Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

Može sada dobar deo komunikacije, dostavljanja i preuzimanja podataka sa poreskom upravom, APRom, CROSO, Bankama, Katastrom da se obavi elektronski, mejlom ili povezivanjem na portal. Čujem da ima dosta problema sa sistemom elektronskog fakturisanja, samim tim automatskom prijavljivanja PDV, ali tako je bilo i sa prijavama poreza i doprinosa na plate pa je brzo usavršeno da radi bez zastoja.

Iz mog iskustva, vidim da je zdravstvo sve segmente pokrilo elektronikom ali vidim i da to ne radi ni približno dobro, jedino što recept ne moram d anosim u papiru, sve izveštaje, analize, snimke( i na CD) moram da nosim od jednog do drugog doktora a sve to postoji negde u sistemu, da li je sistem loše napravljen ili korisnici nisu obučeni da ga koriste, to ne znam.

Nešto zbog čega sam stresove dobijao, registracija auta, čekanje po više sati na nekoliko šaltera, više papira, uplata, popunjavanje, potpisivanje, sada obavim tako što oteram auto na tehnički pregled, potpišem jedan zapisnik, popijemm kafu i dobijem saobraćajnu dozvolu. Naravno i platim, prislonim karticu na terminal i gotovo.

Ima i loših primera, neažurnih podataka na sajtovima, zastoja u radu, besmislenih procedura. Evo sada je aktuelno, idu izbori, treba podeliti penzionerske kartice, čeka se mesecima, aplikacija je jednostavna, uneseš par podataka u formu na sajtu PIO, a onda ideš na šalter da pitaš jel urađena pa ponovo ako nije, sad najavljuju revolucionarno rešenje, dostavu kartica poštom, morao neki trust mozgova da zaseda da smisle tako genijalan plan. A, zašto nije rešeno tako da skineš aplikaciju na mobilni, registruješ se pomoću dva podatka i imaš instaliranu karticu, ako hoćeš da je imaš fizički izabereš opciju da je dostave poštom ili da odeš lično u zakazano vreme.

Kolikogod delovalo nebitno, često koristim autoput, dešavalo mi se da više vremena izgubim na naplatnoj rampi nego u vožnji, onda sam preša na ENP, prvo pripejd, sada plaćanje karticom dako da mi se automatski skida sa računa svakih 15 dana trošak putarine.

Moja banka nema šaltere za uplate i isplate, sve se radi preko bankomata.

edit:

Ovo bi trebalo prebaciti sa corona zajebancija na digitalna zajebancija

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...