Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 minutes ago, urosg3 said:

Ne bi. Realno ako je vakcina 90% efikasna šta sa 10% nezaštićenih 🙂

Nisam na taj deo mislila, zamisljam da neko iz naseg kriznog staba kaze hoce li drzava moci da pomogne kome treba, zamisli ekonomskog tigra :lol_2: 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, wwww said:

Inace, ova Pfizer/Bintech vakcina je jedna od nekih stotinak koje se razvijaju. Nisu sve iste, nece za sve biti neophodno da se cuvaju na tako niskim temmperaturama a i neke ce pokrivati grupe ljudi koje ova prva ne pokriva/ne stiti uspesno/izaziva neke nezeljene efekte. 

 

Sta mislis i kakve informacije imas o ruskoj vakcini?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Sta mislis i kakve informacije imas o ruskoj vakcini?

nisam nesto puno cula o njoj u poslednje vreme. oni su i onako sad tek u 3. fazi, bice zanimljivo vodeti kakvi su tu rezultati, ima li nuspojava, koja je efikasnost... (uz uslov da se moze verovati onome sto zvanicno objave).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Pa ovo je urnebesno, ovaj KŠ, moram kupim kokice i da gledam, muzika za moje uši. Janković će prvi da pukne pajz šta vam kažem.
 

 

Nemam ni gram simpatije prema njima. Obicni pajaci. Jebote, krizni stab tokom epidemije a ne pitaju se ni za go kurac. Sve sto predloze - ne moze. I oni i dalje sede tamo. Pa stvarno Nestorovic ispade najbolji. Covek prespojio sa mozgom ali integritet i dalje ima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

 

Nemam ni gram simpatije prema njima. Obicni pajaci. Jebote, krizni stab tokom epidemije a ne pitaju se ni za go kurac. Sve sto predloze - ne moze. I oni i dalje sede tamo. Pa stvarno Nestorovic ispade najbolji. Covek prespojio sa mozgom ali integritet i dalje ima.

Nekako mi normalno da ne može. Ali da je zabavno slušati retoričku ekvilibristiku jste 🙂

Samo čekam Jankovića da se oglasi taj će da pukne. Oni njemu da uzmu socijalno distanciranje, a decenijama je čekao da se tako nešto... Čuj preporuke?

🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, urosg3 said:

Nekako mi normalno da ne može. Ali da je zabavno slušati retoričku ekvilibristiku jste 🙂

Samo čekam Jankovića da se oglasi taj će da pukne. Oni njemu da uzmu socijalno distanciranje, a decenijama je čekao da se tako nešto... Čuj preporuke?

🙂

Stvarno misliš da je sajko toliki 😂?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

pa znaš kako, kažu da godine i starenje pojačavaju i vrline i mane 🙂

Vrv je on predlagač obavezne vakcine. Pa bi na meni imunolog da ispituje nanotehnologiju i genetski inženjering. Neka fala. Čekam Kineze, makar se bockala na tri meseca. Pisaću vam iz zatvora zbog odbijanja.

A za starenje znam samo da je valjda Čerčil pisao da je normalno da si u mladosti levičar, a u starosti kontra.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Likvi said:

Vrv je on predlagač obavezne vakcine. Pa bi na meni imunolog da ispituje nanotehnologiju i genetski inženjering. Neka fala. Čekam Kineze, makar se bockala na tri meseca. Pisaću vam iz zatvora zbog odbijanja.

A za starenje znam samo da je valjda Čerčil pisao da je normalno da si u mladosti levičar, a u starosti kontra.

 

Kakvu nanotehnologiju, možeš malo da pojasniš? Nisam baš pratio razvoj vakcina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Likvi said:

Vrv je on predlagač obavezne vakcine. Pa bi na meni imunolog da ispituje nanotehnologiju i genetski inženjering. Neka fala. Čekam Kineze, makar se bockala na tri meseca. Pisaću vam iz zatvora zbog odbijanja.

A za starenje znam samo da je valjda Čerčil pisao da je normalno da si u mladosti levičar, a u starosti kontra.

Piši da donosimo pljuge 🙂 Ovo oko vakcinacije je isto vrlo verovatno mada ni Kon nije imun na provizije. Ovaj je više iz načelnih razloga nije ti ovaj tog kova.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, urosg3 said:

Nekako mi normalno da ne može. Ali da je zabavno slušati retoričku ekvilibristiku jste 🙂

Samo čekam Jankovića da se oglasi taj će da pukne. Oni njemu da uzmu socijalno distanciranje, a decenijama je čekao da se tako nešto... Čuj preporuke?

🙂

 

Šta je normalno da ne može? Ovo što oni predlažu?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Piši da donosimo pljuge 🙂 Ovo oko vakcinacije je isto vrlo verovatno mada ni Kon nije imun na provizije. Ovaj je više iz načelnih razloga nije ti ovaj tog kova.
 

Videćemo, hoće on još mandata, ne verujem da bi se igrao sa prisilom

5 minutes ago, implant said:

 

Kakvu nanotehnologiju, možeš malo da pojasniš? Nisam baš pratio razvoj vakcina.

 

IMG_20201112_155033.jpg

IMG_20201112_155045.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Šta je normalno da ne može? Ovo što oni predlažu?

da. i mislio sam na rečenicu:

 

59 minutes ago, John Terry said:

Sve sto predloze - ne moze.

Pojasniću zašto to mislim, hajde večeras, neka žurba sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I najvažnije- način izazivanja imunološkog odgovora još uvek nije ispitan????

IMG_20201112_155109.jpg

Ne zaboravimo da enzim reverzna transkriptaza kod HIV virusa i kod npr HTLV virusa mogu da od virusne RNK naprave DNK i da se ista ugradi u nas genom. A mi dobijamo RNK virus ovim vakcinama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, implant said:

 

@Likvi nisam sve razumeo ali suštinu jesam. Kako se kineska vakcina razlikuje, pod uslovom da sam dobro shvatio da bi nju primila?

Nemoj da me shvatiš pogrešno, ja sam strahoviti ljubitelj vakcina. Protiv gripa vakcinišem i decu, kupovala sam pneumokok kad je to ovde tek bilo u povoju.

Zašto mi kao zdr.radniku nije uveo obaveznu, upravo, pneumokok vakcinu?

Zolgensma je čist genetski inženjering od 2.4 milki dolara, bez alternative. 

Sad će meni represalijama i zastrašivanjem ucene- nećeš preživeti. Ma radije covid, nego mutacija ćelije ( dalekosežna).

Za ovakve stvari se istražuje 10 godina- ne 9 meseci.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Likvi said:

Sinovac- atenuirana, dobiješ samo protein virusa, ne ceo virus. Takva je polio vakcina. Samo je pitanje koliko traje imunitet sa njom. Zato kažem- bockanje na 3 meseca. 

 

 

Da, bolje na 3 meseca nego nano-roboti u krvotoku (ja tako zamišljam nanotehnologiju u medicini, verovatno grešim). Zahvaljujem na objašnjenju 🙂☺️.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...