Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Loyd je zaista tip koji se ne stedi ni u jednom trenutku. Juce je skocio na Reeda koji je vrlo lako mogao da ga ukuca kao ekser, puno se trosi i licno mislim da on cesto nema ni dovoljno snage kada utakmica dodje u tu clutch/choker fazu. Ono sto je neko napisao i sto se i meni svidja, a to je da on preuzima odgovornost. Ne sakriva se od lopte, a to je najbitnije.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Loyd igra kao domaci, mozda jedini stranac pored Jenkinsa i Zirbesa(iz prvog mandata), jeste nas Read razvaljivao u tri prethodne utakmice ali je sinoc bas pokazivao prilicnu nedisciplinu u igri onim lelemudjenjem i ne vracanjem u odbranu, i prosle godine je Loyd  sa Valensijom imao takve utakmice gde razvali pa na sledecoj bude neprimetan samo sto ni izdaleka nije riljao takvu odbranu koa kod nas sada, usudjejem se napisati da cak i na pocetku sezone nije igrao odbranu na ovom nivou sto je valjda radonjicev uticaj.

Valjda je na redu utakmica gde ce da ubacuje bojlere i slicnu belu tehniku, najgore bi bilo da to radi a da mi izgubimo.

Link to comment
Share on other sites

:lol_2: 

“Kada masku nosiš ti, uvek ću te bodriti, samo tebe gledam, znaj, pobedu protiv korone mi danas daj!”, kao i “Nazad iz Zvezdine hale, samo nazad!”- zaključili su čelnici KK Crvena zvezda.

 

xVk8pPm.jpg

https://www.njuz.net/zvezda-uvela-3000-redara-na-tribine-da-proveravaju-da-li-se-postuju-mere/?fbclid=IwAR0QVIFsqML2YDVlZBpX8zKPEJDlm9uMgLTSxLSH1JakHQZsJRuNiknKHvo

Edited by Knipex
  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Da se ne bečimo mnogo kada nas u Morači dočeka 5K redara jer taj kadar inače opasno uspeva u CG.

Ali kako god...ako im to pomogne da izbore majstoricu...do tada će verovatno mere biti skinute...

 

...kao i Walden na majčicu sbratele.

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Ful spakovana moraca i 5k dps redara.

 

Mene vise od toga zanima sudjenje u Podgorici. Ovo sto je Buducnost imala je bilo i vise nego dobro. Apsolutno ne mogu da se setim kad smo mi imali i priblizno nesto slicno u PG.

 

Btw kad smo poveli 17 razlike u drugoj cetvrtini, rekao sam drugaru da ovo ulazi u egal brzo jer sudije vestacki smanjuju razliku. Oni kos iz igre nisu mogli da kupe, da je sudjenje bilo posteno, bilo bi 25+ u tom momentu. Sudije im odrzale vodu iznad glave.

Ima dosta i nase krivice narocito u 3/4, al pitanje je da l bi do toga doslo da je razlika bila izrazenija. A nije jer je belosevic beskicmenjak jos jednom pokazao zasto ne sudi F4 EL.

Pretvorio se u alibi sudiju.

Edited by Losmi17
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

odgledah reprizu, kakava utakmica, narocto drugo poluvreme,
da me je neko pre ove serije pitao sta ocekujem, rekao bih verovatno sve suprotno od ovoga sto se desava.
i pored odlicnog prvog poluvremena, mi smo primili 41 poen za poluvreme, sto ce reci da nam odbrana nije bas bila na vrhunskom nivou, pogotovo u drugoj cetvrtini.
u trecoj smo primili cak 29 poena, i pored kiksa u napadu, odbrana je bila vrlo slaba kroz celu cetvrtinu, napravili smo samo dva faula. jednostavno, kad krenu kola nizbrdo, makar se faulovi mogu praviti i igrati energicnije. da smo buducnost u trecoj uspeli da zaustavimo na 15-20 poena, onda nase potpuno napadacko pomracenje ne bi bilo bas toliko strasno. ali kad primis 29p za cetvrtinu, to nikad ne moze biti dobro. cudi me da Radonjic nije probao sa Kuridzom na Nikolicu, on makar moze da napravi neki faul i poremeti protivnika.

 

sto se utakmice u PG tice, uopste mi se ne cini da mi imamo bas toliku psiholosku prednost, ako nas u sledecoj dobiju u nekoj srecnoj zavrsnici ili nas zgaze kao u ligaskoj utakmici, momentum ce ponovo biti na njihovoj strani. zdravstveno stanje Woldena moze biti bitan fator ovde, dosta je vremena da se svi oporave i izbace prethodne utakmice iz glave. ni u ludilu se ne bih sudio da prognoziram sta ce se dalje desavati u ovoj seriji.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, djura.net said:

odgledah reprizu, kakava utakmica, narocto drugo poluvreme,
da me je neko pre ove serije pitao sta ocekujem, rekao bih verovatno sve suprotno od ovoga sto se desava.
i pored odlicnog prvog poluvremena, mi smo primili 41 poen za poluvreme, sto ce reci da nam odbrana nije bas bila na vrhunskom nivou, pogotovo u drugoj cetvrtini.
u trecoj smo primili cak 29 poena, i pored kiksa u napadu, odbrana je bila vrlo slaba kroz celu cetvrtinu, napravili smo samo dva faula. jednostavno, kad krenu kola nizbrdo, makar se faulovi mogu praviti i igrati energicnije. da smo buducnost u trecoj uspeli da zaustavimo na 15-20 poena, onda nase potpuno napadacko pomracenje ne bi bilo bas toliko strasno. ali kad primis 29p za cetvrtinu, to nikad ne moze biti dobro. cudi me da Radonjic nije probao sa Kuridzom na Nikolicu, on makar moze da napravi neki faul i poremeti protivnika.

 

sto se utakmice u PG tice, uopste mi se ne cini da mi imamo bas toliku psiholosku prednost, ako nas u sledecoj dobiju u nekoj srecnoj zavrsnici ili nas zgaze kao u ligaskoj utakmici, momentum ce ponovo biti na njihovoj strani. zdravstveno stanje Woldena moze biti bitan fator ovde, dosta je vremena da se svi oporave i izbace prethodne utakmice iz glave. ni u ludilu se ne bih sudio da prognoziram sta ce se dalje desavati u ovoj seriji.

Ko je bio u hali i  ko je ikada imao povredu kolena ( taj sam) mogao je videti da Kuridza je tu bio samo da popuni broj.Kretnje, sutevi sa kontra noge, a ne one koja je povredjena su bili pokazatelj da je tu samo da popuni broj na klupi. Mislim cak da smo ostali i sa 4 igraca na parketu da ga ne bi uveo kao petog. Takav sam utisak stekao po kretnji Kuridze, da je daleko od zdravog i spremnog igraca iako je to vesto skrivao.
Zasto bi trosio nespremnog igraca kada je imao jos dvojicu koji su ukupno skupili 5 minuta u dve utakmice ( Reath i Radanov).

 

 

 

Pokreti 

Link to comment
Share on other sites

Ovako. Raqdonja je carobnjak. Mi i on smo magija. Nemam drugo objasnjenje. Dobric. Pisao sam jos oko nove godine da se kod njega primecuje napredak, pre je bio samo cist suter. Ocigledno je decko radio na sebi i sad mu je repertoar mnogo siri. Prodire, polaze, radi sve. Legit EL igac i pre PO ABA lige,  a posle njega i potvrdjen. O Lazica smo se ogresili, komplet forum. Prvi sam prizeljkivao da nakon ove sezone pravimo razlaza, sad vise ne. On je srz domace osnove. Lazic, Dobric, Deda i Kuz kao drugi ili cak treci centar. Na to nadovezivati domacu osnovu. Treba biti hrabar i menjati istu. Uskokovic potpuno ogranicen i ne vidim perspektivu sa njim. MJK  u godinama i bez perspektive, Simonu hvala za sve, vreme je za nove likove. Uloziti u maladost, sa fizikalijama. Dobric neka nam bude putokaz. Ogranicen, ali ipak sa fizikalijama. Vredan rad i rezultati ce doci kad tad.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bolje je ovde kritikovati Lojda, nego kao sto su neki isfrustrirani indijanci coveku upadali na instagramu. 

Budite sigurni da je Lojd omiljen kosarkas vecini i da niko ne kom sa losom namerom neke stvari.

Ne treba da ga neko brani ovde, jer ga niko ne posipa pepelom, to je bez dileme nas najbolji igrac i mozda je greska Radonje sto ga malo ranije nije izveo, no na kraju je ispalo sve dobro. Nedostatak Voldena je kao sto vidimo nadoknadiv, dok, daleko bilo Lojda ne bi nadomestili ni u domenu naucne fantastike. Ljudi, treba da shvate da Zvezda ne moze da igra 40 min na nivou, jer smo osakaceni na poziciji 1. Nama svaki Uskokov ulazak opadne kako odbrana, tako i napad. I opet kazem, Hol koliko god bio kamenjar, donosi cvrstinu u odbrani. Posle bitke, lako je biti general, za sada je Radonja Stepa Stepanovic, a na putu je da bude Karadjorje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, svarozicslo said:

To je ono što se zove podređenost timu. A domaći igrači, kao juče Dobrić i Lazić (zaista svaka mu čast na koncentraciji i trudu), povuku i strance. Nisu svi Ameri u tom "prvo tim" raspoloženju, ali smo mi manje-više proteklih godina uglavnom pronalazili takve. One druge smo obično liferovali pre kraja sezone.

 

Tačno tako. Kada neko svojim primerom postavi standard, i drugi če pokušati da daju maksimum. I ne samo Loyd kojem se vidi da je po prirodi paljevina, i da   ima u sebi tu nesebičnost. Ali recimo i Hall u drugom poluvemenu, kad se je bacio na glavu u reklame da spasi onu loptu iz outa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Šta je sa Jovićem? Osim sto se vozika po Nišu poršeom, zna li se gde će iduće sezone...

Ako ce da igra, mozemo da mu platimo Ribarsku Banju, 'ladne obloge, Cekija kostolomca iz sela Grkinja kod Nisa, kosmodisk, walk max gilje, venogel i preparate profesora Milojevica (ppsto jos fura bubuljice).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pustite Jovića nek šalta lagano...

njemu je sada mera pozicija bek-ap pleja u EL klubu koji će opet da ga namaže sa cirka 300-400K jer im je alfa plej neki Pengos level...i sa 12-15 mpg biće isplativ...kada zaigra.

 

pardon...ali ovo je jače od mene:

 

Nama na kecu treba ono što će očigledno tek biti raritet naredne sezone...zdrav pass first play ne ispod 189cm i ne preko 28g (il mož se slikamo sa Nnokom i Kuzom obaška) da ima bar neki solfedjo završen iz difensa, da bode bacanja i da nie ćelav. Tačnije ukazom zabraniti ćelave u timu i upravi na cirka dekadu, a onda radimo presek i analizu.

Znači, ništa Šone, ništa Rit...otprilike Deda je granična linija.

Ako bi na ovo neko dodao: ,,...i sa bar 35% za tri i prodorom i poludistancom'' onda da pustimo Obrada da proba iz druge dubode...da ne sedi badava za te pare.

 

Ako dovučemo Dimitrijevića (12p-3,6ass) onda Kobs - Prepelič nivo na kecu i da ne čačkamo mečku.

Walden na beku uz 10mpg na kecu kad je tvrdo, ako Hall-u iskopamo neki kultni tim pa i na kompenzacionu pozajmicu. Uložimo u prvu četvorku i ponudimo zalizanom da mu podignemo vidljivost malog Simketa...i da nas usere jedan mladi skakutavi centar.

Uskok nije spreman za ovaj level a da nismo imali ovu tragediju na poziciji organizatora proveo bi sezonu u trenerci. Ako je već istina i za Edija...onda se i Radanovu slično piše. 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Losmi17 said:

Ful spakovana moraca i 5k dps redara.

 

Mene vise od toga zanima sudjenje u Podgorici. Ovo sto je Buducnost imala je bilo i vise nego dobro. Apsolutno ne mogu da se setim kad smo mi imali i priblizno nesto slicno u PG.

 

Btw kad smo poveli 17 razlike u drugoj cetvrtini, rekao sam drugaru da ovo ulazi u egal brzo jer sudije vestacki smanjuju razliku. Oni kos iz igre nisu mogli da kupe, da je sudjenje bilo posteno, bilo bi 25+ u tom momentu. Sudije im odrzale vodu iznad glave.

Ima dosta i nase krivice narocito u 3/4, al pitanje je da l bi do toga doslo da je razlika bila izrazenija. A nije jer je belosevic beskicmenjak jos jednom pokazao zasto ne sudi F4 EL.

Pretvorio se u alibi sudiju.

 

Pa cekaj, kako bi bilo 25 razlike ako si rekao da ce da nas otresu sa 3:0.

 

Lepo sam rekao, Milojevic nije ozbiljan trener, on je za KLS, Megu, FMP i tako te amaterske ekipe gde igraci primaju neku sicu. Moze slobodno neko da me demantuje, ali ovo je najbolji tim Buducnosti u poslednjih 5-6 sezona i ubedljivo najgori tim Crvene zvezde i opet debeli ne zna gde udara. A ako pratimo istoriju ABA lige shvaticemo da su Crvena zvezda ili Partizan izgubili trofej samo u 3 sezone, prvi put kad je Maccabi igrao u ABA, drugi put kad se desilo cudo, a igrao se jedan mec, treci put kad je Crvenu zvezdu vodio najlosiji trener, a i tada je bilo na jednu loptu.

 

Pouceni tim iskustvom, trebalo bi malo da se pripazimo bombasticnih najava da Buducnost resava u 3 ili 4 - to bi sa aspekta istorije bila zaista retkost i anomalija i znak da je jos neki klub osim Crvene zvezde konacno poceo da povlaci kosarkaske poteze i da je postao klub koji se bori za trofeje. A to ne moze tako sto sutnes Mijovica koji je zaista bio odlican prosle sezone sa jako lose sklopljenim rosterom, a ove dobio nekoliko meceva u kojima je rezultat dugo bio neizvestan.

 

Ne mogu ozbiljno da shvatim trenera koji kao zombi stalno na pocetku ubacuje Zugica i stalno gubi u tom periodu 10 razlike, pa to treba da se stize. Trenera kojem Sehocic ne moze da pogodi otvoren sut, a Apic, Mitrovic ne postoje, trenera kojem osim prve petorke bukvalno niko drugi ne moze da probaci loptu kroz obruc.

 

Radonjic je svoj deo posla uradio i nadam se da ce konacno da se prestane ovde sa njegovim omalovazavanjem. Ja sam podrsku njemu davao i u slucaju da igramo EC jer je on jedini trenutno ko moze da vodi ovaj tim, da izvuce maksimum iz njega, jer su alternative Sakota, Obradovic ili treneri poput Repese, Milojevica, Dzikica, Alimpijevica, sto je sve strava i uzas.

 

Iskren da budem, zao mi je sto je Bokan totalno operisan od kosarke pa da dovede ovu menadzersku kreaturu, a zao mi je sto i mi nismo kompletni - bila bi to kosarka dostojna finala. Ovako, da mi njih deremo od pocetka do kraja bez 2 jako bitna igraca, to jeste dostignuce, ali i posledica toga sto protivnik nema trenera, odnosno na klupi im je malo bolji trener od sarlatana Pavicevica.

 

Sad predvidjam 2:2 i onda jedno epsko dranje u majstorici, kao da igramo sa Zadrom. Zasto mislim da ce biti 2:2? Pa zato sto smo bas jadni i bedni, osakaceni i unakazeni povredama i ubijeni promenom trenera na sred sezone, a oni ce imati pomoc sudija, znaju koseve, to je za debelog lagano kad nema mnogo otpora i ne mora da se rilja, on tad blista.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ridji said:


Znali smo da Lojd moze odigra pleja ali ovakav pregled i proigravanja kao u ove dve utakmice, posebno sinoc i posebno veza sa Nokom i Davidovcem, su me bas iznenadile.

Kod tog zaustavljanja Rida dodatni opis Lojda i njegovog karaktera je scena kad se okrece od klupe Buducnosti ka saigracima, jasno se vidi stav Uradicu sve za tim. Zbog toga ja Lojdu ne zameram mnogo ni kad pretera sa iscpucavanjima, jer on nije sebican igrac iz razloga nabijanja svojih brojki i postizanja sto vise poena. Svestan je da je tu prva zvezda, najskuplji igrac i na kraju krajeva da se u njega gleda i ocekuje da istupi kad je tesko i bitno. Da l ce da pogodi svaku loptu, posebno u odlucujucim utakmicama pa jbga nece. A nisu ni svi igraci tog sklopa, poput nekog Bodiroge, Spanulisa i sl. Obozavao sam na primer Pedju ali cesce je promasivao u poslednjim minutima/sekundama nego pogadjao, i to ono sto je uglavnom za njega u standardnim okolnostima gotovo rutina. 

 

Баш тако. Мени је тај позитиван утисак око Лојдаре употпуњен када је скочио као камиказа на Рида приликом покушаја закуцавања и практично спречио монструозно закуцавање. Карактер је много битан на оваквим мечевима.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Ridji said:

Milojević daje dobre izjave i ima dobre analize, lepo vidi stvari kad se utakmica završi, ali tokom meča mu nešto (malo) fali. Imam utisak da bi bio vrhunski pomoćnik 

 

Trener mora da bude po malo psihopata, da pokaze da mu je stalo, da svoj smisao zivota vidi u pobedi i da razmislja ceo dan kako da pobedi rivala i osvoji trofej.

 

Mozete pricati o Vujosevicu ovo ili ono, ali on je sve davao da njegov tim dobije i nije mogao da smisli da on nekog izgubi. Kad bi video da ga igrac ne poslusa tom igracu se nije pisalo dobro. Slicno je i sa Zeljkom Obradovicem, taj je tek lud. Pa Trinchieri, a ima i Radonjic tu ekscentricnu crtu, prosto se vidi da se unosi u posao i da je 100% tu.

 

Takav je bio i Mijovic, ulazi na teren protiv nas, dere se na igrace da igraju odbranu, zato je i bio uspesan. Ovaj Milojevic moze biti dobar samo da kaze nesto strucno kod Tegeltije, da radi sa nekim centrom i pokazuje mu sta i kako, kao trener je jedna nula. Ja stvarno ne znam zasto se iko plasio tima koji od dolaska novog trenera nije dobio nijednu egal utakmicu, nijedan bitan mec. Samo meceve gde su imali veliku prednost u kvalitetu ili uigranosti.

 

U evropskoj kosarci titulu osvajaju treneri i zelja, ne neko smeskanje, zelja za leprsavom kosarkom i atraktivna zakucavanja. Samo crvstina i pokusavanje da se svih 40 minuta udje u glavu protivnika, da mu se smuci kosarka, da sami sebe dobiju. Bokan je bio lud ako je mislio da sa amaterom na klupi moze da osvoji bilo sta, ali to je vec njegov problem, zato sam sasvim siguran da neutralni posmatraci bas i ne mogu da uzivaju u ovoj seriji jer ekipe bukvalno kao da dolaze iz druge dimenzije i igraju drugacije sportove. Onaj Milojevic samo sto ne pocne da roni suze i moli da se igra lagano i leprsavo, da nije fer da se igra jaka odbrana, da je sve samo sport i slicne splacine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, goldberg said:

Radonjic je svoj deo posla uradio i nadam se da ce konacno da se prestane ovde sa njegovim omalovazavanjem. 

 

Gde si ti procitao da ga neko omalovazava pa pozivas da se sa tim prestane? Mozda ce neko reci da sam ja medju njima, mada ja uglavnom 'omalovazavam', sto sigurno nije prava rec, nego vise reagujem na preterivanja kada se nakon pobeda spominje carobnjastvo i magija, dok nakon poraza na strani se jebe majka bivsim trenerima a magija se zaboravlja, sto me podseca na neki modus vivendi u Srbiji od koga nam svima izlaze ospice. Sad sto se sa tobom neko ne slaze, pa medju njiima i ja, da je ovo najjaci tim Buducnosti je neka druga tema, a Zvezda ne znam da li bi bila bolja sa Alimpijem da nije bilo navijaca. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je najjaci tim, najbolje su funkcionisali na pocetku sezone i imali sve sto je potrebno za uspeh.

 

Ne mozes da kazes da je jaci tim bio onaj koji je igrao u EL, to su bili bolji igraci, ali nikako bolji tim - malo sta je tu funkcionisalo.

 

Radonjic se omalovazava jer mu se ne priznaje da je ceo tim imao problema sa koronom, jer sad nije imao srece sa povredama, jer tesko da je nekoga mogao da dovede kad nijedan drugi tim ne dovodi igrace - u januaru ili februaru. Pritom, bilo je stavova da treba da se otera u slucaju neuspeha u finalu, kao eto treneri rastu na grani i kao da on nije najbolji trener za KKCZ u ovom trenutku.

 

Sto se tice pljuvanja, ne svidja se ni meni to, to je odraz megalomanije da svaki igrac mora da bude majstor ako igra u KKCZ, pa makar bio i na kraju klupe. Taj Hall i taj Simonovic nisu ni predvidjeni da imaju neku ulogu u timu i ne znam zasto se toliko prozivaju, pritom je jedan teran pa vracen u tim, a drugi imao upalu pluca i bio odsutan mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

Normalno je da postoje razlicita misljenja o tome kada je Buducnost imala najbolji tim u vidu zajednistva i kohezije, ukoliko vec ne zelis da gledas kada su imali najbolje igrace... za mene su najbolji tim bili za vreme prvog Dzikicevog mandata, a najbolje igrace su imali u sezoni nakon tada. Sada ni jedno ni drugo 

 

Sta ima da se Radonjicu priznaje  ili ne priznaje to da su igraci imali koronu.. to je cinjenica i svi znamo ko je sve imao koronu, jedino ne znamo dal su neki Silbovani ili Koronirani. Da li je tu situaciju izgurao maksimalno, ili ne bas tako dobro, o tome moze i ok je da se diskutuje.

 

A igrace je mogao da dovede i u decembru kada je doveden. Tesko da on to nije znao i ranije, ko zna od kada se pregovori vode. 

 

Ja sam prvi rekao ne da treba da se otera, nego da svi oni najglasniji koji su terali Obradovica, po istom principu i konzistentnosti treba da nakon eventualnog neuspeha, isto tako teraju i Radonjica. To je jedino fer. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...