Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Sigurno je vazno to sto je "Stalni savet svih Starkova" (ili skraceno 4S) glagoljao na team buildingu ispod drvceta. Ne bi se inace epizoda zvala tako kako se zove. Tako da verujem da su tu doneli neku vaznu rezoluciju koja nije za javnost u ovom trenutku. Ali ne bi bilo prvi put da nas Bivis i Bathed razocaraju.

Link to comment
Share on other sites

inace, uzasna, uzasna cela sezona zasad. imam utisak kako mi neko poluzaintetesovan prepeicava seriju. dogadjaji se samo redjaju kako bismo se nekako dovukli do kraja i raspleta. scene bez supstance, dijalozi bez smisla, nedorecenost u svakom pogledu. bolje da su nam samo pustili info, ko gine, sta se desava u kratkim crtama, nego da gledam stend ap kursadzije fore pola sata, a onda nagli zaokret na kvazi dramaticne scene, jeftine imitacije prvih sezona

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Duh koji lebdi said:

Najjaci kraj za mene:

 

-krene epsko šibanje, Deni koristi airborne, ovi odozdo pucaju maljutkama i boforsom

-grad gori, ljudi ginu, severnjaci ulaze kroz kapije, ovi se povlace u Red Keep

-svi jurisaju ka zamku, Srsi to iskoristi i zmajskom vatrom sve digne u pi*ku materinu

-izgori ceo grad do temelja, bas svi likovi izginu

 

-u tom trenutku, na konju, nas junak se priblizava gradu

-gleda sa brda na zamak, vidi da nesto crno viri iz rusevina

-jase ka zamku, vidi da je to crno Gvozdeni presto koji stoji

-sjase sa konja, pridje, sedne na presto i kaze:

"Ovakvom zamku se bas i nisam nadao".

-Otpije gutljaj vina, podboci se o samostrel, i izvali u presto.

 

-----THE END----

 

Za mene bi najjači kraj bio da je osma sezona bila samo Branov san/vizija kao jedna od mogućih budućnosti. Onda se organizije normalna ekipa i ponovo snimi sve iz početka, ovaj put sa showrunnerima koji su u vinklu.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, teskoba odrastanja said:

što se Deneris zaletela na zmaju ka brodovima i odustala

 

kao moša neka

 

obuzdala bes. shvatila je da ce dizginu i ona i zmaj, juron nabavio s-400, nije zebancija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kakav je pozisn stark sestara prema jonu s obzirom da mu caca nije Ned Stark

po svemu vidjenom trebalo bi da ga hejtuju, posebno Sansa, onaj ima taj treachery momenat gde se popisa na nekog ko joj je spasio zivot samo zato sto je ovaj poceo da se ceslja na drugu stranu

 

 

 

Edited by Esc
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, teskoba odrastanja said:

 

baš sam se smorio sa tim njenim besom

 

možda je nasledno ludilo 

 

nisu bezveze i u seriji i u knjigama vise puta ponavljali ono- kada se Targarjen radja, bog baca kockice da li je lud ili ne. Posledica inbridinga. Sve ide ka tome da Deni pokaze ili epizodu ludila, ili nacisto skrene i ne vrati se u normalu

Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno ne razumem zašto su ljudi iznenađeni sa Deneris Mad King 2.0. Mislim nije najbolje urađeno u seriji i prebrzo je došlo od naznaka ludila do potpunog ludila ali naznake su postojale odavno. Imala je bezbroj puta izlive besa, samo joj je iron throne bitan i da je ljudi vole a očigledno je bilo da se to neće desiti kad dođe na Westeros 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dee jay said:

 

obuzdala bes. shvatila je da ce dizginu i ona i zmaj, juron nabavio s-400, nije zebancija

 

Jbem li ga, da ih je samo napala sa zadnje strane odnosno sa krme, jer ovi ne mogu da rotiraju s-400 unazad posto bi tako izbusili jedra, a ne mogu tako brzo ni da okrenu brodove ka njoj. Spalila bi ih sve za sekundu.

 

Bem ti taj mozak, pa i ja sam se toga setio posle 10 sekundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Jbem li ga, da ih je samo napala sa zadnje strane odnosno sa krme, jer ovi ne mogu da rotiraju s-400 unazad posto bi tako izbusili jedra, a ne mogu tako brzo ni da okrenu brodove ka njoj. Spalila bi ih sve za sekundu.

 

Bem ti taj mozak, pa i ja sam se toga setio posle 10 sekundi.

 

ocigledno da nisu posvetili ni tih 10 sekundi promisljanju kako bi Deneris na jednoj vrlo okrentoj zivotinji, mogla iz vazduha, vatrom da unisti 20ak brodova- jedrenjaka. Kojima treba ko zna koliko vremena i prostora da se okrenu za 180 stepeni. Onda jos da nanisane kako treba, ispale strele...

pa cak i posle toga, oni se orijentisu na protivnicku flotu, rokaju po njima, Deneris ima svo vreme sveta da se okrene i pridje im sa ledja, ali jebiga

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dee jay said:

 

ocigledno da nisu posvetili ni tih 10 sekundi promisljanju kako bi Deneris na jednoj vrlo okrentoj zivotinji, mogla iz vazduha, vatrom da unisti 20ak brodova- jedrenjaka. Kojima treba ko zna koliko vremena i prostora da se okrenu za 180 stepeni. Onda jos da nanisane kako treba, ispale strele...

pa cak i posle toga, oni se orijentisu na protivnicku flotu, rokaju po njima, Deneris ima svo vreme sveta da se okrene i pridje im sa ledja, ali jebiga

 

Cak i da je letela direktno iznad njih, prosto je nemoguce da skorpioni gadjaju pod uglom od  90 stepeni. "Drino, j*bem ti..."

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, dee jay said:

 

ocigledno da nisu posvetili ni tih 10 sekundi promisljanju kako bi Deneris na jednoj vrlo okrentoj zivotinji, mogla iz vazduha, vatrom da unisti 20ak brodova- jedrenjaka. Kojima treba ko zna koliko vremena i prostora da se okrenu za 180 stepeni. Onda jos da nanisane kako treba, ispale strele...

pa cak i posle toga, oni se orijentisu na protivnicku flotu, rokaju po njima, Deneris ima svo vreme sveta da se okrene i pridje im sa ledja, ali jebiga

Mora da izgleda da je sve gotovo i da je sersi favorit i da je odnos znaka 1:x. Ako je ubila pirata i ekipu ne bi tako bilo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...