Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Juče sam naleteo na tv-u dok se emitovala. Ne znam koja je epizoda po redu. Gledao ssm nekih 15-20 minuta i jedini utisak mi je da je gluma očajna kod većine aktera. Na primer ona klinka kad kaže "Hoću da znam gde mi je mama". Potpuno bez emocija. Kao da čita tekst. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ona je najtanja ali to je ocekivano, jako je mlada. Meni je gluma na visokom nivou imajuci u vidu da nam je ova nova generacija glumaca tanka. Mirjana Jokovic koja je u mladosti glumila u poznatim filmovima ali nikad preterano kompleksne uloge (bar koliko se ja secam) ovde izgleda kao hall of fame.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Juče sam naleteo na tv-u dok se emitovala. Ne znam koja je epizoda po redu. Gledao ssm nekih 15-20 minuta i jedini utisak mi je da je gluma očajna kod većine aktera. Na primer ona klinka kad kaže "Hoću da znam gde mi je mama". Potpuno bez emocija. Kao da čita tekst. 

Ako je poistovetiš sa tipičnim rasplazaom...to je to...:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Meni je interesantna iz jos nekih razloga, definitivno ima neki "ubaceni element" na RTSu 😄

 

Evo za one koji ce da gledaju da ne spojlujem previse, ali ima scena gde se random pojavljuje ministar unutrasnjih poslova koji je seljacina (reklo bi se Dacic) koji ministarki za evropske integracije prica da je dosao da je "pazi da ne proda Kosovo i da vidi ovu sto je dosla jer je cuo da je dobra riba", isto kod penzionisanog policijskog crtaca na zidu karikatura Slobe uz jos neke, a ova klinka samo za njega pita - a ko je ovo?

 

Da ne pricamo sto je serija o sprezi drzave i mafije na povrsini, ali je generalno prica o malim zivotima u takvoj sredini.

 

Vec posle druge epizode mi je bilo cudno zasto se emituje na RTSu.

 

Bilo je 4 od ukupno 8 epizoda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Ona je najtanja ali to je ocekivano, jako je mlada. Meni je gluma na visokom nivou imajuci u vidu da nam je ova nova generacija glumaca tanka. Mirjana Jokovic koja je u mladosti glumila u poznatim filmovima ali nikad preterano kompleksne uloge (bar koliko se ja secam) ovde izgleda kao hall of fame.

Mirjana Joković je uglavnom glumila neke mučenice koje neko maltretira ili siluje.

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Decu zla i sasvim dobra serija. Mada mi je nekako u jednom trenutku delovalo razvuceno i trcanje u sirinu, ali je na kraju ispalo dobro.

 

Provalio sam ko je ubica otprilike u trecoj epizodi, ali ne zato sto sam pametan, nego jer sam xy serija ovog tipa gledao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pogledao sam dve domaće serije nedavno.

Deca zla.
Nisam čitao knjigu. Serija mi se veoma dopala. Nisam našao neke (pre)velike zamerke. Svaka preporuka od mene.

Znam kako dišeš.
Serija iza koje stoji Jasmila Žbanić. Jasna Đuručić u još jednoj odličnoj ulozi. Nije mi nivo kvaliteta kao prvopomenuta,ali može definitivno da prođe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam i ja 'Znam kako dišeš' odmah poslije 'Dece zla' i ne vjerujem da ću se opet odlučiti za domaće serije.
Tanko je to previše, još su ove dvije došle kao preporuka.
 
Jbg Safete, moraš da spustiš kriterijume pre upuštanja u serijske projekte regiona
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

serija-vreme-smrti-premijerno-u-eon-vide

 

20.02. bi trebalo da krene. Ovo je fantastičan roman o ww1, koji prati par porodica kroz rat a uz put prati i ww1. Pretpostavljam da Laušević glumi Mišića. U knjizi je odlično opisana Kolubarska bitka iz njegove perspektive tako da nestrpljivo čekam ovu seriju. Nadam se da će biti bolja od Kralja Aleksandra. Odnosno mora biti bolja jer ovde ima dosta sekvenci iz rata gde mora da se uloži lova u produkciju da bi te izgledalo dobro.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je uradila ista produkcija koja je uradila Korene i Vreme zla, Eye to Eye u vlasništvu glumca Gorana Šušljika. Obe te serije su sa zanatske strane odrađene skroz korektno, pa verujem da će i ova.

 

Načuo sam negde da će zbog količine materijala serija imati dve sezone. Videćemo kad krene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Za sad je "Vreme Smrti" sasvim ok urađena. Dosta detaljno idu što nisam očekivao. Opet imam pritužbe na akcenat mlađih glumaca, o tome mora da se vodi računa kada se snima istorijski film. Ako mogu ovi stariji da se koriguju i odglume i potpuno strani akcenat za njih onda nema opravdanja ni za mlađe koji su još skloniji improvizaciji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne brini, njega nema mnogo posle 🙂

 

Meni je Laušević toplo-hladno. Nikako mi ne leži onaj mirni i staloženi Mišić, nije mi tu ubedljiv ni malo. Uzbuđeni Mišić koji riba ili se raduje deluje mnogo bolje.

 

Šušljik je savršeno odglumio Luku Boga. Budžet nije neki, ali seriji ide u prilogu što knjiga nema mnogo "velikih" kadrova. Ove do sada su lukavo odradili mada se vidi sirotinjski budžet na četi od 20 ljudi i sličnim stvarima.

 

Uopšteno gledano za sada nisam preterano zadovoljan ali nisam ni nezadovoljan kao kod "Kralja Aleksandra". Obzirom na budžet ovo deluje za sada sasvim pristojno. Videćemo sada kada dolazi kulminacija prve sezone kako će to odraditi.

Link to comment
Share on other sites

Gospodja insistirala da krenemo da gledamo V efekat, zna ekipu koja je radila seriju, navodno je top. Odgledali tri epizode, za sad je skroz dobro, nadam se da ne biva sranje kako odmice vreme. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odgledao nepune 2 epizode sa suprugom i odustao od gledanja dok je ona naravno nastavila jer gleda sve što je domaće. Obostrani utisak je da je prilično tanka serija. Sporedni likovi bolje nose svoje uloge nego glavni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2024 at 8:19 AM, Klotzen said:

serija-vreme-smrti-premijerno-u-eon-vide

 

20.02. bi trebalo da krene. Ovo je fantastičan roman o ww1, koji prati par porodica kroz rat a uz put prati i ww1. Pretpostavljam da Laušević glumi Mišića. U knjizi je odlično opisana Kolubarska bitka iz njegove perspektive tako da nestrpljivo čekam ovu seriju. Nadam se da će biti bolja od Kralja Aleksandra. Odnosno mora biti bolja jer ovde ima dosta sekvenci iz rata gde mora da se uloži lova u produkciju da bi te izgledalo dobro.

Večeras se zavšila ova sezona dosta nespretno po mođ mišljenju. Odlično je odrađen lik Vojvode Mišića ali ostalo škripi. Čujem da je bio skroman budžet ali koliko se sećam pošto sam baš davno čitao knjigu tamo se uglavnom sve vrti oko Katića a u filmu se njihovi likovi nekako sporedno prikazuju. I ono što je već primećeno akcenat je većinom užasan.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Perkos2 said:

Večeras se zavšila ova sezona dosta nespretno po mođ mišljenju. Odlično je odrađen lik Vojvode Mišića ali ostalo škripi. Čujem da je bio skroman budžet ali koliko se sećam pošto sam baš davno čitao knjigu tamo se uglavnom sve vrti oko Katića a u filmu se njihovi likovi nekako sporedno prikazuju. I ono što je već primećeno akcenat je većinom užasan.

 

Definitivno je budžet bio nizak. Mišić jeste centralna figura i u romanu do ovog perioda što je prvi serijal odradio ali ne ovoliko dominantan. Pretpostavljam da su scene sa fronta maksimalno skratili zbog budžeta. Borbe su "maskirali" krupnim kadrovima a da ne bismo gledali te krupne kadrove duži vremenski period onda su i te scene skratili. I ja sam davno čitao roman ali se sećam da je opis borbi za onaj mitraljez bio poprilično dugačak dok se ovde sve svelo na kadar od 30 sekundi. Moram priznati da se dosta stvari ne sečam, možda je vreme da se to pročita ponovo pošto imam skoro sve knjige iz tog serijala.

 

No u odnosu na Kralja Aleksandra ovo je za klasu bolje. Inače uvek sam se pitao zašto ta knjiga nikad nije ekranizovana i odgovor je verovatno taj da traži ogroman budžet da se uradi kako treba. Primetno je da mi više nemamo ni dovoljno glumaca za ovako velike projekte pa je dosta sporednih uloga dodeljeno ljudima koji očigledno nisu glumci. Videćemo drugu sezonu, ona će biti manje ratna a više dramska pa će im biti verovatno lakše što se tiče budžeta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...