikakvu dodatu vrednost nisu dali.

 

Ostale bi im tri-četiri  epizode da razvijaju spletke, ubijaju likove, i igraju šah između Deneris i Sersei.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

The biggest glaring proof of inadequate writing in the last two seasons is how the show turned the once truly cleverest, smartest, quick-witted person into a laughably stupidest idiot at every turn now. Oh Tyrion, what have they done to your character... 

On the other hand, they've turned the once not-so-clever-as-she-think-of-herself (by Tywin's own words!) hot-headed Cersei into a master manipulator, nigh-invincible, cleverest player of them all who wins at every turn and keep sneering. I get that after the Walk of Shame that's kinda her character-development, but seriously, how in each and every turn she now again and again comes up on top of Tyrion of all people, making him look like the biggest fool there is to everyone, when we witnessed the exact opposite in the earlier seasons... is just two of the biggest points proving yet again how the characters and their once true motivations and abilities are not driving the story anymore, instead of the other way around.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo nemam sad vremena detaljnije da citam i odgovoram. preleteo sam samo preko dela koji si naoisao o zmajevima. u knjizi jasno pise da su zmajevi na nebu gotovo neunistivi. zmaj je vatrom prakticno otopio/unistio onaj zamak Harendorf, kako bese. to se i u seriji spominje. sad su odlucili da naprave zaokret. ne ide. bar ne ovoliko drastično

za jedno si u pravu. treba seriju potpuno nezavisno posmatrati od knjiga. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, medobrundo said:

 

 

 

Prve dve epizode su potpuni fejl i sezonu su mogli da otvore sa borbom za Winterfell (nije kao da je vojci mrtvih potrebno dve epizode od rušenja zida do Winterfella). Bukvalno sve što se desilo u te dve epizode je moglo i da se pretpostavi, a režijom nikakvu dodatu vrednost nisu dali.

 

 

 

meni su te prve dve epizode bile super, čak su mi dodatno podigle očekivanja ka sezoni.

nekako su u najboljem smislu bile na tragu ranijih sezona i baš pažljivo režirane i sa finim dijalozima

 

ne slažem se ni za zmajeve. ne moraju biti neuništivi ali postoji ceo narativ / legenda o značaju zmajeva. a sada ispada da su mogli biti porokani 100x tokom tog zlatnog doba u kojem su vladali

 

ne mora da se prati kniga verno ali ovo je baš traljavo sve izvedeno

kao što su i night king i walkersi ispali samo preview za long night prequel. bezveze 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dobar Los Milos said:

 

 

Treba imati u vidu da je Tirion -- dok je bio najpametniji -- bio svoj na svome. U svom dvoru, okružen kurvama i parama, lanisterskom vojskom. I pored lošeg odnosa sa ocem, ipak ta vrsta samopouzdanja, sigurnosti, značaja prezimena.. i te kako je imala uticaj. Neko sa takvom zaleđinom može da bude pretenciozan, fokusiran, nadmen..

 

Tirion je od tada izbegao, ucenjena mu je glava (valjda), više puta bio na ivici smrti.. našao se u džungli za koju nema džebane. Od kad je postao savetnik Sersei, opet je u nezgodnoj poziciji. Savetuje protiv svoje porodice i svog grada, i svedoči totalnoj transformaciji svoje sestre u čudovište.. i jednostavno ne može da poveruje da to nije moguće na drugačiji način sprečiti.

 

Što se tiče Sersei, meni je razvoj njenog lika skroz na mestu, možda i jedan od najboljih. Celog života je manipulator, definitivno ima kliker, odrasla uz svog oca i Roberta, majka više kraljeva / kraljica.. pretpela neverovatne gubitke, izlazila (neočekivano) jača (što je bitno za samopouzdanje i ugled), da bi shvatila da više i nema šta da izgubi, jer je izgubila sve, i da je svrha njenog života da pokori sve pred sobom.

 

Ukratko, hoću da kažem. Može da postoji milion tumačenja, ali nije svako drugačije tumačenje rupa, niti je zaista moguće svaku rupu adekvatno popuniti / zakrpiti. Ne mislim da je "oborivost" zmajeva, niti snaga Sersei ključna rupa. Ima mnogo većih, i nekako su mi pozicionirane "severnije" ili skroz južno (Dorna je užas, bolje da su isekli taj deo kontinenta nakon Oberinove smrti).

Link to comment
Share on other sites

Davno sam citao knjigu, samo ne znam odakle izvlacite sve te price. Naravno da pre lupam 300 godina nisu imali razvijeno oruzije u tom momentu.Malo vise uzivajte u seriji nego sto trazite mane. Po meni je dobro uradjena sezona, ima u svakoj sezoni  ovakvih gresaka ( sem kafe ) samo sto se sad digao hajp ipo. Moze se ici od prve sezone, pa epizoda po epizoda i naci neke besmislice. Meni nije jasno da ljudi nece da uzivaju u seriji, vec samo traze greske i guraju neku svoju pricu kako bi trebalo. Plus sto ljudi misle da eto Martin nije imao nista sa ovim krajem i nastavkom posle kraja knjige. Kako da ne!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pavaroti said:

Davno sam citao knjigu, samo ne znam odakle izvlacite sve te price. Naravno da pre lupam 300 godina nisu imali razvijeno oruzije u tom momentu.Malo vise uzivajte u seriji nego sto trazite mane. Po meni je dobro uradjena sezona, ima u svakoj sezoni  ovakvih gresaka ( sem kafe ) samo sto se sad digao hajp ipo. Moze se ici od prve sezone, pa epizoda po epizoda i naci neke besmislice. Meni nije jasno da ljudi nece da uzivaju u seriji, vec samo traze greske i guraju neku svoju pricu kako bi trebalo. Plus sto ljudi misle da eto Martin nije imao nista sa ovim krajem i nastavkom posle kraja knjige. Kako da ne!!!

 

Ja bih da uzivam u seriji kao sto jesam pre, u tome i jeste fazon. Ne radi se ovde vise o greskama (jer D&D to cak i ne vide kao greske), nego vredjanju inteligencije i svih ljudi koji su zavoleli seriju.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pavaroti said:

Davno sam citao knjigu, samo ne znam odakle izvlacite sve te price. Naravno da pre lupam 300 godina nisu imali razvijeno oruzije u tom momentu.Malo vise uzivajte u seriji nego sto trazite mane. Po meni je dobro uradjena sezona, ima u svakoj sezoni  ovakvih gresaka ( sem kafe ) samo sto se sad digao hajp ipo. Moze se ici od prve sezone, pa epizoda po epizoda i naci neke besmislice. Meni nije jasno da ljudi nece da uzivaju u seriji, vec samo traze greske i guraju neku svoju pricu kako bi trebalo. Plus sto ljudi misle da eto Martin nije imao nista sa ovim krajem i nastavkom posle kraja knjige. Kako da ne!!!

Imali su ista ova oružja i tad. Svi zmajevu su se generalno jedino među sobom rokali. Jednom je jedan zmaj ubijen ovakvom balistom jer je pogođen bio u oko i to je bio veliki događaj 

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pavaroti said:

Davno sam citao knjigu, samo ne znam odakle izvlacite sve te price. Naravno da pre lupam 300 godina nisu imali razvijeno oruzije u tom momentu.Malo vise uzivajte u seriji nego sto trazite mane. Po meni je dobro uradjena sezona, ima u svakoj sezoni  ovakvih gresaka ( sem kafe ) samo sto se sad digao hajp ipo. Moze se ici od prve sezone, pa epizoda po epizoda i naci neke besmislice. Meni nije jasno da ljudi nece da uzivaju u seriji, vec samo traze greske i guraju neku svoju pricu kako bi trebalo. Plus sto ljudi misle da eto Martin nije imao nista sa ovim krajem i nastavkom posle kraja knjige. Kako da ne!!!

Tvoji saveti vrede kod ljudi koji proprate 2-3 serije godisnje. Ovde na formu vecina ima podebeo dosje gledanja serija. Hteo - ne hteo, izgradis neki istancaniji ukus u pogledu kvaliteta, taman nikad ne procitao ni jednu filmsku kritiku ili ne znas nista o snimanju filma/serije. GoT je serija koja je od pocetka pretendovala da bude jedna od najboljih ikada, i onda gluposti i fejlovi neizostavno upadaju u oci. Nema sta tu da te buni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pavaroti said:

Davno sam citao knjigu, samo ne znam odakle izvlacite sve te price. Naravno da pre lupam 300 godina nisu imali razvijeno oruzije u tom momentu.Malo vise uzivajte u seriji nego sto trazite mane. Po meni je dobro uradjena sezona, ima u svakoj sezoni  ovakvih gresaka ( sem kafe ) samo sto se sad digao hajp ipo. Moze se ici od prve sezone, pa epizoda po epizoda i naci neke besmislice. Meni nije jasno da ljudi nece da uzivaju u seriji, vec samo traze greske i guraju neku svoju pricu kako bi trebalo. Plus sto ljudi misle da eto Martin nije imao nista sa ovim krajem i nastavkom posle kraja knjige. Kako da ne!!!

 

U pravu si kada kažeš da bi se mogli vratiti u prvu sezonu, epizodu po epizodu, i tražiti greške. Svako bi nešto uradio drugačije jer i tada je bilo grešaka i propusta. Ali to je i normalno. To je početak serije, serija raste tokom vremena kao i svi oni koji rade na njenom stvaranju. Znaš da će biti još sezona i uvek možeš da se vratiš na neku priču, detalj...šta god, i da ga dodatno razradiš, pojasniš, ispraviš šta si zabrljao.

 

Sada je drugačije. Sada je kraj, nema se više vremena za vraćanje, ispravke i pojašnjenja. Moramo ih dobiti sada ili ih nećemo ni dobiti. I upravo onaj rast kroz prethodne sezone bi sada trebao da da svoj doprinos međutim dešava se sve suprotno. Sve je nekako zbrzano, samo da se što pre privede kraju. Ostali smo uskraćeni za mnoga objašnjenja i razjašnjenja. Neki likovi i odnosi koje su zidali kroz 8 sezona su sada postali besmisleni i ne vidi se njihova uloga ni smisao. E zato su ljudi razočarani.

 

I nije mi jasno zašto su poslednju sezonu nagurali u svega 6 epizoda. Mislim da je zaslužila barem 10, ili koliko god je potrebno, da se priča ispiča na pravi način.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Ja licno nisam razocaran i ako sam pogledao svaku epizodu od prve do sedme sezone bar po 10 puta i procitao knjige. Ljude najvise bode sto su onda znali sta se moze desiti i ocekivati, ali posle knjige ne. Nije moguce da se sve ekranizuje i prenese. Nema tu sta vise da se mrsomudi, isla su dva velika rata koja su morala biti odigrana. Preuvalicava se snaga Night King-a po vama je on bio nepobediv i trebao ga je ubiti John skokom sa zmaja. Arju su obucavali mislim bas za to, sumnjam da ju je ovaj na Bravosu obucavao da ubije Serseiji. Trooka Vrana je bila nebitna celu seriju i sad kad je Bran postao, on bi trebao da pokori sve. Igra prestola je pocela od prosle epizode i bice tek ludila u sledecoj i poslednjoj epizodi. Ne treba zaboraviti na opasku zasto je bas NK ubiti Trooku vranu, pa ubio je i prvu sam. Jasno da nije sve opisano, ali da jeste sve opisano, trajalo bi kao TWD. I trebala bi miljiarda za tako nesto. Mislim da ce vecina tek biti razocarani nakon sledece epizode, ocekujte neocekivano.

 

U prvoj epizodi Ned je odsekao glavu liku a da ga nije ni saslusao ili poslao nazad da vide sta prica uopste. Samo od toga da se pocne, moze se reci da je NS sve zajebao i da se moglo resiti sve mnogo ranije. Da ne pricam o Robertu kojem nije bilo cudno da su mu sva deca zuta kao dukat a on crn ko ugalj.  Zato je ova serija tako velika, da nema negativnih komentara, to ona ne bi bila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam teoriju da je NK hteo da se docepa Brana zato sto je hteo preko njega da se vrati u proslost i da nesto sto je znacajno izmeni. Bran bi mu posluzio kao link za tako nesto. Zato je NK morao licno da dodje do njega.

 

Edit: ova sabrana dela sabijaju:

FB_IMG_1557317242892.jpg

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 8
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Jedan zmaj je morao biti ubiven, oni su tako zamislili i to je to. Sto kaze kolega midzet, mora da izgleda da Srsi ima nadmoc. To bi otprilike znacilo da ce u narednoj epizodi da joj ga krknu tako sto ce Jara preko sinjeg mora u presudnom trenutku borbe da doveze Darija Naharisa i Druge sinove.

Pirketova pogibija < Regalova pogibija

 

Mene samo zanima kako ona dva debila uopšte ne razmišljaju o stvarima koje napišu. Nikakve jebene logike nema u onome što gledamo, a ova serija se trudila da nam dočara taj reality check. Glavni likovi nisu imali plot armor, svi su bili ranjivi, baš kao što je i slučaj u stvarnom životu.

 

I još me fascinira kako Juron toliko brzo puni one baliste/škorpione? Možda ima 2.0 verziju sa automatskim punjenjem! Ipak je to ogroman mehanizam, treba ponovo nategnuti i postaviti novi projektil, a uz sve to i nišaniti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pavaroti said:

Preuvalicava se snaga Night King-a po vama je on bio nepobediv i trebao ga je ubiti John skokom sa zmaja. Arju su obucavali mislim bas za to, sumnjam da ju je ovaj na Bravosu obucavao da ubije Serseiji.

 

Citava motivacija Jona kao lika je suocavanje sa NK-om i njegovom kompanijom i odbrana svijeta zivih. Od kako ih je vidio prvi put, to je jedino o cemu razmislja. Postao je vjerovatno najomrazeniji komandant nocne straze ikad, ubijen od strane potcinjenih. Vracen je u zivot jer ima ulogu u ratu protiv mrtvih. Radio je na okupu medjusobno omrazenih likova, i djelomicno uspio u tome, samo zbog jednog cilja.

Sve to da bi vristao na zmaja i ubio nekoliko zombija? Bukvalno je, ovako kako je prikazano, citava borba mogla zavrsiti bez Jona i Deni. Dovoljni su bil Arja, Haund i Berik, kao i Melisandra sa svojim pep talkom. Potpuni promasaj.

 

 

1 hour ago, Pavaroti said:

Igra prestola je pocela od prosle epizode

 

Nije, Igra prestola je zavrsila prije nekoliko sezona. 

 

1 hour ago, Pavaroti said:

U prvoj epizodi Ned je odsekao glavu liku a da ga nije ni saslusao ili poslao nazad da vide sta prica uopste. Samo od toga da se pocne, moze se reci da je NS sve zajebao i da se moglo resiti sve mnogo ranije.

 

Pa zajebao se tu Ned gledajuci siru sliku, sto je i u skladu sa njegovim karakterom. Dezerterstvo se kaznjavalo smrcu, nema tu vise razgovora.

Dobra stara vremena, kad su djela imala posljedice.

Link to comment
Share on other sites

 
 
 
3 minutes ago, OnionKnight said:

 

Citava motivacija Jona kao lika je suocavanje sa NK-om i njegovom kompanijom i odbrana svijeta zivih. Od kako ih je vidio prvi put, to je jedino o cemu razmislja. Postao je vjerovatno najomrazeniji komandant nocne straze ikad, ubijen od strane potcinjenih. Vracen je u zivot jer ima ulogu u ratu protiv mrtvih. Radio je na okupu medjusobno omrazenih likova, i djelomicno uspio u tome, samo zbog jednog cilja.

Sve to da bi vristao na zmaja i ubio nekoliko zombija? Bukvalno je, ovako kako je prikazano, citava borba mogla zavrsiti bez Jona i Deni. Dovoljni su bil Arja, Haund i Berik, kao i Melisandra sa svojim pep talkom. Potpuni promasaj.

 

Da imas pravo. Samo to sto je otisao po kraljicu Zmajeva i doveo dva zmaja i 30hiljada vojnika ne znaci bas puno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pavaroti said:

 Da imas pravo. Samo to sto je otisao po kraljicu Zmajeva i doveo dva zmaja i 30hiljada vojnika ne znaci bas puno.

 

U tome i lezi jedan od problema. To u teoriji znaci puno. Ali...

 

Dotrakije su poslali u smrt u prvom minutu borbe. Vecina evnuha je poginula jer su iz nekog razloga bili ispred iskopanog jarka??? To je 30 hiljada dodatnih vojnika za NK-a. 

Ako se dobro sjecam, kraljica Zmajeva je imala 3 zmaja. Jon je indirektno dao jednog zmaja NK-u i omogucio mu prelazak zida. Druga 2 zmaja su bila beskorisna u ratu za Vinterfel. 

 

Progutao sam da je Berik vracen u zivot da bi spasio Arju, ali ocigledno se Lord of the light zajebao kod Jona.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...