Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Harmonika said:

Zato sto je praksa pokazala surpotno..ne mslim d aljudi u nacelu s akoronom umiru, mislim da iam dosta ljudi, mladih koji bi bez korone, terali jos 30 godina barem, ukljucujuci i hronicne bolesnike..a i ko prezivi, mnogima ostanu posledice..ima mnogo faktora, previse on generalizuje i pojednostavljuje stvari..

 

Bold: kako si ovo srocio, zvuci kao "to malo sto prezivi"....

 

Prezivi, po brojkama, ca. 98 % ljudi

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Fauci ima vise tv nastupa od zvalonje. A ne secam se da je bilo sta korisno rekao. Najveci doprinos je ideja da stavimo 5 maski na lice. 

 

"To sto ste se vakcinisali ne znaci da je sigurno da putujete". 

Gradjani na to "Pa sto bi se onda vakcinisali??". 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Kronostime said:

`brojtro, narode - kako ste mi danas?:classic_biggrin:

U Memfisu, idem sutra da obidjem Graceland, na putu kuci kroz jug, sutra osim Gracelanda obilazim Nashville, i onda pokusavam da stignem kuci u naredna dva dana, koliko god je sneg zatrpao severo-istok....

 

Imala fenomenalan dan, idem da se naspavam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Majkumu ako se iz ovoga izvučem, partner iz firme, juče oseti simptome, uradi PCR pozitivan kao vrata. Danas temperatura preko 38, kaže može i brokoli da jede svejedno mu.
Ne osećam nikakve simptome, idem danas na PCR, banovali me sa poliklinike kao kontakt pozitivnog, radim od kuće, što nije loše 🙂

 

Što reče @Eddard da vidimo od čega smo napravljeni 🙂

8 hours ago, ras kass said:

Najveci doprinos je ideja da stavimo 5 maski na lice. 

To je prirodna evolucija od "maska treba samo zdravstvenim radnicima>maska treba samo zaraženim>maska treba samo u zatvorenom>maska treba svuda>dve maske uvek i svuda"

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, urosg3 said:

Majkumu ako se iz ovoga izvučem, partner iz firme, juče oseti simptome, uradi PCR pozitivan kao vrata. Danas temperatura preko 38, kaže može i brokoli da jede svejedno mu.
Ne osećam nikakve simptome, idem danas na PCR, banovali me sa poliklinike kao kontakt pozitivnog, radim od kuće, što nije loše 🙂

 

Što reče @Eddard da vidimo od čega smo napravljeni 🙂

To je prirodna evolucija od "maska treba samo zdravstvenim radnicima>maska treba samo zaraženim>maska treba samo u zatvorenom>maska treba svuda>dve maske uvek i svuda"

 

Drzimo pesnice da budes Slavisa!

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2021 at 8:53 PM, Sunshine State said:

Gledam cifre, gledam grafove, i meni lici da je world zalomio krivu, pa jos kad dodamo vakcine - ih, gde ce nam biti kraj!!

 

Btw, cak i drzave sa sojevima koji s brze sire (UK i Juzna Afrika) imaju trend opadanja (Juzna Afrika ima blaze mere nego NL).

 

Rano je da slavimo, ali ja cu da se nadam da ovo ide ka smirivanju ove godine

 

spacer.png

 

Samoquote:

 

Otkad ja pricam, a WHO me tek sad slusa!!

 

"SZO: Broj novoobolelih od korona virusa na globalnom nivou opada treću nedelju zaredom"

 

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je da broj novoobolelih od koronavirusa na globalnom nivou opada treću nedelju zaredom, a direktor SZO Tedros Gebrejesus rekao je tokom virtuelnog obraćanja da se radi o dobroj vesti, uprkos tome što brojne države i dalje prijavljuju širenje zaraze.

 

https://www.danas.rs/drustvo/szo-broj-novoobolelih-od-korona-virusa-na-globalnom-nivou-opada-trecu-nedelju-zaredom/

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Samoquote:

 

Otkad ja pricam, a WHO me tek sad slusa!!

 

"SZO: Broj novoobolelih od korona virusa na globalnom nivou opada treću nedelju zaredom"

 

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) saopštila je da broj novoobolelih od koronavirusa na globalnom nivou opada treću nedelju zaredom, a direktor SZO Tedros Gebrejesus rekao je tokom virtuelnog obraćanja da se radi o dobroj vesti, uprkos tome što brojne države i dalje prijavljuju širenje zaraze.

 

https://www.danas.rs/drustvo/szo-broj-novoobolelih-od-korona-virusa-na-globalnom-nivou-opada-trecu-nedelju-zaredom/

A da, ti sojevi što se brže šire su u stvari problem, jer da nije njih tek onda bi padao broj novozareženih, dakle nema opuštanja! Držite biblioteke zatvorenim!
I tako uvek, nije prirodan tok, nego uvek imaš struku i državu da ti objasne da su te u stvari spasili...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

A da, ti sojevi što se brže šire su u stvari problem, jer da nije njih tek onda bi padao broj novozareženih, dakle nema opuštanja! Držite biblioteke zatvorenim!
I tako uvek, nije prirodan tok, nego uvek imaš struku i državu da ti objasne da su te u stvari spasili...

 

Bas sad citam za NL da je vec polovina od zarazenih UK sojem.... a brojke padaju i na najnizem nivou su od oktobra (inace su u padu jos od 21 decembra (mesec dana pre uvodjenja policijskog casa, koji je uveden pre desetak dana)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Bas sad citam za NL da je vec polovina od zarazenih UK sojem.... a brojke padaju i na najnizem nivou su od oktobra (inace su u padu jos od 21 decembra (mesec dana pre uvodjenja policijskog casa, koji je uveden pre desetak dana)

to je zbog "mera" zamisli da nije mera... Kako bi tek onda padalo, to je narativ. Tako mudre mere su obuzdale virus koji se širi 70% brže od roditelja mu, kakav uspeh struke, i discipline građana. Dakle nema opuštanja, svi kao jedan iza vlasti, one nam glave čuvaju u nadljudskoj borbi protiv nevidljivog neprijatelja!
p.s. i meni nije jasno kako uopšte ima zaraženih a biblioteke ne rade...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

Majke mi, kad vas čitam, poželim da neko "pametan" odluči da ukine sve mere, pa da vidimo, kom opanci, kom obojci.

 

Je l' ti stvarno mislis da je sve ovo bas ono jako ozbiljno pisanje? Ne sme se malo saliti u ovoj muci?

 

Meni to nije jasno, sto svako malo se neko naljuti sto ljudi ovde razglabaju o merama....meni ovo zvuci kao neko "luftiranje na papiru".

Polazim od sebe - prva reakcija na NL curfew je nervoza.... posle par minuta zakljucak:"Mene to, ustvari, uopste ne dotice, nikako ne remeti koncept mog trenutnog obitavanja"

 

Zasto smeta da povremeno napisemo i neko misljenje vezano za mere? A priznaces da nema nikakve korelacije izmedju mera u Sloeniji i broja zarazenih, kad uporedis sa, recimo, Srbijom. Otud se, ponekad, raspricamo i o merama!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ako kritikujes mere, tebe onda briga za mrtve, mislis samo na sebe itd....A tu je vlast da siri paniku i histeriju, negativna kampanja 24/7.

 

- Ne mozemo da se vratimo u normalu dok ne stigne vakcina

- Vakcina stigla

- Samo zato sto  je vakcina stigla ne znaci da mozemo unapred da se radujemo, moramo da vidimo da li vakcina deluje a i nije zamena za maske i distancu

 

- ne treba nositi maske

- nosite maske, ako svi nosimo maske mogucnost zaraze se smanjuje za 99%

- svi nose maske

- izgleda da maske nisu toliko efikasne, mislim da je resenje da nosimo tri odjednom, a i maske nisu zamena za vakcinu

 

- virusi mutiraju, to je normalan proces

- covid mutira

- virus je mutirao, moramo da poostrimo mere jer ovo nismo ocekivali, mozda vakcina ne deluje ipak...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sunshine State said:

Ko je onaj neki djubrivo i kako je on uspeo da bude popularniji od mene ovaj mesec?!

 

Pa zar i za forum treba protekcija?

 

A ja sama, naivno, golim rukama na forum....tc, tc, tc... dzabe i godine i zivotno iskustvo, kad je neko naivan..

 

Ne pratis celi forum, gospodin djubrivo dominira na sportskim i muzickim temama. Ako hoces da vratis dominaciju, moras kao u Riziku da nadjes teritoriju na forumu koja je balkanizovana , da je homogenizujes i da se tamo nametnes kao lider. Samo tako mozes do zlata vrednih plusica koji te vracaju na vrh. Ali to je igra za velike igrace, sve moze da ode i na suprotnu stranu, zato oprezno!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ras kass said:

Pa da, ako kritikujes mere, tebe onda briga za mrtve, mislis samo na sebe itd....
 

Samo da dodam, ako kritikuješ mere, misliš samo na sebe, pa si time volšebno imun, jer virus napada samo pošten svet a ne takve sebičnjake koji misle samo ne sebe.Ti koji misle samo na sebe se ne zaražavaju, oni isključivo postoje da nekom opreznom, savesnom sačekaju da padne koncetracija, grč (onaj isti grč zbog koga ne smemo da se opuštamo) i da ga zaraze svojim kritikovanjem mera i virusom.
 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...