Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

1 hour ago, CheshireCat said:

wwww, nije u pitanju ni dizanje glasa protiv režima - nego dilovi s njim pre svega.

Ali svakako ne vidim što je bitnije izraziti se za BLM i CG proteste u odnosu na prebijanje demostranata u Srbiji.

 

ako .. -> onda

 

Siguran sam da nisam jedini koji neostrašćeno navija i navijaće za našeg čoveka, ali nemam dobro mišljenje o svim negativnim usputnim stvarima koje znamo i nema potrebe da opet nabrajam.

 

U krajnjoj liniji nije on jedini privatno ne baš pozitivan sportski lik. Laik sam za tu temu, ali imamo Bodirogu, Divca, sigurno i neke fudbalske legende itd...

 

nemam nista protiv kritikovanja zbog dilova s rezimom u Srbiji (nisam u toku o kojim sve dilovima se radi, pominju se te mini hidroelektrane, ne znam sta jos, vi tamo ste bolje upuceni).

takodje mi se nije svidelo Novakovo komentarisanje (bese) konflikta oko srpske pravoslavne crkve u CG (ako sam pogresno shvatila o cemu se radi - prastajte) - nije njegovo da se petlja u unutrasnje stvari druge zemlje, pogotovu sto su odnosi izmedju Srbije i CG "delikatni".

ono za Miting za patike mu mogu odbiti na mladost i na to da ga je sigurno Srdjan "ubedio" i naucio da je to ispravna stvar, ali mi se takodje nije svidelo.

 

ne znam sta je tacno trazio kod Vulina i kod koga je vec jos bio. razumem da neke stvari ne moze da izbegne (kad mu kao uruce orden ili sta vec), ali da ucestvuje u promociji rezima - to ne mogu.

 

nisam dobro shvatila sta je bila sustina protesta prosle godine (nesto protiv corona mera? ili sam potpuno promasila), onako "nabacano" sam videla da su tu bili i neki vrlo sumnjivi likovi (da li kao provokatori ili sta - ne znam, to sigurno vi tamo bolje znate). elem, ja licno nisam imala dovoljno informacija da ja licno mogu da prosudim da li sam protiv tog batinanja ili ne (ako su mlatili Dveri (i slicne) - u moje vreme su oni bili ultraradikalna srpska nacionalisticka organizacija - onda ja licno nemam nista protiv batinanja; ako su mlatili ljude oko Djilasa - u moje vreme je on bio pozitivan lik - onda imam). generalno, ovako prilicno neobavestena, ja tesko da vidim i jednu normalnu opciju u Srbiji (osim Djilasa, ako je ostao onakav kakvog ga ja pamtim) koju bih npr. ja podrzala.

 

e sad, ima jedna stvar gde mogu da razumem sastanak s predstavnicima vlasti (uz uslov da se radi o normalnom poslovanju, a ne o "dodjem ti - dodjes mi" korumpiranim poslovima). dakle, razumem da u zemlji Srbiji neko ko hoce da  pocne neki biznis za koji mu treba odobrenje vlasti mora da ima nekakav kontakt s tom vlasti. pretpostavljam da Djokovicima treba odobrenje vlasti za organizovanje turnira, zakup kako-god-da-se-zove onaj centar (bese 25.maj?) gde je Novak-centar. e sad, ako taj dil podrazumeva da on mora da promovise tu vlast - to ne odobravam.

 

cini mi se da je 90-tih jedan od brace Grbic (odbojkas, ali ne secam se koji brat) imao par negativnih komentara na racun Milosevicevog rezima, a ako nisam pomesala (zaboravila) i Savo Milosevic je bio jedan koji je podrzao ondasnje proteste protiv vlasti. Moze biti da je i Divac. Sad ovako ne mogu da se setim da je bilo jos nekih sportista (nek prastaju), glumaca/knjizevnika se secam. gde su i sta svi oni sada rade - zaista nemam pojma (mozda im se tada samo nije svidjala "komunjarska" vlast, a nemaju nista protiv "srpske, patriotske", pa otuda tadasnja kritika Milosevica, a izostanak kritike ove). neko bese pominjao Spanovicku ili neku slicno visokoprofilnu srpsku sportistkinju kako se silno zahvaljivala ovoj vlasti na pomoci.

 

Elem, Novak ima dovoljno novca da ne bi trebalo da mora da ulazi u dilove s vlascu u Srbiji (moze posao da obavlja van Srbije, negde gde je sve mnogo cistije). No, Srdjan i ostali iz familije sigurno nece ici iz Srbije (jedino Marko ima neki posao vani), oni ce definitivno da posluju (sta god da rade) u Srbiji, a to onda povlaci i situaciju da ce se sastajati s vlastima i vrlo verovatno ulaziti u neke dilove "dodjem ti - dodjes mi" gde ce jedno od sredstava podkusurivanja biti i Novak, odnosno njegovo pojavljivanje s nekim iz vlasti. Sta ces, nemaju svi roditelje kao Ana Ivanovic, a nije za ocekivati da ce se Novak odreci svog oca. tako da razumem da ce biti slika Novaka s predstavnicima vlasti i da ce se tesko desiti da ce on nesto reci protiv vlasti (moze da se izvlaci kroz opste komentare da zeli dobro narodu, svoju fondaciju i slicno, ako zeli da umiri svoju savest). i zbog toga uopste ne volim kad provodi vreme u Srbiji.

 

e sad, da li mogu da ocekujem/zahtevam od njega da izigrava Majku Terezu i Gandija, da bude na celu nekog pokreta da normalizovanje Srbije? ne znam bas. Nema on kapacitet jednog Djindjica (a i on je imao razna lutanja (obrtanje raznja na Palama i slicno) koja ga definitivno izbacuju iz kategorije Majke Tereze i Gandija), ma ni blizu, pa da bude na celu neceg takvog (jer bi po prirodi stvari, zbog svoje popularnosti, definitivno mogao jedino da bude tu negde oko cela, sigurno ne u masi koja sledi nekog novog Djindjica). tako da u tom smislu ja ne zahtevam od njega da sad on nesto salje neke poruke osude rezima u Srbiji. jos kad se uzme u obzir "patriotsko" vaspitanje tate Srdjana...

 

isto vazi i za gorepomenute teniserke iz Belorusije i Ukrajine. ako hoce da se aktiviraju i kazu nesto protiv rezima (kao npr. Klicko) - super, ali ako nece  - ne mogu da zahtevam ni da kritikujem.

 

sto se tice BLM, tu su stvari poprilicno jasne sta nije u redu i koga treba kritikovati, tako da mu ja definitivno "ne uzimam za lose" sto je twitovao taj crni pravougaonik kad su svi to twitovali prosle godine (pri cemu to uopste nije sprecilo crnacke aktiviste da ga sad pljuju i nazivaju rasistom:twak: ) . to je definitivno najmanje sto je bilo koja pristojna osoba na svetu mogla da uradi - pored toga da se u RL ne ponasaju kao rasisti vec da ljude svih rasa, nacija itd. tretiraju ravnopravno. takodje mi je apsolutno jasno zasto mnogi sportisti klece (u znak protesta protiv rasizma) i podrzavam - zabole me za tanana osecanja americkih patriota koji to smatraju nepostovanjem himne i zastave (nije nego!).

 

elem, da zakljucim o Novaku: lako je Rafi i Fedu da ne prave ovakve gafove kad zive u normalnim drzavama (pogotovu sto u tim zemljama ima jos poprilican broj sportskih i ostalih zvezda), videla bih ih ja da su kojim slucajem iz Srbije, kako bi se kretali u tom mulju.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice paralele oko BLM i protesta u Srbiji, ispalo je to sve dosta licemerno od javnih licnosti odavde, medju kojima je bio i Novak, a posto je on najzvucnije ime onda se, ocekivano, o njemu najvise i pricalo/pisalo.

Imali smo u nekoliko dana milione poruka oko BLM i "against police brutality" a nedugo nakog toga, policija u centru BG potamani sve sto joj se naslo pod pendrekom a video kada usrase ona tri mucenika sto sede na klupi i piju pivo je obisla svet jer je cak i nekoliko NFL igraca koje ja pratim na tw (mislim da je Tyrann Mathieu jedan od njih) tvitovalo o "police brutality in Serbia" a od domacih BLM boraca nisi mogao da cujes ni rec o ovome.

Tako da je to sve ispalo dosta bljutavo jer ovi nasi borci znaju sta se desava u Atlanti i Minesoti i spremni su da pruze podrsku dok su neobavesteni o desavanjima u Beogradu.

 

Sto se tice o dilovima sa vlasti, mislim da ti to u Srbiji ne gine cim si uspesan... ruzna realnost ali je tako.

Ova prica oko tendera za 25. maj je sada iskocila ali ovo je samo nastavak saradnje dok je ono glavno bilo pre 15-ak godina kada je Familija u dilu sa vlasti dobila za dzabe te terene (i ceo taj kompleks koji je mozda i na najboljoj lokaciji u Beogradu) da dovede SerbiaOpen a kada je SO propao posle nekoliko godina to je samo nastavilo da se koristi kao Familijina dedovina. 

Da se razumemo, daleko bilo da ja imam nesto protiv da se ti tereni daju Novaku na koriscenje uostalom, kome ce ako ne njemu i sigurno je bolje nego da dodju u posed nekom "biznismenu sa tribine" samo je onda smesno slusati o tome kako dobrotvor Novak daje besplatne treninge i loptice na tim terenima a ovamo ustedeo nekoliko miliona godisnje na zakupu tih terena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

takodje mi se nije svidelo Novakovo komentarisanje (bese) konflikta oko srpske pravoslavne crkve u CG (ako sam pogresno shvatila o cemu se radi - prastajte) - nije njegovo da se petlja u unutrasnje stvari druge zemlje, pogotovu sto su odnosi izmedju Srbije i CG "delikatni".

ono za Miting za patike mu mogu odbiti na mladost i na to da ga je sigurno Srdjan "ubedio" i naucio da je to ispravna stvar, ali mi se takodje nije svidelo.

Ovo mu najviše zameram, naučio je posle mitinga za patike na teži način da se ne petlja u politiku a on stvarno uči na greškama, i onda napravi ovaj gaf posle toliko godina. A oba idu sa iste strane, odnosno poreklo im je SPC. Očigledno veruje šta mu se kaže iz tog izvora, ono jeste još i dobro što nije osim te jedne rečenice filozofirao nešto u svom stilu, ali nije mu to trebalo kad se generalno ne bavi takvim stvarima (na svu sreću) i očigledno pojma nema o čemu se radi.

A što se tiče dilova familije Đoković, svakako ne očekujem da ih se odrekne zato što plivaju u mutnom po pravilima bolesnog društva u kome živimo :classic_sad:

Šta je bilo s Divcem i Bodirogom? Za Divca samo znam da mu je propao posao sa Knjazom Milošem, mislila sam da je uspeo da ostane izvan ove žabokrečine posle toga.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Max Gao • 高俊鹏

5mBREAKING NEWS: Roger Federer, Milos Raonic, Alexander Zverev, Matteo Berrettini and Pablo Carreño Busta have withdrawn from

@NBOtoronto

. #NBO21

- Federer has withdrawn due to a knee injury - Raonic is still recovering from injury - Zverev said that he still needs time to recover from the Olympics - Berrettini has withdrawn due to a thigh injury - No reason given for Carreño Busta #NBO21

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Da se uspostavi ravnoteža :classic_biggrin: trajaće to kraće, već posle USO ubaciće neki novi.

Inače mi ćemo krajem godine preći na MTS zbog fudbala :frusty: pa više neću moći s mirom da gledam ni tenis na SK :cry:

 

Moci ces. Imas net, a bas zbog takvih stvari sam otvorio temu o prenosima. Na netu imas sve, pa i ono sta nema na TV bilo gde. Ako ima kamera na terenu, ima i na netu.

Link to comment
Share on other sites

Da mi net odgovara odavno bih prešla na njega, ne bih se maltretirala s kretenima od komentatora. Plus nije svima net kao kod vas, meni strimovi počinju da koče i seckaju već od 7 uveče kad krene jače opterećenje mreže, a da ne govorim kad treba nešto preko Zooma odraditi... a i ne volim nigde da se registrujem :classic_biggrin:

Videću kakve će opcije ovi da nam ponude, biće dobro ako bude neka opcija da mogu da prebacim na TV kao preko EON-a, ali kvalitet veze sumnjam da će biti mnogo bolji.

Link to comment
Share on other sites

  

54 minutes ago, Milica said:

Samo sto jadnicka ne prestaju da napadaju zbog odsustva sa OI :classic_sad:

Kao moze da osvoji titulu na ATP 500 a malo pre toga nije bio u stanju da igra OI. 

 

38 minutes ago, alcesta said:

Pa nije ni rekao da nije u stanju, to mu je možda i bila greška. Vidim da dosta kritičara uskače u bandwagon opet, standardno, mnogo više me nerviraju ovi koji tvrde da je Beretini izmislio povredu, valjda da bi preskakao redovne masterse :frusty: srećom ne gledam to često, ali komentari na italijanske vesti se nimalo ne razlikuju od ovih koje čitamo na B92 i sličnim mestima, sa sve izjavama kako to samo kod nas ima :classic_biggrin:

 

ne znam sta se bune za Sinnera, momak je ispravno odlucio. em je jedva punoletan, a morao bi u karantin po milioniti put u poslednjih 12 meseci (sto nije dobro za mentalno zdravlje, narocito tako mlade osobe, a to je tema godine), em su uslovi za igru tamo bilo ocajni (temperatura, vlaznost), em nije bio pretendent na medalju (te da zato Italijani kukaju).

Beretini teoretski bi bio konkurent za metalju, ali momak povredjen (prvo je dobio jednu povredu na AO, pa sad posle Wimbldona drugu) - mogli bi i njemu malo da se skinu s grbace.

Za obojicu ima vremena, tek su poceli karijere.

 

Inace, slusala cam jedan podcast gde britanski teniski novinar (inace podpredsednik Asocijacije teniskih novinara) nasiroko razglaba o tome kako su za bivse komunisticke zemlje (istocna Evropa) OI mnogo bitnije nego valjda za tako lezerni i cool Zapad (pitam se samo kako to da USA uvek zavrsi s najvise medalja? :smiley33: a i Britanci, Francuzi su u samom vrhu tabele - pretpostavljam da i to spada u onu kategoriju "zdrave ambicije/opsesivnosti" za razliku od ove istocnoevropske :smiley24:), kako je godinama bilo vrlo bitno za komunisticke rezime da se dokazu preko sporta da su bolji od Zapada, kad vec u drugim stvarima ne mogu. Pa onda ide dalje i objasnjava kako Zverev, iako po drzavljanstvu Nemac, zbog etnickog porekla/genetike (Rus, jelte) takodje ima to utuvljeno u glavu/u genima, te se stoga toliko radovao. NIje ekstrapolirao tu pricu na Bencic re. njenog etnickog porekla, ali je naveo Ruse koji su generalno bili uspesni u tenisu, pa Krajcikovu, a pomenuta je bila i Iga koja je plakala kad je izgubila.

:classic_rolleyes:

 

takodje je diskutovao zasto pojedini teniseri nisu ucestvovali, pa navodi kako je Fed prakticno na kraju karijere, pa kako Rafa vec ima medalju, a i mora da brine o telu, itd. itd. i onda krece da diskutuje Amere, pa onda krece da (od svih) pljuje po Isneru, kao da je on u cvetu mladosti, a ne i sam prakticno na kraju karijere. :frusty:

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Pa Izner nije iz istočne Evrope, zašto bi se on cimao i da je mlađi kad OI nisu toliko bitne :classic_tongue:

Inače na Sinera od ranije ima pik bivši italijanski selektor jer se ovaj nije odazivao na pozive za DC, pa je ovo dolilo još ulja na vatru.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...