Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Clash said:

Slavisa, ionako je previse budalastina na netu pa ne mora se svaka kaciti ovde.

 

Za deset minuta guglanja imamo sledece:

This article was originally published on Dr. Rath Health Foundation. 

https://www.dr-rath-foundation.org/about-dr-rath-health-foundation/

 

Ovu fondacijuj e osnovao ovaj baja:

https://en.wikipedia.org/wiki/Matthias_Rath

 

Ova fondacija o pandemiji misli sledece:

https://www.drrathresearch.org/pandemic

Pise sve lepo na engleskom i ima nekih references koliko hoceš, kao da su pravo istrazivanje radili.

 

Ukratko, puno vitamina C i jos pomalo nekih suplemencica i leci kovid, HIV i rak.

 

Usput osnivac ove fondacije slucajno je u biznisu sa suplementima.

https://www.theguardian.com/world/2008/sep/12/matthiasrath.aids2

Da sad ne postavljam linkove, jer si rekao da ne postavljam bas sve. Ali isto tako ja ti mogu pronaci linkove o Bill Gates fondaciji, i kako je stetno, bla bla bla.

 

Zelim da vidim video vakcinisanja Billa Gatesa :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Da sad ne postavljam linkove, jer si rekao da ne postavljam bas sve. Ali isto tako ja ti mogu pronaci linkove o Bill Gates fondaciji, i kako je stetno, bla bla bla.

 

Zelim da vidim video vakcinisanja Billa Gatesa :classic_biggrin:

Ja volim neke druge video uradke da gledam, ali ako ti zelis da gledas kako Bil prima, vakcinu, meni je to ok. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pre Nove godine se ovde pisalo o Ivermektin leku, cak su i clanovi postavljali linkove gde pise da se on koristi za lecenje obolelih od covid-19. Medjutim sad ne vidim vise te preporuke? u cemu je problem? Molit cu lepo ako neko jos ima te linkove da pi prosledi, hvala.

Link to comment
Share on other sites

pa ljudi se vakcinisali i ne treba im vise ivermektin.

 

Inace, zanimljiva je argumentacija antivaxera da nece vakcinu jer je gura farma lobi da bi zaradili pare (pri cemu je vakcina dzabe). A ovamo ljudi koji se zaraze moraju da piju mali milion raznoraznih lekova (koje proizvodi ta ista farmaceutska industrija i koji nesto i kostaju).

Edited by wwww
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

pa ljudi se vakcinisali i ne treba im vise ivermektin.

Ok, hvala na odgovoru. :)

 

zasto se ne bi i dalje lecili ivermectinom, nisu se svi vakcinisali. velika vecina u Nemackoj, Francuskoj i ostatku Evrope.

Sad citam da ivermectin ne valja.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Svi ti rani lekovi za koje se sad hvataju antivakseri sa njihovim protokolom su bili hvatanje za slamku da bi se mozda nekako spasili zivoti i za svakog od njih je utvrdjeno da ima minimalno do nikakvo dejstvo na tok bolesti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Ok, hvala na odgovoru. 🙂

 

zasto se ne bi i dalje lecili ivermectinom, nisu se svi vakcinisali. velika vecina u nemackoj, Francuskoj i ostatku Evrope.

 

A sto bi se forumasi koji su se vakcinisali sad "lecili" icim kad imaju lek u sebi - antitela? Pa ce tako i ostatak Evrope kad se vakcinise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ahh, pa eno Akiro nakupovao ivermectina, Suncica isto rekla da ce ponet pun cofet kad se bude vracala iz Srbije, onda ne secam se nika, koji nije mogao ubediti tatu ili tako nesto koji je veterinar da je ivermectin dobar, pa je. na svoju ruku nabavio ivermectin. Niko od njih nije bio uhvacen za slamku. 

i onda dodje mec objasni da je to ustvari antivaxerski lek. o boze, stvarno.:classic_biggrin:

5 minutes ago, wwww said:

 

A sto bi se forumasi koji su se vakcinisali sad "lecili" icim kad imaju lek u sebi - antitela? Pa ce tako i ostatak Evrope kad se vakcinise.

A zasto se ne bi lecili ovi koji jos nisu vakcinisani a zakace virus? zasto se akiro lecio ivermectinom ? zasto nije sacekao vakcinu? a nije da je morao dugo cekati, par nedelja. 

Ko prica o lecenju vakcinisanih? 

 

edit 

bold. zasto bi sad morali primiti vakcinu ovi koji su prelezali kovid i imaju antitela u sebi?

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Ahh, pa eno Akiro nakupovao ivermectina, Suncica isto rekla da ce ponet pun cofet kad se bude vracala iz Srbije, onda ne secam se nika, koji nije mogao ubediti tatu ili tako nesto koji je veterinar da je ivermectin dobar, pa je. na svoju ruku nabavio ivermectin. Niko od njih nije bio uhvacen za slamku. 

i onda dodje mec objasni da je to ustvari antivaxerski lek. o boze, stvarno.:classic_biggrin:

Akiro i Suncica se sad vakcinisali (doduse cekaju 2. dozu ako sam dobro ispratila), ne treba im ivermektin vise, pa makar i kao placebo.

U svakom slucaju ta prica je od pre dva-tri meseca, kad u Srbiji jos uvek nije bilo moguce vakcinisanje, a virus je divljao okolo. Naravno da ce ljudi pokusati da nadju neki lek koji se negde u nekim protokolima koristi kod inficiranih corona virusom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mek nista ne objasnjava, sam si gore napisao evo sad citam da ivermectin ne valja.

 

To ko sta radi i zasto je tad radio nit imam nesto s tim nit me zanima.

 

ja sam ovde prvi napisao i da je hvatanje za lek protiv malarije koji deluje protiv ovoga i sledstveno je sve ok, lagano cemo da ga resimo nema potrebe za merama i ostalim ogranicenjima, hvatanje za slamku i pipe dream, pa su me histericno terali sa teme jer nisu hteli da prihvate da je ovo govno ocigledno tu da ostane neko vreme.

 

Ti se kljukaj cime hoces na sopstvenu odgovornost, slobodna ti je volja.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tomiprunet said:

Ahh, pa eno Akiro nakupovao ivermectina, Suncica isto rekla da ce ponet pun cofet kad se bude vracala iz Srbije, onda ne secam se nika, koji nije mogao ubediti tatu ili tako nesto koji je veterinar da je ivermectin dobar, pa je. na svoju ruku nabavio ivermectin. Niko od njih nije bio uhvacen za slamku. 

i onda dodje mec objasni da je to ustvari antivaxerski lek. o boze, stvarno.:classic_biggrin:

A zasto se ne bi lecili ovi koji jos nisu vakcinisani a zakace virus? zasto se akiro lecio ivermectinom ? zasto nije sacekao vakcinu? a nije da je morao dugo cekati, par nedelja. 

Ko prica o lecenju vakcinisanih? 

 

edit 

bold. zasto bi sad morali primiti vakcinu ovi koji su prelezali kovid i imaju antitela u sebi?

jesi li ti jutros jeo neke bunike ili sta je u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Akiro i Suncica se sad vakcinisali (doduse cekaju 2. dozu ako sam dobro ispratila), ne treba im ivermektin vise, pa makar i kao placebo.

U svakom slucaju ta prica je od pre dva-tri meseca, kad u Srbiji jos uvek nije bilo moguce vakcinisanje, a virus je divljao okolo. Naravno da ce ljudi pokusati da nadju neki lek koji se negde u nekim protokolima koristi kod inficiranih corona virusom.

Akiro i suncica su se sad vakcinisali. Ne znam da li si ispratila ali Akiro je imao koronu i lecio se ivermectinom, negde u decembru ako se dobro secam. Zasto se lecio ivermectinomkad je mogao sacekati vakcinu dve nedelje?

1 minute ago, McLeod said:

Mek nista ne objasnjava, sam si gore napisao evo sad citam da ivermectin ne valja.

 

To ko sta radi i zasto je tad radio nit imam nesto s tim nit me zanima.

 

ja sam ovde prvi napisao i da je hvatanje za lek protiv malarije koji deluje protiv ovoga i sledstveno je sve ok, lagano cemo da ga resimo nema potrebe za merama i ostalim ogranicenjima, hvatanje za slamku i pipe dream, pa su me histericno terali sa teme jer nisu hteli da prihvate da je ovo govno ocigledno tu da ostane neko vreme.

 

Ti se kljukaj cime hoces na sopstvenu odgovornost, slobodna ti je volja.

Ne kljukam se ja ni sa cim. nego niste u stanju, ne ti, vac ostali da vide kontradiktornosti u izjavama, i preporukama strucnjaka. Jedan dan ovako, a drugi dan drugacije. Cisto ispiranje mozga. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tomiprunet said:

 

 

edit 

bold. zasto bi sad morali primiti vakcinu ovi koji su prelezali kovid i imaju antitela u sebi?

 

Zato sto antitela posle "prirodne" infekcije dokazano traju krace nego antitela od vakcine i sve je vise primera ljudi koji se zarazavaju ponovo, da li od novog ili istog soja nebitno, ali cinjenica je da taj imunitet ne traje dovoljno da bi se oslonio na njega.

 

Ili ako hoces da lezis koronu 4 puta i da ti ostavlja oziljke ako te ne ubije, pa da izgradis sveukupni imunitet koji ce te verovatno stititi dovoljno da se ne razbolis ozbiljno sledeci put, opet, tebi na volju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Akiro i suncica su se sad vakcinisali. Ne znam da li si ispratila ali Akiro je imao koronu i lecio se ivermectinom, negde u decembru ako se dobro secam. Zasto se lecio ivermectinomkad je mogao sacekati vakcinu dve nedelje?

Odgovorio si sam sebi.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Zato sto antitela posle "prirodne" infekcije dokazano traju krace nego antitela od vakcine i sve je vise primera ljudi koji se zarazavaju ponovo, da li od novog ili istog soja nebitno, ali cinjenica je da taj imunitet ne traje dovoljno da bi se oslonio na njega.

 

Ili ako hoces da lezis koronu 4 puta i da ti ostavlja oziljke ako te ne ubije, pa da izgradis sveukupni imunitet koji ce te verovatno stititi dovoljno da se ne razbolis ozbiljno sledeci put, opet, tebi na volju.

moj odgovor je gluposti si napisao. nit znaju koliko traju antitela od prirodnog zarazavanja, niti znaju koliko traju antitela od vakcine. nemoj mi samo postavljat linkove, ne zelim da ih citam.

Just now, Kronostime said:

Odgovorio si sam sebi.:classic_biggrin:

Sta je napisala wwww? napisala je zasto bi se sada lecili ivermektinom kad ima vakcina. Pa ima vakcina ali nema jos za sve, i sta ti koji nisu jos u protokolu, ne smeju imati zastitu?  Da li stvarno ne razumete sta ja pisem? ili se pravite blesavi? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Akiro i suncica su se sad vakcinisali. Ne znam da li si ispratila ali Akiro je imao koronu i lecio se ivermectinom, negde u decembru ako se dobro secam. Zasto se lecio ivermectinomkad je mogao sacekati vakcinu dve nedelje?

pa virus nije sacekao da se on vakcinise vec ga je inficirao cim ga se docepao. A koliko sam ispratila Akiro nije imao prakticno nikakve simptome niti posledice, a po godistu spada u rizicnu grupu koja vrlo cesto bas gadno prodje. Da li je to zbog ivermentina koji je uzimao i profilakticki ili je zbog neceg drugog - ne znamo. Ali on i njegova gospodja uspesno prebrodise infekciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tomiprunet said:

Ok, hvala na odgovoru. 🙂

 

zasto se ne bi i dalje lecili ivermectinom, nisu se svi vakcinisali. velika vecina u Nemackoj, Francuskoj i ostatku Evrope.

Sad citam da ivermectin ne valja.

 

Ne znam zašto ne bi valjao, em leči koronu, em leči šugu. Prava stvar.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

Akiro i suncica su se sad vakcinisali. Ne znam da li si ispratila ali Akiro je imao koronu i lecio se ivermectinom, negde u decembru ako se dobro secam. Zasto se lecio ivermectinomkad je mogao sacekati vakcinu dve nedelje?

 

I sta onda, da se leci retroaktivno? (Na stranu sto vakcina ne treba da leci nego da zastiti)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

pa virus nije sacekao da se on vakcinise vec ga je inficirao cim ga se docepao. A koliko sam ispratila Akiro nije imao prakticno nikakve simptome niti posledice, a po godistu spada u rizicnu grupu koja vrlo cesto bas gadno prodje. Da li je to zbog ivermentina koji je uzimao i profilakticki ili je zbog neceg drugog - ne znamo. Ali on i njegova gospodja uspesno prebrodise infekciju.

jos jednom trazim odgovor, zasto se sad vise ne koristi ivermektin za lecenje covid-19 kod osoba koji se nisu jos vakcinisali a ne znaju kad ce? zasto vise taj lek nije preporuka. 

1 minute ago, Ridji said:

 

I sta onda, da se leci retroaktivno? (Na stranu sto vakcina ne treba da leci nego da zastiti)

procitaj sta je wwww napisala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...