Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

2 minutes ago, propolis said:

 

Uf 1.85cm. Izbegosmo Pengosa, a ti bi opet nekog undersize shorthandz pleja.

 

Ne treba zaboraviti da imamo još jednog takvog da izbegnemo,a koji će vrv na pripreme i pokušati da se dokaze 😨

 

 

 

mislim da je kadeem the dream bliži 190cm nego 185, mada možda je ono s'patikama / bez patika 

 

uglavnom, za evropske prilike je solidan defanzivac u najmanju ruku, šut mu je okej, ume da razigra ekipu, ulaz mu je opasan a poznato je da je dobar radnik, posvećen i skroman lik. nije ni klinja 

 

kad god bi dobio priliku u knicksima igrao je dobro, bez straha i najvažnije, ne za sebe 

 

očekivao sam ambiciozniji tim za njega 

9 minutes ago, nlavrnja said:

Bourg je sa nama u EC grupi

 

e pa fino, baš me zanima kako će izgledati u evropi 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

mislim da je kadeem the dream bliži 190cm nego 185, mada možda je ono s'patikama / bez patika 

 

uglavnom, za evropske prilike je solidan defanzivac u najmanju ruku, šut mu je okej, ume da razigra ekipu, ulaz mu je opasan a poznato je da je dobar radnik, posvećen i skroman lik. nije ni klinja 

 

kad god bi dobio priliku u knicksima igrao je dobro, bez straha i najvažnije, ne za sebe 

 

očekivao sam ambiciozniji tim za njega 

 

e pa fino, baš me zanima kako će izgledati u evropi 

 

Ne pratim kosarku preko bare niti malo, ali skeniracu ga u Burzu 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napokon sam uhvatio vremena da pogledam posljednje četvrtine nekih starijih utakmica što je SK dijelio na youtube kanalu. Ekipa iz 2015/16 je bila zastrašujuća na nekoliko nivoa. Uz sve promašaje u transferima, konačan proizvod je baš ozbiljan. Šteta samo što nismo bili u stanju pronaći odgovarajuća rješenja na pozicijama bekap pleja i centra, što nas već godinama muči. Mislim da smo čak mogli otići korak dalje da smo tu pogodili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni stvarno nije jasan taj fenomen klasifikovanja igraca prema tjelesnoj visini. Ja sam i na starom forumu vodio diskusije u vezi toga. Neki forumasi su pokusavali da me ubijede da igraci ispod 185 ne mogu da budu bitan faktor u EL kosarci, jer se kosarka promijenila i traze se bekovi od 190-195 koji mogu da brane vise pozicija, i koji sa tom visinom bolje vide teren nego nizi igrac. Sve je to u teoriji donekle ok, ali praksa pokazuje drugacije. Shane Larkin sa 183cm dominira, definitivno je jedan od najdominantnijih igraca u novijoj istoriji EL. Mike James (185), kljucni igrac CSKA, Kampaco(181), jedan od najboljih igraca na svojoj poziciji, motor Reala. Zaboravlja se da nizi igraci pretezno imaju prednost u brzini, u promjenama pravaca, a defanzivno ih to nikako ne ogranicava, Kampaco je recimo vrhunski defanzivac, Larkin isto igra dobru odbranu. Poenta je da ne treba nikako postavljati taj kriterijum u visini. Igrace treba ocjenjivati prema njihovim fizickim, tehnickim i taktickim sposobnostima.  Cak i NBA kosarka ima neke dominantne bekove u visinskom rasponu od 180-185( Lowry, Kemba Walker, Trae Young, Lu Wiliams).

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, propolis said:

 

Uf 1.85cm. Izbegosmo Pengosa, a ti bi opet nekog undersize shorthandz pleja.

 

Ne treba zaboraviti da imamo još jednog takvog da izbegnemo,a koji će vrv na pripreme i pokušati da se dokaze 😨

 

 

 

On se dokazao u PO 18/19... Problem je u prezimenu 😴 

 

Sve novce na jednu 4/5 

 

😄

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Meni stvarno nije jasan taj fenomen klasifikovanja igraca prema tjelesnoj visini. Ja sam i na starom forumu vodio diskusije u vezi toga. Neki forumasi su pokusavali da me ubijede da igraci ispod 185 ne mogu da budu bitan faktor u EL kosarci, jer se kosarka promijenila i traze se bekovi od 190-195 koji mogu da brane vise pozicija, i koji sa tom visinom bolje vide teren nego nizi igrac. Sve je to u teoriji donekle ok, ali praksa pokazuje drugacije. Shane Larkin sa 183cm dominira, definitivno je jedan od najdominantnijih igraca u novijoj istoriji EL. Mike James (185), kljucni igrac CSKA, Kampaco(181), jedan od najboljih igraca na svojoj poziciji, motor Reala. Zaboravlja se da nizi igraci pretezno imaju prednost u brzini, u promjenama pravaca, a defanzivno ih to nikako ne ogranicava, Kampaco je recimo vrhunski defanzivac, Larkin isto igra dobru odbranu. Poenta je da ne treba nikako postavljati taj kriterijum u visini. Igrace treba ocjenjivati prema njihovim fizickim, tehnickim i taktickim sposobnostima.  Cak i NBA kosarka ima neke dominantne bekove u visinskom rasponu od 180-185( Lowry, Kemba Walker, Trae Young, Lu Wiliams).

 

imamo traume od filipa covica. a svakako je bilo dobrih niskih igraca u zvezdi pre njega, cak i vrhunskih (skuni pen)

Edited by Haggard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbt koliko je zivalj ovde opterecen visinom plejeva. Sve ispod 195 tipa je patuljak i slicno. Kako jadan stav. 
Nema tu sad jadan stav...kog jednom guja ujede...ne čini proleće...il kako god.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Markoss said:

Nenadic raskinuo ugovor i vratio se u FMP.

 

Dobro je, barem da ne placamo taj ugovor vise... direktno. 😄

Steta, delovao je kao potencijal, valjda ce imati sada nesto vise prostora odlaskom Jeremica. Pozeleo bih mu da mu se jos vise prostora otvori ali plasim se gde bi to mogli da prebace Filipa... 😄

Link to comment
Share on other sites

Pa ako se poklope kockice tj. klub ne nadje pleja, on ne nadje inostrani angazman ili eventualno odbije neke ponude a pri tom se dokaze na Zlatiboru, ne vidim problem da klub iskoristi tu klauzulu i dobije ''pecenog'' pleja sa sitne pare. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MetalHead said:

 

Dobro je, barem da ne placamo taj ugovor vise... direktno. 😄

Steta, delovao je kao potencijal, valjda ce imati sada nesto vise prostora odlaskom Jeremica. Pozeleo bih mu da mu se jos vise prostora otvori ali plasim se gde bi to mogli da prebace Filipa... 😄

 

Nema on realno sta da ponudi na nivou KKCZ, bas mu je FMP po meri ili da uz pomoc Miska izbunari nesto napolju. Mada sam bas navijao za njega da napravi nesto. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MetalHead said:

Mislim, sigurno nam ne treba sada kada se planira da se ulaze u Uskokovica. 

kad smo kod toga, ni uskokovic me do sada apsolutno ni sa cim nije kupio

ok je da mu se da sansa, kao mladom igracu poniklom u skoli...ali ne vidim materijal za neke vece domete tu

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...