Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Uozbiljimo se na trenutak:

 

"...imunolog Michael Meier-Hermann preporučuje davanje prioriteta vakcinaciji protiv Covid-19 prema količini njihovih kontakata. Prvo vakcinisanje onih sa mnogo kontakata „imalo bi mnogo veći efekat“ nego postupanje prema starosti, rekao je ekspert iz centra za istraživanje infekcije Braunschveig Helmholtz u berlinskom „Tagesspiegel.

Vakcinacijom prvo starije populacije, stopa smrtnosti je značajno smanjena. Ali, takođe vakcinišete grupu sa najmanje kontakata. Uticaj na epidemiju stoga nije za očekivati."

 

 

"Predsednik lekara Klaus Reinhardt se, pak, založio za postepeno ukidanje ograničenja korone sa sve većim brojem vakcinisanih ljudi i stabilnim padom novih infekcija.
Ne radi se samo o ustavnim razmatranjima. Povlačenje ograničenja takođe je hitno potrebno sa medicinske tačke gledišta „kako bi se izbegli dalji negativni psihološki i somatski kolateralni efekti mera suzbijanja“, naglasio je Reinhardt za novine medijske grupe Funke."

 

https://www.tagesschau.de/inland/deutschland-coronavirus-impfreihenfolge-101.html

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sunshine State said:

Uozbiljimo se na trenutak:

 

"...imunolog Michael Meier-Hermann preporučuje davanje prioriteta vakcinaciji protiv Covid-19 prema količini njihovih kontakata. Prvo vakcinisanje onih sa mnogo kontakata „imalo bi mnogo veći efekat“ nego postupanje prema starosti, rekao je ekspert iz centra za istraživanje infekcije Braunschveig Helmholtz u berlinskom „Tagesspiegel.

Vakcinacijom prvo starije populacije, stopa smrtnosti je značajno smanjena. Ali, takođe vakcinišete grupu sa najmanje kontakata. Uticaj na epidemiju stoga nije za očekivati."

 

 

"Predsednik lekara Klaus Reinhardt se, pak, založio za postepeno ukidanje ograničenja korone sa sve većim brojem vakcinisanih ljudi i stabilnim padom novih infekcija.
Ne radi se samo o ustavnim razmatranjima. Povlačenje ograničenja takođe je hitno potrebno sa medicinske tačke gledišta „kako bi se izbegli dalji negativni psihološki i somatski kolateralni efekti mera suzbijanja“, naglasio je Reinhardt za novine medijske grupe Funke."

 

https://www.tagesschau.de/inland/deutschland-coronavirus-impfreihenfolge-101.html

Herr Meier-Hermann i herr Reinhardt su sa ovim izjavama vrlo uspesno otkrili toplu vodu. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Clash said:

Herr Meier-Hermann i herr Reinhardt su sa ovim izjavama vrlo uspesno otkrili toplu vodu. 

 

Pa ljudi dali misljenje malkic (by Vjeko) drugacije od onog sto se radi u realitiju, ne?

 

Drugim recima, ako je "topla voda", zasto se ne radi tako? Ne daju politicari u  kriznom stabu?

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sunshine State said:

 

"...imunolog Michael Meier-Hermann preporučuje davanje prioriteta vakcinaciji protiv Covid-19 prema količini njihovih kontakata. Prvo vakcinisanje onih sa mnogo kontakata „imalo bi mnogo veći efekat“ nego postupanje prema starosti, rekao je ekspert iz centra za istraživanje infekcije Braunschveig Helmholtz u berlinskom „Tagesspiegel.

Vakcinacijom prvo starije populacije, stopa smrtnosti je značajno smanjena. Ali, takođe vakcinišete grupu sa najmanje kontakata. Uticaj na epidemiju stoga nije za očekivati."

 

Apsolutno tačno.  Ali...vakcinisanje najstarijih je prioritet u celom svetu. Zašto je to tako ne znam.

 

Po meni je bilo logično da se prvo vakcinišu ljudi sa najviše kontakata.  

 

Grad Beograd je tek od nedavno predložio da taksisti budu na listi prioriteta. Još niko od njih nije pozvan-znam po zetu, čeka poziv. Planirano je da se vakcinišu grupno- Udruženje po Udruženje, slično kao što su radili sa zaposlenima iz JKP. 

 

Navodim taksiste kao primer. Tu su i studenti. Najmanje se testiraju i čekaju zadnji tren da odu kod lekara i zato u ovom talasu imamo dosta mladih u bolnicama.

 

Fakultet na kome studira moj sestrić radi pa..skoro normalno. Jedino što imaju manje grupe u amfiteatrima i što moraju da nose maske, ali to je mera za sve u zatvorenom prostoru. 

 

Usput, juče sam se čula sa prijateljima. Baka 80+ je posle revakcinacije dobila koronu, blag oblik, sličan prehladi. Njena kćerka antivakser ima obostranu upalu pluća. 

Ne znam da li će je to motivisati da promeni stavove.    

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa ljudi dali misljenje malkic (by Vjeko) drugacije od onog sto se radi u realitiju, ne?

 

Drugim recima, ako je "topla voda", zasto se ne radi tako? Ne daju politicari u  kriznom stabu?

Vakcinisu se prvo stariji na osnovi iskustava iz prvih dana epidemije da su najrizicnija grupa i da najviše umiru. Naravno da je logicno i da vakcinises ove sa najvise kontakata .

To smo ovde vrtili vec vise puta. Ali jebigica, nema svako Vucka da nabavi trilion vakcina.

Mere su se i do sada  popustale shodno stanju na terenu ( padom broja novozaraženih ) i sasvim je logicno da se trebaju popuštati sa vecim brojem vakcinisanih.

A gospodin je konstatovao još i da narod sve više puca. To svi vidimo svakodnevno. 

Zato su ovo bejzikara izjave , eto onako da se izjavi nešto za dnevnik.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Vakcinisu se prvo stariji na osnovi iskustava iz prvih dana epidemije da su najrizicnija grupa i da najviše umiru. Naravno da je logicno i da vakcinises ove sa najvise kontakata .

To smo ovde vrtili vec vise puta. Ali jebigica, nema svako Vucka da nabavi trilion vakcina.

Mere su se i do sada  popustale shodno stanju na terenu ( padom broja novozaraženih ) i sasvim je logicno da se trebaju popuštati sa vecim brojem vakcinisanih.

A gospodin je konstatovao još i da narod sve više puca. To svi vidimo svakodnevno. 

Zato su ovo bejzikara izjave , eto onako da se izjavi nešto za dnevnik.

 

Takve izjave se dosta retko cuju "naglas" (caskanje ovde na forumu ne racunam)

(dozvolicu da retko naidjem na takve izjave u nemackim medijima)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako li bi to izgledalo kod nas pitam se... a pogotovo tamo gde nema dovoljno vakcina. Utrkivanje ko ima vise kontakata i dokazivanje istih.

 

I onda drzava da uskoci i kaze AHA, MNOGO KONTAKATA KAZES?! i sve te odrapi kaznama jer su krivi za sirenje virusa!

 

Pravi bugarski udar na koronu, iznenadan i brutalan!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uozbiljimo se na trenutak:
 
"...imunolog Michael Meier-Hermann preporučuje davanje prioriteta vakcinaciji protiv Covid-19 prema količini njihovih kontakata. Prvo vakcinisanje onih sa mnogo kontakata „imalo bi mnogo veći efekat“ nego postupanje prema starosti, rekao je ekspert iz centra za istraživanje infekcije Braunschveig Helmholtz u berlinskom „Tagesspiegel.
Vakcinacijom prvo starije populacije, stopa smrtnosti je značajno smanjena. Ali, takođe vakcinišete grupu sa najmanje kontakata. Uticaj na epidemiju stoga nije za očekivati."
 
 
"Predsednik lekara Klaus Reinhardt se, pak, založio za postepeno ukidanje ograničenja korone sa sve većim brojem vakcinisanih ljudi i stabilnim padom novih infekcija.
Ne radi se samo o ustavnim razmatranjima. Povlačenje ograničenja takođe je hitno potrebno sa medicinske tačke gledišta „kako bi se izbegli dalji negativni psihološki i somatski kolateralni efekti mera suzbijanja“, naglasio je Reinhardt za novine medijske grupe Funke."
 
https://www.tagesschau.de/inland/deutschland-coronavirus-impfreihenfolge-101.html


Jel to cuveni Herminator iz Flachau-a??
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sprivel said:

 


Jel to cuveni Herminator iz Flachau-a??

 

 

Ne'am pojma!

 

Kazu da je ovaj:

"Michael Meyer-Hermann is a professor at the Technical University of Braunschweig and head of the department of Systems Immunology at the Helmholtz Centre for Infection Research."

 

Deluje da bi trebalo da zna stogoDJ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Srecan 8. mart svim damama Corona topika.

 

Čestitka se ne maže na hleb, nego... lokalnim koronašicama za 8. mart želim po bôcu i što pre, umeće da cene :classic_biggrin:

Edited by fancy
  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Sunshine State said:

Uozbiljimo se na trenutak:

 

"...imunolog Michael Meier-Hermann preporučuje davanje prioriteta vakcinaciji protiv Covid-19 prema količini njihovih kontakata. Prvo vakcinisanje onih sa mnogo kontakata „imalo bi mnogo veći efekat“ nego postupanje prema starosti, rekao je ekspert iz centra za istraživanje infekcije Braunschveig Helmholtz u berlinskom „Tagesspiegel.

Vakcinacijom prvo starije populacije, stopa smrtnosti je značajno smanjena. Ali, takođe vakcinišete grupu sa najmanje kontakata. Uticaj na epidemiju stoga nije za očekivati."

 

 

"Predsednik lekara Klaus Reinhardt se, pak, založio za postepeno ukidanje ograničenja korone sa sve većim brojem vakcinisanih ljudi i stabilnim padom novih infekcija.
Ne radi se samo o ustavnim razmatranjima. Povlačenje ograničenja takođe je hitno potrebno sa medicinske tačke gledišta „kako bi se izbegli dalji negativni psihološki i somatski kolateralni efekti mera suzbijanja“, naglasio je Reinhardt za novine medijske grupe Funke."

 

https://www.tagesschau.de/inland/deutschland-coronavirus-impfreihenfolge-101.html

 

I ja sam o tome ovde pisao kad je krenula imunizacija. Nego dzaba kad me sveCki lideri ne slusadu 😞

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Kako li bi to izgledalo kod nas pitam se... a pogotovo tamo gde nema dovoljno vakcina. Utrkivanje ko ima vise kontakata i dokazivanje istih.

 

I onda drzava da uskoci i kaze AHA, MNOGO KONTAKATA KAZES?! i sve te odrapi kaznama jer su krivi za sirenje virusa!

 

Pravi bugarski udar na koronu, iznenadan i brutalan!

 

Give credit where credit is due!

 

Videli smo da se ponesto moze, cak i u Srbiji!

 

Za to vreme, Nemacka sedi, ima AZ kojom nece da (se) vakcinisu  stariji, a mladji jos nisu na redu..... i tak.... vreme tece, brojke rastu, novi sojevi izranjaju na dnevnom nivou.....

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Apsolutno tačno.  Ali...vakcinisanje najstarijih je prioritet u celom svetu. Zašto je to tako ne znam.

 

Po meni je bilo logično da se prvo vakcinišu ljudi sa najviše kontakata.  

 

Grad Beograd je tek od nedavno predložio da taksisti budu na listi prioriteta. Još niko od njih nije pozvan-znam po zetu, čeka poziv. Planirano je da se vakcinišu grupno- Udruženje po Udruženje, slično kao što su radili sa zaposlenima iz JKP. 

 

Navodim taksiste kao primer. Tu su i studenti. Najmanje se testiraju i čekaju zadnji tren da odu kod lekara i zato u ovom talasu imamo dosta mladih u bolnicama.

 

Fakultet na kome studira moj sestrić radi pa..skoro normalno. Jedino što imaju manje grupe u amfiteatrima i što moraju da nose maske, ali to je mera za sve u zatvorenom prostoru. 

 

Usput, juče sam se čula sa prijateljima. Baka 80+ je posle revakcinacije dobila koronu, blag oblik, sličan prehladi. Njena kćerka antivakser ima obostranu upalu pluća. 

Ne znam da li će je to motivisati da promeni stavove.    

Danas sam dobio info o mom bivšem kolegi.

Dakle, dobio simptome dve nedelje posle druge doze kineza, kaže da je bilo "kao blaža prehlada". Smara se kod kuće, čeka ovih dana da uradi kontrolni PCR pa ponovo među ljude.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

I ja sam o tome ovde pisao kad je krenula imunizacija. Nego dzaba kad me sveCki lideri ne slusadu 😞

 

Pa kad izmisljas toplu vodu! 

 

Just now, shonke said:

Danas sam dobio info o mom bivšem kolegi.

Dakle, dobio simptome dve nedelje posle druge doze kineza, kaže da je bilo "kao blaža prehlada". Smara se kod kuće, čeka ovih dana da uradi kontrolni PCR pa ponovo među ljude.

 

That's all we are asking for!!!

Edited by Sunshine State
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ne'am pojma!

 

Kazu da je ovaj:

"Michael Meyer-Hermann is a professor at the Technical University of Braunschweig and head of the department of Systems Immunology at the Helmholtz Centre for Infection Research."

 

Deluje da bi trebalo da zna stogoDJ

To je bilo trik pitanje by sprivel. Herminator je skijaš u penziji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Smara se kod kuće, čeka ovih dana da uradi kontrolni PCR pa ponovo među ljude.

 

Ovo može i da potraje... Ja sam, evo 6 i kusur nedelja nakon početka bolesti, još uvek (juče testiran, 3. put zaredom) pozitivan.

 

Doduše, zavisi sigurno i od intenziteta bolesti, moja žena je negativna bila već na prvom kontrolnom testu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Sprivel - provokator!

 

Dobro zna da se na Fruskoj Gori ne skija i da smo mi Sremci operisani od zimskih sportova! (zna se za cega Fruska Gora sluzi - za rostiljanje!)

Sta si zapela s'tom Fruskom Gorom! 😛 U Krcedinu je isto dobar rostilj, cak mozes i kecigu da okrenes tu na toj Fruskoj Gori samo nesto s'4 noge, ok moze i 2. 🙂 

 :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

EU (ili bar DE) je toliko zabrljala s vakcinama, da su ljudi poludeli. Juce pricam s komsinicom u Nemackoj, Frau J, Nemica, 77 god, muz ima 83 (dijabetes, stentove), kaze ona jos ni blizu, a i za njega jos nije uspela termin da dobije.... cak ni u aprilu! 

Besni, kaze:"Nemacka je gora od banana republika!"

 

Verovatno sam je ubola u svaki zivac kad sam joj rekla:"Ja odoh sledece nedelje u Srbiju, tamo moze da se vakcinise ko hoce!"

 

Meni se Ameri smeju, kazu dodji kod nas u fly-over states....ima vakcina kolko hoces (moderna)....a ja jos dobijam "vakcinisemo prijavljene od 13og januara" pa dokle bre!

Kazu doslo vreme da se mi vama smejemo, kod nas daju kome hoces....u Arizoni cujem neka county daje svima preko 18 - ko god dodje, a ovi nasi jos raspravljaju ko je u 1A.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...