Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Kakve veze ima ta izjava Nadala sa tim da je kupio jahtu? :ajme:

Eno i Fed gradi vilu na obali Ciriskog jezera, sram ga bilo :thumbdown:

 

Btw. gradi i Djokovic vilu na obali Pavlovackog jezera na Fruskoj Gori, to je 100% tacno, ali on valjda sme zato sto brani sirotinju :default_coffee:

 

Oni su trebali da se strpe sa slikanjem na USO, oni su trebali da budu 100% spremni i onda da krenu u ofanzivu i zateknu ATP relativno nespremne, a ne ovako.

 

Sto se tice te zene...zvekni se blizu grkljana, pa cu da vidim da li ces da iskuliras odmah ili ces da se useres i da dramis

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Mislim da nije stvar u prezentaciji i planu ili nedostatku istog koliko u razjedinjenosti i nezainteresovanosti dobrog dela igrača/ica. Uvek će biti onih kojima je dovoljno dobro ovako i neće da izgube šta sad imaju radi nekog nesigurnog boljitka, i onih kojima nije dobro ali se boje da ne bude još gore. I naravno onih koje zabole za sve ostale osim njih samih. Sounds familiar? Zato je pokretanje ovakve revolucije toliko mamutski poduhvat, i zato tako retko uspeva.

Mada mi je najsmešnije od svega što će jedan od glavnih argumenata protiv biti da PTPA ne uključuje žene, a igračice su te koje prstom neće da mrdnu.

 

E pa ni jedna promena u istoriji covecanstva nije dosla lagano, bez truda i savladavanja prepreka i otpora onih kojima je lepo u aktuelnom stanju. Ni jedna revolicija se nije dizala kad je 100% svog naroda bilo za istu (jer da jeste ne bi bilo ni potrebe za dizanjem revolucije). A revolucije su se dizale kad je nezadovoljstvo dostiglo kriticnu tacku (a bezobrazluk elite vrhunac), sto je u slucaju ATP postignuto tim sto je pandemija narocito istakla sve nesavrsenosti i gluposti trenutnog sistema u tenisu.

 

Sto se tice zena, sad su muskarci-novinari krenuli u kampanju da zene na GS u 2. sedmici igraju Bo5, a  da niko te zene nije ni pitao za misljenje. Videla sam da su Biancu pitali sta ona misli o tome, pa je ona rekla da ona ne bi da igra Bo5, sasvim joj odgovara Bo3. To naravno nije stiglo u medije jer ne podrzava narativ koji se gura, a koji je prvenstveno usmeren protiv tenisera da se istakne koliko su oni grozni i mizogini i da se istakne "feminizam" :classic_rolleyes:  izvesnog tenisera s titulom Sera. :classic_rolleyes:  i poguraju jos neke zgodne pricice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

A revolucije su se dizale kad je nezadovoljstvo dostiglo kriticnu tacku (a bezobrazluk elite vrhunac), sto je u slucaju ATP postignuto tim sto je pandemija narocito istakla sve nesavrsenosti i gluposti trenutnog sistema u tenisu.

Meni se čini da im još nije dovoljno loše da se stvori ta kritična masa. Ali videćemo.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Boxy said:

Kakve veze ima ta izjava Nadala sa tim da je kupio jahtu? :ajme:

Eno i Fed gradi vilu na obali Ciriskog jezera, sram ga bilo :thumbdown:

 

Btw. gradi i Djokovic vilu na obali Pavlovackog jezera na Fruskoj Gori, to je 100% tacno, ali on valjda sme zato sto brani sirotinju :default_coffee:

 

Oni su trebali da se strpe sa slikanjem na USO, oni su trebali da budu 100% spremni i onda da krenu u ofanzivu i zateknu ATP relativno nespremne, a ne ovako.

 

Sto se tice te zene...zvekni se blizu grkljana, pa cu da vidim da li ces da iskuliras odmah ili ces da se useres i da dramis

pa upravo je u tome i razlika: Djokovic gradi vilu, ali i radi na tome da pomogne sirotinji. Dok Nadal objasnjava toj sirotinji da cuti i trpi. Da nije lupetao o tome da se ne talasa ne bih ga ovde ni prozivala po tom pitanju (ali bih sto je u PC i nista ne radi da se poboljsa situacija slabije rangiranih igraca).

Ti svodis ovu raspravu na: ili komunizam gde svi imaju isto bez obzira sta i kako rade, ili divlji kapitalizam s ekstremima izmedju onih koji imaju i onih koji nemaju (pa se jos ucutkuju da se ne bune zbog toga). nema sredine. A sredina, balans je zapravo najbolje resenje, pri cemu ga nije lako ostvariti.

 

Sto se tice slikanja, pa mozda su zakljucili da treba pritisak vrsiti gradacijski, krenuti od manjeg pa povecavati, a ne odmah ici na lom. Ostalo je rekla alcesta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alcesta said:

Meni se čini da im još nije dovoljno loše da se stvori ta kritična masa. Ali videćemo.

Polako, dug je put. Bitno je i da se mladi igraci na vreme informisu, a ne da pod pozne profesionalne dane shvate kako sistem funkcionise. Ni Novak ni Vasek (Isner, Karlovic, Simon) nece osetiti benefite ove borbe do kraja svojih karijera, ali ce zato mladji. I oni polako treba da preuzimaju breme na svoja pleca.

 

A i ovi koji su blizu vrha uvidjaju da cak ni ako su tako visoko rangirani niko ih ne zarezuje i tretira ih kao obicno meso u areni za hranjenje lavova ( :classic_biggrin:  ). Mozda nisu svi ratoborni, mozda su pomirljive prirode kao Rubljov (mada je uz smesak i on imao komentar na renking situaciju), mozda se neki nadaju da ce biti "odabrani" da naslede privilegije Fedala (ranije Zverev, sad Tsitsipas), ali struktura je takva da ce i njima jednog dana doci iz dupeta u glavu da im je bolje da budu uz kolege nego da im neko ispred nosa drzi sargaepu na stapu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wwww said:

pa upravo je u tome i razlika: Djokovic gradi vilu, ali i radi na tome da pomogne sirotinji. Dok Nadal objasnjava toj sirotinji da cuti i trpi. Da nije lupetao o tome da se ne talasa ne bih ga ovde ni prozivala po tom pitanju (ali bih sto je u PC i nista ne radi da se poboljsa situacija slabije rangiranih igraca).

Ti svodis ovu raspravu na: ili komunizam gde svi imaju isto bez obzira sta i kako rade, ili divlji kapitalizam s ekstremima izmedju onih koji imaju i onih koji nemaju (pa se jos ucutkuju da se ne bune zbog toga). nema sredine. A sredina, balans je zapravo najbolje resenje, pri cemu ga nije lako ostvariti.

 

Sto se tice slikanja, pa mozda su zakljucili da treba pritisak vrsiti gradacijski, krenuti od manjeg pa povecavati, a ne odmah ici na lom. Ostalo je rekla alcesta.

 

Recimo da Nadal ne zeli da pomogne sirotinji, njegovo je pravo, ali je isto tako njegovo pravo da potrosi milione koje skroz posteno zaradio. Ne vidim kako moze da mu se uzme za zlo to sto je kupio jahtu..

Inace, jahta se ne kupuje u fazonu, udjem u prodavnicu i kazem dajte mi jedn jahtu za poneti...ko zna kad je kupio, pa se desilo da stigne kad je krenula pandemija

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Boxy said:

 

Recimo da Nadal ne zeli da pomogne sirotinji, njegovo je pravo, ali je isto tako njegovo pravo da potrosi milione koje skroz posteno zaradio. Ne vidim kako moze da mu se uzme za zlo to sto je kupio jahtu..

Inace, jahta se ne kupuje u fazonu, udjem u prodavnicu i kazem dajte mi jedn jahtu za poneti...ko zna kad je kupio, pa se desilo da stigne kad je krenula pandemija

 

 

jeste njegovo pravo da trosi svoj novac kako hoce. ali je i moje pravo da ga nazovem licemerom kad on ucutkuje one kojima nije dobro u ovoj situaciji pozivajuci se na pandemiju i teske uslove! nije nego!

 

a to licemerstvo je pokazao i ranije vise puta (sve prikriveno smeskom zbunjenog i nesnadjenog naivka koji slabo barata engleskim). treba li da pominjem njegovo poredjenje zarade muskih i zenskih modela kao primer da eto zene su potpuno ravnopravne i nekad i one zaradjuju vise (a dobro je poznata cinjenica da su svud u svetu, pa i na Zapadu, zene generalno losije placene od muskaraca i ako obavljaju iste poslove i daju iste rezultate, kao i da mnogo teze dolaze do bilo kakvih boljih pozicija i bolje placenih poslova).

Spoiler

ne znam zasto me ovo podseti na sledece:

cula sam sledecu pricu: u Nemackoj je prostitucija legalno zanimanje. i tako jednom u zavodu za zaposljavanje doticni sluzbenik nekoj nezaposlenoj zeni (ne znam tacno kojeg zanimanja) ponudi da radi kao prostitutka! a ako se odbije neki ponudjenii posao onda se gubi neki deo pomoci koju nezaposleni primaju. :twak::twak:

j*  ga, pravno je prostitutka legalno zanimanje, pa on ponudio zeni zaposlenje. :furious::furious:

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Boxy said:

Ali GS i nisu pod ATPom, Harison bi to trebalo da zna, nije mi jasan taj deo.

misli na to da RG nije konsultovao ATP niti ih pitao za dozvolu da im se ubaci u kalendar u termin koji im se cefne i gde im se svidja. A RG (kao i svaki drugi turnir i GS , kao i DC pod ITF-om) placa ATP-u licenci za dobijanje termina u kalendaru ATP-a da bi mogao da "iznajmi" igrace ("zaposlene" u ATP) da im igraju na turniru. (isto vazi za WTA) Odnosno: boli ih uvo sta ATP ima da kaze na to, oni rade kako njima odgovara i ne obaziru se na to sto ce drugog mozda unistiti, direktno podruvaju autoritet ATP-a (i WTA), a ovi su totalno nemocni.

Link to comment
Share on other sites



misli na to da RG nije konsultovao ATP niti ih pitao za dozvolu da im se ubaci u kalendar u termin koji im se cefne i gde im se svidja. A RG (kao i svaki drugi turnir i GS , kao i DC pod ITF-om) placa ATP-u licenci za dobijanje termina u kalendaru ATP-a da bi mogao da "iznajmi" igrace ("zaposlene" u ATP) da im igraju na turniru. (isto vazi za WTA) Odnosno: boli ih uvo sta ATP ima da kaze na to, oni rade kako njima odgovara i ne obaziru se na to sto ce drugog mozda unistiti, direktno podruvaju autoritet ATP-a (i WTA), a ovi su totalno nemocni.


I koje je resenje osim bojkota?
Sad ce ponovo napad na mene da ja zelim bojkot zbog rekorda i ostalih gluposti, ali ja ne vidim kako ATP tu moze da se izbori osim da igraci bojkotuju, u ovom slucaju RG.
Link to comment
Share on other sites

bojkot, strajk su motivisani u slucaju zivotne ugrozenosti, ne fizicku nego egzistencionalnu,finansijsku  (bar tako je dosad istorija pokazala) , ovo hvala nebesima nisu dotle dosli .postoji i nesto sto se zove dijalog makako ga nazvali , definisali. ocigledno postoje 2 strane, nista lakse nego sesti i razgovarati.

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

ne znam za njih, to ne pratim ali ako postoji civilizovan nacin resavanja problema nema potrebe za nasiljem bilo koje vrste.

 

nba/ verovatno  se niko nije usudio da se dere i urla na predstavnika kontra strane :lol_2: , bogami je corona dobro dosla u raznim segmentima drustva da se problemi resavaju , neki radikalno a neki tise.

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Quote

Strajk nije nasilje, nije necivilizovan nacin ostvarivanja prava, strajk je zakonom regulisano radno pravo, nevezano za navedenu situaciju, strajk izjednacavati i povezivati sa nasiljem nije dobro. 

 

nigde nisam rekla da je nasilje , nego da je reakcija ne ugrozenost nekad fizicku, ovde je rec o egzistencijalnoj , ekonomskoj ...

a nasilje je ono sto radi predstavnik atp, verbalno nasilje je bilo u pitanju.

gde sam napisala da je strajk nasilje ????

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...