Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

Od 7 sati ide na ES1 najavljivana emisija Player's Cut koja je danas o Simoni Halep. Najavili nju i ne znam koliko gostiju, a na kraju šta je ispalo - kratki intervju sa Simonom na početku o njenom prvom GS finalu protiv Šarapove i sve odonda daju snimak tog finala koji još traje :smiley33:

Nije da se bunim zbog samog snimka, meč je bio dobar, ali čemu služi onda najava emisije na velika zvona kad se nisu potrudili ni koliko za jedan prosečan Gem set i Mats... ovo mi samo izgleda kao da nekog mrzi da se cima.

A najavljuju svakog ponedeljka ovako da će posvetiti emisiju nekom igraču. Ne znam je li prošlog ponedeljka bilo, ali očekivala sam više, snimke starih GS mečeva ionako već daju.

Edit: e da, uz to su dali i nekoliko hajlajtsa prethodnih mečeva Simone i Marije s tog RG, gde su igrale protiv Džini Bušar i Andree Petković... kao da je bilo pre sto godina :classic_ohmy:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Igrace i Filip ^ (ako mu se bude dalo)

Zbog ovoga je doslo do izvesnih neslaganja izmedju Janka i Novaka. Tipsarevic je prvi dosao na ovu ideju i krenuo u realizaciju. Onda je kontaktirao Djokovica da to podrzi,ali umesto toga Novak pokusava da organizuje nesto slicno preko TSS-a. To je ono o cemu je pricao i Goran Ivanisevic..pisao sam pre nekoliko dana.

Janko se naljutio,doslo je do nesuglasica..jer fakticki ispada da bi ta Novakova "turneja" bila konkurentna ovoj..a realno niti ima potrebe niti resursa za dva regionalna tour takmicenja

Link to comment
Share on other sites

Poveci itv sa Zil Simonom glede nastavka sezone RG itd, pa je Zil malo istracario - kaze da je veliki rat i svadje izmedju svih organizatora, ATP, ITF GS organizatora i ostalih, glavni problem je sada izmedju USO i RG jer i USO i RG bi da se odrzi turnir u svakom slucaju, medjutim to je vrlo tesko ako bude i dalje bio obavezan karantin za putovanja takoreci nemoguce, tako da razne ideje postoje - USO bi takodje rado pomerio termin ali ne mogu mnogo da pomeraju. Postoji ideja da neki igraci igraju USO a neki RG kako ko hoce zbog putovanja karantina. Na sve to tu su i englezi koji bi da se ne odrze ni jedan ni drugi, ali kaze Zil lako je njima da sole pamet kad su se setili da uzmu osiguranje za pandemiju, odrekli bi se i RG i USO vrlo lako da imaju osiguranje i oni, ali cela francuska federacija zivi takoreci od RG a i tesko mogu sebi da dozvole da ga se odreknu. Pitali su njega da li bi vise voleo da se igra RG bez publike ili da se ne igra on kaze - naravno da mi svi najvise volimo da igramo na centralnom terenu sa publikom koja navija ali ako je izbor da li da igramo bez publike ili da ne igramo uopste naravno da cemo radije da igramo,

 

https://www.20minutes.fr/sport/2776871-20200514-coronavirus-chaque-grand-chelem-veut-sauver-peau-coin-gilles-simon-remonte-contre-gouvernance-tennis

Edited by ciao
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jos je Zil rekao da zvanicno teniska sezona pocinje 13 og jula, ako sve bude islo po planu, a da svi igraci uglavnom planiraju da i pre toga igraju male turnire bez ATP poena svako u svojoj zemlji kao naprimer Tim igra neki turnir u Austriji 25 og maja. Kaze francuzi su se dogovorili da igraju negde na jugu francuske u blizini Monaka jer tamo ima puno igraca

Link to comment
Share on other sites

Wimbledon se nije tek tako "setio" da uzme osiguranje u slucaju pandemije, nego su posle SARSa shvatili da je to realna opasnost, USO i RG su sami krivi sto se nisu "setili".

A bilo bi ocajno da jedna grupa tenisera igra RG, a druga USO, kakvi bi ti slemovi bili i na sta bi sve to licilo. :classic_ninja:

 

Po meni, sansa da 13.jula pocne tenis je bas minimalna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zil je napomenuo malo kao kroz zezanje ali - da igraci vide kako o njima u sustini niko ne brine - misli na turnire, svaki organizator misli samo na svoj turnir, po Zilu tenis ce se vratiti nije u opasnosti, cim bude moglo da se igra igrace se, ljudi vole da gledaju tenis, ali kaze oni treba sada da prezive nekako, bunio se po obicaju - on ima obicaj da se bori za prava i prica bez problema sta misli, kaze da su suvise velike razlike u prihodima, da osvajac GS a po njemu zaradjuje suvise u odnosu na ostale i da onda to pravi sve vece razlike medju teniserima, naveo je primer Fekija koji moze da omoguci sebi da ima tim od 50 ljudi (zapanjih se priznajem sa cifrom) koji dolaze sa njim na turnir i brinu o njemu, kaze neko ko jedva ima para da placa jednog trenera nema nikakve sanse u odnosu na nekog ko ima toliko ekipu koja ucestvuje u svim prepremama meca i tenisera.

 

Kad je pominjao varijantu da neki igraci igraju USO a neki RG - njegov argument za komplikaciju dodatnu je da igraci treba znaci da omoguce sebi sredstva da dodju naprimer u NY prvo zbog karantina 14 dana a posle obzirom da u karantinu nemaju pravo da igraju, treba im jos dve nedelje da se pripreme pre pocetka turnira tako da bi USO za igrace ustvari trajao mesec i po dana po ovim pravilima ako ostane karantin. Kaze jos da je ideja da se igraju USO i RG teorijski jedan posle drugog a da igraci biraju da li hoce jedan ili drugi ili oba eventualno (valjda ako ispadnu na USO odmah onda imaju vremena) bila vrlo diskutovana kao varijanta jer i USO i RG insistiraju a niko nema moc da presece ustvari i odluci. Po njemu ono sto je prelomilo diskusiju da se igra ili jedan ili drugi sto se igraca tice je to sto je Rafa odmah rekao da on u tom slucaju naravno da nece da igra USO nego se koncentrise na RG na sta su organizatori USO odmah promenili pricu jer im USO bez Rafe nije isti kao USO sa Rafom.

Cela prica oko toga je dosta bila o tome kako ustvari vlada neki haos medju ljudima koji odlucuju a taj haos funkcionise kad sve ide po planu a kad su problemi onda se vidi da se sve vrti oko para i da ustvari nema neke organizacije tamo nego svako vuce za sebe.

Ali ipak oni svi su da se igra sve sto moze da se igra jer nemaju nikakva primanja dok ne igraju

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Boze, pa nema Roger 50 ljudi koji brinu o njemu :ajme:

Nego kad saberes sve koji putuju sa njim, Mirka + 4 dece plus dadilju za svakog, mozda i ucitelj, plus roditelji itd., sigurno ih bude oko 20.

 

A kakve su to slem titule ako ne ucestvuju najbolji igraci? 

Link to comment
Share on other sites

Sad je jasno pomeranje datuma RGa prvo za nedelju dana a sada se pominje eventualno za jos jednu nedelju - to bi omogucilo igracima da igraju oba turnira cak i ako bude trebao karantin, naravno ko hoce. Pretpostavljam da bi Novak igrao oba, a da bi Rafa preskocio USO - uvek moze da kaze da ga boli ruka bas za vreme USO, Feki verovatno ne bi igrao RG a ostali bi pretpostavljam pokusali da igraju  oba

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da nece - gledala sam malopre na worldometers projekcije za narednih par meseci, za sve zemlje evrope - Spanija, Italija, francuska je od juli takoreci nula, I avgust bas nula, izuzetak je USA kod njih se ocekuje i u avgustu. Mozda to znaci da USO -a nece biti a RG hoce. RG ce biti na misice ali bice ga ja sam prilicno sigurna

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...