Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pisala sam vec nekoliko puta u poslednjih par nedelja o ovom - Holandjani uopste ne prijavljuju broj izlecenih - imaju samo broj zarazenih, broj umrlih i broj kriticnih slucajeva - razliku vode kao aktivne slucajeve. Do pre neki dan su nedeljama drzali brojku od 250 recovered, sad N/A:

 

Netherlands

Coronavirus Cases:

38,245

Deaths:

4,518

Recovered:

N/A
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Delimo isto mišljenje. Da nema policijskog časa ne bi bile gužve svuda..bukvalno svuda. I šta znači zatvaranje od četvrtka do ponedeljka ukoliko u ponedeljak kreće međugradski prevoz..i šta su već predvideli da otvore.

 

Od svih zemalja u regionu imamo najviše zaraženih, najviše mrtvih- najgori smo..i trpimo diktaturu jednog čoveka...Osim Srbije jedino su se ovakve mere sprovodile u Kini. 

 

Ne mogu da kažu da broj obolelih opada, jer to nije tačno. Evo COVID 19 je ušao i u Opštu bolnicu u Vršcu.

 

3h
 
Korona virus ušao i u Opštu bolnicu Vršac. Od juče traje testiranje svih zaposlenih i pacijenata. Za sada obolelo 16 zaposlenih. Danas ruske i naše ABHO jedinice dezinfikovale bolnicu. Od sinoć neprekidni red ispred bolnice za testiranje. Ko zna šta bi bilo da virus nije oslabi

 

 

 

u bolnicu u Vršcu? To je direktna posledica roštiljanja na Fruškoj gori pre mesec dana, sada plaćamo danak nedisciplini.
Jebote.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Skupo nas kostala ona subota pre podne! Da nje nije bilo, sad bismo imali 537 zarazenih i 34 umrla....al' ne lezi vraze - 'oce Vojvodjani da rostiljaju na Fruskoj i naravno da ce 4 nedelje kasnije biti najteza noc u Nisu....uzrocno-posledicna veza jasna k'o dan!

svako dobronameran, kojem je na umu dobro Srbije vidi tu vezu.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Quote

 

30723650_435905636853642_223215517873419
 
 
 
· 24 мин. · 
 

 Српска напредна странка обавештава грађане да не стоји иза позива да 28.4.2020. године, у 20.05 сати, уз лупање у ритму песме "Марш на Дрину", дају подршку актуелној власти.

 

Ради се о лажном саопштењу чији аутори злоупотребљавajу грађанску акцију аплауза подршке здравственим радницима у 20 сати.

СНС се неће служити ни једним видом политичке борбе и активности у време ванредног стања када све снаге наше државе и друштва усмеравамо ка заштити живота и здравља свих грађана Републике Србије и борби против корона вируса.

 

 
 
E sad....da li se "opozicija" dosetila kako više ljudi da istera na prozore ili su ovi ukapirali da bi se zajebali s tim kontrašerpanjem ?
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ne potcenjuj ih...

neću, ali vidi ovo su dva sveta, mi se malo organizovali u zgradi, nas nekoliko, pa ja emitujem a oni izneli svoje zvučnike, pa večeras pustili The Queen, Bohemian Rhapsody.
To ni jedan SNS član ne bi trpeo, nema šansi...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, urosg3 said:

pa večeras pustili The Queen, Bohemian Rhapsody.

 

Ja puštam Rundeka i Balaševića "Živeti slobodno"..

 

A što se korone tiče, uopšte mi nije jasno kako puštaju međugradski prevoz i zašto? 

 

Pitanje u vezi penzionera i njihove kupovine noću sinoć sam pustila kao tvit  i tagovala N1Info. 

 

Zaista, ali zaista ne mogu da navedem nijednu jedinu meru za koju mogu da kažem da je ok.

 

Čak je i Mile reagovao pre AV. Kasnilo se sa svim..a sada im se žuri da odrade izbore i odjednom pobeđujemo koronu ( to mi je juče rekao komšija koji je član SNS- "Pobeđujemo koronu"..

😎

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja puštam Rundeka i Balaševića "Živeti slobodno"..

 

A što se korone tiče, uopšte mi nije jasno kako puštaju međugradski prevoz i zašto? 

 

Pitanje u vezi penzionera i njihove kupovine noću sinoć sam pustila kao tvit  i tagovala N1Info. 

 

Zaista, ali zaista ne mogu da navedem nijednu jedinu meru za koju mogu da kažem da je ok.

 

Čak je i Mile reagovao pre AV. Kasnilo se sa svim..a sada im se žuri da odrade izbore i odjednom pobeđujemo koronu ( to mi je juče rekao komšija koji je član SNS- "Pobeđujemo koronu"..

😎

dobra ideja za sutra, ...svetom se oriti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio i u mom kraju dobar odziv na percussion-event u 20:05. Lupali smo i supruga i ja, shvatio sam da su neke komšije, koje sam smatrao idiotima na pravoj strani (mada jednog, što mora perkusivnu podlogu da da iz utoke još uvek smatram idiotom, iako su (verovatno) ćorci u pitanju).

 

Mada nije to nekako ista stvar kao onomad kad smo malobrojnim komunjarama u kraju (tamo je baš carevala hardcore-opozicija) ometali drugi dnevnik. Komšija sa jedne strane je sa sinovima motkama i čekićima izvodio percussion-event na kontejneru, komšija sa druge strane izneo gitarsko pojačalo u baštu i, po nehumanom zvuku sudeći, puštao mačku da šeta po žicama, ja sam izneo razglas na terasu i puštao odabrana dela Diamande Galas (najčešće Wild Women with Steak Knives, gore i nehumanije mučenje od toga teško može da se nađe), ponekad industrial (rana dela SPK ili Laibach) a kad me nije mrzelo, lupao sam metalnu perkusiju sa samplera (i to očajno urađene semplove alata i metalnih predmeta po kući iz sopstvene proizvodnje). Bilo je to kreativno i zabavno iživljavanje nad jedinom "crvenom" zgradom na toj mikrolokaciji.

 

Hebiga, sad se ostarilo. Samo obično lupanje šerpi. A mlađe generacije nemaju nekako taj drive, ovo sve zvuči nekako suviše pristojno i mlako. Svejedno, SNS majmuni sigurno razumeju poruku.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Tamburinjo said:

 

Samo to gde si primetio da se basket igra nikad vise u poslednjih 15 godina?

I gde mi to treba da primetimo posto si napisao da se ne pravimo blesavi i slepi pa cenim po tom komentaru da je to po celoj Srbiji ne samo u tvom parku ispred solitera. Napisah da se u Beogradu igra nikad manje u poslednjih 30 godina i to garantujem. 

 

 

 

Kod mene u kraju od prosle sedmice svaki dan, verovatno sem vikenda, to nisam mogao da proverim 🙂, oba kosa puna i jos 5-6 ekipa redovno ceka. Uzeleli se ljudi svega, a jos sad kad nemas sporta na tv-u logicno da ce mnogo vise ljudi izaci na teren.

Edited by Romantik
Link to comment
Share on other sites

Quote

Iran: Umrlo više od 700 ljudi, metanolom se "lečili" od korone

20200411  fatemeh bahrami ä°ran Di018560079 previewFoto: Anadolija

Više od 700 ljudi umrlo je u Iranu od trovanja metanolom, za koji su pogrešno mislili da leči korona virus, saopštio je danas iranski zvaničnik.

 

Iransko Ministarstvo zdravlja je, međutim, objavilo da je manji broj ljudi umro, a savetnik u tom ministarstvu Hosein Hasanian razliku u brojkama objašnjava time što su, kako je naveo, pojedine žrtve trovanja alkoholom preminule izvan bolnice.

- Oko 200 ljudi je umrlo izvan bolnice - rekao je Hasanian za AP.

 

U Iranu se broj osoba koje su se otrovale alkoholom uvećao za deset puta u proteklih godinu dana, pokazuje izveštaj vlade te zemlje, koji je objavljen ranije ovog meseca.

Prema tom izveštaju, od trovanja alkoholom, u periodu između 20. februara i 7. aprila, 728 građana Irana je umrlo od trovanja alkoholom, dok je prošle godine taj broj iznosio 66.

 

Portparol iranskog Ministarstva zdravlja Kianuš Džahanpur rekao je da je 525 osoba preminulo od posledica toksičnog metanola od 20. februara, prenela je jedna državna televizija.

https://www.blic.rs/vesti/svet/iran-umrlo-vise-od-700-ljudi-metanolom-se-lecili-od-korone/27wjs18

 

:classic_blink:

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...