Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, sreta-steta said:

U tome je problem. tebi sada doktor nalupeta nesto tako: dobice ti dete lupus, nema radjanja.... pa ti vakcinisi. Sve se pomesalo u ovoj zemlji. Ne samo sto ima previse budala, nego su budale postale i doktori, sudije, ministri...

 

Zapisi ime doktorke, pa je prijavi lepo. Ovo je za oduzimanje licence.

3 hours ago, AgroLaki said:

 

Ali kako ti avaxi udaraju tamo gde su ljudi najlomljiviji, kako niko nije rekao otpašće kosa, pocrneće nokti, nešto opipljivo, nego odma po sterilitetu.

 

Pa da, udaraju po deci, ono sto je ljudima najvrednije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sreta-steta said:

Bio sam sada sa najstarijom kod doktora... Ima temperaturu vec nekoliko dana, dolazi najmanja iz vrtica, vozi se busom, ja rekoh ajd kod doktora i da uradimo anti gen da vidimo da nije opet bolesna. I dok cekali rezultate, ja budala pitam doktorku kojom vakcinom da pelcujem cerku. A ona ko majku da sam joj opsovao... nisam antivakser, ali... i krene sve redom. Zavrsila je sa reptilima. 

 

U tome je problem. tebi sada doktor nalupeta nesto tako: dobice ti dete lupus, nema radjanja.... pa ti vakcinisi. Sve se pomesalo u ovoj zemlji. Ne samo sto ima previse budala, nego su budale postale i doktori, sudije, ministri...

 

Vakciniši dete onom vakcinom kojom je 1M+ dece već vakcinisano, tamo negde u belom svetu (to bi trebalo da je Fajzer).

Što se tiče lupusa i ostalih bolesti, pa kao da pitamo čika doktora koju vakcinu preporučuje (ovo se može proširiti i na trudnice i dojilje), uvek treba imati na umu da u mnogim zemljama uopšte nema Sinofarma. Da li u tim zemljama, na takva pitanja, doktori odgovaraju: nemoj Fajzera, Modernu, AZ, JJ, najbolje bi bilo da se vakcinišeš Sinofarmom, a pošto ga nema, onda bolje da se i ne vakcinišeš.

 

Malo morgen.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Budha said:

Izvinjavam se, nisam čitao temu ali... nekih 24+ sati nakon primanja prve doze Pfeizera:

Kod mene osjetna bol u ruci, pogotovo ako dignem iznad razine glave i temperatura 37.4

Kod žena lagana bol u ruci, glavobolja i temperatura 38.6

 

Normalno?

 

Ja sam imala isto kao i ti - bas, bas me je ruka bolela, i to u polozaju koji opisujes ili ako dodirnem/lezim na njoj; temperatura isto nesto do 37.5, neki blagi osecaj jeze. Uzela Panadol Extra i bila skroz ok, mada je bol u ruci potrajao jos par dana (naravno, ne tako intenzivan)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Budha said:

Izvinjavam se, nisam čitao temu ali... nekih 24+ sati nakon primanja prve doze Pfeizera:

Kod mene osjetna bol u ruci, pogotovo ako dignem iznad razine glave i temperatura 37.4

Kod žena lagana bol u ruci, glavobolja i temperatura 38.6

 

Normalno?

 

Ja nisam imala temperaturu, ali me je ruka bolela dva dana. 

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam čitao temu ali... nekih 24+ sati nakon primanja prve doze Pfeizera:
Kod mene osjetna bol u ruci, pogotovo ako dignem iznad razine glave i temperatura 37.4
Kod žena lagana bol u ruci, glavobolja i temperatura 38.6
 
Normalno?
Normalno. Ja sam tako posle treće doze imao bol u ruci, temp 37.2 i glavobolju. Trajalo malo manje od 48 sati. Treći dan se probudio kao nov.
Moja rođaka, 30ak godina, dobila temp 38, groznica, glavobolja i bol u ruci plus mi kaže neki dan da je drugog dana primetila uvećane žlezde, sad zaboravih dal ispod pazuha. Sve se vratilo u normalu treći dan.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hugo Punch said:

Sve je to što si opisao blaga i očekivana reakcija na bilo koju vakcinu.

Pa sad, vakcinisao sam se za grip svake godine i nisam imao onakav bol u ramenu kakav sam imao kod Fajzera. Ali opet, ništa posebno. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Budha said:

Izvinjavam se, nisam čitao temu ali... nekih 24+ sati nakon primanja prve doze Pfeizera:

Kod mene osjetna bol u ruci, pogotovo ako dignem iznad razine glave i temperatura 37.4

Kod žena lagana bol u ruci, glavobolja i temperatura 38.6

 

Normalno?

Mene ruka bolela samo kad spavam, kod prve doze. Kod druge doze sam u toku noci me tresla groznica jedno pola sata. Nikad ne merim temperatur, nemam toplomer. Tako da ne znam da li sam imao ili ne. Kod druge doze ruka me nije bolela.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Darko said:

Pa sad, vakcinisao sam se za grip svake godine i nisam imao onakav bol u ramenu kakav sam imao kod Fajzera. Ali opet, ništa posebno. 

 

Mislim da je mislio na bilo koju vakcinu protiv korone

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, AgroLaki said:

 

Ali kako ti avaxi udaraju tamo gde su ljudi najlomljiviji, kako niko nije rekao otpašće kosa, pocrneće nokti, nešto opipljivo, nego odma po sterilitetu.

 

 

7 hours ago, Hugo Punch said:

Pa da, udaraju po deci, ono sto je ljudima najvrednije.

Mislim da je to više posledica činjenice da je pandemija i posebno specifične pridružene tačke postala predmet kulturološkog rata i potpune polarizacije. Bila je i sa druge strane barikade senzacija o ivermektinu i nešto tipa preko 50% sterilnih, da sada kažemo da ekstremni vakseri udaraju po deci?

 

Takođe su svoj doprinos dali pojedini naučnici koji su ili zbog politike ili obične greške u proceni nastupali očigledno skačući sebi u usta (Fauči, maske ne pomažu, lagao sam pomažu, nosite dve, tri maske i na otvorenom) ili su ih činjenice kasnije demantovale.

 

Primer za načničku grešku je da vakcine ipak ne sprečavaju zaražavanje kao što je reklamirano. Jasno mi je sve oko mutacija, smanjenja broja težih oblika bolesti i smrtnosti ali u široj populaciji kod nas vidim beznadežni otpor vakcinaciji upravo uz spominjanje tih argumenata. Na mom uzorku poznanika mogu da kažem da je za Srbiju jedini put prirodno prokužavanje jer mi nikada nećemo postići značajno veći nivo vakcinacije od sadašnjeg.

 

To inače sigurno ide brže nego što zvanične brojke prikazuju jer od nekih 6 slučajeva korone koje znam samo jedan je evidentiran kao zaražavanje i vrlo brzo i kao umrli, odnosno umrla. Razlog zašto je evidentirana je bila težina bolesti. Cela okolina joj je dobila koronu i preležala kod kuće, bez testa. Drugi slučaj, mala apoteka, vlasnik i jedan zaposleni kod kuće boluju, ostali piju vitamine i rade, zasad bez simptoma, na pitanje da li su vakcinisani odgovor nisu, dobijaju i je vakcinisani. Niko testiran.

 

 

Ispada da su ovaj put političari ipak u pravu. Mere zatvaranja i zaravnjenja krive imaju smisla samo ako se želi dobiti na vremenu da se vakciniše veći broj ljudi. Kod nas se to neće desiti tako da ni restriktivne mere nemaju smisla. To je nažalost vrlo loša vest za one koji ne mogu da se vakcinišu iz opravdanih razloga i za one kojima će korona probiti imunitet ali realnost se ne može izbeći. Svi će se u Srbiji, verovatno i u svetu pre ili kasnije, zaraziti.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Cyrus Smith said:

Mere zatvaranja i zaravnjenja krive imaju smisla samo ako se želi dobiti na vremenu da se vakciniše veći broj ljudi.

 

Često se ponavlja ova neistina, kao da neki nisu ništa naučili iz indijskog primera.

 

Naravno da mere imaju smisla jer nije isto ako lekari leče pacijente u za to predviđenim bolnicama i pri normalnoj opterećenosti i kad ti 2/3 zdravstvenog sistema radi kovid pa dežuraju svi koje nahvataju bez obzira na specijalizaciju i pritom padaju na nos ne postižući da se dovoljno posvete pacijentima, a mnogi pateći od burnouta počinju da ravnodušno otaljavaju posao. Naravno da će mnogi koji bi zahvaljujući pristojnoj nezi preživeli prvu situaciju umreti umreti u drugoj, a tu su još i oni koji u drugoj situaciji umiru jer ne mogu da se operišu ili kvalitetno leče od drugih bolesti.

 

No to je očigledno cena koju je Vučić spreman da plati da ne bi izgubio nešto glasova i kinte od svojih kombinacija i na tom primeru se lepo vidi razlika između politikanta i državnika.

 

 

 

 

Edited by erwin
  • Like 12
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Cyrus Smith said:

Ispada da su ovaj put političari ipak u pravu. Mere zatvaranja i zaravnjenja krive imaju smisla samo ako se želi dobiti na vremenu da se vakciniše veći broj ljudi. Kod nas se to neće desiti tako da ni restriktivne mere nemaju smisla. To je nažalost vrlo loša vest za one koji ne mogu da se vakcinišu iz opravdanih razloga i za one kojima će korona probiti imunitet ali realnost se ne može izbeći. Svi će se u Srbiji, verovatno i u svetu pre ili kasnije, zaraziti.

 

Možemo da kažemo da su političari u pravu u smislu da su digli ruke kada su videli da od mnogo toga zapravo nema 'leba. Činjenica je da su ovde vakcine bile dostupnije nego u nekim ozbiljnijim zemljama, činjenica je da su mogle da se biraju kao na švedskom stolu, činjenica je u praksi da ne mogu da se sprovedu mnoge mere, činjenica je i da mnoge ljude boli q... za sve, plus neće imati nikoga protiv sebe, pa su onda ukapirali da im je najjednostavnije da vakcine budu dostupne za one koji hoće da ih prime, a da sve ostalo puste niz vodu. Možda je u nekom civilizovanom svetu dovoljno reći nemojte da radite to i to, ponašajte se ovako ili onako, ali to ne vredi baš svuda.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da pojmim uopste zasto ljudi zbog politickog previranja imaju manje poverenje u vakcine. Nije konkretno odgovor na neciji upis ovde, vec generalno.

 

Pustite vi politiku, trziste i ekonomski rat proizvodjaca vakcina. Vakcine su dobre. Ljudi su alavi za novac.

 

Mere zatvaranja i ogranicenja itekako imaju smisla i kad ima i kad nema vakcina. Ovde se moze trenutno razgovarati samo o tome da smo zakasnili sa istim merama, ali i da ih sad uvedu, pomogle bi lekarima.

 

 

Edited by Hugo Punch
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

Možemo da kažemo da su političari u pravu u smislu da su digli ruke kada su videli da od mnogo toga zapravo nema 'leba.

 

Za njih.

 

Najosnovnija funkcija države je valjda da sačuva sopstvene građane od masovnog pomora, a ovde se upravo dešava masovno ubijanje sopstvenih građana nebrigom vlasti.

Edited by erwin
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

od opozicije u Srbiji nema nikakve vajde,
ali ovog puta mislim da se vladajucka klika ozbiljno preracunala i da ce im "glave" (da ne kazem vlasti) doci ljudi nad kojima se vec vise od mesec dana izivljavaju (a nije da to nisu radili i prilikom ranijih talasa epidemije). rec je, doduse, o nekim finijim ljudima koji ce na izbore izaci posle godina provedenih u apstinenciji i pocistiti ovu ekipu opusteno.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, erwin said:

 

Za njih.

 

Najosnovnija funkcija države je valjda da sačuva sopstvene građane od masovnog pomora, a ovde se upravo dešava masovno ubijanje sopstvenih građana nebrigom vlasti.

Ima u smislu da će pokupiti glasove penzionera, ali i da neće imati proteste onih što se boje da im je ubace čipove, onih što se plaše da će im mladunčad ostati sterilna, da će im izrasti rogovi ili otpasti q...c, onih što su lizali krstove i tako to. Nema 'leba u smislu da će neko da se ponaša civilizovano.

 

Pre nekoliko dana sam pričitao komentare na N1 (u pitanju je neka vest o vakcinaciji ili propusnicama), gde su komentatore koji se zalažu za proipsnice ili slično hranili sendvičima. Vakcina nema veze sa Vučićem, Đilasom, Jeremićem, Šolakom, Kurtom, Murtom, Vatikanom, CIA, vanzemaljcima, već sa civilizovanim ponašanjem, što ovde i nije norma.

 

Celu priču mogu da uporedim sa saobraćajem - vrlo dobro znamo da svako može da stane na četiri migavca ispred obližnje trafike ili pekare, da kupi šta mu treba, a za to vreme će se stvoriti kolona ili će saobraćaj ići samo jednom trakom. To se ne dešava samo zato što je 99,9% sigurno da neće biti kazne, već prvenstveno zbog odsustva civilizovanosti. Znam i ja da to mogu da uradim za bukvalno pola sata-sat jer planiram da kupim hleb, ali nisam stoka i parkiraću se 20 m dalje, gde će svakako biti mesta. Isto važi i za vakcine. Civilizovanom čoveku ne moraš da objašnjavaš da su neke čike i tete to napravile zarad zdravlja, da u njih nisu trpali čipove, predajnike za 5G, mišomor i sl.

 

15 minutes ago, djura.net said:

od opozicije u Srbiji nema nikakve vajde,
ali ovog puta mislim da se vladajucka klika ozbiljno preracunala i da ce im "glave" (da ne kazem vlasti) doci ljudi nad kojima se vec vise od mesec dana izivljavaju (a nije da to nisu radili i prilikom ranijih talasa epidemije). rec je, doduse, o nekim finijim ljudima koji ce na izbore izaci posle godina provedenih u apstinenciji i pocistiti ovu ekipu opusteno.

Neće. Kod nas su za proteste najglasniji oni necivilizovani, a ostali ih trpe. Ovakva opozicija ne bi uspela da pobedi ni u nekom selu gde su im svi kandidati članovi najbrojnije familije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Eddard ali ako ima i jos nekog lekara na forumu. Radio danas krvnu sliku, ponovljenu. Crp 8.7, ali bio 35 pre 4 dana. Referentna vrednost je 5. Leukociti bili 7.3, sad pali na 6. Jedina tegoba koju imam je gorusica za ta 4 dana, i ono zuborenje u stomaku i nadutost. Nije bilo dijareje.

Danas treba da primim buster dozu, bice fajzer posle 2 kineza.

Da li je ok da je primim posto su mi leukociti nizi, organizam se bori protiv necega? Oni su i dalje za 2 veci od minimalne vrednosti.

Hvala unapred.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Možemo da kažemo da su političari u pravu u smislu da su digli ruke kada su videli da od mnogo toga zapravo nema 'leba. Činjenica je da su ovde vakcine bile dostupnije nego u nekim ozbiljnijim zemljama, činjenica je da su mogle da se biraju kao na švedskom stolu, činjenica je u praksi da ne mogu da se sprovedu mnoge mere, činjenica je i da mnoge ljude boli q... za sve, plus neće imati nikoga protiv sebe, pa su onda ukapirali da im je najjednostavnije da vakcine budu dostupne za one koji hoće da ih prime, a da sve ostalo puste niz vodu. Možda je u nekom civilizovanom svetu dovoljno reći nemojte da radite to i to, ponašajte se ovako ili onako, ali to ne vredi baš svuda.

 

Da nevakcinisani koji zaglave u bolnici ne zauzimaju mesto nekome ko uopšte nema koronu ali mora da "legne" u bolnicu iz drugog razloga, ovo bi imalo smisla. AV je rešio da pusti sve na ličnu odgovornost ali zato otvara kovid bolnice a postojeće pretvara ponovo u kovid bolnice i onda su vakcinisani opet taoci sprege nesposobne i šta sve ne vlasti i stoke koju boli q... za sve. Dakle, čovek ni kilu ne može da operiše (kolegin otac je aktuelan pacijent pa znam - mora iz malog mesta 250km od BG da piči na VMA!) jer je u najbližoj bolnici sve u kovid režimu. A primio sve vakcine uredno.

49 minutes ago, djura.net said:

od opozicije u Srbiji nema nikakve vajde,
ali ovog puta mislim da se vladajucka klika ozbiljno preracunala i da ce im "glave" (da ne kazem vlasti) doci ljudi nad kojima se vec vise od mesec dana izivljavaju (a nije da to nisu radili i prilikom ranijih talasa epidemije). rec je, doduse, o nekim finijim ljudima koji ce na izbore izaci posle godina provedenih u apstinenciji i pocistiti ovu ekipu opusteno.

 

Nešto mislim da od toga nema ništa...

Link to comment
Share on other sites

Moze on da otvori 100 bolnica, nema lekara, nema anesteziologa dovoljno. Ne moze obican lekar da rukuje respiratorom. To je komplikovana masina. Parametri se postavljaju od pacijenta do pacijenta. Nije za svakog default podesavanje pa samo pritisnes dugme.

 

Ta Vuciceva kampanja je mazanje ociju glupima. Mi nemamo strucnjaka dovoljno.

 

Zatvaranje sad i odmah. Na dve nedelje da rade samo prehrambene prodavnice, apoteke i pumpe. Odmah. Da se smanji pritisak na bolnice.

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Primer za načničku grešku je da vakcine ipak ne sprečavaju zaražavanje kao što je reklamirano. Jasno mi je sve oko mutacija, smanjenja broja težih oblika bolesti i smrtnosti ali u široj populaciji kod nas vidim beznadežni otpor vakcinaciji upravo uz spominjanje tih argumenata.


U početku nije bilo poznato da li štiti ili ne, tako da odmah po izlasku i nije bilo reklamirano da štiti od zaražavanja. Kasnije je postalo očigledno da štiti od zaražavanja kada je dominatan bio originalni soj, tako da je tada to bilo tačno. Kad je došla delta, taj odnos se promenio, ali, rekao sam da ću ponavljati to ako treba na svakoj strani jer to je činjenica:

 

ne, vakcinisani ne prenose virus u istoj meri kao i nevakcinisani, pa ni delta varijantu. Vakcinacija drastično smanjuje i transmisiju.

 

1 hour ago, erwin said:

Naravno da mere imaju smisla jer nije isto ako lekari leče pacijente u za to predviđenim bolnicama i pri normalnoj opterećenosti i kad ti 2/3 zdravstvenog sistema radi kovid pa dežuraju svi koje nahvataju bez obzira na specijalizaciju i pritom padaju na nos ne postižući da se dovoljno posvete pacijentima, a mnogi pateći od burnouta počinju da ravnodušno otaljavaju posao. Naravno da će mnogi koji bi zahvaljujući pristojnoj nezi preživeli prvu situaciju umreti umreti u drugoj, a tu su još i oni koji u drugoj situaciji umiru jer ne mogu da se operišu ili kvalitetno leče od drugih bolesti.


Hvala! 

 

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

Pre nekoliko dana sam pričitao komentare na N1 (u pitanju je neka vest o vakcinaciji ili propusnicama), gde su komentatore koji se zalažu za proipsnice ili slično hranili sendvičima. Vakcina nema veze sa Vučićem, Đilasom, Jeremićem, Šolakom, Kurtom, Murtom, Vatikanom, CIA, vanzemaljcima, već sa civilizovanim ponašanjem, što ovde i nije norma..


Vaso, ja sam trenutno u stanju šoka… supruga i ja smo, umesto na Arubi, ipak završili u Kruševcu (slično, jbg), jer je svastika zaglavila u bolnici, svi ostali zaraženi, pa eto da pomognemo… kada pogledam ponašanje naroda po gradu, ja sam užasnut. I iskreno, uplašen po prvi put. Ta količina javašluka, neodgovornosti, nepromišljenosti, nejebavanja žive sile i kurcobolje za sve oko sebe je za mene frapantna… mi umesto da jedemo u restoranu, uzmemo za poneti pa jedemo u apartmanu, pokušavam što kraće da se zadržavam po radnjama i pekarama jer imam osećaj da me vreba iza svakog ćoška. Ok, jesam je (jedva) preživeo prvi put, pa sam uplašen od mogućeg sledećeg puta, ali nisam se ovako osećao letos kad sam bio. Ovo sada, je frapantno… u situaciji gde je zemlja prva po broju umrlih, inficiranih, hospitalizovanih u Evropi, a na dnu po broju vakcinisanih… to nikoga ne interesuje. I nas gledaju kao idiote.

 

I ne, nije (samo) vlast kriva. Narod je stoka i to u bukvalnom smislu. A vlast je samo ogledalo naroda.

 

Srećno vama retkim normalnima među takvim nesvetom, ali mene ova zemlja neće više videti dok ovo ne prođe.

 

Ja sam šokiran, rezigniran, zgađen, tužan, besan i uplašen istovremeno. 

 

4 minutes ago, Losmi17 said:

@Eddard ali ako ima i jos nekog lekara na forumu. Radio danas krvnu sliku, ponovljenu. Crp 8.7, ali bio 35 pre 4 dana. Referentna vrednost je 5. Leukociti bili 7.3, sad pali na 6. Jedina tegoba koju imam je gorusica za ta 4 dana, i ono zuborenje u stomaku i nadutost. Nije bilo dijareje.


Očigledno je u povlačenju, ali možda ne bi bilo loše da sačekaš još nedelju dana.

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eddard said:

Ta količina javašluka, neodgovornosti, nepromišljenosti, nejebavanja žive sile i kurcobolje za sve oko sebe je za mene frapantna… mi umesto da jedemo u restoranu, uzmemo za poneti pa jedemo u apartmanu, pokušavam što kraće da se zadržavam po radnjama i pekarama jer imam osećaj da me vreba iza svakog ćoška. Ok, jesam je (jedva) preživeo prvi put, pa sam uplašen od mogućeg sledećeg puta, ali nisam se ovako osećao letos kad sam bio. Ovo sada, je frapantno… u situaciji gde je zemlja prva po broju umrlih, inficiranih, hospitalizovanih u Evropi, a na dnu po broju vakcinisanih… to nikoga ne interesuje. I nas gledaju kao idiote.

 

Dobrodošao u domovinu!

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne shvatam paniku oko reakcije na vakcinu. Pa setite se kako smo kao klinci uvek imali neku upalu na mestu uboda i to je bilo ok, znaci primilo se. Ja orimio medju prvima dva sinofarma. Mene ni da takne! Ja sam zbog toga panicio. Kao ako nema nekih sitnih nuspojava vakcina se nije primila. Nisam ni imao antitela, prakticno nula. Zarazio se i prosao sa relativno blagim simptomima. Primio nedavno trecu booster, fajzer, ruka boli dva tri dana, sledeci dan sav kenjkav. Ja sretan ko malo dete! Eto ova se primila! 😁😁😁

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...