Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Nastavlja se build up rata koji postaje neizbežan nakon epozode 3.
Ono što me najviše iznerviralo u ove tri epizode je što nastavljaju sa jednom velikom nelogičnošću

 

Spoiler

Naime,nastavlja se sa naivnim insistiranjem da pojedinci (i to čak i sama Kraljica) mogu lako da peneteriraju u najbliže okruženje vladajućih porodica,u njihove najintimnije odaje: ona dvojica "štakora" (sa sve Dejmonom u gradu), pa onda onaj blizanac koji rutinski prolazi do spavaće sobe Renire i sad sama Renira koja ulazi u septu obučena kao neka opatica. Baš,baš naivno.
Jer ako stvari već stoje tako - čemu skupljanje armija,čemu zmajevi? Dovoljno je slati obučene ubice i eliminisati jednog po jednog člana Crnih i Zelenih,pa ko pretekne..


Sledi prva prava bitka u sezoni. Sad samo treba to i dočekati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2024 at 8:10 PM, Drug Crni said:

Jbg..trebali su makar par minuta onda da pojasne publici malo bliže ta dva lika. Sve bi onda imalo smisla.
:thumbsup:

ja ne vidim tu problem

ratcatcher je prikazan u nekoj sceni ranije, plus se na jos jednom mestu nagovestava kako su pacovi ogroman problem, i da ih ima svuda po zamku

security je prikazan kako pije i sprda se sa kraljem

meni je nekako sasvim logicno bilo da mogu da se prosetaju, i dovoljno mi je prikazano kako i zasto

 

ima serija dosta problema, ali ovo nije jedan od njih

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako. ^

 

Spoiler

Žao mi je Princeze Rhene..ali je makar picopevac uzurpator skončao..bar se nadam da jeste,da neće izpuzati živ ispod zmaja


Meni je serija vrlo dobra..svaki ponedeljak čekam sa nestrpljenjem,a gledam sa nekom (ne)prijatnom tenzijom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Luchifer89 said:

Gorelo u 4toj

Spoiler

Tek zagrijevanje za ono sto dolazi.

1 hour ago, Drug Crni said:

Upravo tako. ^

 

  Hide contents

Žao mi je Princeze Rhene..ali je makar picopevac uzurpator skončao..bar se nadam da jeste,da neće izpuzati živ ispod zmaja


Meni je serija vrlo dobra..svaki ponedeljak čekam sa nestrpljenjem,a gledam sa nekom (ne)prijatnom tenzijom

Spoiler

Izasli su malo iz knjiga sa tom scenom ali ....

 

Sto se tice serije, solidna. Dijalozi i dalje slabi, nesto gdje je GoT bio neprevazidjen. Prve 3 epizode dosta mlake, 4 je odlicna a imaju toliko materijala da ovo bude i mnogo bolje od GoT

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Nisam čitao knjige.

Spoiler

Živ je, imaš i u trejleru za sledeću epizodu scenu sa njim. Trebalo bi da je živ i po knjigama, ali već dosta odstupaju od knjiga tako da je moguće da umre od posledica pada.

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Borba je krenula sporo ali su zmajevi povadili... Očigledno će akcenat biti na zmajevima jer borbi na tlu praktično i nema.

 

Btw i ja jedva jedva čekam ponedjeljak da pogledam iako je realno daleko od prajm GOT nivoa.

Link to comment
Share on other sites

Moze da se gleda, naravno. Nije losa uopste. Ali da je covek na iglama do sledece epizode... Pa, kod mene to sigurno nije slucaj. Doduse nije bio ni sa GOT-om koji sam gledao x godina nakon pocetka emitovanja. Dijalozi nisu bas da padnes na pedu, ali su korektni. Veci problem je naivnost nekih plot pointa, pacing i generalno taj faktor uvlacenja u svet i radnju, vezivanja za likove i njihova izgradnja. Tu je onako tanusna serija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se glume tice, glumac koji glumi Aegona u ovoj drugoj sezoni po meni radi vrhunski posao, ostali su djene djene (Renira na trenutke kao i Aemond, mada on vise zbog dobrog castinga rekao bih).

Sto se kvaliteta dijaloga tice, slazem se da nije na nivou GoT-a, doduse tamo treba imati u vidu da su dijaloge uglavnom iznosili Varis, Tirion i Baelish u nekoj konstanti. U HotD za sad jedini koji deluju da mogu bar koliko toliko da iznesu to su Otto i Laris(mada sam ocekivao vise od njega posle prve sezone). Doduse ne bih rekao da je do glumaca, vec jednostavno do toga kako su za sad prikazani i postavljeni likovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kojan said:

Sto se glume tice, glumac koji glumi Aegona u ovoj drugoj sezoni po meni radi vrhunski posao, ostali su djene djene (Renira na trenutke kao i Aemond, mada on vise zbog dobrog castinga rekao bih).

Sto se kvaliteta dijaloga tice, slazem se da nije na nivou GoT-a, doduse tamo treba imati u vidu da su dijaloge uglavnom iznosili Varis, Tirion i Baelish u nekoj konstanti. U HotD za sad jedini koji deluju da mogu bar koliko toliko da iznesu to su Otto i Laris(mada sam ocekivao vise od njega posle prve sezone). Doduse ne bih rekao da je do glumaca, vec jednostavno do toga kako su za sad prikazani i postavljeni likovi.

Ma GoT je mnogo slojevitiji, sa mnogo vise radnje, isprepletanih prica i dijalozi su prvih sezona bili sjajni a pritom si imao pregrst interesantnih likova. 

 

Prvih 6 sezona GoT, to je to, sam vrh te je HoD malo tesko da prati to jer se non stop uporedjuje sa GoT tako da im jedino ostaje da borbama zmajeva naprave hype. Mislim da su se previse okrenuli ka Daemonu i Aemondu ali vidjecemo.

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Moze da se gleda, naravno. Nije losa uopste. Ali da je covek na iglama do sledece epizode... Pa, kod mene to sigurno nije slucaj. Doduse nije bio ni sa GOT-om koji sam gledao x godina nakon pocetka emitovanja. Dijalozi nisu bas da padnes na pedu, ali su korektni. Veci problem je naivnost nekih plot pointa, pacing i generalno taj faktor uvlacenja u svet i radnju, vezivanja za likove i njihova izgradnja. Tu je onako tanusna serija.

Nazalost, nije to to. To je trebalo pratiti iz nedelje u nedelju, bas je bilo ludilo. Jbt to se na kafama, druzenjima pricalo o epizodi pa sta mislis sta ce se desiti u sledecoj epizodi itd itd. Usli su na mala vrata, kao ae da vidimo sta je ovo a pretvorilo se u ludnicu.

Link to comment
Share on other sites

Pa Got je rađen po serialu A Song of Ice and Fire koji se trenutno sastoji od 5 knjiga prosjeka 800 stranica a jos se cekaju dvije....

A Hod po Fire & Blood jednoj knizi od 750 stranica koja je namjenjena kao prikaz povjesti kuce Targ.....

Naravno da ce potonja biti siromasnija radnjom slojevitoscu dijalozima....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Peta epizoda kao filler je prilično loš proizvod. Plot već počinje da bude besmislen. Nema ni trunke povezanosti likova sa publikom, da bi mi u svakom trenutku bilo svejedno da umre bilo ko, osim možda Rejnire ili Korlis Valeriona. 

Osim par glavnih likova, mi ne znamo nikoga. Ja realno ne znam nikoga u vijeću zelenih, ko su ti ljudi i zašto podržavaju Rejniru.

Plot sa Dejamonom je baš dosadan, gdje on vrti iste rečenice iz epizode u epizodu, i ništa se bukvalno ne dešava u Harenhalu a da utiče na radnju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druga sezona za sad kao da se vrte iste scene iznova i iznova bez neke progresije ili character build up-a. Iste konverzacije renire sa svojim councilom, alicent koja tuguje i razmislja, daemon u trip modu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kojan said:

Druga sezona za sad kao da se vrte iste scene iznova i iznova bez neke progresije ili character build up-a. Iste konverzacije renire sa svojim councilom, alicent koja tuguje i razmislja, daemon u trip modu.

 

Nebo ipak mora da se namršti pre nego što pukne grom.

 

A ako se budu držali knjige, biće gromova. Veruj mi.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Stiletto said:

 

Nebo ipak mora da se namršti pre nego što pukne grom.

 

A ako se budu držali knjige, biće gromova. Veruj mi.

Ne sporim ja to, samo se daje screen time nekim glupostima i ne dobija se neki znacaj

Link to comment
Share on other sites

Kunem se..ispizdeću od Daemona i njegovih halucinacija :smiley5:
Iskreno se nadam da će konačno izvući dupe iz one rupetine od Harenhala.

Inače..:59:
 

Spoiler

Da li i u knjizi Rhaenyra ulazi u aferu sa Mysariom?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...