Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

14 minutes ago, delgado said:

Ovo su ozbiljne optuzbe da tako serenda po medijima, a dokaza nema, sve je rekla kazala

Nadam se da ovo nece uticati na decka i da ce preneti formu sa OI na USO...

 

delgado, mi žene ne provodimo dane smišljajući zaplete i smicalice protiv vas muškaraca, rileks. A realno, Zverev je dovoljno psihički nestabilan i bez ove situacije.

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste prljav veš. Piše u članku da je davio jastukom, a ona nastavila posle da se viđa s njim. Ako te neko davi jastukom, a ti pređeš preko toga, kako se to zove?

 

Bar su se u zapadnim zemljama žene izborile da mogu da dignu glas za ovakve stvari: ovo nije za intervju, već za momentalni raskid i tužbu.

Link to comment
Share on other sites

Piše i u Zvekijevom stejtmentu da je nije zlostavljao, pa mu ja ne verujem... Sve je u onome u šta verujemo, a to biramo sami. Ja uvek biram da verujem - potencijalnoj - žrtvi, jer nije toliko lako izneti ”prljav veš” kako to vi nazivate ni u intervju, a kamoli na sud.

 

Stvarno je smešno pisati o ovakvim stvarima iz pozicije moći muškarca, kako vam ne dosadi.

Link to comment
Share on other sites

Eh, da je to tako jednostavno da svaka žena odmah ostavi i tuži nasilnika s kojim je čim on pokaže svoje pravo lice...

Nevezano potpuno za ovaj slučaj, to je jako ozbiljna i komplikovana tema i ne može se dati univerzalan odgovor koji bi važio za sve slučajeve, ponajmanje na sportskom pdfu. Jedno je naša civilizovana logika u vakuumu a drugo ono što se događa između nasilnika i žrtve.

 

Mene ovde najviše nervira što ljudi imaju tendenciju da zauzimaju strane na osnovu ličnih preferencija, a bez obzira na dokaze ili nepostojanje istih. To što je ona očigledno psihički labilna, ili sponzoruša, ili kako god da je nazovemo ne znači da je on nije zlostavljao, zapravo to bi mu učvrstilo poziciju moći jer ona nije pouzdan svedok. I obratno, to što se on često ponaša kao razmaženo derište (što je stvarno smanjio u zadnje vreme, možda i sazreo) i što mu je prva PR reakcija bila loša ne znači da je kriv. Moguće i da je istina negde između a da je ona preuveličala njihove sukobe i sama u to poverovala. Prosto, ne možemo da znamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Delgado to verovatno nije nikad radio, ja mogu njega da shvatim i veliki broj drugih muškaraca takođe...pa se onda to razume tako kako razume....

 

Ali keč je u manjini...

7 minutes ago, DameTIme said:

Piše i u Zvekijevom stejtmentu da je nije zlostavljao.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Eh, da je to tako jednostavno da svaka žena odmah ostavi i tuži nasilnika s kojim je čim on pokaže svoje pravo lice...

Nevezano potpuno za ovaj slučaj, to je jako ozbiljna i komplikovana tema i ne može se dati univerzalan odgovor koji bi važio za sve slučajeve, ponajmanje na sportskom pdfu. Jedno je naša civilizovana logika u vakuumu a drugo ono što se događa između nasilnika i žrtve.

 

Mene ovde najviše nervira što ljudi imaju tendenciju da zauzimaju strane na osnovu ličnih preferencija, a bez obzira na dokaze ili nepostojanje istih. To što je ona očigledno psihički labilna, ili sponzoruša, ili kako god da je nazovemo ne znači da je on nije zlostavljao, zapravo to bi mu učvrstilo poziciju moći jer ona nije pouzdan svedok. I obratno, to što se on često ponaša kao razmaženo derište (što je stvarno smanjio u zadnje vreme, možda i sazreo) i što mu je prva PR reakcija bila loša ne znači da je kriv. Moguće i da je istina negde između a da je ona preuveličala njihove sukobe i sama u to poverovala. Prosto, ne možemo da znamo.

 

Ovaj bold je SVE. Svaki put se težište prebaci na ženinu stranu, dokaži zlostavljanje na sudu, dok je za njega dovoljno da napiše kako poriče sve navedeno. A ovakve slučajeve jedva dočekaju.

 

6 minutes ago, Helena said:

Delgado to verovatno nije nikad radio, ja mogu njega da shvatim i veliki broj drugih muškaraca takođe...pa se onda to razume tako kako razume....

 

Ali keč je u manjini...

 

 

Pa iskreno, briga me, meni je sam njegov stav problematičan - odmah devojku naziva sponzorušom i kaže da je sve zbog koristi. Na to nema nikakvo pravo. 

 

Hmmm...

Edited by DameTIme
typo, nepismena
Link to comment
Share on other sites

Kako sad ovo da otkucam a da bude PC: on ne sme da je davi jastukom, ona ne sme da pređe preko toga: ako pređe preko toga, to onda znači da svesno (koliko god da je glupa) prihvata da on mož' da je davi jastukom (ili mu je možda rekla nemoj nikad više, neću, e ondak ok).

 

Verujem joj, ali šta sad da radimo, da ga ATP diskvalifikuje ili da ga najavljuju pre mečeva kao women abusera, a komentatori da imaju obavezu da naglašavaju X puta u toku prenosa?

 

Trebaće još dosta prirodne selekcije da nestanu (ako je to uopšte moguće) muški koji vole da maltretiraju žene u vezi, valjda je bitno i da žene to ne dozvoljavaju, a ne da trpe svašta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Eh, da je to tako jednostavno da svaka žena odmah ostavi i tuži nasilnika s kojim je čim on pokaže svoje pravo lice...

Nevezano potpuno za ovaj slučaj, to je jako ozbiljna i komplikovana tema i ne može se dati univerzalan odgovor koji bi važio za sve slučajeve, ponajmanje na sportskom pdfu. Jedno je naša civilizovana logika u vakuumu a drugo ono što se događa između nasilnika i žrtve.

 

Mene ovde najviše nervira što ljudi imaju tendenciju da zauzimaju strane na osnovu ličnih preferencija, a bez obzira na dokaze ili nepostojanje istih. To što je ona očigledno psihički labilna, ili sponzoruša, ili kako god da je nazovemo ne znači da je on nije zlostavljao, zapravo to bi mu učvrstilo poziciju moći jer ona nije pouzdan svedok. I obratno, to što se on često ponaša kao razmaženo derište (što je stvarno smanjio u zadnje vreme, možda i sazreo) i što mu je prva PR reakcija bila loša ne znači da je kriv. Moguće i da je istina negde između a da je ona preuveličala njihove sukobe i sama u to poverovala. Prosto, ne možemo da znamo.

zbog toga je trebalo da  nju intervjuise neki novinar koji je iskusan s tim stvarima, ko zna kako se razgovara s (potencijalnim) zrtvama, razume se u psihologiju itd., a ne Ben s svom svojom reputacijom.

 

Spoiler

ako se ne varam Umu Turman je intervjuisao neki novinar specijalizovan za takve slucajeve, kad je pricala o Weinsteinu.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTIme said:

 

Ovaj bold je SVE. Svaki put se težište prebaci na ženinu stranu, dokaži zlostavljanje na sudu, dok je za njega dovoljno da napiše kako poriče sve navedeno. Dok ovakve slučajeve jedva dočekaju.

 

 

Pa iskreno, briga me, meni je sam njegov stav problematičan - odmah devojku naziva sponzorušom i kaže da je sve zbog koristi. Na to nema nikakvo pravo. 

 

Hmmm...

Pa dobro, ja sam iskreno očekivala da će ti odgovoriti sa "šta ti misliš, da mi nemamo druga posla, nego samo vas da mlatimo"...

 

Svakako nam treba bolja komunikacija....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stray_cat said:

Trebaće još dosta prirodne selekcije da nestanu (ako je to uopšte moguće) muški koji vole da maltretiraju žene u vezi, valjda je bitno i da žene to ne dozvoljavaju, a ne da trpe svašta.

 

Odaljismo temu, ali brate kako te nije blam da pišeš ovo - je li ti stvarno misliš da žene ”dozvoljavaju i trpe svašta” jer to vole? Nisi nikada čuo za mušku manipulaciju, za sindrom naučene bespomoćnosti...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

zbog toga je trebalo da  nju intervjuise neki novinar koji je iskusan s tim stvarima, ko zna kako se razgovara s (potencijalnim) zrtvama, razume se u psihologiju itd., a ne Ben s svom svojom reputacijom.

 

  Reveal hidden contents

ako se ne varam Umu Turman je intervjuisao neki novinar specijalizovan za takve slucajeve, kad je pricala o Weinsteinu.

 

On je namirisao priču, naravno da je neće dati nikom...

Link to comment
Share on other sites

zbog toga je trebalo da  nju intervjuise neki novinar koji je iskusan s tim stvarima, ko zna kako se razgovara s (potencijalnim) zrtvama, razume se u psihologiju itd., a ne Ben s svom svojom reputacijom.
 
Spoiler

ako se ne varam Umu Turman je intervjuisao neki novinar specijalizovan za takve slucajeve, kad je pricala o Weinsteinu.

 

Tu je meni najveci problem, ako je isla kod drugih novinara, to bi znacilo da su oni procenili ili da je prica puna nelpgicnosti ili da jednostavno nema dovoljno dokaza, a ako joj je prvi izbor bio Rotenberg onda [emoji52]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Pa dobro, ja sam iskreno očekivala da će ti odgovoriti sa "šta ti misliš, da mi nemamo druga posla, nego samo vas da mlatimo"...

 

Svakako nam treba bolja komunikacija....

 

Kad vidim onakav upis na temu nestane mi svaka želja za komunikacijom, bar onom civilizovanom.

Link to comment
Share on other sites

Upropastismo temu, ajde ako mogu modovi da isprebacuju ovo na Izvan turnira.

@zoe Bg@Petar 91

7 minutes ago, DameTIme said:

Ovaj bold je SVE. Svaki put se težište prebaci na ženinu stranu, dokaži zlostavljanje na sudu, dok je za njega dovoljno da napiše kako poriče sve navedeno. Dok ovakve slučajeve jedva dočekaju

U pravu si, ali šta ćemo sa pretpostavkom nevinosti? Uvek je teret dokazivanja na onom koji optužuje, ako je tuženi nevin on nema šta da dokazuje, a ne može se unapred krenuti od pretpostavke da je kriv. Bilo ko za bilo šta. Onda je to tim gore za ovakve slučajeve nasilja, pogotovo gde nema svedoka i gde tuženi nije baš neka sirova pijandura sa minimalnim IQ-om pa da je sve odmah jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Upropastismo temu, ajde ako mogu modovi da isprebacuju ovo na Izvan turnira.

@zoe Bg@Petar 91

U pravu si, ali šta ćemo sa pretpostavkom nevinosti? Uvek je teret dokazivanja na onom koji optužuje, ako je tuženi nevin on nema šta da dokazuje, a ne može se unapred krenuti od pretpostavke da je kriv. Bilo ko za bilo šta. Onda je to tim gore za ovakve slučajeve nasilja, pogotovo gde nema svedoka i gde tuženi nije baš neka sirova pijandura sa minimalnim IQ-om pa da je sve odmah jasno.

 

Pretpostavka nevinosti u slučajevima zlostavljanja i silovanja žene je težak bullshit. Pogotovo jer svi znaju da u ovakvom slučaju na sudu ne može ništa da se dokaže, zato što sud traži dokaze koji su potpuno levi. Najviše što može da se dobije je mrcvarenje žrtve radi izjave, a onda se još nađe neko da preispituje istinitost te izjave.

 

I da, nek moderacija prebaci ovo... 

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

  

35 minutes ago, stray_cat said:

Kako sad ovo da otkucam a da bude PC: on ne sme da je davi jastukom, ona ne sme da pređe preko toga: ako pređe preko toga, to onda znači da svesno (koliko god da je glupa) prihvata da on mož' da je davi jastukom (ili mu je možda rekla nemoj nikad više, neću, e ondak ok).

 

Verujem joj, ali šta sad da radimo, da ga ATP diskvalifikuje ili da ga najavljuju pre mečeva kao women abusera, a komentatori da imaju obavezu da naglašavaju X puta u toku prenosa?

 

Trebaće još dosta prirodne selekcije da nestanu (ako je to uopšte moguće) muški koji vole da maltretiraju žene u vezi, valjda je bitno i da žene to ne dozvoljavaju, a ne da trpe svašta.

 

ne znam da li si procitao Benov poslednji clanak.

kad ga citas ocigledno je da ona definitivno nije bila najcistija u glavi* (da li zbog zlostavljanja ili i inace - to bi trebalo da proceni neki psiholog, ja ne mogu). stoga je bilo vrlo bitno da neko ko se razume u celu problematiku odradi taj intervju, uz nekakvu podrsku psihologa koji se razume u psihologiju zrtve. a ne Ben (zeljan senzacionalizma).

 

* npr. pise o nekoj svadji kad joj Zverev zamera sto je otisla kod kozmeticarke umesto da ga ceka u sobi, gde on onda odlazi iz sobe, a ona onda ubrizgava sebi njegov insulin jer vise ne moze da izdrzi svadje...

ja ovo definitivno ne mogu da razumem, ali zbog toga je potrebno neko strucno lice, koje se razume u psihologiju zrtve, koje ce analizirati celu pricu, a ne mi amateri na internetu.

pa onda se kao on vraca u sobu, zatice je u losem stanju, tera je da jede secer da se povrati, i onda kao ponovo krece svadja jer je on ne shvata (zasto je sebi ubrizgala insulin) itd. itd.

mislim, kakav je ovo novinarski clanak o slucaju? po mom misljenju, ako je vec resio sam da se bavi temom, trebalo je da sve prezentira nekom strucnom licu (psihologu-strucnjaku za ovaj vid nasilja) i da ovaj onda protumaci i "prevede" nama citaocima kako i zasto se ko tu kako ponasa (mada  je i to bez veze ako ta osoba ne sedne i ne poprica s obe strane, pa da da strucno misljenje).

 

tako da - opsta papazjanija!

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Boxy said:

Tu je meni najveci problem, ako je isla kod drugih novinara, to bi znacilo da su oni procenili ili da je prica puna nelpgicnosti ili da jednostavno nema dovoljno dokaza, a ako joj je prvi izbor bio Rotenberg onda emoji52.png

Ona koliko sam shvatila nije išla ni kod koga nego ga je optužila na društvenim mrežama, a onda se naravno Ben toga dohvatio, ko bi drugi kopao po skandalima.

Mislim da nigde nije pomenuto je li se još neko od medija interesovao, ali sama činjenica da intervju nije objavljen ni u jednom koliko-toliko renomiranom glasilu znači da niko ne misli da ima dovoljno dokaza da preuzme takav vruć krompir, bez obzira na publicitet. Verovatno znači i da su zaključili da bi Zverev imao osnova da dobije eventualnu tužbu za klevetu.

 

20 minutes ago, DameTIme said:

 

Pretpostavka nevinosti u slučajevima zlostavljanja i silovanja žene je težak bullshit. Pogotovo jer svi znaju da u ovakvom slučaju na sudu ne može ništa da se dokaže, zato što sud traži dokaze koji su potpuno levi. Najviše što može da se dobije je mrcvarenje žrtve radi izjave, a onda se još nađe neko da preispituje istinitost te izjave.

Emotivno gledano želim da se složim s tobom. Ali onda se mora izmisliti za ovakve slučajeve neki novi pravni sistem, a nemam ideju kako bi to trebalo da izgleda a da se ne da svakoj ženi u ruke moć da uništi bilo kog muškarca bez ikakvih dokaza. Razume se da ogromna većina tih optužbi nije lažno, ali šta ćemo sa onim promilom ostatka? Da ih žrtvujemo za više dobro?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

  

 

 

* npr. pise o nekoj svadji kad joj Zverev zamera sto je otisla kod kozmeticarke umesto da ga ceka u sobi, gde on onda odlazi iz sobe, a ona onda ubrizgava sebi njegov insulin jer vise ne moze da izdrzi svadje...

ja ovo definitivno ne mogu da razumem, ali zbog toga je potrebno neko strucno lice, koje se razume u psihologiju zrtve, koje ce analizirati celu pricu, a ne mi amateri na internetu.

pa onda se kao on vraca u sobu, zatice je u losem stanju, tera je da jede secer da se povrati, i onda kao ponovo krece svadja jer je on ne shvata (zasto je sebi ubrizgala insulin) (psihologu-strucnjaku za ovaj vid nasilja) i da ovaj onda protumaci i "prevede" nama citaocima kako i zasto se ko tu kako ponasa (mada  je i to bez veze ako ta osoba ne sedne i ne poprica s obe strane, pa da da strucno misljenje).

 

Ovim se vec bavi psihijatrija, ne psihologija, nazalost...

 

 

 

 

16 minutes ago, wwww said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Emotivno gledano želim da se složim s tobom. Ali onda se mora izmisliti za ovakve slučajeve neki novi pravni sistem, a nemam ideju kako bi to trebalo da izgleda a da se ne da svakoj ženi u ruke moć da uništi bilo kog muškarca bez ikakvih dokaza. Razume se da ogromna većina tih optužbi nije lažno, ali šta ćemo sa onim promilom ostatka? Da ih žrtvujemo za više dobro?

 

Situacije u kojima žena “uništi muškarca bez dokaza” su na nivou statističke greške. Sa druge strane, svakodnevno smo svedoci slučajeva zlostavljanja nad ženama, a još mnogo takvih se nikada ne otkrije. Ne znam šta tu nije jasno, bojimo se za nula-zarez-nešto muškaraca koji su nepravedno optuženi, ali ćemo dopustiti da nam maltretiranje žena bude deo svakodnevnice? Jer muškarci su u dominantnim procentima zlostavljači, to nam govore raspoloživi podaci. Hmm... Nije ovo nikakvo više dobro nego zdravorazumsko + humano razmišljanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...