Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, Akiro said:

Početak pijenja Ivermektina i zaraza su se , dan gore ili dole, poklopili. 

 

To je ono sto odavno pricam. Vec je zakljuceno da uzimanje nepouzdanih ljecila (tipa Ivermektin, kineska vakcina...), ne sprecavaju zarazu vec zapravo pomazu da se razbolis, pa je vise stete nego koristi od njih.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ivermectin je novi hlororkin/hidrohlorokin, remdesivir...

Svaki talas korone ima svog heroja.

Meni je fascinantno kako "stara osoba sa x stentova" neće da se vakciniše jer vakcine "ubijaju i sterilišu".
Jebeno sterilišu.
Helou?

Nego, jel Devojka L.R. zvala od jutros Batut, zna li se nešto? [emoji848]

Sent from my phone using their app

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije vezano za vakcinaciju protiv COVID-a,ali upravo slusam epidemiologe..kazu da je u prosloj godini opseg vakcinacije dece MMR vakcinom samo 60%. :frusty: Hvala antivakserskoj zhgadiji na ovome..sigurno su ponosni..samo je pitanje vremena kada cemo dobiti ozbiljnu epidemiju malih boginja..:furious:

Edit:nisu epidemiolozi vec pedijatri. Ne menja to nista sustinu posta

  • Like 1
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fancy said:

Ivermectin je novi hlororkin/hidrohlorokin, remdesivir...


Remdesivir ipak ne spada u tu grupu, za njega postoje dokazi o pozitivnom delovanju kod lakših i srednje teških kliničkih slika ako se da na vreme, ali nije ni miracle drug.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam juče na sajmu, gospoja se vakcinisala pa pravio društvo...Pošto je prošla 3 meseca šetanja od lekara do lekara zbog alergija koje ima, pa su na kraju rekli da može fajzera. Kako god, ne znam da li se neko od vas vakcinisao na sajmu ali ja sam u šoku da smo uspeli nešto tako dobro da organizujemo. Ok, nije bila prevelika gužva ali sve vreme ide kao na traci, pregled, registracija, boc boc, čekanje i izlazak. I ide jako brzo i sve i da je gužva to se rasčisti brzo. Tako da, ko se nije bockao a planira, sajam je savršen izbor (juče fajzer, kinez i čini mi se sputnik, sve bez zakazivanja).

 

Highlight 1, deda u majici sa likom Putina...koju li je vakcinu primio :classic_rolleyes: Hteo da priđem da se upoznamo, možda je @Clash došao po još, svidelo mu se.

Highlight 2, sve one konzole sa alkoholom i ubrusima za čišćenje ruku su donacija Mocart kladionice i svuda imaš logo kladže na mestu gde se vakcinišeš :lol_2:

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

Highlight 2, sve one konzole sa alkoholom i ubrusima za čišćenje ruku su donacija Mocart kladionice i svuda imaš logo kladže na mestu gde se vakcinišeš :lol_2:

'nachi,mozemo da ocekujemo jos vesti o smanjenju plata njihovim zaposlenicima :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Jebeno sterilišu.

Baš sam se i na to foru zezao sa tom osobom, ali je on zabrinut zbog nas mlađih. Pokažeš statistiku i on kaže: "Ma to big farma i iluminati šteluju, kako si naivan što to veruješ itd itd". Možeš da izvučeš koliko god hoćeš podataka, koristiš logiku, ali ne pomaže. Šta više, možda čak i odmaže. 

 

Ne znam gde sam pročitao, ali jedan pisac je baš pisao o ovakvim situacijama, gde je naveo da logika ne vredi jer je to više emocionalni problem. E sada, kako da pristupim - nisam pametan. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Hvala @Akiro, zvuči obećavajuće. Izvini što sam pogrešio tvoju priču, sećanje me izdalo. Znači samo treba konjske doze. To nije problem pošto se ta osoba ponaša ko konj što se tiče Kovida. 

 

Ako je Ivermektin toliko efikasan, pitam se zašto nije zvanično savetovan za upotrebu u borbi protiv kovida. Prošlo je skoro godinu dana od kada se prvi put spominjao za kovid, valjda je to dovoljno vremena da se organizuju neke veće studije itd. Kako si ti čuo za njega?

To sa konjskim dozama nikako ne bih savetovao, meni se slučajno desilo jer sam hladno zanemario preporuke i protokol. Ono što ubija parazite, na neki svoj način je ipak otrov.

 

Savetovan je zvanično u Južnoj Africi i u Slovačkoj, koliko znam. Možda još negde drugde. ja sam čuo od drugara lekara, koji radi u Covid bolnici i uzima ga preventivno (ali po protokolu, a ne konjski), on kaže da i američki lekari to uzimaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...
E sada, kako da pristupim - nisam pametan. 


Jednostavno. Priznaš toj osobi da su te naterali da se sterilišeš ucenom (posao, npr.), ali da ti nude medicinu za poništavanje" tog efekta i "dozvolu za razmnožavanje" (npr. a ako već imaš decu smisli nešto kao "dozvolu za život") ako dovedeš dvoje (zvuči ozbiljnije) starijih da se žrtvuju i tako smanje populaciju na zemlji.

Budi istinski sjeban i pomiren sa sudbinom i insistiraj kako je ta osoba sve vreme u pravu i divi se toj inteligenciji koja je prokljuvila zaveru.

Pre nego kreneš da pričaš o tome, stavi prst na usta, napiši na papiru, "ne govori ništa sl. 3 min) zatim ugasi mobilne telefone, izvadi sim kartice a baterije stavi u rernu. Nemoj da je uključuješ.


Sent from my phone using their app

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Akiro said:

Savetovan je zvanično u Južnoj Africi i u Slovačkoj, koliko znam. Možda još negde drugde. ja sam čuo od drugara lekara, koji radi u Covid bolnici i uzima ga preventivno (ali po protokolu, a ne konjski), on kaže da i američki lekari to uzimaju. 

Hvala na brzim odgovorima 🙂

 

Da se nadovežem, korišćen je i u Peru, ali sam od ortaka (Peruanca) čuo da su obustavili. Izgleda da nije bilo efektivno. Takođe, i u Češkoj se koristio. 

 

Šta ga znam, različite zemlje su bile spremne da rizikuju zbog velike opasnosti od Kovida, ali nisam još čuo koliko je (i da li je uopšte) bio efektivan. Čudno mi je i ne ide mi u prilog argumentu :lol_2:

 

16 minutes ago, fancy said:

 


Jednostavno. Priznaš toj osobi da su te naterali da se sterilišeš ucenom (posao, npr.), ali da ti nude medicinu za poništavanje" tog efekta i "dozvolu za razmnožavanje" (npr. a ako već imaš decu smisli nešto kao "dozvolu za život") ako dovedeš dvoje (zvuči ozbiljnije) starijih da se žrtvuju i tako smanje populaciju na zemlji.

Budi istinski sjeban i pomiren sa sudbinom i insistiraj kako je ta osoba sve vreme u pravu i divi se toj inteligenciji koja je prokljuvila zaveru.

Pre nego kreneš da pričaš o tome, stavi prst na usta, napiši na papiru, "ne govori ništa sl. 3 min) zatim ugasi mobilne telefone, izvadi sim kartice a baterije stavi u rernu. Nemoj da je uključuješ.


Sent from my phone using their app
 

 

:lol_2: Da mi nije stalo do osobe, zezao bi se do sutra. Mada mogao bi i ovako, i dalje ima smisao za humor. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, fancy said:

 



Pre nego kreneš da pričaš o tome, stavi prst na usta, napiši na papiru, "ne govori ništa sl. 3 min) zatim ugasi mobilne telefone, izvadi sim kartice a baterije stavi u rernu. Nemoj da je uključuješ.


Sent from my phone using their app
 

 

Odakle tebi ovaj zvanicni QAnon protokol?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

 E sada, kako da pristupim - nisam pametan. 

Odmah prekineš svaki kontakt sa dotičnim antivakserom zbog očuvanja mentalne stabilnosti i unutrašnjeg mira.

 

Moj primer: rođeni brat, antivakser, treba nešto da završava u Beogradu i onako uzgred spomene da će da prespava kod mene. Pitam ga jel vakcinisan. Kaže da nije i ne namerava. Ja mu kažem da mi u stan neće ući pre nego što mu skeniram qr kod na potvrdi o vakcinaciji i završim svaki razgovor na tu temu. Doviđenja.

Edited by Wookie
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Wookie said:

Odmah prekineš svaki kontakt sa dotičnim antivakserom zbog očuvanja mentalne stabilnosti i unutrašnjeg mira.

 

Moj primer: rođeni brat, antivakser, treba nešto da završava u Beogradu i onako uzgred spomene da će da prespava kod mene. Pitam ga jel vakcinisan. Kaže da nije i ne namerava. Ja mu kažem da mi u stan neće ući pre nego što mu skeniram qr kod na potvrdi o vakcinaciji i završim svaki razgovor na tu temu. Doviđenja.

Kod Wookie-a nema cile mile. Da nisi možda primio Sputnika? :s_d:

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam, uvalili mi AZ. 😪

 

Ali stvarno više nemam nerava da se ubeđujem s budalama. Imam nekoliko antivaksera rođaka i još par drugara. Lakše mi je da ne komuniciram s njima, nego da slušam njihove idiotske teorije i nerviram se.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ridji said:

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Otvaranje-Delta-planeta-velike-guzve-bez-straha-od-virusa.sr.html

 

Inace objekat nije u potpunosti zavrsen i (valjda) nema upotrebnu dozvolu

 

 

Potvrdjujem.

 

Ali kad je to bio problem kod nasih vrlih tajkuna?

 

Moja firma inace dve godine ceka potvrdu da moze da se gradi proizvodna hala na placu koji smo kupili. Ali tajkun to resi ocas posla...sjebe deci igraliste, sjebe drvece, sjebe ulicu. Srbija.

16 minutes ago, Wookie said:

Nisam, uvalili mi AZ. 😪

 

Ali stvarno više nemam nerava da se ubeđujem s budalama. Imam nekoliko antivaksera rođaka i još par drugara. Lakše mi je da ne komuniciram s njima, nego da slušam njihove idiotske teorije i nerviram se.

 

Jel ti rekli tacan datum revakcinacije ili si samo dobio da treba kroz 12 nedelja?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Wookie said:

Nisam, uvalili mi AZ. 😪

 

Ali stvarno više nemam nerava da se ubeđujem s budalama. Imam nekoliko antivaksera rođaka i još par drugara. Lakše mi je da ne komuniciram s njima, nego da slušam njihove idiotske teorije i nerviram se.

Zajebanciju na stranu, razumem te. Da mi nije stalo do te osobe, ne bih se nervirao. Ovako je druga priča. Bilo kako bilo, njihov izbor - nije na meni da namećem. 

Link to comment
Share on other sites

Pa meni jedna ortakinja pošalje pre jedno mesec dana neki klip sa jutjuba, neki Vasilije iz Čikaga, vozač limuzine koji je vozio direktora neke farmaceutske kompanije, razbio zaveru u vezi RNA vakcina. I kaže ona meni: eto vidiš.

 

I šta sad ti da pričaš sa takvom osobom?

 

Ovo je inače dotični video.

 

 

Edited by Wookie
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zoran59 said:

Malo bih filozofirao. Mozda je namenjeno uglavnom Urosu i/ili Slavisi, a ima i drugih sa slicnim rezonima, no donekle se dotice svih nas.

 

 

 

Nismo se dopisivali ovih dana, ja sam malo u gužvi, što i nije novo, ali nikad nije kasno, pa primi moje saučešće, jeste da su lepe godine u pitanju, daj bože da ih doživimo, ali praznina uvek ostaje, treba volje da se prevaziđe ne dajte se...
Zaslužio si dobar odgovor, ali nisam baš dobar sa vremenom a ni sa raspoloženjem za pisanje, ide vikend pa na miru.
 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...