Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

23 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne mozemo da prodjemo sa vecom stetom nego da mu isplatimo sve plate do kraja sezone sto nas svakako ceka. To moramo pa moramo, bez obzira dal on raskinuo ugovor zbog nekog dugovanja, ili ga ne raskinuo...

 

17 minutes ago, Predragdjape said:

Cekaj, ako igrac raskine ugovor, svojom voljnom, klub je duzan da ga isplati do tog trenutka zar ne? 

 

Bold: Netačno. Ono što sigurno moramo da mu isplatimo je samo ono što je zaradio do sada. Ako se dogovara sporazumni raskid ugovora, onda se dogovaraju i uslovi raskida i oni mogu biti bilo šta na šta obe strane pristanu. Npr. ako igrač baš želi da ode i ima u vidu neku bolju kombinaciju, može da se odrekne preostalog dela novca koji mu je pripadao po ugovoru, ili ako nađe drugi klub sa manjom platom, može da traži da mu sadašnji klub samo pokrije razliku. Ako hoće da pauzira, može da traži još jednu ili dve plate kao otpremninu. Ako je lud, može i on da pristane da plati klubu za "čiste papire". 

 

Ne vidim nijedan razlog zašto bi klub pristao na sporazumni raskid, a da mora da mu isplati ceo ugovor. Onda je bolje ostaviti ga da sedi na tribinama za svaki slučaj, ako zatreba da uleti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

 

Bold: Netačno. Ono što sigurno moramo da mu isplatimo je samo ono što je zaradio do sada. Ako se dogovara sporazumni raskid ugovora, onda se dogovaraju i uslovi raskida i oni mogu biti bilo šta na šta obe strane pristanu. Npr. ako igrač baš želi da ode i ima u vidu neku bolju kombinaciju, može da se odrekne preostalog dela novca koji mu je pripadao po ugovoru, ili ako nađe drugi klub sa manjom platom, može da traži da mu sadašnji klub samo pokrije razliku. Ako hoće da pauzira, može da traži još jednu ili dve plate kao otpremninu. Ako je lud, može i on da pristane da plati klubu za "čiste papire". 

 

Ne vidim nijedan razlog zašto bi klub pristao na sporazumni raskid, a da mora da mu isplati ceo ugovor. Onda je bolje ostaviti ga da sedi na tribinama za svaki slučaj, ako zatreba da uleti. 

 

U pravu si.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, inače, sve ovo pišem pod pretpostavkom da se radi o standardnom ugovoru. Naravno, svaki igrač i klub kad se dogovaraju mogu da dodaju šta god hoće u ugovor. Npr. uslove raskida, produžetka, bonuse, garantovane minute ili čak garantovan prosečan broj šuteva za tri po utakmici (verovali ili ne). 

 

Zato su mi potpuno deplasirane priče o tome kako smo mi njega nešto zajebali jer smo mu obećali ovaku ili onakvu ulogu. Kao igrač, moraš da budeš spreman na mogućnost da se tvoja uloga promeni, prilagodi ili čak i nestane, posebno u slučaju promene trenera, osim ako ti je garantovana ugovorom, što vrlo izvesno nije. Dakle, klub nema apsolutno nikakvu obavezu prema njemu osim onoga što je predviđeno ugovorom, znači plata, uslovi za trening i sl... To da li će, kako i koliko da igra je potpuno u domenu trenera/kluba.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicna utakmica u smanjenoj rotaciji i lepa pobeda. Nadam se da nije nista ozbiljno sa Kuzmicevim ledjima zbog cega je trazio izmenu na minut i nesto pre kraja.
Pisu da je Walden bio na utakmici, sedeo navodno pored 2 juniora sa strane (ja nisam video da li je bio).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bitna pobeda, skoro da ne verujem da smo ovako lako prosli s obzirom na rotaciju I na to da smo za vikend igrali dve jako teske utakmice. 

Sto se tice Johnnyja, kad je rec o igracima koji tek razvijaju karijeru, vrlo im je bitno  zbog sledecih angazmana da sve sa klubom bude fino I cisto, jer sa reputacijom desperadosa koji je los za svlacionicu, ne slusa trenera, tuzaka se sa klubom oko 2-3 plate, tvrdoglav za saradnju I dogovor, klubovi nece bas potrcati da sto pre potpisu ugovor I istovare kamare novca. Pa sve I da mu u statistici pise 30p I 15sk a ne 9.2p I 3.4sk.

A naravno da moze I sasvim je po ugovoru da odsedi do kraja ugovora na tribinama, samo mi se cini da je to karta u jednom pravcu kad je u pitanju karijera.

Link to comment
Share on other sites

Radanovu definitivno nije lako sa ovim statusom i konkurencijom na njegovoj poziciji. 

I pored toga dečkonja kada je frka ide unutra bez zadrške i to pismeno, jako i do samog kraja. U ovakvom rosteru to je dovoljno i bez njegovog šuta spolja jer ima ko će to da radi, a ovakve prodore i pometnju u reketu mogu samo on, Lojd i sve ređe Wolden. Za razliku od Dobrića koji u svim segmentima stagnira već duže a šut mu ovako radi samo u tekmama sa manjim pritiskom, Radanov iako dobija minutažu kao zadnji u nizu, nikad ne kalkuliše i svaki put demonstrira širinu svog skila i upotrebljivosti u napadu. Za apgrejd odbrane ima i frejm i glavu. U narednoj sezoni od domaćih igrača samo od njega i Uskoka možemo očekivati više. Laza i Dobri da ponove ovu kampanjsku sezonu pa da se šutamo u guzicu...Deda ko Deda...ko će njega dokučiti.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Wingwalker said:

Radanovu definitivno nije lako sa ovim statusom i konkurencijom na njegovoj poziciji. 

I pored toga i ovih par koski koje mu je uvalio Simke pri kraju napada, dečkonja kada je frka ide unutra i to pismeno, jako i do samog kraja. Meni dovoljno i bez tog njegovog šuta spolja jer ima ko će to da radi...a ove prodore i stvaranje pometnje u reketu mogu samo on, Lojd i sve ređe Wolden. Iskreno se nadam da će zadužiti veću minutažu u nastavku i ostati u rosteru za narednu sezonu.

 

Kada imaš takvog talenta u timu moraš mu dozvoliti da greši. Ne postoji igrač koji je bez minuta i prava na grešku postao igrač.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Predragdjape said:

Cekaj, ako igrac raskine ugovor, svojom voljnom, klub je duzan da ga isplati do tog trenutka zar ne? 

Ako igrac jednostrano raskine ugovor klub moze da ga tuzi i potrazuje obestecenje, a nijedan sledeci klub ne moze da ga potpise bez cistih papira.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lepa i s obzirom na okolnosti,  iznenadjujuce rutinska pobeda.Ekipa je pohabana posle kupa i i fizicki i emotivno, a rotacija skrnava, ali ipak se osetio fini timski duh. Posle dosta vremena uzivam ponovo u gledanju Zvezde, cak i na ovim malim utakmicama.Oseca se dobra timska hemija i ako je odlazak JOB-a cena da tako i ostane, nemam nista protiv.

Mozda bi samo trebalo nekako se zahvaliti Kinu, i ostaje rotacija od 14 igraca, gde su sve vojnici tima i gde ce svi ginuti (osim Borise naravno, koga vidim na tribinama za stalno).

Taj 13. igrac koji ce da sedi pored terena neka se rotira u skladu sa protivnikom izmedju Simona, Rita i Uskokovica, s tim sto bi ovaj prvi najcesce trebao da grli reklame. U toj konstalaciji, ne bi bilo prekobrojnih ni za KLS, a za ABA bi trebalo da bude sasvim dovoljno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo su one Radonjine izjave gde nista nije rekao. Mogao je neki novinar da ga pita da li Dzoni nije bio sa timom sopstvenom odlukom ili odlukom kluba. Iz izjave se moze naslutiti da je to odluka igraca, sto se onda uklapa sa pricom da je trazio raskid ugovora.

Sto se mene tice, jedva cekam da ga moje oci vise ne vide. Iako je individualno kvalitetan igrac, meni je po mentalitetu nekako slican Feldinu. Igrac za gubitnicke klubove za nabijanje statistike.

Iako cemo biti dosta slabiji bez njega, nadam se da cemo kao tim porasti i da ce doci do nekog sinergetskog efekta gde ce tim biti bolji od prostog zbira individualnih kvaliteta igraca. Do sada je u ovoj sezoni u vecini slucajeva bilo suprotno.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Gudura said:

Lepa i s obzirom na okolnosti,  iznenadjujuce rutinska pobeda.Ekipa je pohabana posle kupa i i fizicki i emotivno, a rotacija skrnava, ali ipak se osetio fini timski duh. Posle dosta vremena uzivam ponovo u gledanju Zvezde, cak i na ovim malim utakmicama.Oseca se dobra timska hemija i ako je odlazak JOB-a cena da tako i ostane, nemam nista protiv.

Mozda bi samo trebalo nekako se zahvaliti Kinu, i ostaje rotacija od 14 igraca, gde su sve vojnici tima i gde ce svi ginuti (osim Borise naravno, koga vidim na tribinama za stalno).

Taj 13. igrac koji ce da sedi pored terena neka se rotira u skladu sa protivnikom izmedju Simona, Rita i Uskokovica, s tim sto bi ovaj prvi najcesce trebao da grli reklame. U toj konstalaciji, ne bi bilo prekobrojnih ni za KLS, a za ABA bi trebalo da bude sasvim dovoljno

 

Meni bolje izgleda na terenu ovaj korona-okrnjen domacinskiji roster nego onaj predjasnji...no i protivnici su bili slabiji pa bih se uzdrzao od utisaka dok ih ne vidimo protiv nekog jaceg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

'Od kupa nije bio s nama, to su interne stvari koje treba da se rešavaju. On je dao značajan doprinos osvajanju kupa, sada su okolnosti kakve jesu i to je to'

 

A kakve su okolnosti?

 

Radonja ne jedi pite i krempite nego budi nekad iskren kada se obracas javnosti. Od ovog njegovog mutavluka mi se stvarno povraca.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg. Radonjina elokvencija je part of the package. Sjećam se kad je jednom bio kod Edina i Koleta. Pričljiv kao direktor Mosada koji govori o budućim akcijama.

 

Inače, ja sam očekivao da Čović nešto kaže o Džoniju. Treba pratiti jutarnje programe ovih dana.

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...