Jump to content

corona zajebancja


zoran59

Recommended Posts

On 10/3/2023 at 6:31 PM, Kronostime said:

 

0!

:s_w:

 

Prilicno je lako ovo, 4 poena, a imam 31 godinu. 😄 

Nisam nikad muziku slusao na plocama, vokmenu, boomboksu i rentao kasetu iz video kluba. Tj to je radio stariji brat za nas dvojicu u sustini. 

Zanimljivo je ovo oko faksa. Cale je osnovao firmu '95-te i dugo je faks bio osnovni nacin komunikacije oko papirologije, i ja sam povremeno slao, a onda fast forward do 2016-te kad sam se prvi put zaposlio i firma je imala par dobavljaca iz Vojvodine koji su i dalje koristili faks, tako da sam morao ponovo da naucim koriscenje. 😄

Link to comment
Share on other sites

 
Prilicno je lako ovo, 4 poena, a imam 31 godinu. [emoji1] 
Nisam nikad muziku slusao na plocama, vokmenu, boomboksu i rentao kasetu iz video kluba. Tj to je radio stariji brat za nas dvojicu u sustini. 
Zanimljivo je ovo oko faksa. Cale je osnovao firmu '95-te i dugo je faks bio osnovni nacin komunikacije oko papirologije, i ja sam povremeno slao, a onda fast forward do 2016-te kad sam se prvi put zaposlio i firma je imala par dobavljaca iz Vojvodine koji su i dalje koristili faks, tako da sam morao ponovo da naucim koriscenje. [emoji1]
Amateru [emoji28].

Btw, faks je u Nemačkoj još uvek osnovni (pored pošte) način slanja dokumenata, ja se ježim na to koliko su zaostali u digitalizaciji. Ali, Datenschutz!
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Eddard said:

Amateru emoji28.png.

Btw, faks je u Nemačkoj još uvek osnovni (pored pošte) način slanja dokumenata, ja se ježim na to koliko su zaostali u digitalizaciji. Ali, Datenschutz!

 

Čuo sam da neke državne institucije i dan-danas traže da im se dokumentacija za razne konkurse dostavlja na CD-u.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Čuo sam da neke državne institucije i dan-danas traže da im se dokumentacija za razne konkurse dostavlja na CD-u.


Za CD nisam čuo, ali prijave putem pošte sa potpuno odštampanom dokumentacijom i sređenom u tzv. Bewerbungsmappe su još uvek česte.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Eddard said:


Za CD nisam čuo, ali prijave putem pošte sa potpuno odštampanom dokumentacijom i sređenom u tzv. Bewerbungsmappe su još uvek česte.

 

Koliko znam, i kod nas traže da je sve na 'artiji ako se dopisuješ sa državom, plus CD koji sam spominjao. Znam za slučaj čoveka koji radi kao profesor na fakultetu na kome je diplomirao, a za reizbor su mu tražili overenu kopiju diplome i doktorata koje je tamo stekao, plus onaj famozni izvod iz matične knjige rođenih, uverenje o državljanstvu i slično. Ne znam za koji đavo mu poslodavac traži overene kopije onoga što je sam izdao, plus taj famozni izvod i državljanstvo. Svako ko ima radnu dozvolu može da radi, pa makar bio i državljanin Tunguzije.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:

Amateru emoji28.png.

Btw, faks je u Nemačkoj još uvek osnovni (pored pošte) način slanja dokumenata, ja se ježim na to koliko su zaostali u digitalizaciji. Ali, Datenschutz!

 

Ajde sto Nemci koriste faks, ipak Nemacka nije neka elektronska supersila. Ali kad cujes da jedan Japan dan danas koristi faks ko glavno sredstvo u biznis komunikaciji, da vecina glavnih menadzera ne koristi smart telefone, i da se jos uvek koristi flopi diskovi...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ajde sto Nemci koriste faks, ipak Nemacka nije neka elektronska supersila. Ali kad cujes da jedan Japan dan danas koristi faks ko glavno sredstvo u biznis komunikaciji, da vecina glavnih menadzera ne koristi smart telefone, i da se jos uvek koristi flopi diskovi...

 

 

Ja ne znam kada sam poslednji put video u prodaji kompjuter koji ima ugrađen CD drive, a o disketama da i ne pričamo. Mogu da ih razumem za običan mobilni telefon, ali faks i floppy mi dođu kao muzejski primerci iako se sećam vremena kada je to bila savremena tehnologija, uključujući i one matore diskete od 5,25 inča.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...