Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, implant said:

 

Kako znaš da će doći i to baš početkom Maja, odakle ti ta informacija?

 

Za pranje ruku, jel' se zezaš ili si ozbiljan?

Predvidjam. Planira se otvaranje krajem Aprila pa predvidjam da ce se novi soj pojaviti tako negde u to vreme. Isto kao i ovaj UK soj se pojavio negde sa prvim vakcinama.

 

Kako mislis dal se zezam za pranje ruku? Perem ruke napisao sam. 

Ne vidim razlog da perem ruke sapunom posle pisanja. Splovilo mi je najcistiji deo tela, pored toga urin je i sterilan.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tomiprunet said:

Predvidjam. Planira se otvaranje krajem Aprila pa predvidjam da ce se novi soj pojaviti tako negde u to vreme. Isto kao i ovaj UK soj se pojavio negde sa prvim vakcinama.

 

Kako mislis dal se zezam za pranje ruku? Perem ruke napisao sam. 

Ne vidim razlog da perem ruke sapunom posle pisanja. Splovilo mi je najcistiji deo tela, pored toga urin je i sterilan.

A tad se nedje i ti dovlacis amo.:lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Laki21 said:

Što bi se reklo, slika govori sama za sebe;

 

TNCafQM.png

 

Sa malim zakašnjenjem se dešava ono što sam iskreno očekivao oko 1.3. gledajući brojke vakcinisanih. A bio je ipak veoma visok priras novozaraženih i u prve dve nedelje marta.

 

Ima i dalje doza opreza vezana za podatke: izbori su im sutra. Ma koliko ondašnji političari ne bili ovdašnji, ipak je za predizbornu kampanju lepo da je zemlja otvorena a virus pobeđen.

U tom smislu je vrlo lepo i da ide vest da su korona odeljenja zatvorena.

 

Apsolutno nisam sklon da verujem da vakcina nije pomogla ovome, ali ipak treba imati u vidu i donedavni lockdown i skorašnje izbore. Za konačnu potvrdu bih ostavio dozu opreza i da vidimo šta će biti u naredne 2-3 nedelje...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još nisam primila vakcinu, nadam se da ću uskoro. I stavila sam Sinopharm, onako kako mi je preporučila prijateljica koja je lekar.

 

Ne planiram da radim antitela u skorije vreme, tj 3-4 nedelje posle vakcine. Čitala sam dosta o stvaranju antitela. Svako od nas je različit i imamo različit imunitet.

 

Neko će imati veliki broj antitela 15-30 dana posle vakcinacije, a neko kasnije.

 

Usput, šokirana sam zbog svih protesta protiv mera i šokirana sam kada sam videla kolo oko spomenika Stefanu Nemanji. 

 

Plašim se da ćemo zbog takvih neodgovornih ljudi i novu 2022. dočekati sa maskama i koronom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Još nisam primila vakcinu, nadam se da ću uskoro. I stavila sam Sinopharm, onako kako mi je preporučila prijateljica koja je lekar.

 

Ne planiram da radim antitela u skorije vreme, tj 3-4 nedelje posle vakcine. Čitala sam dosta o stvaranju antitela. Svako od nas je različit i imamo različit imunitet.

 

Neko će imati veliki broj antitela 15-30 dana posle vakcinacije, a neko kasnije.

 

Usput, šokirana sam zbog svih protesta protiv mera i šokirana sam kada sam videla kolo oko spomenika Stefanu Nemanji. 

 

Plašim se da ćemo zbog takvih neodgovornih ljudi i novu 2022. dočekati sa maskama i koronom.

Mi se zabrinuli nema te nikako 🙂 Ja već pomislio da čekaš u redu za vakcinu!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, shonke said:

Koliko godina imaš?

 

 

 

 

Ovo mi liči na fazu 3 kliničkih ispitivanja, kad pola dobije slanu vodicu...

 

Faza 3 se ne obavlja na stotinama hiljada ljudi; ovo bi jedino mogla biti faza 4 i u toj fazi nema placeba

 

Tako je po ICH GCP.... E sad, da li je ovo "desperate times require desperate measures", pa je u ratu i pandemiji sve dozvoljeno... Ne verujem...

 

6 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Ovo kod nas moze jedino da bude cetvrta faza.

 

Koju god vakcinu da primimo, niko ne garantuje da apsolutno-apsolutno-apsolutno necemo zakaciti virus, mislim da je to odavno apsolvirano.

 

Bas tako, o tome pisemo stalno!

 

Poenta je kakav oblik bolesti ce vakcinisan imati - ako ce to biti neka blaga trmperatura, odlicno, znaci da vakcina radi posao

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Ovo kod nas moze jedino da bude cetvrta faza.

 

Koju god vakcinu da primimo, niko ne garantuje da apsolutno-apsolutno-apsolutno necemo zakaciti virus, mislim da je to odavno apsolvirano.

 

31 minutes ago, Sunshine State said:

 

Faza 3 se ne obavlja na stotinama hiljada ljudi; ovo bi jedino mogla biti faza 4 i u toj fazi nema placeba

 

Tako je po ICH GCP.... E sad, da li je ovo "desperate times require desperate measures", pa je u ratu i pandemiji sve dozvoljeno... Ne verujem...

 

 

Bas tako, o tome pisemo stalno!

 

Poenta je kakav oblik bolesti ce vakcinisan imati - ako ce to biti neka blaga trmperatura, odlicno, znaci da vakcina radi posao

 

 

U bre al ste skočili odma'

 

Znam sve o tome, zato sam napisao "liči".

 

"exkulirajte" malo. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...