Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Kad se igrate prelaznog roka u ponoć...Dalibor Ilić mi se uklapa u Radonjićev sistem, ovako na prvu. 

 

Može da brani više pozicija, u napadu malo sirov, nema previše skilla, ali mlad je, naučiće nešto. Još domaći igrač. 

 

Dve godine mlađi od Simane i Radanova. 

 

Što reče @SunZero morao bi prvo da se kali na klupi, jedno 5-6 godina ... proleti to dok trepneš :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Kad se igrate prelaznog roka u ponoć...Dalibor Ilić mi se uklapa u Radonjićev sistem, ovako na prvu. 

 

Može da brani više pozicija, u napadu malo sirov, nema previše skilla, ali mlad je, naučiće nešto. Još domaći igrač. 

 

Dve godine mlađi od Simane i Radanova. 

 

Gledao sam ga uživo dok je igrao za razvojni tim Igokee, fizički je baš dominantan. Bukvalno mu niko nije mogao primirisat u odbrani. 

Kad razmislim, baš bi dobar fit bio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mister-no said:

Naprotiv, zadržati. Baza domaćih igrača je neophodna vidimo to u ovom i ranijim igrama u plej ofu, kupu ove godine.. Ustvari jedino njih trojicu domaćih bih ostavio i nadogradio sa još par igrača.. A neke velike pare ni oni, ni mi ne verujem da možemo dobiti.

Edit: Sun Zero preduhitrio.

 


Zadržao bih i ja ukoliko žele da ostanu idalje, ali realno je da će imati sve više interesovanja da nadju inostrani angazman. 
Jasno da boljih domaćih opcija teško ima ali nema koristi i svrhe držati nekog na silu i nezadovoljnog.

Samo iz tog ugla i tih razloga sam napisao prethodni post.

Zvezda niti može da zaradi neke (značajne) pare na njima niti za iste novce može da nadje takve domaće igrače.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mmajstor said:

Kakav Covic, on zavrsava.

moj cale zvao redakciju hepija da mi preko veze nadju neku curu u provodadziji koja se ne drogira, kaze dajte mi Marica, ona cura kaze ne moze sad, otisao je u podrum da nahrani Bokana, Seselja i Covica

Edited by SunZero
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mmajstor said:

Mene do pre 2 meseca na ovom istom mestu pitase.....a koji Ilic?

 

Neko ko je bio kapiten reprezentacije na juniorskom prvenstvu na kom smo osvojili zlato, ne moze da bude nepoznat lik 🙂

 

 

huOcBb7.jpg

 

 

Spoiler

Ja sam ga recimo i prizeljkivao u ekipi 🙂

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, SunZero said:

Ako dobijemo ovu seriju bez Voldena  da li to znaci da on i nije igrac koji vidljivo podize plafon ekipe? Ja imam takav utisak o njemu kontinuirano vec 2 sezone samo nisam to iznosio zbog sve problematike koju smo imali sa bekovima ove godine. Nekako mi je on onaj tip combo guard-a koji nikako ne odgovara rosteru bez pravog plejmejkera upravo zbog potpunog odsustva dodavackog talenta i da njegov skorerski skill mora da bude gotovo vrhunski da bi nadoknadio odsustvo protoka lopte, a mora se priznati da je Volden daleko od nekog top notch ploditelja. Sut nekonstantan, ima dobar ulaz ali prosecan dribling tako da nije spektakularan 1 na 1, ostaje naravno da je odlican defanzivac na lopti ali i nedovoljno koncentrisan sto se tice timske odbrane. Znam kolika je oseka talenta u ovom trenutku kod bekova koji igraju u Evropi (a sve vise i u NBA), ali bih stvarno da iskopamo nesto bolje na poziciji 1 za sledecu sezonu posto Loyda sigurno necemo zadrzati, jedino da opet dovedemo nekog beka sutera koji je priblizno kompletan napadac koji bi mogao da pokrpi Voldena pre svega u pozicionom napadu.

 

Ako dobijemo bez Voldena, to samo znači da je g. Radonjić jebeni mađioničar. 

 

Voldena ubacujemo u fioku kombo beka jer smo uništeni selekcijom na poziciji 1 ove sezone. Po meni, on je mnogo pre dvojka, doduše malo atipična. Underzised za 2, ali sa izuzetnim fizikalijama i mentalnim sklopom koji kompenzuju visinu. On je neki lažni plej, ballhandler za koga se igraju akcije, a ne da on igra za druge. Bez razmišljanja bih ga ostavio za sledeću sezonu ako budemo u EL, uz uslov da se obavezno dovede PRAVI plej. U zavisnosti od toga da li ćemo kojim čudom produžiti Lojda, odnosno od toga kakva će mu biti zamena, Volden će ili startovati na 2, ili ulaziti sa klupe kao backup nekom od bekova. Već smo videli kako g. Radonjić koristi Voldena. Jesu to samo naznake, ali ako sve bude ok u finalnoj seriji, te ostanu i trener i ovaj igrač za sledeću sezonu, nemam nikakve dileme da će se za Voldena crtati nekoliko akcija. Možda on nije ekstra rešenje na bekovskim pozicijama, ali je legit dvosmerni igrač koji se perfektno uklapa u Radonjićev sistem. A svi znamo kako taj sistem funkcioniše kada su svi delovi prišrafljeni kako treba. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dejo je vec madjionicar. Od Laze je napravio reprezentativca i elitnog EL beka,dok je od Covica napravio ''najboljeg'' sportskog radnika u Srbistanu.  Cak bi i osvajanje EL bio manji podvig od gore pomenutog.

Ne, Covic je od njega napravio madjionicara, genija i jednog od najboljih trenera u nasoj istoriji tako sto ga nije oterao kada je imao jake pritiske. No nebitno. Idemo danas na 2:0, sto da ne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Predragdjape said:

Ne, Covic je od njega napravio madjionicara, genija i jednog od najboljih trenera u nasoj istoriji tako sto ga nije oterao kada je imao jake pritiske. No nebitno. Idemo danas na 2:0, sto da ne.

Vecito pitanje: sta je starije, koka ili jaje... 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

 

Ako dobijemo bez Voldena, to samo znači da je g. Radonjić jebeni mađioničar.  

 

Jok, ne znaci. 

Madjionicar bi bio onaj ko bi nas sa ovim budzetom uveo u top8 Evrolige. Svakako ne onaj ko je kao favorit dobio Evrokup ekipu u plejofu sa prednoscu domaceg terena. Sa druge strane da je Volden ranije igrao i na beku gde moze da pruzi veci benefit, to bi znacilo da bi jedan od dvojca Hol/Uskok bi imao vecu minutazu pa samim tim bio u boljem ritmu i samopouzdanju za ovakve situacije. To se isto desilo i 2017 gde je nenormalno raubovao Jovica na nebitnim ABA utakmicama, pa kad se on povredio mi smo se raspali, iako smo imali vise od jedne mec lopte da se plasiramo u top8 i nijednu nismo iskoristili. 

 

Mnogo vece dostignuce je bio Tomicev duel sa Buducnoscu jer je situacija bila obrnuta. Niko ga nije nazvao madjionicarem, zasto? Mada sto mi pricamo o tome kada pobeda jos nije izvojevana, a trebace dobro odigrati i u Podgoricu, sto ce vec biti dosta teze. Danas ocekujem jos jednu pobedu prvenstveno znog podrske sa tribina. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Walden je naš novi Đenka, to je ta uloga. Kombo bek i šesti čovek koji pokriva obe pozicije, ali je primarno dvojka, dvosmerni igrač, jack of all trades master of none. Ja sam zadovoljan njime iako ima svojih mana i možda nije tako atraktivan. Mislim da je on jedna od većih žrtava činjenice da nismo imali ove sezone kompetentnog startnog plejmejkera.

 

Eddie je dva na tri, četvorku ne može da igra nikako. Ima vrhunsku ruku ali sa loptom ne zna skoro ništa. S obzirom da smo na 3 puni, a da dvojka ipak mora da zna i da dribla i da kreira sekundarno, baš mi se ne uklapa u profil igrača kakav nam treba.

 

Nisam znao da je Dalibor Ilić toliko mlad. Odličan atleta, a za razliku od Simane nije mekušac ali je napadački za sad limitiran ne kao terasa nego kao lođa. Međutim, ima se sa čime raditi tu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...