Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

 

Pobedili smo i mi jednog od dva. S tim sto su njima najjaci bili Slovenija i Finska koje su obe mnogo slabije od Madjarske.

 

U toj grupi je trebalo da imaju maksimalan ucinak, a oni su je jedva prosli sa dva poraza isto kao i mi.

Jel nisu Mađari i Bugari bili, uz vas, u prva 3 šešira? Ili je CG bila umjesto Bugara?

2 hours ago, McLeod said:

 

Pobedili smo i mi jednog od dva. S tim sto su njima najjaci bili Slovenija i Finska koje su obe mnogo slabije od Madjarske.

 

U toj grupi je trebalo da imaju maksimalan ucinak, a oni su je jedva prosli sa dva poraza isto kao i mi.

Trebali su imati 30 bodova?

Imali su 16 ako ne računamo SM. Ne znam za vas.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Rangnik rekao da ce Austrija igrati protiv Srbije u Junu prijateljsku i protiv Švajcarske. Ukupno ćemo igrati dva puta u Martu i dva puta u Junu. Voleo bih još jednu top ekipu, jedna na nivou kao Austrija i jedna laka da se podigne samopouzdanje ekipe. 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Rangnik rekao da ce Austrija igrati protiv Srbije u Junu prijateljsku i protiv Švajcarske. Ukupno ćemo igrati dva puta u Martu i dva puta u Junu. Voleo bih još jednu top ekipu, jedna na nivou kao Austrija i jedna laka da se podigne samopouzdanje ekipe. 

Da sam Piksi, zakazao bih prijateljsku sa Ukrajinom, zato sto su jako slicni Dancima, sa ne mnogo individualnog kvaliteta, ali brza i vojnicki organizovana, mladja ekipa. A i duzni smo Ukrajini.

 

Sto se tice Engleza, tu bih kao najslicniji reper uzeo Holandiju - ekipa koja ne voli toliko da cuva loptu, ali ima tranziciju i izuzetno brze igrace. Tako da, Ukrajina i Holandija bi bile moje zelje, a ostale 2 neke slabije sto kazes zbog samopouzdanja i forme. Bio sam klinac ali se secam da smo pred 1990. igrali prijateljsku sa Holandjanima, tada medju najjacima na svetu.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, diego said:

Da sam Piksi, zakazao bih prijateljsku sa Ukrajinom, zato sto su jako slicni Dancima, sa ne mnogo individualnog kvaliteta, ali brza i vojnicki organizovana, mladja ekipa. A i duzni smo Ukrajini.

 

Sto se tice Engleza, tu bih kao najslicniji reper uzeo Holandiju - ekipa koja ne voli toliko da cuva loptu, ali ima tranziciju i izuzetno brze igrace. Tako da, Ukrajina i Holandija bi bile moje zelje, a ostale 2 neke slabije sto kazes zbog samopouzdanja i forme. Bio sam klinac ali se secam da smo pred 1990. igrali prijateljsku sa Holandjanima, tada medju najjacima na svetu.

Tako je. I Gullit je poslije utakmice izjavio da nije imao pojma koliko navijača Nizozemska ima u Jugoslaviji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Uh, secam se. Piksi je sjajno odigrao tu utakmicu.

Bili smo ravnopravni sa njima u to vreme, zvanicnim evropskim prvacima... ali govna maksimirska zvizdali celu utakmicu, posebno Piksiju, koji je odigrao dobro, ali bio i nervozan, kao i svi ostali. Cak su imali i holandske zastave. 🤣 Savicevic je tek izlazio iz neke povrede u tom periodu, ali je pokazao kakav je majstor u par navrata. Kakva steta za penale protiv Argentine, i dan danas ne mogu da prezalim. Nadigrali smo ih sa igracem manje, i mislim da bismo igrali finale sa Nemcima, jer su jedino oni objektivno bili bolji od nas, ali pitanje da li bi nas dobili dva puta na turniru...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, diego said:

Bili smo ravnopravni sa njima u to vreme, zvanicnim evropskim prvacima... ali govna maksimirska zvizdali celu utakmicu, posebno Piksiju, koji je odigrao dobro, ali bio i nervozan, kao i svi ostali. Cak su imali i holandske zastave. 🤣 Savicevic je tek izlazio iz neke povrede u tom periodu, ali je pokazao kakav je majstor u par navrata. Kakva steta za penale protiv Argentine, i dan danas ne mogu da prezalim. Nadigrali smo ih sa igracem manje, i mislim da bismo igrali finale sa Nemcima, jer su jedino oni objektivno bili bolji od nas, ali pitanje da li bi nas dobili dva puta na turniru...

Imali smo sansu veliku, ali se budaletina Osim glupirao i gurao svoje jarane. Pa mu igrao Safet, Zlatko, Brnovic... Za desetak meseci Zvezda osvaja Evropu a njemu ovi balvani igraju. Plus mu Jarni ne igra ali Baljic da. Sva sreca pa Bazdarevica kaznise zbog pljuvanja sudije, inace bi i Piksi mozda grejao klupu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, berti said:

Uh, secam se. Piksi je sjajno odigrao tu utakmicu.

Je. Baš ih je ubijao. Sjećam se nekih detalja s utakmice; zvižduka, pobjede Nizozemske, ljutog Osima, Piksija kako dribla....  i pamtim da sam na SP navijao za naše. Argentina mi je prvo veliko nogometno razočaranje. Za kog drugog ću navijati. Piksi protiv Španjolske dva poteza koja riješavaju utakmicu. Argentina se provukla, mislim da je Genije imao zicer na metar i pol od gola, ali ju je poslao na tribine. Još penali i povedemo. Ali ne. Dva tutubana izvedu najgore penale ikad. Piksi isto nije uspio pogodit u gol. Zabili su Žuti i Dejan Savićević ja mislim.
Bio sam premlad da shvatim 89/90 sezonu Yu lige. 90/91 sam već jako navijao za Dinamo. Neke od utakmica su mi ostale urezane u sjećanju iz te zadnje sezone: Dinamo- Zvezda (prvenstvo), Zvezda- Hajduk (prvenstvo), te Zvezda-Hajduk (kup). Koliko zbog samih utamica, toliko zbog Milojka Pantića koji je, čini mi se, prenosio sve 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, berti said:

Imali smo sansu veliku, ali se budaletina Osim glupirao i gurao svoje jarane. Pa mu igrao Safet, Zlatko, Brnovic... Za desetak meseci Zvezda osvaja Evropu a njemu ovi balvani igraju. Plus mu Jarni ne igra ali Baljic da. Sva sreca pa Bazdarevica kaznise zbog pljuvanja sudije, inace bi i Piksi mozda grejao klupu.

Šuker, Žuti, Bokšić, Savićević, Pančev.... svi su znali grijati klupu 1990. Al Safet je igrao stalno, I Zlatko Vujović, I Brnović....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Je. Baš ih je ubijao. Sjećam se nekih detalja s utakmice; zvižduka, pobjede Nizozemske, ljutog Osima, Piksija kako dribla....  i pamtim da sam na SP navijao za naše. Argentina mi je prvo veliko nogometno razočaranje. Za kog drugog ću navijati. Piksi protiv Španjolske dva poteza koja riješavaju utakmicu. Argentina se provukla, mislim da je Genije imao zicer na metar i pol od gola, ali ju je poslao na tribine. Još penali i povedemo. Ali ne. Dva tutubana izvedu najgore penale ikad. Piksi isto nije uspio pogodit u gol. Zabili su Žuti i Dejan Savićević ja mislim.
Bio sam premlad da shvatim 89/90 sezonu Yu lige. 90/91 sam već jako navijao za Dinamo. Neke od utakmica su mi ostale urezane u sjećanju iz te zadnje sezone: Dinamo- Zvezda (prvenstvo), Zvezda- Hajduk (prvenstvo), te Zvezda-Hajduk (kup). Koliko zbog samih utamica, toliko zbog Milojka Pantića koji je, čini mi se, prenosio sve 3.

Da nije bilo raspada... Kombinacija Zvezdinih igraca plus Boban, Jarni, Šuker, Boksic, Mijatovic... Ko zna sta bi se osvojilo na evropskom, svetskom...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Šuker, Žuti, Bokšić, Savićević, Pančev.... svi su znali grijati klupu 1990. Al Safet je igrao stalno, I Zlatko Vujović, I Brnović....

ZA Safeta mi nije krivo i on je bio majstor zanata, ali mene je nervirao Zlatko Vujović, a i šlešao se uz njega njegov brat Zoran.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, diego said:

Bili smo ravnopravni sa njima u to vreme, zvanicnim evropskim prvacima... ali govna maksimirska zvizdali celu utakmicu, posebno Piksiju, koji je odigrao dobro, ali bio i nervozan, kao i svi ostali. Cak su imali i holandske zastave. 🤣 Savicevic je tek izlazio iz neke povrede u tom periodu, ali je pokazao kakav je majstor u par navrata. Kakva steta za penale protiv Argentine, i dan danas ne mogu da prezalim. Nadigrali smo ih sa igracem manje, i mislim da bismo igrali finale sa Nemcima, jer su jedino oni objektivno bili bolji od nas, ali pitanje da li bi nas dobili dva puta na turniru...

Bi. Prva utakmica je dovoljan pokazatelj. Bili su puno bolji.

5 minutes ago, Constantin said:

ZA Safeta mi nije krivo i on je bio majstor zanata, ali mene je nervirao Zlatko Vujović, a i šlešao se uz njega njegov brat Zoran.

Ima ona tekma u Engleskoj gdje je Zlatko Vujović zapucao jedno 6-7 zicerčina. I još 3-4 jako dobre šanse. Neverojatno nešto.

Evo ga:

5 minutes ago, berti said:

Da nije bilo raspada... Kombinacija Zvezdinih igraca plus Boban, Jarni, Šuker, Boksic, Mijatovic... Ko zna sta bi se osvojilo na evropskom, svetskom...

1992-1998 bi bio baš peak.

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osvojili bi Evropsko skoro sigurno jednom, Svetsko ne smem da tvrdim, ali ni to nije nemoguce.

 

Ta generacija je bila beton i pratila je revoluciju fudbala.

 

Pod uslovom i da nas vodi neko krsten.

 

Isuvise SBB KBB.

 

Ali me to podseti na najjacu teoriju zavere ikad - MI5 je morao da rasturi Jugoslaviju jer bi dominirali u fudbalu i onda Englezi nikad ne bi nista osvojili.

 

Vidim, pomoglo im je 😄

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2023 at 11:09 PM, Bugl Khan said:

Čudno. Al nije ga on doveo. Valjda treninzi i utakmice nešto znače. Naravno da podrška takvog igrača nešto znači. Al Vidić nije imao nikog kad je došao. Ivanović isto. Jedino ako ga je bušio iza leđa, al u to sumnjam.

Broj ekipa koje su prošle skupinu s 3 boda:
2016. 2/4
2022. 1/4

EDIT: Gledam malo skupine u kvalifikacijama. Slovenija uzela 22 boda (6 momčadi), isto kao i Danska. Slovenija je zabila najviše golova u skupini, i primila najmanje. Ne znam baš da su plitak potok.

Za nas nema plitkog potoka na celom sampionatu, a kamoli u ovakvoj grupi. Slovenci jesu i treba da budu primarna meta iz ociglednih razloga

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Bi. Prva utakmica je dovoljan pokazatelj. Bili su puno bolji.

Bogami, nisam siguran. Nemci jesu bili jaki, ali Piksi je uhvatio formu protiv Spanaca, i samopouzdanje, druga bi to prica bila. A i Mateus bi morao da ponovi utakmicu karijere. Takodje, Pancev nije igrao protiv Nemaca, posle ga je Osim ubacivao i ovaj dao dva gola UAE, mada bi u eventualnom finalu Pancev sigurno opet grejao klupu. Ne mogu da se setim, Boksic i Suker jesu isli u Italiju? Jel ih je Osim ubacio i jedan minut?

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

ZA Safeta mi nije krivo i on je bio majstor zanata, ali mene je nervirao Zlatko Vujović, a i šlešao se uz njega njegov brat Zoran.

Zlatko je bio politički komesar reprezentacije a drug Hadžija njegov zamenik. Nikad ne bi ništa osvojili zato što se guralo klubaštvo i delimično nacionalni ključ na uštrb kvaliteta. Osim je bio fudbalski jak ali jako loš čovek koji je forsirao svoje igrače. Pogledajte snimke tih utakmica i možete videti da jedan hadžibegić otima loptu Piksiju i izvodi prekide, ono Piksi tad nije bio lajav ko danas pa je to `sarajlijama" prolazilo. Drugi problem su bili Crnogorci koji su morali da igraju a sem Savićevića niko nije imao kvalitet ali brat Dragoljub je uvek bio u prvih 11. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krzna said:

Za nas nema plitkog potoka na celom sampionatu, a kamoli u ovakvoj grupi. Slovenci jesu i treba da budu primarna meta iz ociglednih razloga

Naravno. Ali pročitaj dasu bodovi protiv njih već upisani kod nekih. Šta će oni....

1 hour ago, diego said:

Bogami, nisam siguran. Nemci jesu bili jaki, ali Piksi je uhvatio formu protiv Spanaca, i samopouzdanje, druga bi to prica bila. A i Mateus bi morao da ponovi utakmicu karijere. Takodje, Pancev nije igrao protiv Nemaca, posle ga je Osim ubacivao i ovaj dao dva gola UAE, mada bi u eventualnom finalu Pancev sigurno opet grejao klupu. Ne mogu da se setim, Boksic i Suker jesu isli u Italiju? Jel ih je Osim ubacio i jedan minut?

Išli su. Mislim da nisu igrali.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

 Pogledajte snimke tih utakmica i možete videti da jedan hadžibegić otima loptu Piksiju i izvodi prekide, ono Piksi tad nije bio lajav ko danas pa je to `sarajlijama" prolazilo. 

 

Jebote, otvorih ovu tekmu sa Kolumbijom, posle toliko godina da pogledam. Pa vec je tu Hadzibegic sutno penal ko sisa, a ovaj mu je dao da sutne i protiv Argentine. Inace, ne mogu da verujem koja krljanja su bila na ovoj utakmici😂🤣 Jedno 4-5 direktnih crvenih na obe strane bi to bilo u danasnjem fudbalu, samo u prvom poluvremenu:

 

 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bugl Khan said:

Naravno. Ali pročitaj dasu bodovi protiv njih već upisani kod nekih. Šta će oni....

Išli su. Mislim da nisu igrali.

 

Bili su obojica ali nisu ulazili u igru, kao i Panadić i golmani Omerović i Leković. Jarni je odigrao samo drugo poluvreme protiv Kolumbije.

 

6 hours ago, Bugl Khan said:

Al kakva golčina Jozića. Primanje na prsa i volej pod prečku iz prve.

 

A čovek igrao štopera 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...