Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

11 hours ago, urosg3 said:

ne mogu dugo ubi me noga, ali pokojni B92 prenosi "Jutarnji" bože jel` ostao neko na tom B92 pismen uopšte?
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=09&dd=11&nav_category=78&nav_id=1921174

@Darko baci oko.

 

Washington post ima dobar clanak o targetiranju i stigmatizaciji zarazenih u Australji. Reci cemo da WP nije tabloidno novinarstvo. U jednom drugom clanku su preneli izjave povratnika u Australju koji su opisivali netrpeljivost lokalaca prema njima.

Sad moram da citiram Takera Karlsona ali ima poentu kada kaze da se ovo desava u Kini ili Rusiju rekli bi da je to ocekivano ali posto je navodno demokratska drzava pravicemo se ludi.

 

https://www.washingtonpost.com/world/2021/07/23/covid-australia-lockdown-shaming/

 

Da izdvojim par delova :

 

Quote

 

He pointed to an incident in November when authorities in Adelaide accused a pizza worker of lying and causing a costly statewide shutdown. Police released the man’s age, nationality, place of employment and visa status. South Australia Premier Steven Marshall said he was “absolutely livid” and promised to “throw the book” at the pizza worker.

“People were talking about dragging him into the street and making an example of him,” said the pizza worker’s attorney, Scott Jelbert. Authorities ultimately didn’t file charges against the pizza worker, but Jelbert says his client remains in hiding.

 

Quote

 

When three young women from Brisbane lied about visiting a coronavirus hot spot last July to avoid hotel quarantine, and two of them contracted covid, they were dubbed “the border jumpers” and their faces were put on the front of Queensland’s biggest newspaper under the headline “Enemies of the State.” They were charged with providing false or misleading documents and fraud.

A year later, one of the women told The Washington Post she still suffers from depression over the incident. The refugee from Sierra Leone was subjected to a torrent of online abuse, including calls for her to be deported, court records show. One man sent her racist messages calling her a “parasite” and hoping she and her family died.

“When I was in quarantine by myself for two weeks, the hate was getting to me,” said the woman, who spoke on the condition of anonymity for fear of receiving more vitriol. She began having suicidal thoughts that continued until her court case ended earlier this year, when she pleaded guilty to a lesser charge and was sentenced to community service.

 

 

Koja jos drzava objavljuje identitet zarazenih, ugrozava im bezbednost, deli njihove slike kao da su na poternici ????

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ras kass said:

 

Washington post ima dobar clanak o targetiranju i stigmatizaciji zarazenih u Australji. Reci cemo da WP nije tabloidno novinarstvo. U jednom drugom clanku su preneli izjave povratnika u Australju koji su opisivali netrpeljivost lokalaca prema njima.

Sad moram da citiram Takera Karlsona ali ima poentu kada kaze da se ovo desava u Kini ili Rusiju rekli bi da je to ocekivano ali posto je navodno demokratska drzava pravicemo se ludi.

 

https://www.washingtonpost.com/world/2021/07/23/covid-australia-lockdown-shaming/

 

Da izdvojim par delova :

 

 

Koja jos drzava objavljuje identitet zarazenih, ugrozava im bezbednost, deli njihove slike kao da su na poternici ????

Mediji i političari trebaju da odgovoraju za mnogo toga. Da je država uradila posao kako treba, ne bi bilo potrebe za ovakvim merama. U stvari, nikad ih nije ni bilo, preko nekih crta se jednostavno ne prelazi. A pošto su zabrljali, bile su potrebne žrtvene ovce. 

 

I laburisti (levica) i koalicija (desnica) su se svađali međusobno, skupljajući političke poene umesto da reše probleme. Morrison (desnica) je zabrljao vakcinaciju i karantin (što je odgovornost savezne vlade), a laburisti (levica) su ljubitelji drakonskih mera i zatvaraju granice bud zašta. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Akiro said:

U Srbiji će biti smešne, retko će se ionako kontrolisati sem na početku za slike u medijima, a uvek će biti i tradicionalnog prostora za dogovor sa inspektorima. Izuzev ako su vlasnici decidirano protivnici SNS i neće da im daju "priloge". U stvari, nešto će se sigurno plaćati, ali to neće biti kazne. Shodno tome će izgledati i pridržavanje. Konobari će kod redovnih gostiju pogledati neku sliku na mobilnom, ali to može umesto sertifikata o vakcinaciji da bude i slika playmate-a meseca.

 

U početku priče sa Covidom znam samo za Panta Rei da je kažnjen sa 500.000 RSD zbog navodno malog razmaka između stolova, dok se u Zemunu gotovo niko nije držao propisanog razmaka niti maske, koju su konobari nosili kao portiklu, i niko nije platio kaznu. Ljudi već godinama znaju kako sa vadikalskom/nazadnjačkom upravom i inspekcijom u Zemunu. Nije važno koliko se držiš mera, već kome plaćaš priloge. A tek kontrolu na utakmicama mogu da zamislim, navijačke grupe će važiti kao kolektivno imunizirane (od svake zdrave pameti su svakako debelo imunizirani). Kad bi se te nove mere stvarno sprovodile i kažnjavale kako treba, ovaj bi glat izgubio izbore, ako ne bi već pre toga izbili neredi na ulicama. Mera je Fail još pre nego što se uvela.

 

 

Akira, uz svo postovanje za uspehe Grka u drzanju Covid pod kontrolom, ipak u slucaju Srbije ovog puta stajem u odbranu ovih sto " se pitaju". Glavni razlog je sto su uspeli da obezbede dovoljno vakcina da se svaki gradjanin koji je hteo mogao vakcinisati! Srbija je mogla da zavrsi tu pricu jos u junu mesecu! I zasto sada uvoditi mere i lockdown - zbog ljudi koji nece da se vakcinisu???!!!?! Jedino sto bi bilo jos bolje je uvesti lockdown za nevakcinisane! 

8 hours ago, Darko said:

Tipično tabloid novinarstvo. Na primer, napolju smo bez maski celo vreme i niko nam ne pravi problema. Juče Bondi i Coogee Beach pune, a vala će i danas - divno je vreme. Drugo, to o otcepljenju je preterivanje, i bez konteksta - proseravanje. Niko ovde ozbiljno ne razmišlja o nekoj secesiji. 

 

Za neke druge stvari su u pravu. Empatija političara je blizu nuli, način na koji su zatvorili granice i kako kontrolišu ulaz je jadno. Pogotovo Queensland i Western Australia. Svi se ovde igraju politike, i savezna i državne vlade. Smučili su mi se svi. 

Mislim da ne poznajes dovoljno mentalitet ljudi u WA. Oni su oduvek imali secesionisticke teznje - pogotovu Perth i okolina. Sto ne znaci da ce se na kraju i odvojiti ali mnogi bi to voleli da se desi.

Drugo - u jednom od ranijih postovao si pomenuo brigu za zivotom itd. To bi bilo OK ali ljudi ne umiru samo od Covida??? 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darth Bane said:

Akira, uz svo postovanje za uspehe Grka u drzanju Covid pod kontrolom, ipak u slucaju Srbije ovog puta stajem u odbranu ovih sto " se pitaju". Glavni razlog je sto su uspeli da obezbede dovoljno vakcina da se svaki gradjanin koji je hteo mogao vakcinisati! Srbija je mogla da zavrsi tu pricu jos u junu mesecu! I zasto sada uvoditi mere i lockdown - zbog ljudi koji nece da se vakcinisu???!!!?! Jedino sto bi bilo jos bolje je uvesti lockdown za nevakcinisane! 

 

6VQy4Ls.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, JohnnyDragon said:

Da, kada bi cela planeta imala Nemački zdravstveni sistem i životne navike.

 

Zivotne navike? 

 

Za zdravstveni sistem se slazem.

11 hours ago, Angelia said:

Koliko je uopste efikasnost ove vakcine u sprecavanju zaraze - da li se zna?

 

Ne znam koliko je to moguce ispratiti sada, jer trebas znati koliko je ljudi nakon vakcinacije inficirano virusom, a onda i koji procenat je imao simptome. Tesko da to neko istrazuje sad. Sad je glavno da li vakcina sprecava tesku klinicku sliku, a po svemu sto se sada zna, itekako stiti. Napisao sam da mi je Dejan Zujovic napisao da vakcinisanih zapadnim vakcinama prakticno nema u bolnici. A i ti koji su vakcinisanih Sinofarmom a u bolnici su, su stari ljudi, ali nisu zivotno ugrozeni. Dakle vakcina deluje samo nije magicna.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Akira, uz svo postovanje za uspehe Grka u drzanju Covid pod kontrolom, ipak u slucaju Srbije ovog puta stajem u odbranu ovih sto " se pitaju". Glavni razlog je sto su uspeli da obezbede dovoljno vakcina da se svaki gradjanin koji je hteo mogao vakcinisati! Srbija je mogla da zavrsi tu pricu jos u junu mesecu! I zasto sada uvoditi mere i lockdown - zbog ljudi koji nece da se vakcinisu???!!!?! Jedino sto bi bilo jos bolje je uvesti lockdown za nevakcinisane! 

Ko je uopšte pomenuo lockdown? Ni Grci ga ne uvode više. Čitaj malo pažljivije. Drugo, ta država koju ti braniš ionako uvodi Covid propusnice. Ja sam se samo osvrnuo na to na koje sve načine će se te mere izigrati i to uz obilatu pomoć države u zamenu za "priloge". Ako to podržavaš, mogu samo da kažem, svaka ti čast. Svaka ti čast i na pitanju zašto sada uvoditi mere. Da idemo hladno ka 10k novozaraženih očigledno nije dovoljan razlog? 

 

Da se uvede prisilna vakcinacija očigledno nije opcija. Na neki način ljudi moraju malo da se podstaknu da se vakcinišu. Covid propusnice su jedna od najblažih varijanti. Ali kod nas se to ionako neće poštovati i to baš uz pomoć te iste bajne nam države, koja će te Covid propusnice i uvesti. A iz razloga, zbog kojih bi banda na vlasti trebalo da ide na dugoročne vežbe klavira.

Edited by Akiro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Akiro said:

Ko je uopšte pomenuo lockdown? Ni Grci ga ne uvode više. Čitaj malo pažljivije. Drugo, ta država koju ti braniš ionako uvodi Covid propusnice. Ja sam se samo osvrnuo na to na koje sve načine će se te mere izigrati i to uz obilatu pomoć države u zamenu za "priloge". Ako to podržavaš, mogu samo da kažem, svaka ti čast. Svaka ti čast i na pitanju zašto sada uvoditi mere. Da idemo hladno ka 10k novozaraženih očigledno nije dovoljan razlog? 

 

Da se uvede prisilna vakcinacija očigledno nije opcija. Na neki način ljudi moraju malo da se podstaknu da se vakcinišu. Covid propusnice su jedna od najblažih varijanti. Ali kod nas se to ionako neće poštovati i to baš uz pomoć te iste bajne nam države, koja će te Covid propusnice i uvesti. A iz razloga, zbog kojih bi banda na vlasti trebalo da ide na dugoročne vežbe klavira.

Pa isto vazi za bilo koju drugu meru. Lockdown ili ne. Cak i nosenje maski. Jeli vakcina na neki nacin put ka povratku u " normalnost"?. I obezbedili su dovoljno vakcina. A oko 50% odraslih jednostavno nece da se vakcinise. I sta onda raditi? Kaznjavati i one koji su se vakcinisali zbog onih koji nisu? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Bane said:

Pa isto vazi za bilo koju drugu meru. Lockdown ili ne. Cak i nosenje maski. Jeli vakcina na neki nacin put ka povratku u " normalnost"?. I obezbedili su dovoljno vakcina. A oko 50% odraslih jednostavno nece da se vakcinise. I sta onda raditi? Kaznjavati i one koji su se vakcinisali zbog onih koji nisu? 

 

Pa na zalost mi se cini da vakcina nije povratak u normalnost. Bila bi da su svi vakcinisani, pa da se smanjuje broj zarazenih i naravno prenosenje. I vakcinisan moze da dobije virus i da ga prenese, ali ce imate mnogo laksu klinicku sliku nego nevakcinisan. Ovako cak i sa vakcinom ce se ici dok se krug ne zatvori i ne budu oboleli svi nevakcinisani (u jednoj godini, da postanu imuni), a za to vreme ce virus mutirati i mutirati, nadam se na manje opasne varijante. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Pa na zalost mi se cini da vakcina nije povratak u normalnost. Bila bi da su svi vakcinisani, pa da se smanjuje broj zarazenih i naravno prenosenje. I vakcinisan moze da dobije virus i da ga prenese, ali ce imate mnogo laksu klinicku sliku nego nevakcinisan. 


Ja mislim da ovo moramo malo da pojasnimo jer se previše ponavlja kao neka istina, a nije.

 

Vakcinisan i nevakcinisan ne prenose jednako virus, verovatnoća da će vakcinisani preneti virus je daleko manja nego za nevakcinisanog. E sad, št mi tačno ne znamo ko od vakcinisanih i u kolikoj meri može da prenese virus, ne znači da su oni podjednako opasni po okolinu kao i nevakcinisani.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, zoe Bg said:

5003/16098/28

 

Na respiratoru 138

 

U bolnicama 2780

 

Bas gledam sta je bilo na ranijim stranama prosle godine. Na primer, u decembru prosle godine 2600 zarazenih 350 na respiratoru. U maju pre toga 350 zarazenih a 198 na respiratoru. To sam onako random izvukao neke strane. Bilo bi zanimljivo videti ceo uporedni grafikon.

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eddard said:


Ja mislim da ovo moramo malo da pojasnimo jer se previše ponavlja kao neka istina, a nije.

 

Vakcinisan i nevakcinisan ne prenose jednako virus, verovatnoća da će vakcinisani preneti virus je daleko manja nego za nevakcinisanog. E sad, št mi tačno ne znamo ko od vakcinisanih i u kolikoj meri može da prenese virus, ne znači da su oni podjednako opasni po okolinu kao i nevakcinisani.

To sa verovatnoćama ide podosta traljavo, iz ličnog iskustva. Koja je verovatnoća da se ovako upropastim na stonom tenisu a vidi me sada 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Eddard said:

 

Vakcinisan i nevakcinisan ne prenose jednako virus, verovatnoća da će vakcinisani preneti virus je daleko manja nego za nevakcinisanog. E sad, št mi tačno ne znamo ko od vakcinisanih i u kolikoj meri može da prenese virus, ne znači da su oni podjednako opasni po okolinu kao i nevakcinisani.

Neka ozbiljna studija o ovome?

Bas me zanima

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Pa isto vazi za bilo koju drugu meru. Lockdown ili ne. Cak i nosenje maski. Jeli vakcina na neki nacin put ka povratku u " normalnost"?. I obezbedili su dovoljno vakcina. A oko 50% odraslih jednostavno nece da se vakcinise. I sta onda raditi? Kaznjavati i one koji su se vakcinisali zbog onih koji nisu? 

Bane, ti stvarno imaš veoma ozbiljan problem sa razumevanjem napisanog. Ko je i gde napisao da se kažnjavaju oni, koji su vakcinisani. Ajd za prvi razred osnovne još jednom: uvođenje Covid propusnica znači da se nevakcinisani, koji nisu preležali i koji nemaju taze test, neće puštati u zatvorene prostore (i otvorene u pojedinim oblastima kao što su stadioni) kafana, restorana, kafića, muzeja (dobro, za ovim prosečan Srbijuks i nema neke potrebe), koncerata, sportskih manifestacija, etc. Tu mogu da uđu samo vakcinisani, ili oni koji su skoro preležali ili sa taze testom. I trebali bi da kelneru pokažu sertifikat, potvrdu da su preležali ili test. Znači, vakcinisani nisu kažnjeni, nasuprot, oni su nagrađeni, ako se to sprovede kako treba i prekršaji strogo kažnjavaju. Oni su nagrađeni time što mogu malo mirnije da uživaju u nekim sadržajima bez da se okreću oko sebe i tresu kakve sve budaletine možda sede oko njih. Znači donekle dobijaju neku normalu. Covid propusnica je nagrada za vakcinisane a stimulans za nevakcinisane da malo preispitaju svoje stavove, ukoliko su za to u stanju. Ili ti smatraš da tu meru ne treba uvesti da se vakcinisani ne bi kaznili? Malo je teško pratiti tvoju argumentaciju da se blago izrazim.

 

Capisce?

Edited by Akiro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:


Ja mislim da ovo moramo malo da pojasnimo jer se previše ponavlja kao neka istina, a nije.

 

Vakcinisan i nevakcinisan ne prenose jednako virus, verovatnoća da će vakcinisani preneti virus je daleko manja nego za nevakcinisanog. E sad, št mi tačno ne znamo ko od vakcinisanih i u kolikoj meri može da prenese virus, ne znači da su oni podjednako opasni po okolinu kao i nevakcinisani.

 

Slazem se, nisam detaljisala oko tezine prenosenja, lakse ili teze, nevakcinisani je opet dobijaju i ovom nema kraja jer virus mutira dogod mnogi nece da se vakcinisu. 

 

Evo da se osvrnem na moj grad gde je preko 70% vakcinisanih (evo sada videh 84% sa bar jednom vakcinom)... zarazenih svakodnevno 10k, ali ne umiru ili tek mali broj na dnevnoj bazi. I opet, svi su dobrovoljno stavili maske iako guverner je cak pretio da ce kaznjavati ako neko trazi obaveznu masku. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Akiro said:

Bane, ti stvarno imaš veoma ozbiljan problem sa razumevanjem napisanog. Ko je i gde napisao da se kažnjavaju oni, koji su vakcinisani. Ajd za prvi razred osnovne još jednom: uvođenje Covid propusnica znači da se nevakcinisani, koji nisu preležali i koji nemaju taze test, neće puštati u zatvorene prostore (i otvorene u pojedinim oblastima kao što su stadioni) kafana, restorana, kafića, muzeja (dobro, za ovim prosečan Srbijuks i nema neke potrebe), koncerata, sportskih manifestacija, etc. Tu mogu da uđu samo vakcinisani, ili oni koji su skoro preležali ili sa taze testom. I trebali bi da kelneru pokažu sertifikat, potvrdu da su preležali ili test. Znači, vakcinisani nisu kažnjeni, nasuprot, oni su nagrađeni, ako se to sprovede kako treba i prekršaji strogo kažnjavaju. Oni su nagrađeni time što mogu malo mirnije da uživaju u nekim sadržajima bez da se okreću oko sebe i tresu kakve sve budaletine možda sede oko njih. Znači donekle dobijaju neku normalu. Covid propusnica je nagrada za vakcinisane a stimulans za nevakcinisane da malo preispitaju svoje stavove, ukoliko su za to u stanju. Ili ti smatraš da tu meru ne treba uvesti da se vakcinisani ne bi kaznili? Malo je teško pratiti tvoju argumentaciju da se blago izrazim.

 

Capisce?

Dobro , u redu. Sa ovim gore napisanim se slazem.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ras kass said:

Procitah na Spiegelu, Robert Koch Institut istrazivanje koje obuhvata period od februara, 2.2% smrtnih slucajeva u Nemackoj su vakcinisane osobe. 

 

Da nemaš možda izvor? Pošto mi nije jasno šta znači tih 2.2%.

2,2 % svih umrlih je vakcinisano od korone?

Ili je 2,2% umrlih od korone vakcinisano?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ras kass said:

Procitah na Spiegelu, Robert Koch Institut istrazivanje koje obuhvata period od februara, 2.2% smrtnih slucajeva u Nemackoj su vakcinisane osobe. 

 

Dakle, s obzirom da je smrtnost od Korone izmedju 0.5 i 1% ovo bi znacilo da je vakcina svela smrtnost od korone na nivo smrtnosti od gripa, 0.01 do 0.02%. Jos samo da se zaustavi sirenje, da nema gomile zarazenih i pandemiji je kraj.

 

@ras kass Ne mogu da nadjem vest?

Edited by Hugo Punch
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, handys said:

 

Oko prvog i drugog, da razjasnim, mislio sam na to da to nije legitiman izbor u ovom trenutku. i cak kazem posle da je u redu ako se pojave jednako opsezne studije koje bi pokazale da ivermektin radi jednako dobro kao vakcine

Ja sam reagovao na post koji je linkovao sada povučenu vest o nekih 85% sterilnih posle uzimanja ivermektina. Stigli smo do tačke da tražimo konvergenciju više studija i slično i to početka da izaziva sterilitet i da je konjski lek kojeg pominju samo ravnozemljaši, forumski zaverenici i poneki profesor sa Kolumbije ili sa Oxforda:

Quote

Professor Chris Butler, from the University Oxford’s Nuffield Department of Primary Care Health Sciences, Joint Chief Investigator of the PRINCIPLE trial, said, ‘Ivermectin is readily available globally, has been in wide use for many other infectious conditions so it’s a well-known medicine with a good safety profile, and because of the early promising results in some studies it is already being widely used to treat COVID-19 in several countries. By including ivermectin in a large-scale trial like PRINCIPLE, we hope to generate robust evidence to determine how effective the treatment is against COVID-19, and whether there are benefits or harms associated with its use.’

 

Ako je to razjašnjeno, nemam volje da se dalje loptam šta treba i kako uraditi dalje. Eventualno još dajte neki link ili, za forum, spisak forumaša koji nose ključeve "praaave nauke" u kojoj nešto nema teorije i pre nego što se ispita.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CheshireCat said:

 

Da nemaš možda izvor? Pošto mi nije jasno šta znači tih 2.2%.

2,2 % svih umrlih je vakcinisano od korone?

Ili je 2,2% umrlih od korone vakcinisano?

https://www.spiegel.de/wissenschaft/medizin/corona-impfdurchbruch-rki-meldet-knapp-31-000-erkrankungen-bei-vollgeimpften-a-7090b3f8-7b69-4c80-8add-14449f42b994

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U poređenju između Srbije i Grčke se već neki trendovi jasno ocrtavaju, pa da bacimo pogled:

 

                                                                     Srbija                       Grčka

 

Broj testova u zadnja 24h                          16,098                      105,975

Broj novozaraženih                                      5,003                           1,319

Procenat novozaraženih                             31,08%                         1,24%

Broj preminulih                                                   28                              28

 

Dok se Grci svakim danom sve više poboljšavaju pa su i broj preminulih spustili na naš nivo (ako smo naivni da našim brojevima preminulih verujemo), nama se procenat novozaraženih sve više povećava. Pa neka puštamo i dalje odigravanje utakmica pred punim stadionom i kasnimo sa merama a dopuštamo anarhiju, pardon slobodu, preko svake mere za uslove pandemije. Svakako je australijski model veoma diskutabilan, ali mi smo šampioni debilizma sa suprotne strane.

 

Tako to biva kad su prioriteti vlasti rejting pred sledeće izbore kako bi se uz dobijanje izbora još malo prolongirao period extenzivne krađe. Mora da se obezbedi opstanak Rio Tintu a i da se proda zemljište za još po neku deponiju, što ne i za nuklearni otpad, a svakako da branimo "nacionalne" interese lignit mafije. Kako nema više puno štofa za pljačku privatizacijom, možemo narod i da trujemo da održimo vlast i da uzmemo još neku kintu. A u paketu i da ga prokužimo Covidom. Sve to za viši nacionalni interes. Cinizam na kub. 

 

A gornji (i prethodni podaci) bi trebalo da relativizatorima, koji priznaju samo brojeve mrtvih a ne procenat novozaraženih, daju i malo materijala za razmišljanje. Smanjiš zaražavanje, smanjiš i teške i time smrtne slučajeve. As simple as that. 

Edited by Akiro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...