Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

utesili su me neki ljudi, takodje nisu imali neke specijalne simptome posle (re)vakcine

 

a ja se setih da su me bolela rebra sa one strane gde sam primila tog dana, posle je prestalo ali

nisam to ni povezivala sa vakcinom

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mama_mia said:

utesili su me neki ljudi, takodje nisu imali neke specijalne simptome posle (re)vakcine

 

a ja se setih da su me bolela rebra sa one strane gde sam primila tog dana, posle je prestalo ali

nisam to ni povezivala sa vakcinom

Kako je krenulo da pada sad me strah uhvatio  - osvane jedan dan i bude 7 novozaraženih, kao 17.3.2020. I... uvede nam Kon policijski čas. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

 I... uvede nam Kon policijski čas. 

 

juce sam videla tri svadbe i cula rodjendansko slavlje iz obliznjeg kafica, to se dralo i skakalo, jadni ljudi zeljni skakanja i cmakanja

 

ma ne, nisam ljubomorna sto nisam i ja, vec zbog kona

 

a kad smo kod cmakanja, ja jos uvek ne mogu ni sa kim da se zagrlim i poljubim....neke ljude nisam videla dugo i uzasno je neprijatno kad napravim distancu, ne znam sta da radim povodom toga, ne mogu da se opustim

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

juce sam videla tri svadbe i cula rodjendansko slavlje iz obliznjeg kafica, to se dralo i skakalo, jadni ljudi zeljni skakanja i cmakanja

 

ma ne, nisam ljubomorna sto nisam i ja, vec zbog kona

 

a kad smo kod cmakanja, ja jos uvek ne mogu ni sa kim da se zagrlim i poljubim....neke ljude nisam videla dugo i uzasno je neprijatno kad napravim distancu, ne znam sta da radim povodom toga, ne mogu da se opustim

Ja se redovno izljubim sa bratom, sestrom, snajkom, zetom i decom im. Ostale ne ljubim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

 

juce sam videla tri svadbe i cula rodjendansko slavlje iz obliznjeg kafica, to se dralo i skakalo, jadni ljudi zeljni skakanja i cmakanja

 

ma ne, nisam ljubomorna sto nisam i ja, vec zbog kona

 

a kad smo kod cmakanja, ja jos uvek ne mogu ni sa kim da se zagrlim i poljubim....neke ljude nisam videla dugo i uzasno je neprijatno kad napravim distancu, ne znam sta da radim povodom toga, ne mogu da se opustim

Nadam se da dolazimo u vreme kad pojedinac za sebe, bez pomoći Kona i države može da izabere stepen rizika, i da to bude to. Kome je važnije da se ljubi od distance neka bude, kome je važnija distanca - mašemo mu u znak pozdrava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Texas on Sunday recorded zero new Covid deaths for the first time since it began tracking data on the virus in March 2020 and new cases in the Lone Star State hit a 13-month low.  

It comes just two months after the state reopened, drawing sharp criticism from public health officials and President Biden, who called Republican Governor Greg Abbott's executive order lifting all restrictions 'Neanderthal thinking.' 

Despite those concerns, new infections and deaths have fallen steadily in Texas since the state reopened on March 2. 

....

New York recorded 1,085 new infections yesterday, according to Johns Hopkins University data, down from nearly 11,000 amid the late-March spike. 

On Sunday there were 39 new fatalities reported in New York. 

The state is keeping its mask mandate and capacity caps on large events for the time being, despite the CDC's new guidance advising that fully vaccinated people can go without masks. 

Texas, on the other hand, has defied expectations. Virtually no restrictions are in place now and 52 percent of its population is vaccinated. 

Yesterday, the state recorded just 388 new infections, despite being more populous than New York. 

And for the first time in its battle with the pandemic, there were no fatalities in Texas on Sunday. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Btw, ja lično ne verujem da se broj novo zaraženih smanjio. Deluje mi neverovatno.

Opština gde ja živim, broj novih slučaja na dan ispred.

14. Maj - 4

21. April - 23

12. April - 64

08. April - 41

30. Mart - 82

25. Mart - 66

19. Mart - 51

08. Mart - 49

03. Mart - 35

18. Februar - 26

29. Januar - 6

 

Brojevi su tačni, provereno. Pričao sam sa svojom doktorkom pre neki dan a i naneo me put pored kovid ambulante pre nedelju dana pa sam bacio oko. Samo par ljudi bilo ispred.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@Ridji Te brojke sam kopirala sa sajta N1 Info. Šta se ne uklapa? 

 

Btw, ja lično ne verujem da se broj novo zaraženih smanjio. Deluje mi neverovatno.   

 

Imas visak jednu cifru u broju testiranih :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoe Bg said:

Imas visak jednu cifru u broju testiranih :classic_biggrin:

 

Bilo bi lepo da je od 93k testiranih 575 pozitivnih :classic_biggrin:

Pa da se broj novozarazenih nije smanjio, i da se ne smanjuje, posle ovolikog vakcinisanja odmah svi u kolektivnu depresiju da idemo 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Texas on Sunday recorded zero new Covid deaths for the first time since it began tracking data on the virus in March 2020 and new cases in the Lone Star State hit a 13-month low.  

It comes just two months after the state reopened, drawing sharp criticism from public health officials and President Biden, who called Republican Governor Greg Abbott's executive order lifting all restrictions 'Neanderthal thinking.' 

Despite those concerns, new infections and deaths have fallen steadily in Texas since the state reopened on March 2. 

....

New York recorded 1,085 new infections yesterday, according to Johns Hopkins University data, down from nearly 11,000 amid the late-March spike. 

On Sunday there were 39 new fatalities reported in New York. 

The state is keeping its mask mandate and capacity caps on large events for the time being, despite the CDC's new guidance advising that fully vaccinated people can go without masks. 

Texas, on the other hand, has defied expectations. Virtually no restrictions are in place now and 52 percent of its population is vaccinated. 

Yesterday, the state recorded just 388 new infections, despite being more populous than New York. 

And for the first time in its battle with the pandemic, there were no fatalities in Texas on Sunday. 

Ako bi mogli mediji da jašu po grbači Faučiju da objasni gde je neandertalski pomor i zašto ga nije bilo, i šta je tačno neandertalno u celoj priči osim potrebe da se bude glavna zvezda pandemije, i onaj koji propisuje, strog ali pravedan.
Koliko je dobro što je Teksas ogolio mantru 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malopre supruga ulazi i kaže ja se vakcinisala! :classic_ohmy: potpuni šok za mene. Em što nije o tome uopšte pričala em što je preležela koronu kad i ja, doduše sa dosta blažim efektima. Imala je temperaturu 3 dana i malo kašljala. Reko otkud to? Kaže koleginica koja je bila pozitivna nedelju dana posle nje primila vakcinu prošle nedelje. Danas moj ćale išao da proveri kad će on i keva dobiti drugu dozu astra zeneke pošto planiraju krajem juna letovanje u Grčkoj i zvao suprugu da dođe ako hoće da se vakciniše. Rekli mu tamo da može a valjda su njih dvoje nešto pričali za vikend. I tako se supruga fajzerisala danas. I nju pitam isto što i klinca, jel zinulo dupe za 3000? Kaže jbeš 3000 treba mi slobodan dan u petak a u firmi daju dan za vakcinaciju kad hoćeš :lol_2: Pitali je što klinac nije došao danas pošto sutra ima zakazano...

 

Ostali klinka i ja. Ona ima 15 godina a ja ću sačekati još malo, verovatno 2 meseca, da se oporavim kako treba.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

Nego, jel ste dobijali neku potvrdu kada ste primili prvu dozu vakcine? Supruzi traže u firmi a nije ništa dobila.

 

a, pa cim nije dobila potvrdu, znaci nije ni primila vakcinu,

 

proveri ti to :wink2:

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Knipex said:

Nego, jel ste dobijali neku potvrdu kada ste primili prvu dozu vakcine? Supruzi traže u firmi a nije ništa dobila.

Dobijes papir odmah kad primis vakcinu i onda sa tim papirom ides da primis drugu dozu, bar tako je bilo u NS kad sam se ja cipovao.

Posle toga ti izdaju novi papir na kome ti pise da si revakcinisan a potvrdu koja vazi za putovanje mozes da skines preko sajta euprave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kaže da su joj rekli da će potvrdu dobiti tek kad dobije revakcinu a to joj potvrdilo još par ljudi koji su čekali da prime drugu dozu. Ići če sutra ponovo sa klincem pa će tražiti da joj daju nekakvu potvrdu zbog posla.

Edited by Knipex
Slovo
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Knipex said:

Nego, jel ste dobijali neku potvrdu kada ste primili prvu dozu vakcine? Supruzi traže u firmi a nije ništa dobila.

Nisam ni ja tek posle druge doze. Posle prve sam dobio neki papirić gde piše samo datum, njega sam izgubio u roku od odmah. Ali upisao sam datum u kalendar u telefonu, to mi najpouzdanije 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Knipex said:

Kaže da su joj rekli da će potvrdu dobiti tek kad dobije revakcinu a to joj potvrdilo još par ljudi koji su čekali da prime drugu dozu. Ići če sutra ponovo sa klincem pa će tražiti da joj daju nekakvu potvrdu zbog posla.

 

Na portalu e uprave mozes da dobijes potvrdu prve doze. Stigne ti na mejl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...