Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Bas sedim u kaficu pored Pionira. Osim redara koji se muvaju okolo i par prolaznika, nigde nikog. Tuzna slika na par sati pred najbitniji mec u dosadasnjoj sezoni. I inace, zbog obaveza se stalno muvam oko Pionira, prosetam oko hale, cesto i u vreme EL meceva. Jesenas i zimus  setam i osluskujem, ne verujem da moja Zvezda upravo sada igra, a ja blejim na minusu sa sezonskom u dzepu. Zapalim pljugu i zastanem, pomislim da ostanem jos koji minut, da pruzim podrsku sa tih 50-ak metara, na slepo... Tesim se da ta podrska zapravo nesto znaci Zvezdi. Meni svakako znaci. Bas kao i danas.

Idemo Zvezdo!

  • Like 21
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Narode, mi smo pred eliminacijom. Zato se i javljam posle dugo vremena.

Igosi su nas kod kuce dva puta rasturili a u Pioniru smo dva puta jedva pobedili.

Prvi put smo volsebno preokrenuli,uz obilatu pomoc nekompletnog protivnika, njihovih gresaka i sudija. Odigrali smo i dobru odbranu, istina.

U drugom mecu u Pioniru smo igrali najbolje ali i tu je Igokea bila bolja tri cetvrtine. Mislim da je tu pre svega presudila nedovoljna spremnost Atica, Karmajkla i Klemonsa posle povreda, a ne nasa dobra odbrana. Sto tako nismo igrali u Laktasima? 

Mi jos nemamo resenje za njihovu startnu petorku sa dva krila, Atica i Josila a organizacija igre nam je ove godine standardno losa. 

Trebalo bi nesto i promeniti. Mozda, samo jedan primer, probati petorku sa dva krila: Lojd, Dobric, Davidovac, Rit, Noko. 

Glupo bi bilo insistirati na istoj taktici koja ocigladno ne donosi rezultate. 

Nek nam je Bog u pomoci. 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja uopste ne osjecam neku tenziju jer mislim da su nam bas male sanse u potencijalnom finalu. Bio bih naravno presrecan da me demantuju ali ocekujem kaznu za sve uradjeno tokom sezone. 

 

A inace mislim da veceras dobijamo 10-15 razlike. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TJ64 said:

Nek nam je Bog u pomoci. 

 

bog ne postoji. nama treba hard difens i tranzisn ofens.

ako bar prvi uslov bude ispunjen dobijamo 15+ razlike. 

jos kad bi vratili slaninu da objasni ovim pokusajima od plejeva voldenu i halu...

 

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, TJ64 said:

Trebalo bi nesto i promeniti. Mozda, samo jedan primer, probati petorku sa dva krila: Lojd, Dobric, Davidovac, Rit, Noko. 

 

Bravo TJ, odlican post, ali bih izdvojio ovaj pasus, sa kojim se definitivno slazem. Kao sto ih je dosta primjetilo do sada, Atic je njima motor ekipe i trebao bi primarni cilj da bude njega zaustaviti i opteretiti, na obe strane terena. Lloyd mu kao matchup idealno odgovara, dominira ga cistim fizikalijama i duzinom, s toga se mora pokusati adaptacija njihovoj postavi i ubaciti dva krila. Moze Dobric, ali moze i Lazic, koji ima iskustva i autoriteta da odigra nesto jacu odbranu, a da mu sudije progledaju kroz prste potrebnu agresivnost. Uz to moze i da neutralise niski post koji je jedna od opcija Atica. Jos ako ubaci koju trojku, trebalo bi da natjera Igokeu na neku promjenu i plan b.

 

Svidja mi se i opcija sa Ritom na PF, i nadam se da ce ovaj put imati kvalitetniju utakmicu, jer gore od prosle ne moze. Potrebna nam je jaca cetvorka da parira Ilicu/Fundicu, da iskontrolise skok, zatvori reket. U napadu morace agresivnije, vise rada i borbe u reketu, a manje da glumi saobracajca na liniji za tri.

 

Lloyd na pg, veoma mi se svidja ideja. Da se ne redukuje minutaza najboljem napadacu u ekipi, ali da ga sklonimo od Atica. Klemons, mislim da mu puno bolje odgovara kao matchup. Previse rizicna opcija, ali u zavisnosti od stanja sa Walden-om, mozda bas budemo primorani na nju. Ne znam kakve su novosti oko stanja sa Walden-om, nadam se da ce moci igrati blizu svojih max mogucnosti - od prevelike je vaznosti za ekipu.

 

Malo i moje zapazanje poslije jos jednog gledanja druge utakmice - U napadu kada isforsiramo preuzimanje poslije pnr-a, i kada Karlmajkla izvucemo van reketa, moramo da nastavimo sa napadom, da odigramo drugu/trecu opciju. Moramo odigrati jos jedan pick na krilu da bi preopteretili igraca koji je ostao sa Nnokom. Prebrzo smo se odlucivali na sut za 3, i nemoguca dodavanja u reket. Moracemo pametnije i strpljivije da rijesavamo njihove odbrambene rotacije. U odbrani isuvise lako smo im dozvoljavali sredinu, kad god su napadali sa krila kao da se nismo pridrzavali glavnih principa odbrane. Vjerujem da je priprema za ovu utakmicu na puno visem nivou, da cemo imati dobro pripremljene match-ups, i iz jake odbrane da se stvori samopouzdanje u sutu.

 

Neka nam je Bog u pomoci 😉

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

cuj uzasa, evo gore link gde nam spasava dupe i donosi dve ! eurolige. :smiley59:

za ove nase nazovi plejeve je mwill licno. sto doduse nije tesko.

davidovac je bolji plej od obojice, ne znam zasto se to ne proba? ili cuvamo to za finale? 

bili beron je kris pol licno za voldena i hola. 

pogtovo hol je tesko djubre od igraca, bukvalno krka i borac ga ne bi uzeli. 

volden kao neki mrtvi kombo, a 90% slucajeva kad je na terenu sve sto organizuje je daj lojdu ili trojka preko ruke.

milan tomic je bog otac skautinga za sve nase trenere, da nije otisao zbog slanine ko zna kako bi izgledao onaj tim i sta bi bilo od gista i brauna, te nas u el. 

i da se ne zaboravi, taj plej of je najbolji plej of koji je zvezda odigrala verovatno ikada u istoriji. jeste imao srece u prvom mecu sa komsijama, ali to kako je pripremio i naprzio ekipu ja to nikad kod nas nisam video. mi smo bukvalno leteli po terenu sve cetiri domace tekme. perfektna odbrana, presing, tranzicija, u reketu dominacija. 30+ u svakoj. 

ja i dalje mislim da je velika steta sto je otisao. 

 

elem, igokea vrlo zanimljiv tim, odlicno skockan. bajic moze da bude i zidar covek oseca kosarku, zna da iskopa igraca, zna da napravi hemiju i tim. bas kao i tomic. 

 

mi ovo moramo dobiti, takodje lojd mora krenuti da trpa25+. davidovac i dobric takodje, 10+ partije do kraja plej ofa. nnoko nam treba takodje. ali pre svega odbrana i sto vise tranzicije. tim je katastrofalno skockan, to svi znamo, ali sta je tu je. 

zbiti redove i hard difens. 

to su samo cetiri tekme koje treba dobiti. ja vec veceras ocekujem reakciju, i strucnog staba i igraca. to u prevodu znaci ne smeju preci 70 poena.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

Atic je profil kosarkasa kojeg nekako mogu da vidim u Partizanu sledece godine.... 

 

Mala anegdota u vezi Atica. Kada je igrao za reprezentaciju, pozvao ih trener sviju da stanu na ceonu liniju da im se obrati i zapocne trening. Atic se nesto sporije vracao, i kad je trener bio okrenut ledjima, on skoci na trenerova ledja i ludacki zakuca preko njega. Trener je bio Bajic :)

 

Koliko god da je talentovan, previse je on luda glava za ozbiljnu ekipu. Ovako moze da odigra fantastican mec, ali za ozbiljniju ulogu treba malo veca disciplina i kontinuitet dobrih igara.

Edited by Princeton
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Iako kladionice kazu da je Zvezda jasan favorit, ovo je 50-50 mec iz vise razloga.

Zanatski je fudbaler Bajic ispred celafuta, selektirao je ekipu znacajno bolje.

 

 

Pusti onda za koju crvenu dvojku, ako kazes da je 50-50 mec onda tip ima veliki value.

 

I nemoj samo da kazes da se ne kockas...

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2021 at 8:03 AM, propolis said:

Ne razumem zbog cega se potencira da je Igokea visoka ekipa? Zar mi ne mozemo da im pariramo sa slicnom postavom?

Zbog cega moraju Volden i Lojd da startuju kad nas svaki put i da nas Igokea ubije svaki put u prvom poluvremenu?

Mi kao da namerno počinjemo sa nejakom petorkom sa Davidovcem na 4.

Valden,Lazic, Davidovac,Reath i Noko neka startuju pa da se posibamo sa njima,a ne da kukamo kako su dugacki i visoki.

 

Odlican primer prilagodjavanja protivnickoj visokoj postavi smo videli u seriji Milan Bajern. Bajern je imao dosta problema sa napadom Milana kada su u postavi dva krila na 2 i 3 Šilds i Datome koji bi uvek ostajali na Sisku ili Siliju i lagano poentirali preko njih. Trinikjeri je reagovao i povisio postavu stavljajuci Cipsera na 2 da pokrije Sildsa.

 

 

Radonja nije tip trenera koji ce da vadi kestenje iz vatre, niti je takav bio i prvi put kad je dosao.

Njemu treba sloboda i vreme da selektira ekipu i onda čekati rezultat.

 

1 hour ago, TJ64 said:

Narode, mi smo pred eliminacijom. Zato se i javljam posle dugo vremena.

Igosi su nas kod kuce dva puta rasturili a u Pioniru smo dva puta jedva pobedili.

Prvi put smo volsebno preokrenuli,uz obilatu pomoc nekompletnog protivnika, njihovih gresaka i sudija. Odigrali smo i dobru odbranu, istina.

U drugom mecu u Pioniru smo igrali najbolje ali i tu je Igokea bila bolja tri cetvrtine. Mislim da je tu pre svega presudila nedovoljna spremnost Atica, Karmajkla i Klemonsa posle povreda, a ne nasa dobra odbrana. Sto tako nismo igrali u Laktasima? 

Mi jos nemamo resenje za njihovu startnu petorku sa dva krila, Atica i Josila a organizacija igre nam je ove godine standardno losa. 

Trebalo bi nesto i promeniti. Mozda, samo jedan primer, probati petorku sa dva krila: Lojd, Dobric, Davidovac, Rit, Noko. 

Glupo bi bilo insistirati na istoj taktici koja ocigladno ne donosi rezultate. 

Nek nam je Bog u pomoci. 

 

 

Pisao sam pre neki dan bas o tome i mislim da je suludo da udaramo stalno u isti zid.

Ima cak i lep primer sa utakmice G3 Bajern Milano.

 

Samo bi bolje bilo da krenemo sa Waldenom,a ne Lojdom na 1.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...