Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, Sunshine State said:

 

 

 

Za to vreme, Nemacka sedi, ima AZ kojom nece da (se) vakcinisu  stariji, a mladji jos nisu na redu..... i tak.... vreme tece, brojke rastu, novi sojevi izranjaju na dnevnom nivou.....

Bas se pitam sta li pisu nemci na temu vakcinacije, jos je u nemackoj i napravljena vakcina.

 

Ovde u Fra takodje katastrofa sto se tice vakcinacije, samo pusta obecanja "uskoro ce", za sada se vakcinisu samo 75+ sa Fajzerom, znam ljude koji su 75+ i jos uvek ne mogu da nadju slobodan termin da zakazu vakcinaciju. Sem njih jos imaju pravo zdravstveni radnici mladji da se vakcinisu sa AZ ali oni izgleda nece.

Za sve ostale nema vakcina za sada, bice uskoro AZ u vecim kolicinama ali pre polovine aprila "normalan svet" ne moze ni da se nada vakcinisanju a obecavaju da cemo svi biti vakcinisani do kraja leta.

Inace ni reci da to nije u redu ili slicno, doduse obzirom da je u celoj EU slicna situacija osecaju se slobodni da nista ne objasnjavaju.

U medjuvremenu granice francuske sa izvan evropske unije su nam zakljucane, imamo policijski cas svakog dana od 18h, kafane i slicno zatvoreno, na TV u nam pricaju kako se silno trude da zadrze ove blage mere ali mozda ce morati da poostre ... :thumbdown:

Edited by ciao
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Sta si zapela s'tom Fruskom Gorom! 😛 U Krcedinu je isto dobar rostilj, cak mozes i kecigu da okrenes tu na toj Fruskoj Gori samo nesto s'4 noge, ok moze i 2. 🙂 

 :lol_2:

Poslacemo je kod tebe u goste - taman da se druzite uz camac i pecanje. :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Clash said:
Inace u cvecarama se danas od zastitnih mera primenjuje ogranicenje od 23 osobe po kvadratnom metru.

 


Jbg, uvek je lepo voljenoj :66:pokloniti cveće...

Samo moraš da paziš da te žena ne provali - Korona nije ništa spram tog pakla [emoji33]

Sent from my phone using their app
 

 

Edited by fancy
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Give credit where credit is due!

 

Videli smo da se ponesto moze, cak i u Srbiji!

 

Za to vreme, Nemacka sedi, ima AZ kojom nece da (se) vakcinisu  stariji, a mladji jos nisu na redu..... i tak.... vreme tece, brojke rastu, novi sojevi izranjaju na dnevnom nivou.....

 

Planira se sastanak na kome ce se ozbiljno analizirati i isplanirati kako dalje....

 

Naravno potpuno zakljucavanje je najbolje resenje. U isto vreme ekonomija da cveta, da se ima para za povecanje plata itd....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

4091/13596/17

 

Na respiratoru 176

 

U bolnicama 4237

 

Ovi brojevi su strašni. I to su rezultati od vikenda. Obično vikendom manje testiraju. 

 

OK, ne treba da uvode vanredno stanje. Ne treba ni policijski čas. Ali neka zatvore kafiće, kladionice, teretane. Neka restorani rade do 18.00. 

 

A mogu i da se zatvore i restorani, a da ne trpe zaposleni- neka uvedu dostavu na kućnu adresu. 

 

KrŠ ne može da se sastane jer ne mogu da se usaglase sa nemedicinskim delom KrŠ.

 

****

 

Ja sam po 7 put dopunjavala prijavu 😄 Kad odem u DZ ili ako dođu na kućnu adresu, doneće sve raspoložive vakcine i biće ono- boc sa ovom, sa onom, sa trećom- tražila si sve redom.

 

Stvarno maltetiram tu E pravu- mama je insistirala da stavim i Sputnik 😄 pored Sinofarma ( " ne znamo koje vakcine imaju" )...  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Meni se Ameri smeju, kazu dodji kod nas u fly-over states....ima vakcina kolko hoces (moderna)....a ja jos dobijam "vakcinisemo prijavljene od 13og januara" pa dokle bre!

Kazu doslo vreme da se mi vama smejemo, kod nas daju kome hoces....u Arizoni cujem neka county daje svima preko 18 - ko god dodje, a ovi nasi jos raspravljaju ko je u 1A.

Kod nas su krenuli ozbiljno. Recimo Colosseum u Oaklandy, gde sam ja dobio, kaze da dnevno ubodu 6000 ljudi. Recimo bila je afera u Santa Clari gde su pre Newomove odluke da i nastavnici spadaju u prioritet smenili shefa klinike sto se dogovorio s sindikatom da profesorima Los Gatosa da preko reda. PFF

1 minute ago, Kronostime said:

I to uci nasu decu.:classic_dry:

Ja to stalno govorim, Kupi ruzu i sakrije je ispod jakne da je komsije ne vide, dok ne preda inkriminisani cvet. :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovi brojevi su strašni. I to su rezultati od vikenda. Obično vikendom manje testiraju. 

 

OK, ne treba da uvode vanredno stanje. Ne treba ni policijski čas. Ali neka zatvore kafiće, kladionice, teretane. Neka restorani rade do 18.00. 

 

A mogu i da se zatvore i restorani, a da ne trpe zaposleni- neka uvedu dostavu na kućnu adresu. 

 

KrŠ ne može da se sastane jer ne mogu da se usaglase sa nemedicinskim delom KrŠ.

 

****

 

Ja sam po 7 put dopunjavala prijavu 😄 Kad odem u DZ ili ako dođu na kućnu adresu, doneće sve raspoložive vakcine i biće ono- boc sa ovom, sa onom, sa trećom- tražila si sve redom.

 

Stvarno maltetiram tu E pravu- mama je insistirala da stavim i Sputnik 😄 pored Sinofarma ( " ne znamo koje vakcine imaju" )...  

Kol`ko menjas - tebe ce na kraju da bodu u domu tvome.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Sta si se ti navrzo na profesiju. Ajde de da se izvinEs. 😛 

Koga da krivim kad su ucenici losi?

Moji ucitelji su mi ulili ovo malo humanitosti sto imam i malo vise razumevanja za ostalo.

Vi, danasnji ucitelji - sta ostaje iza vas?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Koga da krivim kad su ucenici losi?

Moji ucitelji su mi ulili ovo malo humanitosti sto imam i malo vise razumevanja za ostalo.

Vi, danasnji ucitelji - sta ostaje iza vas?

 

Na zalost cesto upravo ti i mi. 

Znaci dzaba sve batine i cupanje za zulufe, opet duplo golo. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mrd said:

Na zalost cesto upravo ti i mi. 

Znaci dzaba sve batine i cupanje za zulufe, opet duplo golo. :lol_2:

Moj pokojni ucitelj Milorad nije vukao za zulufe, al` je mlatio prutom: uclanio nas sve u prvom osnovne u planinarsko drustvo, vucarao nas po sumama i gorama diljem ex-SFRJ i svi ispadosmo na nesto priblizno posteno.

Da ne pricam o razrednom iz sociologije u srednjoj koji nas je naucio misliti svojom glavom, iako je predavao tzv. Marksizam.

Generacije koje dolaze su zavestanje njihovih ucitelja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ovi brojevi su strašni. I to su rezultati od vikenda. Obično vikendom manje testiraju. 

 

OK, ne treba da uvode vanredno stanje. Ne treba ni policijski čas. Ali neka zatvore kafiće, kladionice, teretane. Neka restorani rade do 18.00. 

 

A mogu i da se zatvore i restorani, a da ne trpe zaposleni- neka uvedu dostavu na kućnu adresu. 

 

KrŠ ne može da se sastane jer ne mogu da se usaglase sa nemedicinskim delom KrŠ.

 

****

 

Ja sam po 7 put dopunjavala prijavu [emoji1] Kad odem u DZ ili ako dođu na kućnu adresu, doneće sve raspoložive vakcine i biće ono- boc sa ovom, sa onom, sa trećom- tražila si sve redom.

 

Stvarno maltetiram tu E pravu- mama je insistirala da stavim i Sputnik [emoji1] pored Sinofarma ( " ne znamo koje vakcine imaju" )...  

Dakle od 1.8 miliona prijava za vakcinu, ti si "kriva" za skoro pola?

[emoji3][emoji3][emoji3]

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 


Jbg, uvek je lepo voljenoj emoji3059.png uzeti cveće...

Samo moraš da paziš da te žena ne provali - Korona nije ništa spram tog pakla emoji33.png

Sent from my phone using their app
 

 

 

Prvo na rucak u restoran 'Idu dani...', posle na pice u kafanu 'Poslednja sansa', a posle da se uzme cvece u cvecari 'Al' sam zas*o juce'.

Sve uz nosenje maske. Po dolasku kuci preporucuje se i oklop.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Moj pokojni ucitelj Milorad nije vukao za zulufe, al` je mlatio prutom: uclanio nas sve u prvom osnovne u planinarsko drustvo, vucarao nas po sumama i gorama diljem ex-SFRJ i svi ispadosmo na nesto priblizno posteno.

Da ne pricam o razrednom iz sociologije u srednjoj koji nas je naucio misliti svojom glavom, iako je predavao tzv. Marksizam.

Generacije koje dolaze su zavestanje njihovih ucitelja.

Moja komunisticka krava Jovanka Jelic nije prstom mrdnula, onda sam upao kod nekog Boze, koji je sve vreme sedeo u svojoj stolici i eto opet jos nisam zaglavio. Gresis, u stvar omatorio si i mislis da je samo tvoje bilo dobro. Nije i danas imas i lose i dobro. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Kol`ko menjas - tebe ce na kraju da bodu u domu tvome.:classic_biggrin:

 

Ja sam ovog puta i tražila da dođu kući 😄 

 

Sad ozbiljno, plašim se te gužve i redova. Izbegavam ih. I nažalost, moja Dg mi omogućava dolazak kući ili da me voze do DZ. 

 

Ne mogu dugo  ni da stojim u redu, i eto neka "žalosna" korist od te G80. dijagnoze. Druge privilegije po tom osnovu nemam.

 

ONTOPIC:

 

Koliko ljudi treba da bude obolelo da bi KrŠ imao sednicu?  Zašto Institut za reumatologiju ne pređe ponovo u kovid sistem ukoliko je Batajnica puna?

 

I da li su se još neke bolnice vratile u kovid sistem? 

 

@shonke Ja sam se sedam puta prijavljivala-tačnije ova izmena je sedmi put. 

 

Sestrina drugarica se više od 10 puta testirala ( prvo jer se plašila a sada zbog posla ).  Tako da je ona povećala broj testiranih. A nije jedina. 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, shonke said:

Dakle od 1.8 miliona prijava za vakcinu, ti si "kriva" za skoro pola?

emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

A zamisli tek kad skontaju razliku u broju prijavljenih i vakcinisanih - 1.8 mil prijavljenih, 1.5 milion vakcinisanih....pa di nam je 300000 vakcina?! 

 

Kod Devojke...

 

Posle vam drzava kriva, lazira brojeve...

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...