Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Nadal opet u svom stilu:

"S druge strane, ne valja ako nismo u stanju da kontrolišemo ovakav vid ponašanja na terenu, ne samo ovaj poslednji primer, bilo je još dosta stvari koje su se dešavale poslednjih meseci. Dakle, ako nismo u stanju da kaznimo ovakav vid ponašanja malo jače, onda se mi kao igrači osećamo sve moćnijim kako vreme ide. U ovom sportu, moramo da dajemo pozitivan primer, posebno deci. Dakle, ne želim da Saša bude kažnjen, ali s druge strane, voleo bih da vidim snažnije sankcije za ovakvo ponašanje. One će zaštititi sport, sudije i sve prisutne na mečevima", zaključio je Nadal.

Lepo rece neko da bi Nadal najradije da igra sam. Sasu aut zbog ponasanja, Novaka zbog vakcine, Medvedeva zbog rata u Ukrajini, Feda odavno uhvatila kostobolja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:classic_ohmy:

https://nova.rs/sport/tenis/serbia-open-najava-novak-djordje-djokovic-ulaznice/

 

U Beograd stižu Gael Monfis, Dominik Tim, Kristijan Garin i Karen Hačanov.

Igraće još kao naši aduti Dušan Lajović, Filip Krajinović, Miomir Kecmanović i Laslo Đere, vajld kartu je dobio Hamad Međedović.

 

Definitivno vredi otici neki dan i pogledati, mozda cetvrtak, petak, kad mogu svi da se vide. 

Link to comment
Share on other sites

Da je preterivanje,jeste,ali..ali..to je cena ratne politike Vladimira Vladimirovicha..a cenu ce platiti i sportisti..opravdano,jer i oni su deo istog drustva,koliko god apoliticni ili "apoliticni" bili..mozda nije posteno,ali tako stvari funkcionisu.

Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni

 

Šta bi sa onom ne mešati politiku i sport? Al ajd' podvešćemo to pod Instinkt, ne budi utopista..

Ali onda bih pitao zašto tu cenu sada plaćaju ruski državljani/sportisti dok oni sa američko/britanskim pasošem/krštenicom su oslobođeni?

Kad će oni i zašto ne; da plate neku cenu ratne politike SAD ili VB i zašto to tako ne funkcioniše u oba smera? 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Sto bi americki sportisti bili sankcionisani? Britanski isto..

Kad si deo jednog drustva,placas cenu za postupke koje donosi njegova vlast,cak iako se na njima ne slazes..kao sto rekoh - nisam ja to izmislio..tako stvari funkcionisu. Sankcije Ruskoj federaciji su potpuno opravdane,kao sto su bile i one protiv SRJ.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mhm, a ratna delovanja i spoljna politika USA i GB na još nekim teritorijama (nema smisla da navodim na ovoj temi niti da pretvaramo sportsku temu u političku) su opravdana? Jesam li dobro razumeo?

Edited by Instinkt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih te da ne negiraš njihove zločine bar iz poštovanja prema ljudima koji su propatili. Prosto nije u redu da budeš ovako selektivan, da ne kažem da racionalizuješ njihova delovanja. Svetski policajac. 

Zaustavio bih se ovde, neću u klinč na ovu temu pogotovo ne na ovom delu foruma. Samo kažem da ne važe ista pravila za sve, što mi je kristalno jasno i ne podlaže diskusiji, ali me prilično nervira ta selektivnost i isključivost.

I dalje stojim iza toga da je apsurdno ovo što se radi ruskim sportistima, i na koje načine ih sve uslovljavaju da se bave svojim poslom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zamislite koncept u kojem Dream Team 2000 ne može da učestvuje na olimpijskim zato što je USA napala Srbiju.

 

Šta su ondašnji NBA igrači imali sa tim ratom?

Ili nebitno, Pit Sampras i Agasi da ne igraju Wimbldon.

 

U kojoj je vezi Medvedev sa Ukrajinom?

Shvatate li koliko je situacija nadrealna?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...