Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

On 7/25/2020 at 3:14 PM, Yoyogi said:

Ja sam i prestao da pratim te podatke. Kada sam bio banovan pre dva meseca, Amerika je imala 82 hiljada umrlih od virusa. Sada pogledah, 148 hiljada preminulih.

 

Koja je to država i sposobnost njene vlasti. 

Yoyo, Amerikanci mnogo testiraju. Preterano testiraju. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Div said:

 

Jel tako otkrivaju mrtve? Ako ne testiraju, nema mrtvih?

 

Broj mrtvih na dnevnoj bazi u US se nije drasticno promenio (barem ne jos uvek). Broj testiranja sad ide otprilike izmedju 800k-1mill dnevno.

Broj mrtvih i broj obolelih se drasticno povecao u drzavama koje su tokom prva 3 meseca imale u stvari iznenadjujuce mali broj obolelih i umrlih u odnosu na broj stanovnika, tipa Kalifornija, Texas, Florida... Uz dodatak mozda tri jos drzave ove cine 50% svih dnevno otkrivenih obolelih

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freethrow said:

Hajde preporučite mi molim vas neku zabit. Ja tražim i tražim i tražim i ništa nisam uspeo da nađem. U svoju zabit ne mogu da idem, ne da mi Milo.

 

Ako pitaš za odmor, spomenuo sam nešto na prethodnim stranama i mogu malo da dodam. Poenta je da nađeš neku udaljeniju kuću za izdavanje.

- Stara planina

- Suva planina (problem je naći smeštaj, ali pitaj nekoga iz Niša, ima NIšlija na forumu)

- Tara (pogledaj Sokolinu, Predov krst i Perućac, izbegavaj Mitrovac ili Kaluđerske bare jer ima više ljudi)

- Zlatar

- Divčibare (ima udaljenih vikendica)

- Zlatibor (ne tamo gde svi idu, nego neka izdvojenija kuća, možda ka Stopića pećini)

 

Obično ima dosta ponuda na internetu, bilo da koristiš Booking.com, Trivago i slično, bilo lokalne sajtove (npr. http://www.tara-planina.com/) i gledaj jeftinije vikendice jer su obično izdvojene.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Doći ćemo mi i na hiljadu dnevno. Ako u Lidlu, gde se to uvek strogo kontrolisalo, u jednom trenutku, pri tome pri ne baš nekoj većoj poseti, vidiš ravno 4 lika kako bez maske mirno šetaju kroz Lidl i obezbeđenje ništa ne preduzima, kako li će tek biti na drugim mestima? Ovo malo što su uspeli narod da zaplaše pa nose maske neće dugo kod Srbijuksa držati, već je počelo da se osipa. Pojedince, koji su stoka, teško možeš da kažnjavaš, ali ako se ne krene sa veoma ozbiljnim kažnjavanjem radnji i ugostiteljkih objekata ne bi li se makar posredno uspostavilo poštovanje mera, ode mast u propast. A ko da ih kažnjava, kad u prolazu pored policije u Zemunu vidiš 4 pandura zajedno u kancelariji, nijedan ne nosi masku.

 

Biće ovde još obaranja rekorda, nismo danas dostigli vrh.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Akiro said:

Doći ćemo mi i na hiljadu dnevno. 

 

Nema prijatelju moj sta da dolazimo kad smo mi tu brojku i premasili; ako uzmemo samo zvanicne brojke od oko 450 dnevno (nezvanicne na stranu), a kazu da je broj zarazenih jedno 10 puta veci od broja detektovanih, bijemo mi brat bratu 4000-5000 dnevno bez problema.

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Nema prijatelju moj sta da dolazimo kad smo mi tu brojku i premasili; ako uzmemo samo zvanicne brojke od oko 450 dnevno (nezvanicne na stranu), a kazu da je broj zarazenih jedno 10 puta veci od broja detektovanih, bijemo mi brat bratu 4000-5000 dnevno bez problema.

 

U pravu si, zanemario sam realnost, gledao samo zvanične cifre. U svakom slučaju ćemo oboriti balkanske, a možda i evropske rekorde, i to kao mala zemlja. Meanwhile, Grci 27 novih danas i jedan mrtav, ukupno od početka do sada 4193 zaraženih, ukupno preminule 202 osobe od kojih je 96 odsto imalo hronične bolesti.

 

Narod upao u fatalizam, pa ga već boli uvo, a tek će, a to će biti fatalno.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da ovi moji sto ih “pratim” više ne seru o izmišljjenom virusu. Neki su u međuvremenu i fasovali isti, za sad su blagih simptoma. 
Istina, prešli su na novi nivo..sad postoji  virus ali nas neko nečim pršće...smart klupa (solarna s mogućnošću punjenja telefona čak i slušanja muzike) služi da vas prate, o Gejcu znaju sve i tako. A sve to pisuci uredno sa telefona sa sve oznacenom lokacijom. 😂


 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vec prestao da pratim. Mnogo je, kume... umorih se. Znam pravila, znam kako da se ponasam, nadam se da ce sve biti ok.

 

Jedno mi jos skace po glavi. Naime, ako oni na test salju ljude sa simptomima zaraze, nakon razgovora sa lekarima, a onda od 8000 njih, 400 ima koronu, sta imaju onih 7600? Sta, sad odjednom pocele prehlade na tonu?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

Znam pravila, znam kako da se ponasam, nadam se da ce sve biti ok.

 

 

Ovo je jedino vise o cemu treba voditi racuna. Sve ostalo zanemariti. Ima neko vrijeme samo o tome vodim racuna i ako pocnem smrkljat (a to inace zna da mi se desi), primirim i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, wrecktangle said:

Zanimljivo je da ovi moji sto ih “pratim” više ne seru o izmišljjenom virusu. Neki su u međuvremenu i fasovali isti, za sad su blagih simptoma. 
Istina, prešli su na novi nivo..sad postoji  virus ali nas neko nečim pršće...smart klupa (solarna s mogućnošću punjenja telefona čak i slušanja muzike) služi da vas prate, o Gejcu znaju sve i tako. A sve to pisuci uredno sa telefona sa sve oznacenom lokacijom. 😂


 

Stander malo, kako ja ne znam za ovu solarnu klupu? To nesto novo?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wrecktangle said:

Ma to je lokalna vijest...postavili tzv smart klupu u parku pa ima takvih komentara. 

Aha, ok.

Inace sam danas saznao da testiranje nije testiranje, nego zi stave cip i izmu DNK. To ide u bazu podataka u US i ako se poklapa da nekom tamo treba neki tvoj organ aktivira se cip, dobijes koronu i umres. Onda ti uzmu srce, bubreg ili sta vec treba, ides u limeni sanduk koji zavare, znaci nema niko da sazna da su te odradili.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Clash said:

Aha, ok.

Inace sam danas saznao da testiranje nije testiranje, nego zi stave cip i izmu DNK. To ide u bazu podataka u US i ako se poklapa da nekom tamo treba neki tvoj organ aktivira se cip, dobijes koronu i umres. Onda ti uzmu srce, bubreg ili sta vec treba, ides u limeni sanduk koji zavare, znaci nema niko da sazna da su te odradili.

Uz rizik da zacatavamo temu, jebemumisa...sve je to supertajno a sve se zna. Da rezimiramo...imas dvije opcije:

da im skreses sve u lice ili da kazes u stilu Đure iz top liste nadrealista (ili bijase iz Audicije):Sjo...vec je 840 (8:40)... moram u firmu neke fosne nosat’ 😁

Edited by wrecktangle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...