Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

Klub je vec sve dogovorio oko organizacije prevoza do Nigerije u dogovoru sa njegovom familijom. Papiri za otpremu posmrtnih ostataka nije tako brz. Svako ima pravo da organizuje akcije po svojoj volji ali razumem i potrebu pojedinaca odavde da svaki nacin ispale "kritiku" a da pri tom nijednu informaciju nemaju sta i kakva je procedura oko ovakvih stvari.

 

Samo kao ilustracija, kada su dva nasa drzavljana Srbije poginuli kao vozaci kamiona u Americi, troskovi prenosa posmrtnih ostataka su kostali preko 120.000 USD po preminulom. Da mucene familije odavde nisu imali para za prenos tela pa su se skupljali dobrovoljni prilozi po firmama  USA (transportnim firmama sa vecinskim srbima zaposlenima).  Nisu bas to mali troskovi, oko troskova ne znam koliki su , ali znam da je vise puta javno receno da ce KKCZ snositi sve troskove oko otpremanja tela do Nigerije. Da su jos problemi oko papira. 

 

Jedan od mojih prijatelja je proslog leta doziveo da mu majka umre na moru u Grckoj, infarkt na plazi, trebalo mu je 10.000 eur da je doveze do Beograda i to posle 10 dana od dana smrti. 

 

 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LosmiSK said:

Ne znam, ima i ta ambasada, drzava i klub koji ima novca i opet evo proslo skoro dve nedelje. Znam da je sad posebno tesko ali opet mi sve cudno i to nema veze sa KKCZ. Sto ona onda skuplja novce ako je sve vec organizovano? 

Cekaju se papiri iz ambasade Nigerije.

Sto ona to radi to vec ne znam. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ajmo ako nemate nista protiv malo lepsih tema i vesti sa Kopa ako nekoga interesuje:

 

- gvozdena disciplina, ni ovi stariji igraci nisu navikli na ovakav rezim do sada, 

- svi u isto vreme u minut, na trening, sa treninga, na obedovanje mora se doci zajedno bez kasnjenja, na spavanje svi u isto vreme, kao  i ustajanje. Da bi imao disciplinu na parketu, hoce da disciplina bude prisutna i van.

- sve se radi u sali , bez trcanja napolju, Meni je to cudno da nemaju futinge napolju, ali tako je kako je. 

- hrana se specijalno sprema za nase kosarkase, nema veze sa hotelskim menijem, 

- po dosadasnjim rezultatima, Hall je najspremniji igrac KKCZ,

- Nnoko ima danas poslednji test pod jakim opterecenjem i svi se nadaju da ce se prikljuciti ostalima na Kopu, ako rezultati budu u redu naravno, radio je u Beogradu pod specijalnim rezimom,

- Suska se o jos jednom igracu koji bi trebao biti angazovan,ne znam ni ime ni pozicija, ovi koji su protiv Stimca, zao mi je, ali drzte gace, not my call.

 

To bi bilo to ukratko i ujedno i opsirno. 

 

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 12Laki said:

Jel nam to porucujes da je Stime blizu prelamanja da ostane?

Bio je daleko od nas , ali dok ne stavi pecat i palac na novi ugovor negde daleko uvek postoji zebnja.  I ovi "problemi' oko Nnoka sam dodatno komplikuju stvari. 

Da je Nnoko na Kopu sa ostalima bilo bi onako kako je planirano. Sada je sve moguce.Nnoko jos uvek ne trenira sa ostatkom ekipe. 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Saopštenje KK Crvena zvezda mts

19/08/2020
KK Crvena zvezda mts će u skladu sa prethodno utvrdjenim dogovorima, platiti sve operativne i troškove transporta u Nigeriju, tragično preminulog Majka Odža, koji je nastradao u Beogradu 07.08.2020. godine.
 

U tom cilju, klub je već preduzeo sve neophodne mere.

Kao i do sada, bićemo na raspolaganju porodici i državnim organima Republike Srbije i države Nigerije.

KK Crvena zvezda mts

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Stimac treca opcija ja tu ne vidim nista lose. Nkoko, Kuzmic i Stimac. Samo nisam siguran da bi on u tim godinama pristao da bude treci centar pa i u Crvenoj Zvezdi. Bice to problem ako neko od prva dva ne moze da iznese ili igra sezonu. Svakako mislim da su ova tri centra kompatibilni i da mogu dobro da iznesu sezonu. Malo se to ne uklapa sve u taj 3m low budzet ali  ajde.

 

Veci je problem po meni sto za jednog Apica nije bilo sanse, sto smo se hebali tri godine sa Jovanovicem i bukvalno bacili pare i sto ce mladi Djordjevic tavoriti u FMP-u na pravdi Boga i verovatno ako nabije statistiku biti negde prodat za 300k evra koje cemoo slaviti kao i njegovu veliku platu kao da nama daje pola..Sto Ristic i ako ima ugovor sa nama otisao i sta s desilo sa tom jos jednom sezonom iz ugovora? To su cetiri mlada centra bacena niz vodu.

 

Tu je vec i spomenuti Simanic ciji je razvoj nikakav za sad sa tim kakav je bar bio potencijal. U najboljem slucaju od Gudurica pravimo igrace koji ce biti 6-7-8 clanovi rotacije u najboljem slucaju. Dovodimo vremesne i prekaljene igrace  sa upitnim kvalitetom a razvijamo strance kroz FMP. 

 

Potpisi Radanova i Uskokovica su uzasni ako dovedemo jos jednog na beku a dovescemo. Razvijamo Hala i pravimo od njega u 30tim EL pleja i izmisljamo toplu vodu.

 

Poenta je da mi do 1/2 ABA mozemo da uigravamo tim kako zelimo i da mladi dobiju sansu a to se nije desavalo. Takodje da igramo bez pritiska velikog a i to se nece desiti. 

 

Na pet nam treba neki Stimac posto tamo nema poena za leka, nema ni puno igraca koji znaju da bace neki pas. 

 

Obradovic bas nije poznat po tome sto zna da tempira formu kako treba ali ajde da vidimo ovde ce imati vetar u ledja i ulogu apsolutnog favorita koju nije imao do sada.

Link to comment
Share on other sites

Prosla opasnost sto se tice Stimca izgleda.

 

Nnoko je prosao testove, trebao bi da se prikljuci treninzima uskoro.

 

@LosmiSK

Stimac ima svoju cenu i nema te ljubavi prema KKCZ da bi on pristao da ima tu ulogu koju si mu namenio da bude treci centar a za pare koju je on projektovao da vredi i da to klub plati. Bez obzira sto se smejes na budzet za plate. 

 

Sto se tice ostalih igraca sto si spomenuo, svako od njih ima svoju viziju, i svi do jednog ne zele da budu treci u rotaciji na poziciji 5 a pri tom nijedan ne moze da opepeli na poziciji 4. Svi su skuplji od Reatha koji moze na obe pozicije podjednako da igra. 

 

Nnoko i Kuzmic ( u formi) su svakako bolji igraci od svih sto si spomenuo. 

 

Na

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...