Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ova vajber grupa lekarima koji preporučuju ivermektin mi je bila zanimljiva jedno pola dana. Onda postane baš mučno.

 

Jbt, ljudi su jebeno nenoramlni i šta pišu (lekari) i šta traže (pacijenti). Šerovanje adresa nekih blacklisted apoteka koje prodaju ispod žita, gde može da se uzme, ko još prodaje, naručivanje iz inostranstva, deljenje "šeme" uzimanja leka. Ja jebeno ne verujem šta sam sve tamo video a oguglao sam na ludilo i treš. 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Tomiprunet said:

Znaci da je jedino resenje da se prestane svakodnevno bombardovanje gradjana vestima o koroni. 

 

Siroti mali pasivni gradjani kojima je neka visa sila uskratila mogucnost da svesno biraju da li ce, koliko, kako i gde da se informisu i donose kvalifikovane zakljucke. Uvek neko drugi kriv – puste li sudbe sužnjih! Nije lako biti rob sopstvenih ogranicenja. Vidim, upravo takvi najvise i vriskaju iz svog mentalnog zatvora o nekoj tobožnjoj slobodi odlucivanja o sopstvenom telu i tako taj antiintelektualni klot-frket.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, erwin said:

 

 

Na ovom mislim kad kažem da su ljudi umrli zbog korone.

 

Ono što je meni problem sada je što ovaj talas neće stati bez uvođenja mera jer se ljudi neće pelcovati. Sam navodiš da su i pelcovani prešli u avakse za treću dozu. Nama će TEK da umre ljudi. A očekujemo vrlo "lep" oktobar, uporediv sa prošlim decembrom. A žuraja se nastavlja u novembru i kasnije.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Oca danas zvali iz Doma zdravlja, kazu: "Od danas ispunjavate uslov da primite buster, imamo na raspolaganju Sinofarm, ako zelite dodjite". I on otisao. Racunamo da su za proslu Novu godinu prelezali Kovid, da su primili dve doze (isto Kinez), pa ce bilo koji buster uraditi posao. Ionako dole kod njih ni ranije nisu imali Fajzera na raspolaganju. Iskreno, ja sam skroz ok sa njegovom odlukom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja gluplje i neodgovornje ljude od ove nase usrane vlade sa sve preCednkom nisam video.N jebu oni zivu silu, ovde na Miseluku u NS nisu imali ni vodu...ima neki restoran blizu pa tamo i nestaje struje :)) 

 

Bicemo izucavani sto posto, nece deca sveta zeleti da uce o starom Rimu, veco ovoj vladi..koja gomila govana vlada nama a vladace bar jos 4-5godina to je vec sad sigurno.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ja gluplje i neodgovornje ljude od ove nase usrane vlade sa sve preCednkom nisam video.N jebu oni zivu silu, ovde na Miseluku u NS nisu imali ni vodu...ima neki restoran blizu pa tamo i nestaje struje :)) 

 

Bicemo izucavani sto posto, nece deca sveta zeleti da uce o starom Rimu, veco ovoj vladi..koja gomila govana vlada nama a vladace bar jos 4-5godina to je vec sad sigurno.

 

 

 

Kakav narod, takva  i vlast!

 

Nije ovih ca. 50 % nevakcinisanih palo s neba.... 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

Siroti mali pasivni gradjani kojima je neka visa sila uskratila mogucnost da svesno biraju da li ce, koliko, kako i gde da se informisu i donose kvalifikovane zakljucke. Uvek neko drugi kriv – puste li sudbe sužnjih! Nije lako biti rob sopstvenih ogranicenja. Vidim, upravo takvi najvise i vriskaju iz svog mentalnog zatvora o nekoj tobožnjoj slobodi odlucivanja o sopstvenom telu i tako taj antiintelektualni klot-frket.

 

Ne secam se da si tako "onomad" pisao o CNNu. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ja gluplje i neodgovornje ljude od ove nase usrane vlade sa sve preCednkom nisam video.N jebu oni zivu silu, ovde na Miseluku u NS nisu imali ni vodu...ima neki restoran blizu pa tamo i nestaje struje :)) 


U Nisu se na GAK trudnice i porodilje ne tusiraju vec nekih mesec dana, kako nema tople vode na tusevima. 
Jednog dana nisu imali so da im posole supu i pire pa se glavna sestra izvinjavala porodiljama

  • Like 2
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ridji said:


U Nisu se na GAK trudnice i porodilje ne tusiraju vec nekih mesec dana, kako nema tople vode na tusevima. 
Jednog dana nisu imali so da im posole supu i pire pa se glavna sestra izvinjavala porodiljama

Nesto mi oko tuseva govorila drugarica koja se sad porodila, ali zaboravih..verovatno slicno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Jeste

Edit-i Srbiji govorimo?

 

Hoću da kažem koliko je slabo interesovanje za vakcinu.

Imate onaj frizider? tj nosit cete sa vama po selima? 🙂

3 hours ago, Cyber said:

 

Siroti mali pasivni gradjani kojima je neka visa sila uskratila mogucnost da svesno biraju da li ce, koliko, kako i gde da se informisu i donose kvalifikovane zakljucke. Uvek neko drugi kriv – puste li sudbe sužnjih! Nije lako biti rob sopstvenih ogranicenja. Vidim, upravo takvi najvise i vriskaju iz svog mentalnog zatvora o nekoj tobožnjoj slobodi odlucivanja o sopstvenom telu i tako taj antiintelektualni klot-frket.

Znaci tebi vise odgovara antidepresiv i ivermektin :classic_biggrin: jer si odgovorio/la na moj post u vezi tog novog leka za covid.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fancy said:

 


Recimo ovako. Dao sam ti like na ovaj post jer se sa njim slažem i kao običan čovek i kao moderator. Dakle (ne, Helena, nije) nije prekršeno nijedno forumsko pravilo, što si lepo i sam objasnio. 
 

Ali, ja ne mogu sa njim da se složim kao zdravstveni radnik jer ona Hipokratova zakletva ipak ima neko značenje. Pretpostavljam da je i Helenu, koja je takođe zdravstveni radnik, to iziritiralo, pa je post, kao ipak malo preoštar, da ne bi izazivao dalje sukobe, obrisan. 
 

Btw, realna je mogućnost da lekari dođu u etičku situaciju i dilemu da biraju da li mesto na intenzivi ili u krajnjem slučaju krevet u bolnici daju mladom vakcinisanom ili mladom nevakcinisanom. Kako tad odlučiti? 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyber said:

 

Siroti mali pasivni gradjani kojima je neka visa sila uskratila mogucnost da svesno biraju da li ce, koliko, kako i gde da se informisu i donose kvalifikovane zakljucke.

 

Nemoj tako, imaju oni odlične izvore informacija: dr sc. med baba Savka, doc. dr komšinica Živka, prim. dr majstor Đole, prof. dr Žika Taxi, dr spec. frizerka Mica, mr sc. med Jeca kozmetičarka... ima tu dosta stručnjaka.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Eddard said:


Recimo ovako. Dao sam ti like na ovaj post jer se sa njim slažem i kao običan čovek i kao moderator. Dakle (ne, Helena, nije) nije prekršeno nijedno forumsko pravilo, što si lepo i sam objasnio. 
 

Ali, ja ne mogu sa njim da se složim kao zdravstveni radnik jer ona Hipokratova zakletva ipak ima neko značenje. Pretpostavljam da je i Helenu, koja je takođe zdravstveni radnik, to iziritiralo, pa je post, kao ipak malo preoštar, da ne bi izazivao dalje sukobe, obrisan. 
 

Btw, realna je mogućnost da lekari dođu u etičku situaciju i dilemu da biraju da li mesto na intenzivi ili u krajnjem slučaju krevet u bolnici daju mladom vakcinisanom ili mladom nevakcinisanom. Kako tad odlučiti? 

Sigurno si u pravu za ovo navedeno. Vi ljekari ste neki put bas u ekstremnoj situaciji da odlucujete direktno o zivotu i smrti, kao sto su poneki bili u ovo vrijeme korone ili u ratnim uslovima. Evo jedan primjer. Dvojica mojih kolega. Obojica imali probleme sa plucima ( pusenje najveci problem), obojica dosli dotle da mora da se uradi transplantacija, obojica gotovo istih godina a pluca za trnsplantaciju vrlo malo. Jedan je dobio nova pluca a drugi nije. Ovaj sa novim plucima je i dalje ziv (sa novim plu. 13 godina) a onaj drugi lezi na groblju vec 2 godine. Meni kao laiku jedina vidljiva razlika je da je vaj sto je ziv prestao odmah da pusi a ovaj drugi je dimio do zadnje minute. Moj zakljucak je bio da je neko procjenio da bi bilo bacanje tih raspolozivih pluca i obojica mrtvi za neko kratko vrijeme.Ovako jedan je ziv a drugi je sam sebe eliminisao da zivi dalje.

Link to comment
Share on other sites


Recimo ovako. Dao sam ti like na ovaj post jer se sa njim slažem i kao običan čovek i kao moderator. Dakle (ne, Helena, nije) nije prekršeno nijedno forumsko pravilo, što si lepo i sam objasnio. 
 
Ali, ja ne mogu sa njim da se složim kao zdravstveni radnik jer ona Hipokratova zakletva ipak ima neko značenje. Pretpostavljam da je i Helenu, koja je takođe zdravstveni radnik, to iziritiralo, pa je post, kao ipak malo preoštar, da ne bi izazivao dalje sukobe, obrisan. 
 
Btw, realna je mogućnost da lekari dođu u etičku situaciju i dilemu da biraju da li mesto na intenzivi ili u krajnjem slučaju krevet u bolnici daju mladom vakcinisanom ili mladom nevakcinisanom. Kako tad odlučiti? 

Ili u saobraćajnom udesu pijan čovek prođe na crveno i teško povredi sebe i nekog u drugim kolima koji je prolazio na zeleno. Koga ćeš da lečiš ako imaš samo jedan krevet?


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...