Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Nije jedan poraz.

Covek je izgubio ekipu. Mesec dana pre otkaza. Zenit kulminacija.

 

Ja sam pisao da ce celavi zavrsiti neslavno, dok su neki pozivali na strpljenje.

S druge strane, apsolutno nema potrebe zamerati Radonji ove EL rezultate.

Zasto?

-zato sto je nasledio tim koji nije selektirao

-zato sto smo mesec dana u rotaciji sa 9 igraca

-zato sto je ekipa dugo bila u nokdaunu i bez samopouzdanja, sto je pokazao i poraz protiv Igokee. To je vise Sasin nego Radonjin poraz. Da podesetim, to je utakmica posle Zenita

-zato sto kad izgubis i promil sanse za top8, za sta se Sasa postarao jos u novembru, ti EL igras rekreativno, sto je i slucaj sa jedno 5 timova

 

Mogao je i Radonja bolje u EL, tipa pobeda nad Zenitom ili Fenerom. Al to su bila 2 dobra meca gde je nedostatak srece/koncentracije uticao.

Meni se vise svidja kosarka koju igramo s Radonjom, smislenija je. Pritom ne razdvaja igrace, i oziveo je neke koji ce nam biti bitni za kraj aba lige, a usput je osvojio trofej.

 

Da li ce sve to biti dosta za aba, jos uvek nisam siguran.

Edited by Losmi17
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Losmi17 said:

Da li ce sve to biti dosta za aba, jos uvek nisam siguran.

 

takođe znamo da je radonjiću potrebno vremena da uspostavi sistem. tako da mu ja ne bih zamerao i da ne uzme aba, ionako će sledeće sezone još biti jaka radijacija od vudua ćelavog iz monaka.

 

Quote

-zato sto kad izgubis i promil sanse za top8, za sta se Sasa postarao jos u novembru, ti EL igras rekreativno, sto je i slucaj sa jedno 5 timova

evo baš gledam: 4-7 u oktobru i novembru, verovatno najveća sramota u istoriji zvezde u evropi. bili smo na 12. poziciji zajedno sa fenerom i albom (tri ekipe bez promila šanse), 10i&11i žalgiris i baskonia a ispod nas ekipe koje su se odavno oprostile od takmičarskih utakmica - pao, makabi, asvel i himki.

 

e sad, jeste da se fener, žalgiris, baskonija i asvel i dalje bore za top8 iako neki od njih nisu imali ni promil šanse ali jbga.

 

uglavnom, sad imamo strpljenja a imamo i krivca koji je pokazao svoje pravo lice kockara iz monaka.

 

tenor.gif

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo radonjicev tim da bismo radili takva poredjenja. Dejan nije doveo ni jedno pojacanje. Uz to nam je korona pokosila pola tima.

 

Mislim da Radonjic jako dobro gura ovaj period sa sakatom rotacijom. Osvojen je kup, pa razbijen Borac, pa jako nesrecan poraz od top8 ekipe, dobar otpor u Kaunasu dok smo imali snage. Ono sinoc je bilo grozno ali smo morali pasti, pitanje je bilo trenutka. Nerealno je ocekivati super basket sa ovim timom i kad smo kompletni, a kamo li ovako.

 

Sasa je pravio ovaj tim, bar kad su stranci u pitanju. Od toliko promasaja mogli smo napraviti dosta jaci tim, bz obzira na covid i nedostatak publike.

 

Dejanu zamjeram jer je pustio Dzonija i ostajem pri tom stavu kako god da se zavrsi sezona. Mi trenutno nemamo krstenog igraca na 2 visoke pozicije i to ce tesko sam Nnoko da pokrpi. Da je to uradjeno u prvoj polovini sezone pa da se nadje neka zamjena, ovako smo sami sebi stetu napravili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije vise ni stvar skora, bilo je vidljivo golim okom (ko je hteo da vidi), da ce biti samo jos gore.

Sto se i desilo. Pritom to je bilo 4-7, sa laksim rasporedom, mada mozda i gresim.

Svakako nas je obradovic pretvorio u putujuci cirkus EL, u decembru je ekser bio zakucan.

 

Sam pao, sam se ubio. Nadam se da ce predsednik kluba u kojem ce biti trener u narednom periodu detaljno proveravati svaki njegov transfer. I gurua Karaicica, velikog skauta.

 

Mozda bismo mogli mi s foruma da se oprobamo u tom poslu. Tesko moze gore od ovog sto je dvojac bez kormilara uradio.

 

Edited by Losmi17
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Losmi17 said:

S druge strane, apsolutno nema potrebe zamerati Radonji ove EL rezultate.

Zasto?

-zato sto je nasledio tim koji nije selektirao

-zato sto smo mesec dana u rotaciji sa 9 igraca

-zato sto je ekipa dugo bila u nokdaunu i bez samopouzdanja, sto je pokazao i poraz protiv Igokee. To je vise Sasin nego Radonjin poraz. Da podesetim, to je utakmica posle Zenita

-zato sto kad izgubis i promil sanse za top8, za sta se Sasa postarao jos u novembru, ti EL igras rekreativno, sto je i slucaj sa jedno 5 timova

 

... 

Da li ce sve to biti dosta za aba, jos uvek nisam siguran.

 

A zasto smo ga onda potpisali? 

 

Da ja ovako razmisljam uvek bi bio protiv njegovog imenovanja nego bih zeleo nekog drugog koji:

- moze da ispravi greske u selekciji tima koji je nasledio

- koji nece selekciju od 10 igraca da suzi na 9, a sa 10 igraca vec moze da se igra konkurentna kosarka

- da podigne samopouzdanje ekipi i da pocne da dobija utakmice u EL a ne da se nastavi gubljenje vec dobijenih utakmica

- nakon 16 odigranih utakmica dok je tim na 12om mestu, nije tacno da je ostao promil sanse za plasman u top8, pogotovo kada se uzme u obzir da je danas tim na 17om ili pretposlednjem mestu sto je dokaz da smena nije uradila plodom. 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

 

Dovoljno je ovo mmajstore... A to smo do sada svi već shvatili. 

 

Pa gresis, ja ne znam ko bi u tom trenutku bio bolje resenje od Radonje pa da bih bio protiv toga, samo se za razliku od nekih drugih ja nisam oprostio od rezultata samo da bih opravdao koji god rezultat Radonjica. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 Dejan nije doveo ni jedno pojacanje.

 

to je tačno. nego, setio sam se da dejan nije doveo ni jedno pojačanje kada se proslavio kao trener zvezde. makar one koji su menjani ili igrali loše.

verujem da je dovodio samo one koje su igrali dobro, jer je to bilo pre nego što je čovo shvatio da ne treba da se meša u posao struke. 

 

e sad, sledeće sezone će verovatno opet da se meša i kupuje igrače koji se ne uklapaju, jer se opekao na ćelavog prodavca magle iz monaka, pa će mu trebati vreme da opet stekne poverenje u trenere.

 

jebiga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa gresis, ja ne znam ko bi u tom trenutku bio bolje resenje od Radonje pa da bih bio protiv toga, samo se za razliku od nekih drugih ja nisam oprostio od rezultata samo da bih opravdao koji god rezultat Radonjica. 

 

Ništa, onda veruj da je Radonjić mogao u januaru mesecu da dovede 2 praaava pojačanja koja Sale nije mogao od juna, da bi Boriša Simanić bio ta neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar samo da nije Deje uništitelja mladih talenata, kao i da smo u trenutku kada nas je on preuzeo imali realne šanse za plasman u plej of Evrolige.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samo da se osvrnem na neka pisanja ovde. Dejan Radonjic je trener vec 3 meseca. Imao je dva meseca da odabere dva pojacanja, ali to nije uradio, sto znaci da je zadovoljan sa igracima koje ima. Pisu ljudi ovde kako ovo nisu igraci koje bi on birao. Ako izuzmemo strance, ja sam siguran da bi to bili domaci igraci sa kojima bi on poceo sezonu(eventualno bi dosli Mitrovic i Dangubic). Od stranaca ne mozemo reci da su Lojd i Volden greske. Znaci problem su Rit, Noko, Kolom i Hol. Zasto onda nije doveo dva igraca umesto nekoga od te cetvorice i sve bi onda po vama bilo ok?  Da li je bilo problema, pa bilo ih je. Nije igrao Lojd jedno vreme, ali nije igrao ni kod SO, pa ni kod njega nikada nismo bili kompletni i svi losi rezultati krecu od kada se Hol povredio.

Vec vidim da se pravi alibi ne samo za ovu nego i za sledecu godinu(kao SO je toliko ukanalio ekipu selekcijom da nece moci ni sledece godine da se ispravi). Moramo da shvatimo da mi bolje domace nemamo, a necemo 10 stranaca.

Juce je bio sramotan pristup i od igraca i od trenera i to nema veze sa umorom. Ako su bili umorni onda su trebali celu utakmicu da igraju Vujicic, Uskokovic ,Radanov i Simanic i verujte mi da rezultat ne bi bio mnogo drugaciji i niko ne bi zamerio. Ako vec nisu igrali mladi, mozda su mogli da uigraju neku akciju. Ovako je bilo jedno veliko nista.

Videcemo kako stojimo sa jacim ABA timovima. Ako tu budemo dobri, onda sve ovo mozda moze da ima nekog smisla. Ako ne daj boze ne bude rezultata, to ce biti samo Radonjina krivica i nemojte da pravite od SO zrtveno jagnje, jer ce nam se to samo odbiti o glavu. 

Ja sam vec pisao probleme ovog tima. Moje misljenje je da na svakoj poziciji moramo imati po jednog kvalitetnog stranca(znaci 5), a ostalo da budu domaci(njih 7). Sada smo u ozbiljnom deficitu na pozicijama 3 i 4, a posebno je u evropskoj kosarci bitna pozicija 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, đubrivo. said:

 

ima u vremenu intervju sa vujoševićem ako ti je ovo teško štivo. a šta fali da malo trpamo ćelavu prevaru, vidiš da nam je usrao sezonu još u novembru i decembru.

Pročitao sam već intervju našeg bivšeg trenera. Ma trpanje je dozvoljeno nego na svakoj strane se iste stvari ponavljaju. Još samo fali da krenemo opet o Džoniju, pa sve ispočetka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

 

Videcemo kako stojimo sa jacim ABA timovima. Ako tu budemo dobri, onda sve ovo mozda moze da ima nekog smisla.

 

samo uporedi rostere budućnosti, mornara, cede-olimpije, mege i partizana sa našim rosterom i biće ti jasno koliki je radonja underdog i da će vikend na kalemegdanu biti najveći podvig od kada je boško buha bacio bombe na njemce.

 

i sve zahvaljujući ćelavoj prevari. jbga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

samo uporedi rostere budućnosti, mornara, cede-olimpije, mege i partizana sa našim rosterom i biće ti jasno koliki je radonja underdog i da će vikend na kalemegdanu biti najveći podvig od kada je boško buha bacio bombe na njemce.

 

i sve zahvaljujući ćelavoj prevari. jbga.

Nemoj da me shvatis pogresno, ja mislim da mi i ovako imamo najaci sastav u ABA ligi i da bi trebalo da se prosetamo do titule. Problem su u odnosu na Buducnost pozicija 3, a u odnosu na Cedevitu i Mornar pozicijea 4, ako se na nekoj utakmici raspadne Kuridza(a desava se cesto zbog umora).

Radonju cenim, ali za razliku od mnogih ne mislim da je Bog. Ima on mnogo losih utakmica, a ova sinoc je jedna od njih.

Takodje mrzim dvostruke standarde i licemerstvo. Kada je SO igrao bez Lojda i Hola i izgubio od Zenita 20 razlike tada je to bilo neznanje, a kad Dejo izgubi od Baskonije 20 razlike, onda je igrao sa pola tima i bili su umorni. Meni licno, je igra pod oba trenera slicna. Dejo je osvojio kup, ali je moguce da bi se desilo isto sa SO. Dosta utakmica izgubljeno na jednu loptu. U ABA ligi su obojica gurali pristojno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A inace u januaru sve prsti od dobrih igraca ali je Dejan procijenio da ima roster bez mana pa mu niko ne treba. Nemojmo. 

 

Zna se kad ozbiljni timovi grade rostere. Tokom sezone se odradi doselekcija po potrebi ili u slucaju povreda i to je to. Ko jos nalazi igrace koji mijenjaju sezonu u januaru? To sto nas je usralo sa Thomasom i Kinseyem nije pravilo vec izuzetak. 

  • Like 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Guru said:

 

Ništa, onda veruj da je Radonjić mogao u januaru mesecu da dovede 2 praaava pojačanja koja Sale nije mogao od juna, da bi Boriša Simanić bio ta neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar samo da nije Deje uništitelja mladih talenata, kao i da smo u trenutku kada nas je on preuzeo imali realne šanse za plasman u plej of Evrolige.

 

 

 

Ako ti ne verujes koja je onda poenta menjanja trenera i dupliranja troskova, ukoliko je kao sto kazes u decembru bilo vec sve izgubljeno u EL jer nije bilo sanse za korekciju?

Da li bi bio za dolazak Radonjica da je on u decembru rekao, Evroligu pustamo niz vodu i bavicemo se samo Aba ligom?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sector said:

Ko jos nalazi igrace koji mijenjaju sezonu u januaru? 

 

Onaj koji se prihvati posla u decembru a smatra da mu trenutna selekcija ima mana. 

 

Sav suzen izbor koji je postojao u januaru je trajao od septembra jer je na trzistu zbog korone sve vreme manjak plejeva. Mada opet jedan Uniks je npr. u januaru zavrsio jednog Tiodora... 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

zapravo ima puno razlike...samo ne na toj strani gde ti mislis

razlika izmedju 45% pobeda i 25% je 20% ili ovde skoro pa duplo

i hajde da kazemo da tih 20% anuliramo radonji na konto situacije u kojoj se nalazi

opet dolazis na to da nema puno razlike

 

i da se razumemo, ne pisem ja ovo da bi agitovao nesto protiv radonje

samo kazem da je to sve tu negde, a na forumu preovladava narativ sale djilasu, radonja legendo, preokrenuo si nam sezonu i igru za 360180 stepeni

 

Napravio si manju grešku kod procenta pobjeda. Sale je bio na 31,25% (ti si verovatno računao 5 podeljeno sa 11 (broj poraza), umesto 16 (broj utakmica) a Radonja je na 20%.

 

Mada to meni nije ni toliko bitno. W/L podatak jeste  neki osnovni pokazatelj, ali da bi malo detaljnije procenili rad stručnog štaba, ja mislim da treba gledati kako ekipa izgleda na terenu, i koliko puta smo podbacili ili premašili očekivanja u danim situacijama. Mislim da kad se gleda taj odnos (premašena očekivanja/podbacivanja), Radonja sigurno stoji bolje od Saleta.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

ja mislim da treba gledati kako ekipa izgleda na terenu, i koliko puta smo podbacili ili premašili očekivanja u danim situacijama. 

 

Ocekivanja kod ciganije se oduvek jasta menjaju od utakmice do utakmice. Od vise nego izvesnog final4 nakon ostvarene pobede, do ocajavanja da necemo ni ABA osvojiti kada pretrpimo poraz. Daj neki merljiviji KPI. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, đubrivo. said:

 

to je tačno. nego, setio sam se da dejan nije doveo ni jedno pojačanje kada se proslavio kao trener zvezde. makar one koji su menjani ili igrali loše.

verujem da je dovodio samo one koje su igrali dobro, jer je to bilo pre nego što je čovo shvatio da ne treba da se meša u posao struke. 

 

e sad, sledeće sezone će verovatno opet da se meša i kupuje igrače koji se ne uklapaju, jer se opekao na ćelavog prodavca magle iz monaka, pa će mu trebati vreme da opet stekne poverenje u trenere.

 

jebiga.

 

A koliko realno ti deluje to da Čović nije naglo shvatio da ne treba da se meša u posao struke, nego da je to zapravo bio Obradovićev uslov da bi nas uopšte preuzeo? Mislim pošto je trener sa najjačim CV-em koji je seo na našu klupu još od Pešića, čini mi se da nije bio baš u istoj poziciji u kojoj je recimo bio neki Alimpijević... Kao što ni Radonjić danas nije u istoj poziciji u kojoj je bio 2014.

 

I da li misliš da Čovič nema uvek svoju viziju rostera i ideje kako sve to treba da izgleda? A ako ima, da li će onda više strpljenja da pokaže za trenere koji tu viziju ispoštuju (uz eventualno poneku korekciju), ili one koji se na istu ogluše i guraju neku svoju priču?

 

Možda čak nije tako teško pretpostaviti ni kakva bi Čovićeva vizija generalno mogla da bude, kakva pojačanja bi on dovodio, koliko bi bilo domaćih igrača, a koliko stranaca... A onda i zašto je Obradović na našoj klupi opstao tri meseca.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Ocekivanja kod ciganije se oduvek jasta menjaju od utakmice do utakmice. Od vise nego izvesnog final4 nakon ostvarene pobede, do ocajavanja da necemo ni ABA osvojiti kada pretrpimo poraz. Daj neki merljiviji KPI. 

 

Normalno je da se menjaju. Pa i mislio sam očekivanja za predstoječu utakmicu, s obzirom na danu situaciju  u kojoj se ekipa nalazi. Nemogu biti očekivanja ista kad imaš na raspolaganju celi kadar i kad si osakačen povredama. Kad si u formi, i kad si u seriji poraza... itd

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...