Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

17 hours ago, Angelia said:

Jao sad si me podsetio sinoc mi se javio neki poznanik, koji uzima antimalarik da spreci coronu. i to visoko obrazovan covek, kaze sa cinkom....

Poceo da me ubedjuje kako treba da uzimam, a prethodno sam mislila da poslovno saradjujem sa njim :classic_sad: Ima covek 3-4 diplome, eto nikad ne znas 

Jedan drug radi na hitnoj u Kikindi, kaze pre neko vece dosla neka otrovala se hlorom, dezinfikovala kucu.

Kaze da ima i neku prijateljicu koja uzima paracetamol 3 puta dnevno preventivno 

 

You can't fix stupid!

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da idem matoroj rodbini da nosim neke stvari pa cu posle nadugacko....samo teza za razmišljanje

 

Razmislite na OVAKVE mere koje su epidemiolozi predlozili a država uvela, da mi imamo ovoliko teških i smrtnih slučajeva. Gde je nama zdravstvo...

 

Bukvalno da smo probali bilo šta lakše, izginuli bi ko na sremskom frontu. 

 

Koliki nesklad između uvedenih mera i medicinskih rezultat. Proces izlečenja zavisi maltene isključivo od pacijenta i njegovog imuniteta. I zato ne dao bog da se ovo proširi po stračim domovima i gerontološkim centrima...i ne dao bog da se u nedelju skupljamo u crkvama...i ne dao bog nikome da se razboli (ne samo od korone) jer ovaj sistem može eventualno da leči zanokticu na malom prstu a sve van toga je čista lutrija. :classic_sad:

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, CheshireCat said:

... ili da te rejting stručnjaci spinuju u pripremi mera.

 

Inače, sve skuplje nas košta ona subota prepodne ( 411 zaraženih / 2000+ testiranih ).

2440 testiranih....cisto zarad tacnosti (kakve-takve)....znaci nekih 16 %

Jos uvek manje nego onih 30-40 % na pocetku 

 

Ja se iskreno (i naivno) nadam da je broj izlecenih bitno veci, ali ne kasne s testiranjem da to i potvrde - eno neko je stavljao na link sta se desava u Cairu

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

2440 testiranih....cisto zarad tacnosti (kakve-takve)....znaci nekih 16 %

Jos uvek manje nego onih 30-40 % na pocetku 

Više se ne može gledati taj odnos, pošto se svi hospitalizovani moraju da imaju dva negativna, da bi ih otpistili. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Jedan drug radi na hitnoj u Kikindi, kaze pre neko vece dosla neka otrovala se hlorom, dezinfikovala kucu.

Kaze da ima i neku prijateljicu koja uzima paracetamol 3 puta dnevno preventivno 

 

You can't fix stupid!

Znas sta je cudno u ovome, coveku bivsa zena lekar.

U ovoj prici sa pandemijom, cesto izadju mnoge ljudske gluposti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

Razmislite na OVAKVE mere koje su epidemiolozi predlozili a država uvela, da mi imamo ovoliko teških i smrtnih slučajeva. Gde je nama zdravstvo...

 

U tom pitanju bi pomoglo i da nije napravljena ovakva postavka sa policijskim časom i gužvama po supermarketima etc.

OVAKVE mere nisu obavezno pozitivne.

Edited by CheshireCat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Više se ne može gledati taj odnos, pošto se svi hospitalizovani moraju da imaju dva negativna, da bi ih otpistili. A 

Pa ovde se prica o novozarazenim, ne o trenutno hospitalizovanim  koji cekaju dvostruko negativan test

Edited by Sunshine State
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sunshine State said:

Kaze da ima i neku prijateljicu koja uzima paracetamol 3 puta dnevno preventivno

Koliko moras da budes nepismen ili neobavesten da poverujes da te paracetamol moze zastititi od virusne infekcije....:ajme:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, CheshireCat said:

 

U tom pitanju bi pomoglo i da nije napravljena ovakva postavka sa policijskim časom i gužvama po supermarketima etc.

OVAKVE mere nisu obavezno pozitivne.

 

Naravno da nisu. Posebno kada imas prosvećen narod koji će to da razume. Dok je narod malouman kao što jeste, ovde sam uz @McLeod 1/1 što se toga tiče. 42 hektara šume i niskog rastinja na Fruškoj gori nismo spalili Kon, ti ja i Vučić...zamisli tek spektakl za prvi maj ako sve ostane otvoreno...

 

Gužve po supermarketima i ima i nema. Ja nikada nisam čekao one redove od 100 ljudi jer su to idioti. Imaš lokalni maksi gde imaš manje više sve i imaš dvoje troje max ispred tebe (koji bi inače bili unutra da nema ograničavanja broja ljudi).

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Koliko ima izlecenih, jesu izneli taj podatak?

Mislim da im je to sad u drugom planu - radje "trose" testove na utvrdjivanje novozarazenih.

Pisala sam pre par dana za NL - njima vec vise nedelja stoji da je broj recovered 250 ....sto je nemoguce na 27 k zarazenih od pocetka

Link to comment
Share on other sites

Srdja Janković je takodje tu i to mi se takodje svidja. Ako bi se i Zoran Radovanović pojavio to bi značilo da je, s jedne strane, vrag odneo šalu, a s druge, da je i Prvorođeni spreman da malo proguta sujetu i da ih sluša. Inače, ne smeta mi što mu Kon malo titra jajca, siguran sam da ima samo jedno u glavi, da se ovo uspešno sredi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Ako bi se i Zoran Radovanović pojavio to bi značilo da je, s jedne strane, vrag odneo šalu, a s druge, da je i Prvorođeni spreman da malo proguta sujetu i da ih sluša.

Iskreno se nadam ovome...Ali znajuci sa kakvim ludacima imamo posla,verujem da oni ovo pre svega vide kao sansu za politicku promociju,a ne kriznu situaciju....:frusty:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

Naravno da nisu. Posebno kada imas prosvećen narod koji će to da razume. Dok je narod malouman kao što jeste, ovde sam uz @McLeod 1/1 što se toga tiče. 42 hektara šume i niskog rastinja na Fruškoj gori nismo spalili Kon, ti ja i Vučić...zamisli tek spektakl za prvi maj ako sve ostane otvoreno...

 

Gužve po supermarketima i ima i nema. Ja nikada nisam čekao one redove od 100 ljudi jer su to idioti. Imaš lokalni maksi gde imaš manje više sve i imaš dvoje troje max ispred tebe (koji bi inače bili unutra da nema ograničavanja broja ljudi).

 

naravno da je narod lud kad je zapušten laganih 200  godina i više  i pored onog kratkog peroioda pod komunističkom diktaturom  na ovim prostorima države nije bilo,  nego neka rodovsko plemenska zajednica koja je počivala na zakonu jačeg (burazerska ekonomija)  i sad ti od zapuštenog naroda  koji je u svetskoj krizi, sa vlastodržcima kakvi su očekuješ da se ponaša suvislo, a ceo život nas uče da smo BRŽI JAČI I BOLJI od svih tik pič*ća sa zapada koji žive po nekim pravilima i protokolima i usko su obrazovani...  za razliku od nas koji sve zanamo  jel te...  pa neće nama sad neki najsmešniji HA HA HA HA virus na fejsbuku što ga CIA MASONI VATIKAN poturaju da bi farmako mafija   zaradila pare na nepostojećoj vakcini ko onomad kad je bio svinjski grip...  a za to vreme u Nemačkoj:
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...