Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

U 5 FMP - Budućnost. Jedva čekam da vidim Lazarevića protiv Ejma. Da pokaže da li je ograča za Zvezdu.
Lol
E bilo par ovakvih upisa u poslednje vreme i rešim da odgledam par utakmica Fmp-a.. Nije vezano za ovu utakmicu, dobija čovek loptu na trojci sam kao duh nema na tri metra nikoga ne perimetru. Erbol ali ne običan, znači jedno pola metra od obruča. I to kao uvežbao šut ove godine..
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Volden u odbrani ima iste probleme kao Đenka ili Lazić u prvim sezonama kod nas. Preterano je agresivan i previše igra rukama, zato ga nekad i lako obiđu, zato se zakuca u blok. Gro njegovih faulova je rukama jer je tu preagresivsn.

Juče je on isto debelo na Kolu, svaki put je se zabio u Fala a , možda je i Radonjićeva greška što je rešio da ga brani u dropu a on živi od poludistance

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mister-no said:

Lol
E bilo par ovakvih upisa u poslednje vreme i rešim da odgledam par utakmica Fmp-a.. Nije vezano za ovu utakmicu, dobija čovek loptu na trojci sam kao duh nema na tri metra nikoga ne perimetru. Erbol ali ne običan, znači jedno pola metra od obruča. I to kao uvežbao šut ove godine..

Lazarević je jedini igrač iz FMPa koji bi mogao da igra u Zvezdi. Kao neki šljaker, desetak minuta. Znatno je popravio šut ove sezone, šutira za 3 preko 30%, bacanja 80%.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pavijan2 said:

Lazarević je jedini igrač iz FMPa koji bi mogao da igra u Zvezdi. Kao neki šljaker, desetak minuta. Znatno je popravio šut ove sezone, šutira za 3 preko 30%, bacanja 80%.

 

Ja bih pored njega, voleo i Djordjevica da gledam, za pocetak kao treceg centra. Pa onda Popovica. I ovog novog Amera pleja. Deluje kao jak igrac, a i timski.

Link to comment
Share on other sites

Lazarević je jedini igrač iz FMPa koji bi mogao da igra u Zvezdi. Kao neki šljaker, desetak minuta. Znatno je popravio šut ove sezone, šutira za 3 preko 30%, bacanja 80%.
 
Ja bih radije nekog igrača nego šljakera.. Jednom je Kari pričao da je ipak smisao igre probaciti tu loptu kroz obruč..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mister-no said:
21 minutes ago, pavijan2 said:
Lazarević je jedini igrač iz FMPa koji bi mogao da igra u Zvezdi. Kao neki šljaker, desetak minuta. Znatno je popravio šut ove sezone, šutira za 3 preko 30%, bacanja 80%.
 

Ja bih radije nekog igrača nego šljakera.. Jednom je Kari pričao da je ipak smisao igre probaciti tu loptu kroz obruč..

i ja isto. Samo gledam sta se moze probrati od raspolozivih igraca. Jedini iz FMPa je Lazarevic.

Link to comment
Share on other sites

Gledam COL zadnjih nekoliko utakmica u ABA ligi, ubiše šutem za 3. Evo i Partizan su rastavili prvih 5min ali nakon toga Partizan počeo mnogo bolje da brani liniju za 3 i na kraju 1/4 skoro egal. Mi baš loše, najlošije u evroligi, branimo liniju za 3 poena i biće jako zaebano ako nešto ne promenimo do meča sa njima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mister-no said:

Lol
E bilo par ovakvih upisa u poslednje vreme i rešim da odgledam par utakmica Fmp-a.. Nije vezano za ovu utakmicu, dobija čovek loptu na trojci sam kao duh nema na tri metra nikoga ne perimetru. Erbol ali ne običan, znači jedno pola metra od obruča. I to kao uvežbao šut ove godine..

 

Jbg, to je igrač koji je iz naših mlađih kategorija izašao bukvalno bez šuta, do ove sezone u seniorskoj karijeri imao 23.3% za tri (0.3 pogođene po meču)... Jeste taj air ball bio gadan, al' mehanika mu je vidno bolja i konstantnija, a i procenti za sada više nego solidni (37% za tri, 1.0 pogođena po meču). Za njega je to ogroman napredak i ako nastavi da pogađa u sličnim procentima, ne bih se uopšte iznenadio da ga vidim u Zvezdi sledeće sezone.

 

Tih domaćih umetnika u našem sistemu nema ni na vidiku (mooožda Radanov), tako da nam nažalost ostaje izbor između boljih i lošijih šljakera, kao i između šljakera i umetnika u pokušaju. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Tacno, to su neki prvi utisci o igracima koji se tesko menjaju. Waldenova odbrana se neretko dize u nebesa, a on je svako malo u problemu sa faulovima i tesko je naci blok u koji se nije zakucao.

 

pa naravno da je u problemu sa faulovima jer mu je zadatak u odbrani najaktivniji (nema puno prilika da bude na strani odbrane gde nije lopta i pazi igrača u ćošku) i neretko najopasniji igrač. 

Link to comment
Share on other sites

Lepo sam ja pisao da je vracanje Radonje cist promasaj... covek je prosecan trener koji se zadesio u pravom trenutku na pravom mestu

 

Sad se vidi koliko je los i da mu je potrebno 5 godina da napravi neki pristojan sistem

 

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mora da napadne top8, ionako je i sa 5 puta jacim timom uvek bio ispod crte (osim one jedne sezone)

 

Ai mogao bi da unese neke promene, a trenutno se nista ne vidi

 

I da, Blazic bi nam legao samo tako, kad vec vracamo propale bivse igrace, mogli bismo i nekog koji nije propao

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vepar said:

Ne mora da napadne top8, ionako je i sa 5 puta jacim timom uvek bio ispod crte (osim one jedne sezone)

 

Ai mogao bi da unese neke promene, a trenutno se nista ne vidi

 

I da, Blazic bi nam legao samo tako, kad vec vracamo propale bivse igrace, mogli bismo i nekog koji nije propao

 

Nije reper ova utakmica protiv kkpa, Jaka ima kompleks jer nikad nije zaigrao za kkp i nekako uvek izvuče svoj max protiv njih, a i zaštićen je kod sudija.

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čvarkov said:

 

Nije reper ova utakmica protiv kkpa, Jaka ima kompleks jer nikad nije zaigrao za kkp i nekako uvek izvuče svoj max protiv njih, a i zaštićen je kod sudija.

 

Pitam se sto Dobric i Davidovac ne ubace nekom 30 poena...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

btw, i sinoc se videlo koliko znaci kada u timu imas kvalitetne 1na1 igrace, na ovom forumu poznatije kao divljak/privatnik/stetocina/cizmom po labrnji

cole je onako zapaljen mogao da sipa do sutra

 

JoB nije blizu tog nivoa, jednostavno nema kvalitet da zasipa do sutra. 

 

Ali da, ovo moze u kontekstu Keve Pantera koji je bio tako karakterisan, a covek kad bude on fire, ne moze bog sveti da ga brani u Evropi, uz to u stanju da pegla dobru odbranu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
Jbg, to je igrač koji je iz naših mlađih kategorija izašao bukvalno bez šuta, do ove sezone u seniorskoj karijeri imao 23.3% za tri (0.3 pogođene po meču)... Jeste taj air ball bio gadan, al' mehanika mu je vidno bolja i konstantnija, a i procenti za sada više nego solidni (37% za tri, 1.0 pogođena po meču). Za njega je to ogroman napredak i ako nastavi da pogađa u sličnim procentima, ne bih se uopšte iznenadio da ga vidim u Zvezdi sledeće sezone.
 
Tih domaćih umetnika u našem sistemu nema ni na vidiku (mooožda Radanov), tako da nam nažalost ostaje izbor između boljih i lošijih šljakera, kao i između šljakera i umetnika u pokušaju. 
 
Ma pratio sam ga ja i ranije.. Kako da ti kažem statistika je kurva. Kada dođu jače utakmice tu su samo cigle. Evo recimo Jaka razbija, ali da ga dovedemo to bi se svelo na neki prosek a zamisli na šta bi se svelo sa Lazarevićem.
Ne znam koliko si star, i da li se sećaš početaka Branka Lazića. U poređenju sa Lazarevićem je bio više nego odličan trojkaš, a da ne pričam kako ga pljujemo sada.. A mi bismo od Lazarevića novog (i boljeg) Lazića, pa ne ide jbg.
Više sam za to ako recimo od Radanova ne dobijemo to što očekujemo, od njega da napravimo tog šljakera. Od "neuspelog umetnika" možeš nekad da napraviš šljakera (koji može nešto i da ubaci) ali od šljakera ne možeš umetnika čak ni neuspelog.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

Ma pratio sam ga ja i ranije.. Kako da ti kažem statistika je kurva. Kada dođu jače utakmice tu su samo cigle. Evo recimo Jaka razbija, ali da ga dovedemo to bi se svelo na neki prosek a zamisli na šta bi se svelo sa Lazarevićem.
Ne znam koliko si star, i da li se sećaš početaka Branka Lazića. U poređenju sa Lazarevićem je bio više nego odličan trojkaš, a da ne pričam kako ga pljujemo sada.. A mi bismo od Lazarevića novog (i boljeg) Lazića, pa ne ide jbg.
Više sam za to ako recimo od Radanova ne dobijemo to što očekujemo, od njega da napravimo tog šljakera. Od "neuspelog umetnika" možeš nekad da napraviš šljakera (koji može nešto i da ubaci) ali od šljakera ne možeš umetnika čak ni neuspelog.

Pamtim ga još iz juniorskih dana, malo se on promenio. Lazarević je talentovaniji od njega, prilično ... šut im je tu negde.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Markoss said:

 

JoB nije blizu tog nivoa, jednostavno nema kvalitet da zasipa do sutra. 

 

Ali da, ovo moze u kontekstu Keve Pantera koji je bio tako karakterisan, a covek kad bude on fire, ne moze bog sveti da ga brani u Evropi, uz to u stanju da pegla dobru odbranu. 

 

Ovo se može napisati za barem pola igrača. Prava pitanja su: Koliko često si "on fire"? I kada nisi, koliko negativan je tvoj uticaj na ekipu?

 

Kod Puntera je taj ratio bio jako dobar. A za druge treba da se proceni, svakog ponaosob.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...