Jump to content

VN Italije 2020. (4.-6. septembar)


Alen13ASC

Recommended Posts

Predlog muzike za slušanje uz čitanje uvodne teme

 

Velika Monca dolazi, F1 sleće na Katedrali Brzine. Očekuje nas vruć vikend na legendarnoj stazi uz jedno slatko pitanje- može li Reno do podijuma.

 

01-F1-logo.png

 

02-VN-Logo.png

 

03-Logo-VN-2-RSD.png

 

04-O-stazi-II-RSD.png

 

05-Mapa-Staze-V-RSD.png

 

ZONE AKCIJA

 

Krivine 1 i 2

 

2017- Hamilton prelazi Rajkonena

 

 

Kurva Grande / Treća krivina

Varijanta dela Rođa / Krivine 4 i 5

 

2011- Fetel prelazi Alonsa

 

 

Parabolika / Osma krivina

 

1990- Udes Varvika

 

 

Pireli za ovu nedelju donosi kao i u Spa C2, C3 i C4, očekuje se trka s jednim zaustavljanjem.

 

06-Alokacija-Guma-II.png

 

Trka u Spa bila je solidna, neke stvari su izašle na videlo na neki način. Mislim na recimo potvrdu Mercedesovog tempa, isto tako i Renoovog a i one loše stvari tipa Ferarijevog nedostatka snage PJ. Francuzima to odgovara, dolaze piste na kojima dolazi do izražaja njihova jaka PJ gde mogu pomesti ozbiljno stvari u sredini poretka. Veliki deficit za Meklarenom, Rejsing Pointom i Ferarijem se smanjio.

Naravno i nakon Spa ostaje i dalje ono da su Mercedesi nedodirljivi, Red Bul (čitaj: Maks) na ničijoj zemlji između Mercedesa i sredine poretka. Isto tako i njihova sestrinska ekipa AlfaTauri je na ničijoj zemlji ako sagledamo četveroboj (Meklaren, Rejsing Point, Meklaren i Reno) te donji dom (Alfa Romeo, Has i Vilijams). Imaju 39 poena iza Renoa a 18 ispred Alfe Romea. Prilično sigurno zacementirana osma pozicija u ovom trenutku.

 

07-poredak-tablica-II-RSD.png

 

Slično mogu reći i za poredak vozača. Botas pokazuje određeni pad tempa na tolikoj maloj nijansi koja je dovoljna da ostane iza Hamiltona a da ga Ferštapen povremeno dobije u duelima. Razlika od 47 poena između Luisa i Maksa je prevelika da bi Maks išta mogao bez da Luis odustane ili ostane bez poena što je gotovo pa nemoguće. Luis samo mora biti konstantan (pobeđivati kao i do sad) i osvojeni šampionat je tu.

Albon spašava obraz u smislu da je nakon Spa preskočio Strola i Leklera na tablici, ali razlike su minimalne kad pogledaš poene iza njega; on 48 pa onda 45, 45, 42, 33, 33... Iako deluje sigurno na četvrtom mestu sredina poretka je tu, diše mu za vrat opasno, a još ga Okon dobio na stazi u Spa. Ne sme to dozvoliti, što se tiče ostalih na tabeli imamo lepe borbe u sredini poretka. Kako stoje stvari Rasel će opet izgubiti od kolege drugu godinu zaredom, pomalo bizarno ali tako stoje stvari. Iako ima talenat, potrebna mu je trkačka sreća na ludim trkama.

 

09-Vremenska-prognoza-RSD.png

 

Vruć talas vlada Evropom te se očekuje da sasvim izvesno trka odnosno celi vikend uopšte bude "pakleno" vruć. Možda to bude uticalo na gume, recimo u Barseloni bile su mešavine za stepen tvrđe nego ove za Moncu a skoro pa iste temperature se očekuju. Biće zanimljivo i još nešto. A to je ban čuvenog parti moda rada PJ. Očekuje nas lep vikend kako se čini na prvu.

Otvaram ovako rano jer sam iduće nedelje druga, nemam vremena uopšte da uključim PC na kratko ujutro. Baš gusto. Hvala vam unapred na razumevanju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pre 10 godina, moja prva F1 trka... i @Romantik-ova prva. @Hertzog i ti si bese bio tamo? 

 

Ovo je bio jedan od glavnih razloga zasto smo tamo isli - da vidimo taj istorijski oval... hram brzine. I mogu reci da sam isao jos vise gore ne bih mogao tek tako da stojim 😄 

62697_1557467329672_3238445_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=_4LZDzt-nPgAX8CQWIj&_nc_ht=scontent.fbeg3-1.fna&oh=b04900daec68fcb08aeb8a2a42878618&oe=5F76A0FD

 

 

Bili smo tacno na liniji kocenja pred prvu krivinu, gde se postizu max brzine. A i video wall je bio odmah ispred nas. Vidi se start, vidi se izlaz iz boksa, dosta dobra pozicija. U petak je bio dan kada si mogao da se setas pa smo obisli celu stazu i sumu. 

59026_1557471889786_8209208_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=3YyzlyMnk6YAX84Fpxo&_nc_ht=scontent.fbeg3-1.fna&oh=b12a32ace5f1668e6bf2541daa1b43cb&oe=5F757DE6

 

U toj setnji, mislim da je bio FP2, nahvatali smo Rubensa kojem je crkao Williams... ali taman zgodno da ga nahvatam za potpis na zastavi. 

58955_1557462889561_2497402_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=xwxJMfDUdlAAX-N7YWK&_nc_ht=scontent.fbeg3-1.fna&oh=e721a297a4bac4dfa53628401b905aa9&oe=5F74D1A4

 

Bilo je strasno vruce, tako da sam morao malo da se zaklonim 😄 Rubens se na ovu zastavu potpisao, Ferrarijevu 🙂 (p.s. patike su Reebok Ayrton Senna edition, jos uvek ih cuvam, mada od kako ne vozim vise karting i nisu u upotrebi, retko kad sam ih i nosio van kartinga).

61521_1557468449700_7442199_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=dpnysG_O6_0AX9dLL5z&_nc_ht=scontent.fbeg3-1.fna&oh=bd307216747157c1275278eaa4b32ccc&oe=5F750DF0

 

Posle trke smo isli i do podijuma... glumio sam Tifoza sa Ferrari zastavom na ledjima (i Williams-ovim kacketom)

60900_1561543591576_1969706_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=G_n6araJFb8AX-0t-2e&_nc_ht=scontent.fbeg3-1.fna&oh=fa662b0fe1eb514e6ab1a12aca64b1ed&oe=5F762F88

 

Trka nije bila nista posebno, ali sve oko nje je nezaboravno. Jednom, uz pivce vam pricam(o)... @Romantik obavezno da bude tu da isprica i svoje vidjenje dogadjaja da ne bude posle "Maaaaa jeeeeste, zajebavas nas" 😄 ko je sa mnom putovao, ni pakao mu nece tesko pasti 😄

 

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2020 at 12:08 AM, MetalHead said:

😄🙂 (p.s. patike su Reebok Ayrton Senna edition, jos uvek ih cuvam, mada od kako ne vozim vise karting i nisu u upotrebi, retko kad sam ih i nosio van kartinga).

 

 

Tih dana sam tamo nosio adidas goodyear. Bolje patike za vožnju(običnu) nisam do sada imao. A ove godine po prvi put od 2009, nema mene u septembru u IT.

IMG_6007qwert.JPG

Link to comment
Share on other sites

Jbg Mercedes nije bio dominantan prethodne tri sezone pa su opet lagano uzeli duple krune zbog brljotina Ferarija. A evo ove godine Mercedes poceo da poklanja proslogodisnje bolide pa ni to ne pomaze. Nije sve samo do Mercedesa nego i do nesposobnosti konkurencije. Sve mi se cini da Mercedes dotera AMG G-klasu da se s tim trka da bi opet bili sampioni jer bi ostali nasli nacin da nekako izgube titulu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

Prvih 10 trka sezone 2019:

image.png.636a8f5613ce685a57820101076a16cb.png

 

Ovo je do Austrije čak i veća dominacija nego ove godine.

 

Da, pod uslovom da nisi gledao trke nego samo pogledao rezultate u novinama u ponedeljak ujutro.

Elem:

 

ehfaihaxgaa3odq.jpg

 

I Fetel i Lekler izletali u Lesmu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

 

Da, pod uslovom da nisi gledao trke nego samo pogledao rezultate u novinama u ponedeljak ujutro.

 

 

Osim Bahreina i Kanade, sve ostalo je bila surova dominacija. Ferari je imao taj party mode u kvalifikacijama pa je delovalo da ima neke konkurencije, ali bilo je to lagano odrađivanje posla. Čak bih rekao da im Maks ove godine pravi malo veće probleme, naročito Botasu. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Alek The Great said:

A kako znaju ovi sa SK-a koji mod koriste Merdze? Sta ako su odlucili da koriste party mode i na trci ili neki blizi istom?

Pa modovi sluze da se upravlja zivotnim vekom motora putem ogranicavanja performansi. Ako podjemo od pretpostavke da su standardni modovi vec podeseni tako da maksimalno iskoriste broj dozvoljenih pojedinacnih komponenti pogonske jedinice, znaci da bi svako dalje povecanje performansi dovelo do prekoracenja tog broja i kazne.

 

E sad, sasvim je moguce da se na racun ukidanja povecanog stresa koji party mode ostavlja na komponentama pogonske jedinice, mogu povecati performanse mape za trku za neki procenat, tako da ukupan stres ostane isti. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, momohyoideus said:

Pa modovi sluze da se upravlja zivotnim vekom motora putem ogranicavanja performansi. Ako podjemo od pretpostavke da su standardni modovi vec podeseni tako da maksimalno iskoriste broj dozvoljenih pojedinacnih komponenti pogonske jedinice, znaci da bi svako dalje povecanje performansi dovelo do prekoracenja tog broja i kazne.

 

E sad, sasvim je moguce da se na racun ukidanja povecanog stresa koji party mode ostavlja na komponentama pogonske jedinice, mogu povecati performanse mape za trku za neki procenat, tako da ukupan stres ostane isti. 

 

Brandl je pricao nesto o tome tokom prenosa na Sky, kaze Mercedes jeste izgubio nesto u kvalifikacijama (izgubili su i ostali) ali to ce biti kompenzovano vecom dugovecnoscu motora, tojest imace vise "fore" da ga odsrafljuju u trkama jer ga nisu gazili u kvalifikacijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma hteo sam reci da se tek posle sutrasnje trke i performansa moze doneti konacni zakljucak. Sta ako su merdze odlucile da odvrnu vise zarad dobrim kvalama, a sutra im se na tom setapu npr dogodi neki kvar usled toga?

Ma hteo sam reci da se tek posle sutrasnje trke i performansa moze doneti konacni zakljucak. Sta ako su merdze odlucile da odvrnu vise zarad dobrim kvalama, a sutra im se na tom setapu npr dogodi neki kvar usled toga?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alek The Great said:

Ma hteo sam reci da se tek posle sutrasnje trke i performansa moze doneti konacni zakljucak. Sta ako su merdze odlucile da odvrnu vise zarad dobrim kvalama, a sutra im se na tom setapu npr dogodi neki kvar usled toga?

Pricamo o Mercedesu, ne o Ferariju :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jedino rešenje da veštački oduzmu dominaciju je da Mercedesu probuše jednu gumu.

 

Oh, wait...

 

Sere mi se od tih FIA nebuloza, samo su zeznuli jedinog vozača koji je kako tako mogao da prati MGP.

 

Binota treba obesiti za ta usahla jajašca, muka mi pripala od tolike nemoći Ferarija i to na mestu koji svaki F1 fan obožava.

Sutra iz sve snage navijam da Božane ostave sve za jedan krug na kraju trke, pa da se konačno mahnu budalesanja sa pravilima.

Ko hoće fair na stazi da dobije Božane mora da ukoka 10 cifara u razvoj i napne sve resurse u fabrici.

Takvih fabrika ima možda tri ili četiri i tu ne računam one sise iz Minhena koji su pobegli koliko ih noge nose.

 

Ajmo Ingolštat, dosta je bilo, vreme je za fight na stazi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo ludilo u F3 trci! Obojica kandidata za titulu odustala nakon incidenata. Sargent je sa 26. pozicije stigao do 5., ali je, nakon kontakta sa timskim kolegom, probusio gumu i par krugova pre kraja, morao da odustane.

 

Kad bismo gledali bar nesto slicno i u F1...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...