Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

14 hours ago, Eddard said:

 

Pa brate, lekari u Srbiji dele antibiotike gore nego ja brufen... Svako ko kaže dobar dan dobije panklav, a ako to kaže veoma ljubazno onda hemomicin... Za manje ljubazne palitreks. Indikacije niđe. Rezistencije svuda. 

Eto i u vezi toga se nisu pomakli ni milimetar u odnosu na pre 30 godina. Tada im je za sve bila terapija pentreksil i andol, a onda su se prebacili na amoksicilin i paracetamol za sve, i ne odustaju. Eto takvi stvaraju super viruse i bakterije i super šugu ima da stvore na kraju. Ja stvarno ne razumem kakvi su to ljudi. Pročitao jednu knjigu pre 40, 50 godina i uopšte ga ne zanima da pročita šta se desilo u međuvremenu. Strašno.

 

Lepo je jedan odavno napisao, citiram: "radnicka klasa nije nista procitala 30 godina, a u međuvremenu su se promenile i proizvodne snage, i proizvodni odnosi. Buvljak, stoko!"

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Numem IRL da bleklistujem... kako da mutujem coveka koji stoji preda mnom? 🙂

 

Salu na stranu, stvarno me zanima, nisam odavno citao detaljnije nista.

 

.

 

Naravno da ne treba nekog da blacklistujes...Svi se mi razlikujemo..

 

On moze da govori i istinu...ali razmisli, ako je 100% vakcinisano, koliki ce procenat umrlih iz njih biti vakcinisan...To su uglavnom stariji, s autoimunim bolestima itd..i ranije su oni cinili skoro 90% umrlih...toliki je sad i procenat vakcinisanih medju njima..

 

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Numem IRL da bleklistujem... kako da mutujem coveka koji stoji preda mnom? :)

 

Salu na stranu, stvarno me zanima, nisam odavno citao detaljnije nista.

Evo ti ovde npr:

 

https://www.danas.rs/svet/nevakcinisani-cine-cak-985-odsto-zrtava-korone-u-nemackoj/

 

"U poslednjih mesec dana 15 odsto simptomatskih zaraza otpada na cepljene, dok je 85 odsto zaraženih sa simptomima nevakcinisano. Kod onih koji završe na bolničkom lečenju nevakcinisani čine oko 92 odsto, a na stanicama intenzivne nege i respiratorima čak 99,2 odsto od februara do danas."

 

"Od početka februara, kada je vakcinacija u Nemačkoj uzela maha, u vezu sa koronom se dovodi smrt 335 osoba koje su bile potpuno vakcinisane. To je svega 1,5 odsto svih smrtnih slučajeva u vezi sa koronom, saopštio je u petak Institut „Robert Koh“. Ostalih 98,5 odsto smrtnih slučajeva pogodili su nevakcinisane.

 

Istraživače posebno raduje što je u poslednjih šest meseci jedna jedina osoba mlađa od šezdeset godina umrla od korone, a da je bila vakcinisana."

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Hugo Punch said:

Ljudi, ne pratim previse u zadnjih tri meseca, pa da pitam. Kakva je smrtnost vakcinisanih u odnosu na nevakcinisane. Neki lik mi juce pisao da su skoro svi umrli vakcinisani. Jel to glupost ili ima neke istine?

Čista glupost ili pakost nekog antivaxera. Situacija je zapravo obrnuta. procenti se razlikuju, ali velika većina novih teških i smrtnih slučajeva su nevakcinisani.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, attolini said:

Nravno da ne treba nekog da blacklistujes...Svi se mi razlikujemo..

More ko im klati koske. Mozda se razlikujemo po tome ko koju boju voli i slicno, ali ako se razlikujemo po tome da neko tvrdi kako je jedan plus jedan tri, takav neka se obrati psihijatru, ako hoće.

 

Ako neće njegov problem, ali normalni ne moraju da trose energiju i vreme slucajuci buncanja ludaka koja su pročitali na zidu klozeta, a te drustvene mreze su postale upravo to, i tamo je izgleda 99% sadrzaja ono sto se nekad pisalo po zidovima u klozetima

 

A kako se blacklistuje u RL? Kao jedan što kad ode da poseti oca, koji je od onih otadžbinoljuba tradicionalista patrijarhalnih patrijota koji samo ume da kenja, poslednja nekultura, iako ovaj ima 60 godina, ako taj otac ne prica o vremenu isl, i ako samo jednu reč kaže kako bi se prirodno ponašao, ovaj ustane i bez reči ode, pa posle ne dolazi mesec dana. I to opet dodje zato sto mu je ovaj otac, a kod nekoga sa kime nema te prisilne veze ne dođe vise nikad. Ko neće da se samo okrene i bez reči ode moze da kaze da ga upravo priteralo, pa mora da ide :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Akiro said:

Neki lik mi juce pisao da su skoro svi umrli vakcinisani. Jel to glupost ili ima neke istine?

 

Mozda je hteo da kaze da su svi vakcinsani koji su umrli bili zapravo vakcinisani. Tu se slazem za likom. Takodje je izvesno da ce smrtnost medju vakcinisanima pre ili kasnije biti 100%.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

More ko im klati koske. Mozda se razlikujemo po tome ko koju boju voli i slicno, ali ako se razlikujemo po tome da neko tvrdi kako je jedan plus jedan tri, takav neka se obrati psihijatru, ako hoće.

 

Ako neće njegov problem, ali normalni ne moraju da trose energiju i vreme slucajuci buncanja ludaka koja su pročitali na zidu klozeta, a te drustvene mreze su postale upravo to, i tamo je izgleda 99% sadrzaja ono sto se nekad pisalo po zidovima u klozetima

 

A kako se blacklistuje u RL? Kao jedan što kad ode da poseti oca, koji je od onih otadžbinoljuba tradicionalista patrijarhalnih patrijota koji samo ume da kenja, poslednja nekultura, iako ovaj ima 60 godina, ako taj otac ne prica o vremenu isl, i ako samo jednu reč kaže kako bi se prirodno ponašao, ovaj ustane i bez reči ode, pa posle ne dolazi mesec dana. I to opet dodje zato sto mu je ovaj otac, a kod nekoga sa kime nema te prisilne veze ne dođe vise nikad. Ko neće da se samo okrene i bez reči ode moze da kaze da ga upravo priteralo, pa mora da ide :lol_2:

 

.

 

Mogu da ponovim da se mi svi razlikujemo..jedino ce nam grobovi svima biti isti......To o cemu ti pises je karta u jednom pravcu za usamljenost...

 

Vecina ljudi koju ti prikazujes kao poslednju nekulturu, mogu da imaju takav stav , ako uopste imaju stav, iz milion razloga...jedan od njih je i nezainteresovanost, zivot koji tece dalje bez obzira kovid itd itd..

 

Uostalom evo kako to izgleda tamo gde je po tvojim stavovima  nema  "onih otadžbinoljuba tradicionalista patrijarhalnih patrijota"...procenti po nivou obrazovanja u US onih koji "oklevaju " sa vakcinacijom...

 

 

Najveci procenat onih koji oklevaju s vakcinom je medju najobrazovanijim delom drustva, PhD ..23,9 %...

 

 

The association between hesitancy and education level followed a U-shaped curve with the 143 lowest hesitancy among those with a master’s degree (RR=0.75 [95% CI 0.72-0.78] and the 144 highest hesitancy among those with a PhD (RR=2.16 [95%CI 2.05-2.28]) or ≤high school 145 education(RR=1.88 [95%CI 1.83-1.93]) versus a bachelor’s degree.

 

 

.


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prelezalo 3.5 miliona? Teško.
Drugo, imaš puno ljudi koji su prelezali a primili i vakcinu pa ne možeš da sabiraš ta dva skupa.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk



Po mojoj proceni 80% je prelezalo i vakcinisano. Sta bi onda znacilo da ovih 98% po bolnicama ne vakcinisanih trebalo da znaci? 98% od ovih 20% ili i od ovih koji su prelezali? Ako i od ovih koji su prelezali onda ne verujem tim brojkama jer su antitela koja su prirodna bolja, tj stite vise od ovih koji su vakcinisani, pogotovo fajzerom ( mislim na delta soj virusa)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, handys said:

 

Mozda je hteo da kaze da su svi vakcinsani koji su umrli bili zapravo vakcinisani. Tu se slazem za likom. Takodje je izvesno da ce smrtnost medju vakcinisanima pre ili kasnije biti 100%.

Pogrešno si kvotovao, ja sam na to pitanje odgovarao, ne ga postavio. Čisto preciznosti radi.

Link to comment
Share on other sites

Na jednom susjednom portalu pisu o situaciji u Izraelu, i zanimljiv je ovaj podatak, kad pocnu s argumentom koliko je vec vakcinisanih u Izraelu, a opet imaju skok brojki:

 

"U Izraelu, zemlji s 9.4 milijuna stanovnika, gotovo 59 posto ljudi primilo je dvije doze. 
Izrael nudi treću dozu cjepiva svima od 12. godine života, ali imunitet krda teško je dostižan s oko 2.13 milijuna djece mlađe od 12 godina koja se mogu cijepiti samo u iznimnim slučajevima
. "

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Tomiprunet said:


Po mojoj proceni 80% je prelezalo i vakcinisano. Sta bi onda znacilo da ovih 98% po bolnicama ne vakcinisanih trebalo da znaci? 98% od ovih 20% ili i od ovih koji su prelezali? Ako i od ovih koji su prelezali onda ne verujem tim brojkama jer su antitela koja su prirodna bolja, tj stite vise od ovih koji su vakcinisani, pogotovo fajzerom ( mislim na delta soj virusa)

 

98% od ovih u bolnicama nisu primili vakcinu. Da crtam (za vas sa jeftinijim ulaznicama): od 100 ljudi koji leže u bolnici, njih 98 nije primilo vakcinu a 2 jesu.

 

Još preciznije, od 1023 koliko ih je juče bilo u bolnici, 1003 nije primilo vakcinu.

  • Like 3
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

  98% od ovih u bolnicama nisu primili vakcinu. Da crtam (za vas sa jeftinijim ulaznicama): od 100 ljudi koji leže u bolnici, njih 98 nije primilo vakcinu a 2 jesu.

 

Još preciznije, od 1023 koliko ih je juče bilo u bolnici, 1003 nije primilo vakcinu.

 

Da li su prelezali? Ne juce, vec ranije.

Ako nije jasno pitanje ,da pojasnim.

Od tih koji su u bolnici juce a nisu vakcinisani, koliko ih je prelezalo covid?

Link to comment
Share on other sites

Danas opet bio u kovid ambulanti da se testiram. Antigenski test: Negativan kao što sam i očekivao. Ispred kovid ambulante jedno trećina ljudi u odnosu na mart mesec kad sam bio prvi put. Pričao sa ljudima ispred i većina je došla od nekud sa odmora. Dosta ih je bilo porodično. Ove što sam pitao su bili na moru u Crnoj Gori, Turskoj i Hrvatskoj. Jedna devojka koja je bila sama me je malo izbacila iz koloseka i uverenja da sam negativan (Tada sam još čekao na rezultat) kad nam je ispričala da je u septembru prošle godine imala obostranu upalu pluća i bila u bolnici. Krajem februara se vakcinisala (Nisam je pitao koja vakcina) i sad je ponovo pozitivna. Doduše simptomi su joj dosta blaži, kao obična prehlada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, attolini said:

 

.

 

Mogu da ponovim da se mi svi razlikujemo..jedino ce nam grobovi svima biti isti......To o cemu ti pises je karta u jednom pravcu za usamljenost...

 

Vecina ljudi koju ti prikazujes kao poslednju nekulturu, mogu da imaju takav stav , ako uopste imaju stav, iz milion razloga...jedan od njih je i nezainteresovanost, zivot koji tece dalje bez obzira kovid itd itd..

 

Uostalom evo kako to izgleda tamo gde je po tvojim stavovima  nema  "onih otadžbinoljuba tradicionalista patrijarhalnih patrijota"...procenti po nivou obrazovanja u US onih koji "oklevaju " sa vakcinacijom...

 

 

Najveci procenat onih koji oklevaju s vakcinom je medju najobrazovanijim delom drustva, PhD ..23,9 %...

 

 

The association between hesitancy and education level followed a U-shaped curve with the 143 lowest hesitancy among those with a master’s degree (RR=0.75 [95% CI 0.72-0.78] and the 144 highest hesitancy among those with a PhD (RR=2.16 [95%CI 2.05-2.28]) or ≤high school 145 education(RR=1.88 [95%CI 1.83-1.93]) versus a bachelor’s degree.

 

 

.


 

Eh, jedno je kad bi neko radije bio sam nego da se druži, posebno sa ovakvima iz priče, a drugo je kad je neko usamljen. Što bi rek'o Bukovski, "Bilo je trenutaka kad sam se osećao odvratno i pomišljao na samoubistvo, ali nikad nisam mislio da bi me prisustvo drugih ljudi izlečilo od toga". Ili Ted Bandi "Nisam znao šta tera ljude da sklapaju prijateljstva. Nisam znao šta ih čini privlačnim jedni drugima. Nisam znao šta leži u osnovi socijalne interakcije."

 

A nisam ovo napisao "poslednja nekultura" za ove antivakcinaše, mada jeste i to, tako se ponasati, to je nekultura, nego za ove "roditelje" i sličnu gamad koji nikad nisu imali ni jednu lepu reč ni za koga, i jedino što su ikada znali je da kenjaju ljudima kako ništa što urade ne valja. Takvima treba na vreme kuvati kafu sa antifrizom :lol_2:

 

Za ove doktore, zanimljiva bi bila statistika da vidimo iz cega su im ti doktorati, ovako je nerazumljivo i prilicno nista ne znaci taj podatak. Plus, to sto je neko doktor ne znaci da nije budala. Evo, bar ovde ima koliko hoces tih doktora koji su kompletni idioti, eno puni mediji. U stvari ovde kad se neki doktor nauka oglasi u medijima, postoji 99% šanse da je teska budaletina. Narocito ovi koji pisu kolumne. Među tim doktorima kolumnistima ih ima možda tri ili četiri koji nisu idioti, ovo ostalo ubi boze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdravi sa Sitonije :classic_smile: Maske se nose u prodavnicama, osoblje po ugostiteljskim objektima na 80%, Lidl ima i semafor kad moze da se udje u radnju. Muzike po plazama i lokalima ima, ali zivu svirku nisam cula. Na Evzoniju sem pasosa nista nisu gledali. Danas sam prvi put posle 5 dana usla na topik, cisto da znam sta me ceka od ponedeljka. 

  • Like 4
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Odlukom Skupštine Beograda zabranjuje se emitovanje muzike u baštama ugostiteljskih objekata na teritoriji grada Beograda radnim danima posle 22 sata i petkom i subotom posle 23 sata, izuzev u turističkim zonama - Skadarliji, na Adi Ciganliji i priobalju Save i Dunava.

 

 

o0A.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

Pozdravi sa Sitonije :classic_smile: Maske se nose u prodavnicama, osoblje po ugostiteljskim objektima na 80%, Lidl ima i semafor kad moze da se udje u radnju. Muzike po plazama i lokalima ima, ali zivu svirku nisam cula. Na Evzoniju sem pasosa nista nisu gledali. Danas sam prvi put posle 5 dana usla na topik, cisto da znam sta me ceka od ponedeljka. 

Pozdrav za Nikiti :classic_cool:

 

Dve godine zaredom, 2017 i 2018 sam bio na Sitoniji u Sartiju sa porodicom i obišao je uzduž i popreko. Malo je reći da smo svi bili oduševljeni. Ako si u mogućnosti da obilaziš plaže obavezno na Lagonisi :smiley2:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...