Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

8 minutes ago, Vamos Laki said:

Jasno je zasto nju Boxy ne podnosi, stoga je njeno misljenje za Busar apsolutno nerelevantno.

Boxy, jel si ti ikad na forumu napisala nesto lose za Feda? Pokusavam da se setim al ne ide..ja npr kao die hard fan Novaka vrlo cesto opletem jako.

 

Nismo svi isti, a i nemam potrebu da ga opletem po ovom forumu, imam neka druga mesta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vamos Laki said:

Aha. Al kontas da to razbija tvoju relevantnost i kredibilnost onda ovde jer nastupas kao idolpoklonik?

 

Ok, onda nema razloga vise nista ni da pisem, jer nemam nikakav kredibilitet, a vi se lepo igrajte u pesku,  ovi koji poneki put opljunu Djokovica i ovi koji ga nikad ne opljunu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

Ok, onda nema razloga vise nista ni da pisem, jer nemam nikakav kredibilitet, a vi se lepo igrajte u pesku,  ovi koji poneki put opljunu Djokovica i ovi koji ga nikad ne opljunu. 

 

Masis fudbal.

Poenta je da te ja ne mogu shvatiti kao relevantnog sagovornika jer pravis idealizaciju oko jedne osobe i na osnovu toga komentarises ostale. Pa to ide i do toga da se novinari na osnovu toga dele na dobre i lose.

Ili sam to samo ja, prosto ne podnosim idolpoklonstva i mitologije koje stvaraju ljudi. Neke slicne komentare sam pisao i na kkP i fkCz topicima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, alcesta said:

Očigledno su mu iz PR tima skrenuli pažnju da nije najsrećnije birao reči o Sineru posle meča :classic_biggrin:

Ali glavno da nije ništa gore od prehlade.

dao je i 15min intervju s Bekerom i Stahom za nemacki ES:

https://www.eurosport.de/tennis/french-open/2020/zverev-hat-kein-corona-und-wehrt-sich-gegen-vorwurfe_sto7928421/story.shtml

sve u svemu govorio je krajnje racionalno i normalno.

 

Njegov fizio je isao kod lekara RG, objasnio u cemu je problem i trazio odgovarajuce lekove (jer ne zele da bude negativan na antidoping testu). sto znaci da je RG imao informaciju da je Zverev bolestan (za sta bi im drugo trebali lekovi?).

Zverev je (kao i mnogi drugi) potvrdio da su oni smesteni u hotelu s regularnim turistima, da se s njima susrecu u liftu, u sali za rucavanje... Turisti se seckaju po Parizu, a igraci bi trebalo da su izolovani po sobama.

 

RG im uopste nije slao rezultate testova vec samo onima koji su pozitivni (zato su njegov otac i fizio na pocetku sedeli 2 i po dana u sobi cekajuci da ih neko obavesti o rezultatima testa, pa kad su zvali da vide sta se desava receno im je da ce biti obavesteni samo ako je test pozitivan i da mogu sad slobodno da idu u kompleks).

 

Takodje je rekao da su igraci koji su ispali s turnira jos uvek u istim sobama u hotelu (jer im se ne isplati da sad lete za Ameriku ili Australiju a sledece sedmice igraju u St. Petersburgu ili u Kelnu). Medjutim, oni sad regularno idu u obilazak Pariza, ne samoizoluju se u svojim sobama. Takodje je rekao da ima i onih koji su jos uvek na truniru ali da uprkos zabrani ipak izlaze uvece u restoran na veceru (nije hteo da ih imenuje). Ne postoji nikakva kontrola od strane RG. Totalno razlicito od NY. U NY su sve vreme bili obavestavani o svemu, kad treba i gde da dodju na testiranje, kad su neke promene u ovom ili onom. U Parizu nista od toga.

 

Takodje se ogradio i rekao da ne zeli da kritikuje turnir i da su igraci zahvalni sto imaju priliku da igraju, ali da definitivno organizacija nije kao u NY.

 

Rekao je i da ga je zvao menadzment da vidi sta je to pricao na KZS kad su krenuli negativni clanci po NYT i ostalim medijima, pa im je on objasnio sta je rekao. Rekao je i da nije isao okolo i razglasavao da se ne oseca bolesno, na sta je Stah rekao da je to razumljivo jer se nikad ne zeli takva informacija dati protivniku u narednom mecu. Takodje je ponovo pohvalio Sinera i rekao da je zasluzeno pobedio.

 

Moje misljenje je da nije pazio kako se izrazavao na KZS kad je opisivao simptome. Ali da je hteo da krije da je bolestan onda je to definitivno bio glup potez da to obznani na KZS i to onako kako je on uradio. Morace Godsik jos da radi s njim na tome.

 

To je valjda to (ako se setim jos nekog zanimljivog detalja - dodacu)

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

 

Kenin se izgleda i s publikom nešto zakačila, nikakvog aplauza nema za pobednicu.

Pa ne moze se ocekivati aplauz od francuza za nekog ko je izbacio poslednjeg francuskog predstavnika na turniru :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vamos Laki said:

Aha. Al kontas da to razbija tvoju relevantnost i kredibilnost onda ovde jer nastupas kao idolpoklonik?


Boxy prati i gleda dovoljno dugo tenis da nema potrebe da ikome dokazuje relevantnost i kredibilnost. Navija za Federera i naravno da ne vidi istim ocima neke stvari kao sto vide oni koji navijaju za neke druge. Bas zbog toga je zanimljivo i citati njena zapazanja jer pruza drugaciji ugao na neke stvari.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milutinov Tata said:


Boxy prati i gleda dovoljno dugo tenis da nema potrebe da ikome dokazuje relevantnost i kredibilnost. Navija za Federera i naravno da ne vidi istim ocima neke stvari kao sto vide oni koji navijaju za neke druge. Bas zbog toga je zanimljivo i citati njena zapazanja jer pruza drugaciji ugao na neke stvari.

Sve je to u redu. 

Al meni jednostavno ne moze biti relevantno misljenje (bar ne do kraja) nekog ko nema nijednu losu rec za Feda, koliki god da je fan. Ja ipak ovo posmatram kao malo vise diskusioni forum, manje navijacki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...