Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, John Terry said:

Jebiga, Larkin je za evroligu nesto kao Curry za NBA. Da je Larkin izostao a da je igrao neko drugi od ovih koji su falili, mozda bismo dobili.

 

Efes svakako ne moze da se podvede pod autsajdera protiv nas prakticno nikad. Pali smo na taj "hajp" da ce nam doci kao mecki na rupu. Jak je to tim svejedno. Da se igra serija plej ofa sa njima, osetilo bi se manjak igraca, ovako na jednu tekmu bi i Voncina i Hrabar bili dovoljni.

 

Hoces da kazes da bi mozda dobili ekipu u kojoj je igrao Dunston ili Pleiss umesto Larkina i koja bi imala samo Simona, Balbaya i Andersona na pozicijama 1, 2 i 3?

 

Ne znam da li pricamo o ekipi koja je ranga neke osrednje EC ekipe ili o KKCZ koja je ravnopravno igrala sa skoro svim ekipama?

 

Bold je posledica NBA pogleda na EL. To sto NBA ekipe mogu da igraju sa 6 igraca, ne znaci da i u EL moze tako.

 

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Pa samo da prebacimo budžet Efesa na Zvezdu, a Zvezde na Borac/Krku (bolje poređenje). 

 

Nije ni Efes igrao sa nekime iz vrha EL, kao što su Cedevita ili Mornar u ABA.

 

Mislim, nismo mi bili kompletni pa da sad pričamo kako smo morali da dobijemo izuzetno slab Efes. 

 

Kao što napisah iznad, kvota 1.5 je stavljena pre nego što se znalo da Johnny ne igra. 

 

Pa hajde da prebacimo.

 

Kako to da Borac/Krka dobiju favorite jednom u 20 meceva, a Crvena zvezda jednom u 3 meca? Kako to da Krka i Borac izgube 30 razlike od favorita, a nama se to nikad ne desava?

 

Mislim, ta prica o budzetu bi pila vodu da smo neki Oostende kojem je svaka pobeda nad prvom polovinom EL nezampacen uspeh koji se desava skoro pa nikad. A mi prosle sezone dobili Fenerbahce, ove CSKA, sa Alimpijevicem Real i Oly.

 

1 minute ago, đubrivo. said:

 

samo piši. ali nemoj u kladionicu, to je bolje samo od heroina.

 

Mislis, "nemoj o argumentima koji se ne slazu sa mojim misljenjem". 

 

Nadjite mi vi koji se zgrazavate nad cinjenicom da je Crvena zvezda bila favorit mec u kojem je kvota na nas bila ovoliko mala.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

Hoces da kazes da bi mozda dobili ekipu u kojoj je igrao Dunston ili Pleiss umesto Larkina i koja bi imala samo Simona, Balbaya i Andersona na pozicijama 1, 2 i 3?

 

Da. Mozda, ko zna.

 

Jedno je kvota, da je ta kvota uvek tacna, kladionica ne bi postojala, to je igra na srecu. Mi smo i protiv Partizana imali valjda 1.35 kvotu ako se ne secam, pa je falio kos za poraz. Draz sporta je u neizvesnosti. Uglavnom, ne zelim da se raspravljam ali mi kao sto sam rekao imamo samo dva evroligaska igraca, od kojih jedan, JOB jos trazi formu.

Edited by John Terry
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

je-bo-te

ja evo ne mogu vise

raspravi ti to sa klubovima i djordijem ko je kad smeo da odigra sa energijom, ko bez energije, a ko se usudio da pogresi na 38 sekundi do kraja meca

pa nek alba pobedi cska jos jednom ako je nije sramota

 

 

edit: sad vidim da se alba usudila da dobije i himki i cska

pa to je vec prevrsilo svaku meru

 

Sad izvlacis postove sa drugog topika da bi dokazao - sta?
 

Mislim, jedno je da ti odredjeno misljenje predstavlja problem, sasvim drugo je da pokusavas da predstavis odredjenog postera kao problematicnog. "Vidite sta ovaj pise, pa sami procenite da li je budala". To je vec bezobrazluk.

 

Ovde necu komentarisati EL, jer postoji tema za to. Komentarisem jadnu igru naseg tima i jadno vodjenje meca od strane Obradovica.

6 minutes ago, John Terry said:

 

Da. Mozda, ko zna.

 

Jedno je kvota, da je ta kvota uvek tacna, kladionica ne bi postojala, to je igra na srecu. Mi smo i protiv Partizana imali valjda 1.35 kvotu ako se ne secam, pa je falio kos za poraz. Draz sporta je u neizvesnosti. Uglavnom, ne zelim da se raspravljam ali mi kao sto sam rekao imamo samo dva evroligaska igraca, od kojih jedan, JOB jos trazi formu.

 

Naravno da je draz u neizvesnosti, ali ovde se radi o stavu da je poraz nesto normalno i da nismo uspeli da napravimo podvig i iznenadimo Efes sa klupom Tundzer - Balbay - Sanli - Gecim - Gazi. Za trojicu od ovih 5 igraca su culi samo pasionirani pratioci EL kosarke i turske lige.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

Sad izvlacis postove sa drugog topika da bi dokazao - sta?
 

Mislim, jedno je da ti odredjeno misljenje predstavlja problem, sasvim drugo je da pokusavas da predstavis odredjenog postera kao problematicnog. "Vidite sta ovaj pise, pa sami procenite da li je budala". To je vec bezobrazluk.

 

Ovde necu komentarisati EL, jer postoji tema za to. Komentarisem jadnu igru naseg tima i jadno vodjenje meca od strane Obradovica.

 

Naravno da je draz u neizvesnosti, ali ovde se radi o stavu da je poraz nesto normalno i da nismo uspeli da napravimo podvig i iznenadimo Efes sa klupom Tundzer - Balbay - Sanli - Gecim - Gazi. Za trojicu od ovih 5 igraca su culi samo pasionirani pratioci EL kosarke i turske lige.

Ne nije neminovno, taman posla. Odigrali smo loše. Jedino što ja baš i ne mislim da smo bili favoriti, iskreno. A čak nas je taj hajp verovatno i opteretio.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

 

 

 

Mislis, "nemoj o argumentima koji se ne slazu sa mojim misljenjem". 

 

Nadjite mi vi koji se zgrazavate nad cinjenicom da je Crvena zvezda bila favorit mec u kojem je kvota na nas bila ovoliko mala.

 

jedini argument koji Ti imaš je to što si moderator & dosadan.

.....

to su dva argumenta, my bad.

23 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ne zamerite komsije, samo sam malo hteo da pokazem kako izgleda kada gospodin koga sam quotovao svrati da nas cascava svojom mudroscu na KKP topicu 😁

 

Ali je ocigledno da nisam jos dorastao (prava rec?) tom nivou 😇

 

"gospodin" uvek odgovori na pitanje koje postavi urođenik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cooper said:

Imate 16

 

 

00 Johnny O'Bryant

0 Taylor Rochestie

1 Langston Hall

2 Corey Walden

3 Jordan Loyd

4 Aleksa Uskoković

7 Dejan Davidovac

10 Branko Lazić

11 Duop Reath

12 Aleksa Radanov

13 Ognjen Dobrić

19 Marko Simonović

21 Marko Jagodić Kuridža

22 Boriša Simanić

32 Ognjen Kuzmić

33 Emanuel Terry

Koliko imate vi placenika iliti stipendista na stanju?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

pa krenuo si u fazonu "nemoj o argumentima koji se ne slazu sa mojim misljenjem"

a argumenti na ovom topiku su ti u istom stilu kao  i "kako je cska smeo da odigra onako klupu odbranu na 38sek do kraja", "crikus" i "ne moze real da dobije cska u gostima"...sta ocekujes da ti ljudi odgovore na to?

 

Pa mogu da budu i u istom stilu kao i "DS bi osvojio 15% na izborima da ih je vodio Lecic" na politici ili "Draymond Green je bolji igrac od LeBrona" na NBA temi, to ne znaci da je umesno prenositi te postove ovde i dokazivati nesto u stilu "pogledajte tek kako lupa ovaj na drugoj temi".

 

9 minutes ago, đubrivo. said:

 

jedini argument koji Ti imaš je to što si moderator & dosadan.

.....

to su dva argumenta, my bad.

 

Pa to je ta "hajde da proglasimo druge za debile" potreba u kojoj ne zelim da ucestvujem, iz razloga sto nije donela niceg dobrog ni na jednom forumu ni u stvarnosti.

 

Uvek kliknem na "thumbs up" ako se slazem sa necijim posta nevezano ko je autor posta. Sta bi trebalo, da gledam u istoriju necijih postova na forumu i ugledam misljenje na tenisu koje mi se ucini kao glupo i onda proglasim tog postera za ispaljivaca budalastina. Pa to je besmislica.

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da sam nekoga proglasavao za debila, nemaca pojma ili ispaljivaca gluposti?

 

Nesto se ne secam toga, ali se secam da vas nekoliko vec par strana izrazavate zgrazavanje nad legitimnim misljenjem koje se tice utakmice KKCZ u stilu "ja da se pitam, to ne se bi smelo pisati ovde".

 

Tako da, udahnite malo, napisite post zasto mislite da neko misljenje nije ispravno, drugi poster se slozi ili ne i to je to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Ovo bas i nije tacno i vise je posledica mogucnosti igraca da igraju na vise pozicija.

 

U Efesu 1 i 2 pokrivaju Larkin, Beaubois, Micic i Balbay, na 3 su Simon i Anderson, na 4 Singleton i Moerman i na 5 Dunston i Pleiss. U ovom mecu su imali 2 beka (Larkin i Balbay), dva krila i dva krilna centra.

Larkin - Simon - Anderson - Moerman - Singleton. Sta je ovde van pozicije? Simon koji dvojku moze da pokrije bez problema ili Singleton koji je u celom mandatu u Panatinaikosu igrao na 5?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je u PAO na 5 igrao Gist (iako je i meni Singleton vise 5 nego 4 i iako je on i igrao 5 u Loco).

 

Zaista se ne secam da je mnogo igrao na poziciji 5 u poslednjih 3-4 sezone.

 

Oko Simona - napisao si da "smo imali nesrecu da im ostane po jedan igrac na svakoj od pozicija". Problem u tome je, da to nema veze sa srecom ili nesrecom. Oni imaju 5 igraca koji mogu da igraju na 1 i 2 (4 + Balbay), ne znam kako mislis da se povrede rasporede pa da nemaju igraca na jednoj poziciji?

 

Sustina je u onom sto sam izneo - broju napravljenih i iznudjenih faulova. Oni su ceo mec igrali sa 3 spolja i 2 unutra koji se nisu menjali, to je moralo da se uvede u ritam da zaradi svaki poen, da se trosi na terenu, da se umara i da dobija trecu i cetvrtu licnu gresku. Prosto, da je 5-6-7 igraca dovoljno, neko bi se genijalno setio da napravi rotaciju kao u NBA, petorka, sesti igrac i mozda jos dvojica koja ulaze po 10 minuta, ostalo da igra na nekom minimumu.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

sto radonja ne napravi igrace onda i od rebica, cveloa i tejica?


Mislim da se maši poenta. Naravno da neće od svakog mlađeg ispasti dobar igrač, ali neka se bar pokuša. Rebić, Tejić i Gudurić su dobili šansu, neki su je delimično i iskoristili. Sećam se da je Rebić dao 3 trojke na gostovanju u Minhenu, igrali su Gudurić i Rebić završnicu meča protiv Reala u Pioniru gde smo dobili, Mekel je bio na klupi gde Radonjiću nije palo napamet da se opredeli za iskusnijeg za završnicu, a pomenunti dvojac direktno poenima i asistencijama doprineo, nisu bili nemi posmatrači. Najmanje je pokazao Tejić, mada i on je imao par solidnih partija, iz glave ona protiv Makabija u Areni kad smo preokrenuli nešto veći minus. Možda i najbolja partija nekog mlađeg igrača u Evroligi kod nas je ona Gudurićeva protiv Bajerna u Pioniru kad se overavao prolaz u TOP 16, bio je jedan od najboljih to veče. Da ne pričam da su ovi "stariji" Mitrović, Dangubic i Kalinić bili sjajni.

Isto argument da nisu igrali ni kod prethodnih trenera... Simanić je igrao kod Tomića dosta, kod Šakote manje, ali je igrao. Radanov i Uskoković prošle godine su bili u FMP-u, a pre 2 godine je Radanov igrao i Eurocup i ABA ligu kod Tomića, ukupno je u oba takmičenja zabeležio oko 110 minuta. Nije previše, ali nije ni kao ove sezone. Došli smo sad do toga da nema na vidiku nekog mlađeg koji bar u jednom takmičenju dobija šansu. Najmlađi igrač koji igra nam je Teri sa 24 godine, a pitanje je da li ćemo dobiti nešto od njega ili nas napušta na kraju sezone.

Edited by Boaće
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Boaće said:

Mislim da se maši poenta. Naravno da neće od svakog mlađeg ispasti dobar igrač, ali neka se bar pokuša. Rebić, Tejić i Gudurić su dobili šansu, neki su je delimično i iskoristili. Sećam se da je Rebić dao 3 trojke na gostovanju u Minhenu, igrali su Gudurić i Rebić završnicu meča protiv Reala u Pioniru gde smo dobili

da li isplati ulagati vreme i novac da bi dobili 3 trojke na gostovanju u minhenu za 4 godine provedene u klubu?

taj rebic nikad nije dobacio ni do legit 2. pleja vec je svake godine morala da se radi doselekcija

 

iz danasnjeg ugla - koliko ima smisla davati vecu sansu jednom uskokovicu, ciji je best case upravo taj nikola rebic...a trenutno je jako daleko od toga?

 

za radanova je druga prica, ali tu su izgleda neke druge stvari problem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

da li isplati ulagati vreme i novac da bi dobili 3 trojke na gostovanju u minhenu za 4 godine provedene u klubu?

taj rebic nikad nije dobacio ni do legit 2. pleja vec je svake godine morala da se radi doselekcija

 

iz danasnjeg ugla - koliko ima smisla davati vecu sansu jednom uskokovicu, ciji je best case upravo taj nikola rebic...a trenutno je jako daleko od toga?

 

za radanova je druga prica, ali tu su izgleda neke druge stvari problem


Slažem se sa tobom. Ulaganje u Rebića se nije isplatilo. Imao je on dosta prostora i u ABA ligi, pa nije pokazao ništa. Ne mislim ni da su neki ekstra kvalitet ovi što sad ne igraju, niti da se Sale ili neki trener pre njega ogrešio o njih. Samo mislim da mogu sigurno da dobiju šansu pored ovakvog Lazića i Simonovića. Eto iznenada osim pozicija 4 i 2 otvara se nešto više prostora i na poziciji 1 gde je Hol trenutno povređen, a koliko sam razumeo tražiće se neko drugo rešenje do kraja sezone umesto Ročestija.

Edited by Boaće
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

posto stranci ne osecaju klub, a nasi igraci zive crveno beli thug life?

 

Kako koji, i kako koliko njih. 

 

Mora se naći idealna proporcija, a nije da smo trebali da gledamo tudja iskustva pa da to zaključimo, imali smo to do samo pre nekoliko godina i kod nas. 

 

5 stranaca max, 2-3 mladja, ostalo popuni solidnim i dobrim domaćim igračima, i vozi...

 

Nema dobrih domaćih? Napravi ih. 

 

Nećeš da ih praviš? Raspusti mladje kategorije i fmp i raskidaj ugovore sa tim mladjim igračima što popunjavaju broj. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...