Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

On 9/11/2020 at 12:21 PM, Don Juan said:

Moguće je da neki igrači možda igraju više nego što trebaju, ali realno igrači koji se pozivaju su najbolje što imamo, tako da moramo da se i pomirimo sa činjenicom da više nemamo tim. Samo par igrača su među najboljima u svojim klubovima. U ligama petice, opet samo par igrača koji igraju u nešto jačim klubovima, ostalo je, realno, prosek.

Mi smo propustili priliku da posle Muslina, koji je trebao da izgura SP, dovedemo Krstajića koji bi lagano ubacivao igrače koji su osvojili zlato na Novom Zelandu i sada lutamo između podmlađivanja reprezentacije, koju nikad nismo zaista i sproveli, i davanje šansi "proverenim" igračima od kojih je dobar deo ili u tridesetoj, ili jako blizu, a potencijalne zamene, za sada, nisu dovoljno kvalitetne.

Jednostavno treba sačekati meč sa Norvežanima i videti šta dalje. Ako to ne prođemo, moraćemo pod hitno da totalno podmladio reprezentaciju i da dovedemo stručnjaka koji će u roku od 4 godine uspeti da pripremi tim za naredno EP, pošto plasman u Katar je SF u ovom trenutku.

Pa zar nisu kod Krstajića igrali gotovo svi N.Zelandjani, plus Mitar koji je godinu, dve stariji i Tadić. Kako to nije sprovedeno podmladjivanje? Plus je čovek imao i kakve takve rezultate a onda je dovedena ova budala, svi znamo zašto. Sad mogu da dovedu i Klopa... videti mi nećemo ni EP a kamoli SP. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dekifisher said:

Pa zar nisu kod Krstajića igrali gotovo svi N.Zelandjani, plus Mitar koji je godinu, dve stariji i Tadić. Kako to nije sprovedeno podmladjivanje? Plus je čovek imao i kakve takve rezultate a onda je dovedena ova budala, svi znamo zašto. Sad mogu da dovedu i Klopa... videti mi nećemo ni EP a kamoli SP. 

Napravio sam grešku trebalo je (hteo sam) da napišem - propustili smo priliku da dovedemo Paunovića. Krstajić se greškom tu našao.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

ja sticem utisak da ti zaista mislis da postoji plan, program ili neki uzrocno posledicni sled dogadjaja koji bi u konacnom zbiru dao neku nadu ili vodio ka oporavku ovog drustva i fudbala kao njegovog dela? ako se zezas onda ok ionako nije ozbiljna tema.

 

@Don Juan 

Ja zaista ne mogu ništa da uradim po tom pitanju, mogu da iznesem samo svoje stavove, i tu se sva priča završava. Moje mišljenje je bilo i ostalo da je normalno da ako planiraš da ubacuješ jednu generaciju, ubaciš čoveka koji je izuzetno zaslužan za rezultate koji su postigli. To nisu ni Krstajić ni Tumbaković, nego Paunović.

E sada, cenim da je on u tom izvlačenju odlično prošao i da je stekao ime bez da se valja po srpskom blatu, ali mi smo izgubili.

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2020 at 9:22 PM, dekifisher said:

Pa zar nisu kod Krstajića igrali gotovo svi N.Zelandjani, plus Mitar koji je godinu, dve stariji i Tadić. Kako to nije sprovedeno podmladjivanje? Plus je čovek imao i kakve takve rezultate a onda je dovedena ova budala, svi znamo zašto. Sad mogu da dovedu i Klopa... videti mi nećemo ni EP a kamoli SP. 

 

Koje rezultate ? On cak nije ni trener. Tj  nikaga nije vodio pre nase reprezentacije, nekog treceligasa. Ako vec mora da se bira izmedju manjeg zla obe ruke za Tumbu, mada je sve jedno u sustini kad je to reprezentacija Kokezanije.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Uvek pre za Krstajica jer je dao sansu mladim igracima i igrao je napadacki na pobedu. Dzabe sto je Tumba trener 30 godina kada je idiot. Svaki normalan savez bi doveo Veljka za trenera i garantujem da bi bilo lepih rezultata. Kod nas su neki drugi kriterijumi...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selektor said:

Uvek pre za Krstajica jer je dao sansu mladim igracima i igrao je napadacki na pobedu. Dzabe sto je Tumba trener 30 godina kada je idiot. Svaki normalan savez bi doveo Veljka za trenera i garantujem da bi bilo lepih rezultata. Kod nas su neki drugi kriterijumi...

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Selektor said:

Uvek pre za Krstajica jer je dao sansu mladim igracima i igrao je napadacki na pobedu. Dzabe sto je Tumba trener 30 godina kada je idiot. Svaki normalan savez bi doveo Veljka za trenera i garantujem da bi bilo lepih rezultata. Kod nas su neki drugi kriterijumi...

 

Sa njegovim dolaskom je samo krenula druga agenda i zato Nastasic, Maksimovic i Milivojevic nisu dobili poziv. Sa druge strane Matic nije dobijao poziv kako bi Lukic dobio mesto u startnih 11? Ima tu toga jos, mi smo onakav poraz od Ukrajinaca zasluzili zbog Krstajica. Podmladjivanje je samo izgovor i paravan kako bi se malo vise promesale karte. Moze to polusvetu da se proda, oni koji su upuceni znaju dobro sta se desava. Slicno je i kod Tumbe, ali tu imamo vise problema sto izmedju dve utakmice gde izbacujemo najjacih 11 i formaciju koja vecem delu reprezentativaca nije stran pojam, odigramo par tekmi rekreativno u drugoj formaciji i sa promesanim sastavom.

 

Zbog toga sto nismo mogli da pobedimo Rumuniju u LN gostujemo Norveskoj umesto mozda da mi nekom budemo domacini.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ako može manje veličanja Krstajića na ovom topiku. Ima nas sa kakvim-takvim pamćenjem.

Štoperski tandem u do or die utakmici na SP prvi put igra zajedno, kontam da ni na treningu nisu zajedno igrali. Da ne pričamo dalje o pilićarenju i svađi sa velikim brojem reprezentativaca. Sećamo se svi šta je taj Nosorog uradio, daleko mu lepa kuća.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Štoperski tandem u do or die utakmici na SP prvi put igra zajedno, kontam da ni na treningu nisu zajedno igrali. Da ne pričamo dalje o pilićarenju i svađi sa velikim brojem reprezentativaca. Sećamo se svi šta je taj Nosorog uradio, daleko mu lepa kuća.

 

Do or die utakmice su bile Kostarika i Švica, a tandem stopera je bio Milenković - Tošić. 3 poluvremena nismo primili gol, do onog šuta Dzake i posle propusta Tošića u kontri. Napali smo da pobedimo i prodjemo, nismo uspeli i to je to. Barem nismo igrali kao pičke.

Link to comment
Share on other sites

Hajde još jednom, da obnovimo gradivo:

-Krstajić ja izričito insistiranje i ucenjivanje od strane Save Miloševića doveden u Muslinov stručni štab i služio je samo za postavljanje čunjeva i slične duboko umne zadatke.

-Posle sramnog teranja Muslina , na istiranje ovog koji ga je doveo je i postavljen na mesto selektora... Sam Krstajić se najmanje pitao oko sastava tima... Sama igra nije imala nikakve obrise niti smo videli kakav plan i ideju kako da se napada protivnik ili brani ekipa... Persona koja nikada neće voditi ozbiljniju ekipu u JSL...

 

O Petardinju je izlišno bilo šta pisati... Niko ozbiljan ne želi da sarađuje sa Kokezom, bolje bi Zveki vodio ekipu 😛

 

Spasa nam nema, propasti nećemo...EP i/ili SP videćemo eventualno slučajno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selektor said:

 

Do or die utakmice su bile Kostarika i Švica, a tandem stopera je bio Milenković - Tošić. 3 poluvremena nismo primili gol, do onog šuta Dzake i posle propusta Tošića u kontri. Napali smo da pobedimo i prodjemo, nismo uspeli i to je to. Barem nismo igrali kao pičke.

Ti si očigledno zaboravio to prvenstvo? Razlog zašto smo vodili je jedan dobar potez i mnogo sreće, pošto su nas Švajcarski pritisli. Drugi gol koji smo primili je klasična pogrešna postavka. Ništa Tošić nije mogao pored dva Švajcarca.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Don Juan said:

Ti si očigledno zaboravio to prvenstvo? Razlog zašto smo vodili je jedan dobar potez i mnogo sreće, pošto su nas Švajcarski pritisli. Drugi gol koji smo primili je klasična pogrešna postavka. Ništa Tošić nije mogao pored dva Švajcarca.

Uz nagradno pitanje gde nam je tad bio drugi štoper? Retko ko od ovih "krstaja" smogne snage da odgovori.  

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

Uz nagradno pitanje gde nam je tad bio drugi štoper? Retko ko od ovih "krstaja" smogne snage da odgovori.  

Ja razumem da je bio korner i onda ok da se ubaci visoki centralni bek, ali obično u takvim situacijama, osim ako po svaku cenu ne moraš da daš gol, jedan igrač iz veze ili bek ga "pokriva" i ujedno sprečava ono što se nama desilo da ostane jedan naš igrač da brani njihovu kontru. Ovako su sve svi sjurili u 16 kao da je bilo pitanje života i smrti, Posle je neko opravdavao da smo jurili pobedu....Strašno.

Link to comment
Share on other sites

Ne ulazeći u Krstajićeve ljudske kvalitete, istine radi, Švajcarska je za klasu bolja repka od naše a mi smo pokradeni na toj utakmici. Drugi gol smo primili jer je bilo jasno da nam remi ne znači ništa.

Protiv Brazila je mogao da stavi koga god, nikakve šanse tu nije bilo.

I ne bih se složio da su mu drugi sastavljali tim... osim guranja SMS-a. U stvari, nisu do Ukrajine, tada je zbog sastava pola tima šetalo po terenu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ti si očigledno zaboravio to prvenstvo? Razlog zašto smo vodili je jedan dobar potez i mnogo sreće, pošto su nas Švajcarski pritisli. Drugi gol koji smo primili je klasična pogrešna postavka. Ništa Tošić nije mogao pored dva Švajcarca.

 

Pre tog poteza je bio jos jedan dobar. U prvom poluvremenu oni nisu sutnuli na gol. Logicno je da ce da nas stisnu kada gube. A i prvi gol su dali na kontru jer je  Tadica mrzelo da se vrati posle kornera. Tosic je mogao da ga polomi i dobije crveni u 90'. Da je Brazil dobio Svajcarsku nama bi igrao i remi, ovako samo pobeda.

 

Krstajic nije trener tako da je besmisleno postavljati bilo kakva taktička pitanja jer on o tome nema pojma. Njegovo postavljenje je pokazatelj da FSS nema blama. Isti slučaj je i sa postavljenjem Ljubiše. Bez obzira na sve to ne mogu da ne navijam za i nadam se odlasku na EP, koje bi sa dobrim trenerom trebalo da budr rutina posle proširenja sa 16 na 24.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Selektor said:

Pre tog poteza je bio jos jedan dobar. U prvom poluvremenu oni nisu sutnuli na gol. Logicno je da ce da nas stisnu kada gube. A i prvi gol su dali na kontru jer je  Tadica mrzelo da se vrati posle kornera. Tosic je mogao da ga polomi i dobije crveni u 90'. Da je Brazil dobio Svajcarsku nama bi igrao i remi, ovako samo pobeda.

Ma daj....Nije bio zadnji meč u grupi pa da smo jurili pobedu po svaku cenu.

A istina je da smo tu sačuvali bod, išli bi dalje. Prosta matematika.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Don Juan said:

Ma daj....Nije bio zadnji meč u grupi pa da smo jurili pobedu po svaku cenu.

A istina je da smo tu sačuvali bod, išli bi dalje. Prosta matematika.

 

A Švica bi verovatno poslednje igrala na isti način i da je sa nama igrala nerešeno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...