Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ja dižem obe ruke za Kobsa. Kao rezerva može i Hol (jer ima ugovor), valjda će da se seti da je u septembru imao trunku hrabrosti, i Uskoković + Volden kao "ispomoć" (i on ugovor). To znači da igrač na dva mora da bude izuzetan. 

Za razliku od mnogih, nikada nisam verovao u demagogiju i propagandu prešjednika o TOP8 i slične nebuloze. Drago mi je da gledam svoj tim kako se takmiči (s manje ili više uspeha) sa najboljima. I ove godine smo više utakmica izgubili na loptu-dve. Meni je to u redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hall uopste ne bi bio los da smo mi imali prvog pleja, da je Hall bio drugi plej a Uskokovic treci. Da je Walden na svojoj prirodnoj poziciji 2.

 

Onda od Halla ne bismo ocekivali nerealno. On treba sa Uskokovicem da deli minutazu, kada se igra sa slabijim protivnikom.

 

Treba nam prvi plej, treba nam jos jedna dvojka osim Waldena, treba nam dve cetvorke i treba nam jedna petica ako ode Nnoko.

 

Dakle:

 

1. startni plej, Hall, Uskokovic

2/1. Walden

2. startni bek suter

3. Lazic, Dobric

3/4. Davidovac

4. startna cetvorka, backup cetvorka

5. Nnoko, Kuzmic, Reath

 

Ako Noko ode, onda i zamena za njega. 

 

Mnogo posla je pred nama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Losmi17 said:

Oducilo je to sto je Radonja napravio pitu od govana koje je ostavio pobratim po neznanju, frizuri i imenu lika koga drzis na avataru.

PS- bolji odgovor ne zasluzujes.

 

Pravo da ti kazem nista pametnije od tebe nisam ni ocekivao na one izjave pred plej of. 

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu da verujem da se i dalje priželjkuje ostanak Kuza koji je uz baaaaš retke dobre role uglavnom bio užasan tokom čitave sezone.
Kuz mi jeste simpatičan i gotivan lik i cenim sve što je uradio za Zvezdu prethodnih sezona ali jednostavno nakon one povrede videli smo da je to potpuno drugačiji igrač - spor, sa baš lošom koordinacijom pokreta koga lopte iznenađuju ili mu prolaze kroz ruke čak i kada ih očekuje, sa mnoštvom promašenih zicera, problematičnim skokom kada je pored njega neki visok igrač (mnoštvo lopti je uhvatio kada je sam na skoku a koje bi uhvatio i Uskoković)...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja Kuza ne bih ostavljao za narednu sezonu bas iz navedenih razloga. 

 

Medjutim to nama ovako deluje gledajuci ekipu samo na tv-u. Ako se proceni da on ima upside, i da mora proci ovo vreme da bi se vratio u onu formu pre nesrece onda mozda ima rezona da se produzi. Ali to zna samo strucni stab koji ima mnogo vise informacija nego sto mi imamo. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Martin Mystere said:

Ja i dalje ne mogu da verujem da se i dalje priželjkuje ostanak Kuza koji je uz baaaaš retke dobre role uglavnom bio užasan tokom čitave sezone.

 

Ne prizeljkuje se, ali sagledaj realno koliko mi MORAMO da se pojacamo, pa reci jel realno da dovodimo jos jednog centra uz Nnoka.

Eno ti iznad spisak, napisao sam sta nam fali. Mi prakticno samo poziciju 3 imamo pokrivenu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Ne prizeljkuje se, ali sagledaj realno koliko mi MORAMO da se pojacamo, pa reci jel realno da dovodimo jos jednog centra uz Nnoka.

Eno ti iznad spisak, napisao sam sta nam fali. Mi prakticno samo poziciju 3 imamo pokrivenu.

Neophodno, pod obavezno i realno ... :classic_smile: Kuzmić treća petica, pa po potrebi i kad zatreba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Videcemo, sto se Loyda tice, ako pre nekoliko meseci nije nista dogovorio dok je bio trazen, sad kao couker ne znam da li ce biti bas mnogo trazen, nije nemoguce.

Just now, Kankkunen said:

Neophodno, pod obavezno i realno ... :classic_smile: Kuzmić treća petica, pa po potrebi i kad zatreba.

 

Slazem se ja brate, ali pogledaj koliko smo busni na svim pozicijama. Ja sam skoro pa ubedjen da ce centri biti Nnoko, Kuzmic i Reath (ili Kuridza). Nije to sjajno, naravno. Ali ima mnogo vecih rupa za krpljenje. Pre svega startni plej i startna cetvorka. Tu smo uzasni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hugo Punch said:

Videcemo, sto se Loyda tice, ako pre nekoliko meseci nije nista dogovorio dok je bio trazen, sad kao couker ne znam da li ce biti bas mnogo trazen, nije nemoguce.

 

Slazem se ja brate, ali pogledaj koliko smo busni na svim pozicijama. Ja sam skoro pa ubedjen da ce centri biti Nnoko, Kuzmic i Reath (ili Kuridza). Nije to sjajno, naravno. Ali ima mnogo vecih rupa za krpljenje. Pre svega startni plej i startna cetvorka. Tu smo uzasni.


Šarac ... možda ti je promaklo.

Quote

 

99 % ostaju i sledece sezone:

 

- Lazic, Davidovac, Dobric, Simonovic, Uskokovic, Kuzmic, Wolden

- Noko vece sanse da ce ostati nego otici, 70/30 Misko mu manager. 

 

Nece ostati 99%:

- Loyd, Reath, Hall, Radanov, MJK.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam i da je nasa uprava makar u pola toliko vredna kao i kolege forumasi i da se vec sada radi na prelaznom roku u klubu. Ako dodje Jovic ja mislim da ce Nnoko (ako ostane) da procveta i pokaze pravo lice.

A voleo bih u domacici da vidim Uskokovica, Radanova i Rida sa 30+ minuta po mecu. Da pokazu na kom su nivou i da li su materijal za sledecu sezonu ili ne.

Da nam iz Buducnosti dodje 2-3 najboljih igraca - tesko. Tesko da ce i jedan od glavnih nosioca doci.

A ja bih voleo da nama svaki plej of ABA bude uzbudljiv kao i ove godine. Tu se gradi karakter i postaje bolji igrac. Od setnji kroz ABA ligu tesko da bi kao tim imali koristi. Tako da prizeljkujem i jaku Buducnost, jak Partizan, jaku Cedevitu i jos po neki tim.

Normalno prva i osnovna zelja je zdravlje i da ovo sranje od pandemije najzad zamre pa da se sezone vrate u normalu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ivanovic, Jovic, Uskokovic

Walden + neki suter/skorer

Dobric, Lazic

PF stranac + Davidovac + neki matorac

Nnoko, Stimara + Kuzmic ako mora

 

Na PG bismo u startu bili jaci milion puta. Ako bi bilo para za nekog jos boljeg od pomenutog dvojca, odlicno.

Na SG ne bi bila tragedija ni da se dovede slabiji igrac od Loyda u tom slucaju.

Na SF nije neophodan igrac ali opet ako bi bilo para, sto da ne.

Na PF bi sve zavisilo od tog stranca koji bi morao biti bas dobar igrac.

Na C bismo bili znacajno jaci za ovog Nnoka iz zavrsnice sezone i sa kompletnim pripremama, plus Vlada koji je kao vino.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sta dobijamo dolaskom Stimca, zivota ti?

 

Ako se tera Kuzmic, daj makar nekog kasvetnog da dovedemo.

 

@Takeshi_Kovacs Jebiga, meni je Loyd zestoko simpatican lik, ali uporedi njegov ucinak i uporedi Bilija Berona. Beron isporuci kada se to od njega trazi. Nisam rekao da nece biti trazen Loyd, vec da nece TOLIKO biti trazen kao pre par meseci, jer se sad videlo da kad se lomi on sutira 20%. S obzirom da bi ga neki veci timovi uzeli za ulogu Jaycee Carolla, nisam siguran kako ce to da se odigra. Odlicno je ako ostane.

 

@Kankkunen Hvala, propustio sam Sarca. Neko vreme sam predahnuo od stresa.

Link to comment
Share on other sites

posto hall ima dvogodisnji ugovor ja bih gledao neku trampu sa promiteasom. oni nama jerian granta mi njima halla.

 

na poziciji loyda voleo bih videti jamesa blackmona. s obzirom da su mu akcije pale, ne bih imao nista protiv ni da zadrzimo loyda. mislim da bi njegov doprinos u kontrolisanim uslovima i selekciji bio daleko veci. ova sezona je ionako bila cirkus

 

na cetri u iscekivanju mitske zveri zadovoljio bih se semom dekkerom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Martin Mystere said:

Uz svo poštovanje ali ja odavno nisam video nekog našeg igrača da je više tučen a da je manje poštovanja imao kod sudija i da je manje fajlova dobio nego što je to bio slučaj ove sezone sa Lojdom u ABA ligi.

Pa to bas i nije tacno.  Sem centara gde su neki imali nesto vise bacanja, nijedan bek nije imao priblizno bacanja kao Loyd, sem eventualno Blazic. Sa tim da su ove sezone bile vecinom lake utakmice gde nije nuzno bilo  da bude ostrije igre. On je dosta faulova i dobio tako sto je trazio kontakt na sutu.

 

Zavisi sve od Radonjica sta zeli da menja. Ako nam je zelja plasman u osam ili bar borba za to, ova ekipa se mora ozbiljno pojacati.

 

Rit, bas sumnjam da ce ostati, posebno ne on i Kuridza. Bas nisam siguran ni za Simonovica i ako je rekao to sto je rekao. Nadam se pocetku stvaranja nekog novog tima, da mozemo uzeti nekog stranca i na dve godine jer izgledamo kao autobuska stanica vec godinama. 

 

Od rekovalescenata u EL necemo dobiti nista, treba nam mladji i energicniji igraci koji imaju value za cenu, ali za to vec treba ozbiljan skauting.

Link to comment
Share on other sites

1. JovićCobs, Uskoković

2. Tamnoputi mamojeb trpač sa dobrim karakterom i koji nije operisan od asistencije, Walden (Avramović?)

3. Dobrić, Davidovac, Lazić

4. Četvorka sa leđnom tehnikom kojoj prezime ne počinje na M i ne završava se na itrović, Marko Simonović mlađi (Ilić?)

5. Noko, jeftino pojačanje, Kuzmić

 

Šta mislite o Onuakuu iz Zadra? 

I šta se dešava  sa Stefanom Đorđevićem iz FMP-a? Iskreno nisam njih puno pratio, a znam da se prošlo ljeto često spominjao kao mlada nada.

I iskreno, volio bih da se osvježi malo pozicija tri, nekako se svake sezone unaprijed pomirimo da će tu biti ista ekipa. Poželio sam da tu gledam nekog fluidnog stranca koji zna da igra sa loptom u rukama, tipa Kinsey.

Takođe, volio bih da ne gledam ni Waldena sljedeće sezone, ali Radonja je trener pa mislim da ostaje sigurno, plus se vodi kao domaći, bem li ga.

I da, čestitke svima na tituli. Gledao sam utakmicu ali nisam bio u mogućnosti da pišem. Trebalo je da je proslavimo i koju utakmicu prije. ❤️

Link to comment
Share on other sites



Pa to bas i nije tacno.  Sem centara gde su neki imali nesto vise bacanja, nijedan bek nije imao priblizno bacanja kao Loyd, sem eventualno Blazic.


Zašto misliš da je broj faulova nužno srazmeran broju bacanja?

Misliš da nema igrača koji izvedu približno isto bacanja a da je broj faulova stvarno načinjenim nad njima (suđenim i nesuđenim) u debeloj disproporciji?

Primer su faulovi odnosno slobodna bacanja nad Ivanovićem (izveo 29 slobodnih) i Lojdom (izveo 26 slobodnih) gde je Lojd često fauliran prilikom izlaska iz bloka što nije uvek suđeno, dok je Ivanoviću dosuđeno par faulova zbog mrkog pogleda koji nisu bili ni pod razno.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ханибалија said:

Šta mislite o Onuakuu iz Zadra?

Njega Radonjic ne bi preziveo. Seti se na jednoj od prvih utakmica kad se Radonjic vratio igrali smo protiv njih i on  je ostao zabezeknut kako ovaj izvodi bacanja. Mislio Radonjic da ge ovaj zajebava.  Ne bi to tolerisao Radonjic kod sebe u ekipi sve pre svega zbog svog mentalnog zdravlja. Zamisli u EL na -1 u zadnjoj sekundi ovaj ima 2 bacanja...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...