Jump to content

Šah


Jurgen

Recommended Posts

Kad kreneš da igraš prvo si u ligu:

BETON

BRONZANA

SREBRNA

ZLATNA

KRISTALNA

ELITA

LEGENDE

...dalje ne znam, omanjio sam da igram...tu sam medju legendama. :s_d:

Mada nije realno bodovanje....15 poena za pobedu....i sad..ja odigram 10 i pobedim sve, imam 150 poena, a neko odigra 200 partija i pobedi 20, a izgubi 180 i ima duplo više bodova od mene...

 

Link to comment
Share on other sites

Malo smesna prica, u ovom board game klubu gde visim dolaze svakakvi ljudi i sad ima dvojica Crnogoraca sto igraju 30+3 sekundi sah, sede celo vece piju deru se i igraju 500 partija bukvalno.

 

I sad mi komentarisali to u fazonu kakvi debili boze sta im je ovde zanimljivo, i javi se jedan klinac i kaze kancer svima sto igraju bilo sta ispod blica.

 

E sad tu pocinje druga smesna strana price - taj lik je meni jedan od najgorih sto se tice logike i nacina zakljucivanja u igrama sa kim sam igrao dole, a zadrt.

 

A ispadne da je 2000+ over the board, igra za Kaisu ovde, oni su valjda neka druga liga.

 

Kako je tako dobar sahista sa tako losim vestinama zakljucivanja nije mi jasno.

 

Ili su kompleksne drustvene igre jednostavno mnogo kompleksnije od saha 😛

Link to comment
Share on other sites

Ako Gukes dobije sa crnima, onda stvarno zasluzuje da ide. Nekako imam osecaj da ce on najvise da motivise Carlsena da se vrati na svetsko prvenstvo. Mada i Nakamura ako dobije, bice zasluzeno.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, diego said:

Ako Gukes dobije sa crnima, onda stvarno zasluzuje da ide. Nekako imam osecaj da ce on najvise da motivise Carlsena da se vrati na svetsko prvenstvo. Mada i Nakamura ako dobije, bice zasluzeno.

S obzirom na nacin na koji komentarise ove meceve, ne deluje kao da ce ga ista motivisati da se vrati.

 

Bukvalno deluje kao da gleda Real - Barsa sa strane dok ga teraju da analizira pozicije.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

S obzirom na nacin na koji komentarise ove meceve, ne deluje kao da ce ga ista motivisati da se vrati.

 

Bukvalno deluje kao da gleda Real - Barsa sa strane dok ga teraju da analizira pozicije.

Malo se folira, a malo je i popio piva nedeljom. Bukvalno mislim da je i namerno bocnuo Gukesa, vidi se da razmislja o potencijalnom mecu sa njim jednog dana. Mozda gresim, mozda ga samo boli ona stvar.

Link to comment
Share on other sites

vec godinama kaze kako mu ne pada na pamet da se cima mesecima i priprema za kandidate i za mec svetskog prvenstva. verujem da ce tako ostati dogod ne promene format takmicenja kako njemu odgovara.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2024 at 10:38 AM, McLeod said:

Bas ga je ispustio Gukes i verovatno izgubio sanse da osvoji turnir.

 

britney_spears_oops_i_did_it_again.mp3

 

Čestitke Gukešu. :classic_smile:

Edited by Smrtokapa
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Time trouble, za mene nuba ono su neboluzni potezi, ti si svakako relevantniji da kazes da li je bilo jasno da ima winning line. Eval bar kaze lagano, ali kazem meni licno su oni potezi bas neljudski i bilo bi cudno da ih je nasao.

 

Ako mislis na end game, ne mid koji je trebalo da konvertuje.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, McLeod said:

Time trouble, za mene nuba ono su neboluzni potezi, ti si svakako relevantniji da kazes da li je bilo jasno da ima winning line. Eval bar kaze lagano, ali kazem meni licno su oni potezi bas neljudski i bilo bi cudno da ih je nasao.

 

Ako mislis na end game, ne mid koji je trebalo da konvertuje.

 

Tu si u pravu, svakako jesam relevantan, ja sam ispustio jedno hiljadu ovakvih :classic_biggrin:.  

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Nepo mu se izvinjava, zna da ga je ujebao sa dobrom odbranom. Karuana kaze "To je moja greska". Carevi.

 

Karuana je morao bolje da odigra kada je kraljicom presao celu dijegonalu da bi dao sah, i par puta su ponovili poziciju sa sahovima, samo da je kraljicom zadao sah iz druge pozicije imao bi partiju. Pogledati detaljno objasnjenje ovde:

 

 

To je bilo jedino logicno i "human" resenje, sve pre toga su bili ljudski potezi i bilo je jako tesko videti ono sto kompjuter predlaze. Jedina druga greska koja se moze pripisati Karuani je sto je ishitreno odigrao taj famozni potez 41. kada sahisti dobijaju novih pola sata, samo da je duboko udahnuo, popio pice i dobro razmislio, on je odigrao taj potez kao da je i dalje na 20 sekundi.

 

 

Gukes - Ding, sta reci, dva cutljiva, povucena lika, nece tu da bude vatri "van table", a sami mecevi... hm, nemam pojma, mozda i dobijemo najmladjeg svetskog prvaka ikada. A onda Magnus da mu pokaze da mora jos da "jede pasulja". 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...