Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

18 minutes ago, ivana23 said:

 Juče je objavljeno da su zaražena 803 radnika u fabrici za obradu mesa kompanije Tenis u mestu Reda-Vajdenbrik u saveznoj državi Severna Rajna - Vestfalija. 

 

  Danas je broj radnika zaraženih koronavirusom u klanici na severozapadu Nemačke povećan je na 1.029, objavile su vlasti.

 

http://rs.n1info.com/Svet/a611978/Broj-zarazenih-radnika-u-klanici-Tenis-u-Nemackoj-povecan-na-1.029.html

 

 

Cuti, dobro da nije takva situacija u Tenisovom pogonu u Srbiji...A da, tog pogona i nema, ok onda.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Klotzen said:

Povodom žarišta u Kragujevcu odlučeno je da se hitno sastane krizni štab i razmotri opcije. Ali posle izbora, hitni sastanak će biti u ponedeljak 🙂

 

Zariste u Kragujevcu postoji samo zbog slanja ljudi iz Novog Pazara u nasu bolnicu. Ali kada bi to priznali, onda bi morali da priznaju da tamo situacija nije pod kontrolom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Zbog cega? 

 

u poslednja dva dana citam ovde, 7000 zarazeni u Nemackoj, virus donesen iz Srbije. Evo gore imas u Osijeku virus donesen iz Srbije. Ne znam sta drugo moze biti sem da drzava smisljeno salje gradjane po EU da sire virus. 😇

 

59 minutes ago, ivana23 said:

 Juče je objavljeno da su zaražena 803 radnika u fabrici za obradu mesa kompanije Tenis u mestu Reda-Vajdenbrik u saveznoj državi Severna Rajna - Vestfalija. 

 

  Danas je broj radnika zaraženih koronavirusom u klanici na severozapadu Nemačke povećan je na 1.029, objavile su vlasti.

 

http://rs.n1info.com/Svet/a611978/Broj-zarazenih-radnika-u-klanici-Tenis-u-Nemackoj-povecan-na-1.029.html

 

Radnici su uglavnom iz Rumunije i Bugarske (ne pominje se Srbija)

Link to comment
Share on other sites

Posle 20k na derbiju, sada opet 18k na okupu. Nama apsolutno nema pomoći. Još u fudbalu najgora varijanta, toliko se deru i urlaju da kapljice fino iz desetog dobace do prvog reda (možda malo iskarikirano, ali dobace dobrano u takvim uslovima). Na to još grljenje, ljubljenje i ostalo karakteristično za neke masovne sportove, zbog čega moja supruga izjavljuje da jedva još ima straight muškaraca kad god vidi navijače a i sportiste, posebno fudbalere, na delu.

 

Da nam je neko platio , ne bi tako uspešno širili virus. I molim dežurne branitelje srpske "časti" da ne dave sa time šta su tifozi prekjuče ili neki drugi uradili. Oni nas ne ugrožavaju neposredno a ovi, da ne kažem šta, i oni, koji su im to zbog izbora dopustili, nas direktno ugrožavaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Akiro said:

Na to još grljenje, ljubljenje i ostalo karakteristično za neke masovne sportove, zbog čega moja supruga izjavljuje da jedva još ima straight muškaraca kad god vidi navijače a i sportiste, posebno fudbalere, na delu.

 

Pa ne mora da znaci, ja sam se na primer vise puta bas slatko izljubio i izgrlio (onako prijateljski) sa navijacicama (posebno mi je u secanju utakmica sa Liverpulom), a kad neki bajca sedi/stoji pored mene nesto i nemam interesovanja za takav ritual.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Pa ne mora da znaci, ja sam se na primer vise puta bas slatko izljubio i izgrlio (onako prijateljski) sa navijacicama (posebno mi je u secanju utakmica sa Liverpulom), a kad neki bajca sedi/stoji pored mene nesto i nemam interesovanja za takav ritual.

 

Hehe, ti si spas čovečanstva po tom pitanju. Ali se i na taj način prenosi sve i svašta. Čak i više, ako si uspešan.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Akiro said:

 

Hehe, ti si spas čovečanstva po tom pitanju. Ali se i na taj način prenosi sve i svašta. Čak i više, ako si uspešan.

 

Nista od toga, taman posla, Gospodja bi me obesila za skrotum.

 

 

Inace ne vredi vise ni pricati, Institut Robert Koh je izbacio listu zemalja da povisenim rizikom od infekcije koronavirusom, na listi je 131 zemlja, uglavnom su zemlje van Evrope - ali tu je naravno i Srbija. Tu je naravno i nase drustvance- BiH, Severna Makedonija, Albanija, Kosovo.

 

 

Pored balkanskih država, Robert Koh institut još je kao rizične iz Evrope označio Švedsku, Tursku, Albaniju, Belorusiju, Rusiju, Ukrajinu, Moldaviju i Kazahstan, dok ostala mjesta, njih preko 100 na listi, zauzimaju područja van kontinenta.

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wwww said:

ne.  niste pisali ovde na temi :classic_biggrin:

Najavljivao je izvestan dolazak Tenisa pre 3-4 godine, grandiozno kako samo on to zna ali kao i obicno od tih najava nista :classic_biggrin: zato nam je interesantna fabrika, ne sto sumnjice radnike iz Istocne Evrope. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zoe Bg said:

Najavljivao je izvestan dolazak Tenisa pre 3-4 godine, grandiozno kako samo on to zna ali kao i obicno od tih najava nista :classic_biggrin: zato nam je interesantna fabrika, ne sto sumnjice radnike iz Istocne Evrope. 

Ahaaaa, mislis na firmu Tönnies! (Ja se pitam kakve sad sve ovo veze ima s tenisom🎾 (sport).)

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Akiro said:

Off topic, gledajući zadnjih par strana unazad i pojedine upise novijih članova nekako mi ozbiljno nedostaju neke "mane" starog foruma i Kinik i ekipa. Off topic off.

Meni se više sviđa ova varijanta, više diskusije i manje prepucavanja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Green23 said:

Šuška se da će od 01.07. biti vraćene neke mere

 

Pa logično je da vrate ako se ovako nastavi. Samo je problem što im je na raspolaganju baš mala lepeza mera. Zabrana javnih skupova svakako (posebno ako se desi nešto oko Kosova pa mu narod ne treba na ulici), ograničavanje broja ljudi u zatvorenom i obavezno nošenje maski u zatvorenom. Za sve preko toga bih se jako začudio. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je istina ono što priča Radio Mileva da će 27. u Njujorku da ga pritisnu i ne puštaju dok ne potpiše priznanje Kosova, eto par dana pre "zbog korone" zabrane javnih skupova, a možda i policijski čas preko noći. Ne sme da dozvoli posle tog dana bilo kakve javne proteste sve dok preko RTS, Pinka i Informera ne ispere mozak svojima da je to u stvari velika pobeda Srbije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Stiletto said:

Ako je istina ono što priča Radio Mileva da će 27. u Njujorku da ga pritisnu i ne puštaju dok ne potpiše priznanje Kosova, eto par dana pre "zbog korone" zabrane javnih skupova, a možda i policijski čas preko noći. Ne sme da dozvoli posle tog dana bilo kakve javne proteste sve dok preko RTS, Pinka i Informera ne ispere mozak svojima da je to u stvari velika pobeda Srbije.

 

Formalno će ograničiti javne skupove ali je već završio da mu jedini koji mogu da prave sranje ne izađu na ulice. To je već rešio time što je pustio derbi i juče proslavu titule Dilejama sever. Ostaće kući i gledaće Žikinu šarenicu kao što rade na svakoj gej paradi npr. od kada je na vlasti. Em nema korone em bilmezi kući. Win win. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2020 at 9:07 PM, Cyber said:

 

U famoznoj Svedskoj se operacije otkazuju od pocetka epidemije.

Otkazano  je 44 000 operacija (60-80% zakazanih termina, zavisno od sreza).

157 000 ljudi stoji u redu za neku operaciju. Pre epidemije je u redu za operaciju bilo 113 000 ljudi. To je  dugogodisnji problem. 

Taman da sutra nestane covid-19, sa ovim je nemoguce izaci na kraj u dogledno doba. Kapacitet za to ne postoji. 

 

 

Jasno je da mnogi zdravstveni sistemi imaju problema zbog korone. Ono što me je u pojavi o kojoj sam pisao posebno iznerviralo je taj sistemski poganluk od strane zdravstva - ako imaš koronu neću da te lečim, ali ako nemaš a dođeš u bolnicu - prekrsti se, jer možda ćeš da je zakačiš upravo od zdravstvenih radnika koji su izabrali da se ne testiraju. A onda opet neću da te lečim.

 

A to oko otkazivanja operacija je opet bila samo poslednica trulosti organizacije zdravstvenog sistema. U pitanju su rutinske, svakodnevne operacije za koje nema listi čekanja niti drugog razloga da se odlažu. Jedini razlog - nedostatak rukavica.

 

Kad sam kod rukavica, u vreme kada smo sa tevea bili zatrpani milijardama obezbeđenih maski i rukavica, u borskoj bolnici je svaka smena morala da potpiše da je dobila potreban broj zaštitnih sredstava, a u praksi su dobijali dva puta manje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

Ako je istina ono što priča Radio Mileva da će 27. u Njujorku da ga pritisnu i ne puštaju dok ne potpiše priznanje Kosova, eto par dana pre "zbog korone" zabrane javnih skupova, a možda i policijski čas preko noći. Ne sme da dozvoli posle tog dana bilo kakve javne proteste sve dok preko RTS, Pinka i Informera ne ispere mozak svojima da je to u stvari velika pobeda Srbije.

 

Ako to bude razlog da se uvede vanredno stanje onda podrzavam 1000000%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, McLeod said:

Sto mora bilo sta da prica? On je rekao sve sto treba odavno.

 

 

Od tebe kao coveka koji se svako malo poziva na Nusica i Domanovica i kritikuje mentalitet zaslepljenog naroda, ocekivao bih barem malo manje idolopoklonstva.

 

 

Kriminalac koga drzis na avataru, zajedno sa jos par ljudi iz medicinske struke svesno ucestvuje u zlocinackom poduhvatu prikrivanja stvarnog broja obolelih od Covd 19 

u Srbiji. I ne samo da cuti nego je ko kurva pobegao na odmor.

Ne sumnjam da ce se oglasiti posle izbora jednom KZS punom fraza iz ves masine, sve je pod kontrolom, izbori nisu doveli do skoka zarazenih, narod je kriv sto se ne pridrzava jasno utvrdjenih mera koje smo promenili 43 puta za poslednjih mesec dana, derbi i Djokovic su u redu pridrzavali su se mera, prci put cuje za zarzene na Pinku i u rijalitiju, virus oslabio... 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

On pojašnjava da je dobro imati tiho prokužavanje, mada ne kod celokupne populacije. Ono što nije dobro je masovno obolevanje u jednom danu zbog prisustva određenim događajima.

- Tiho prokužavanje je dobro u određenim kolektivima jer tako povećavamo nivo kolektivnog imuniteta, da bismo imali imunitet na jesen, kada se opet očekuje više teških slučajeva- ističe direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine.

"NA JESEN MOGUĆI KARANTIN I SAMOIZOLACIJA" Dr Petrović: Na veći broj zaraženih od korona virusa u junu uticalo je i VREME

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Tamburinjo said:

 

 

Od tebe kao coveka koji se svako malo poziva na Nusica i Domanovica i kritikuje mentalitet zaslepljenog naroda, ocekivao bih barem malo manje idolopoklonstva.

 

 

Kriminalac koga drzis na avataru, zajedno sa jos par ljudi iz medicinske struke svesno ucestvuje u zlocinackom poduhvatu prikrivanja stvarnog broja obolelih od Covd 19 

u Srbiji. I ne samo da cuti nego je ko kurva pobegao na odmor.

Ne sumnjam da ce se oglasiti posle izbora jednom KZS punom fraza iz ves masine, sve je pod kontrolom, izbori nisu doveli do skoka zarazenih, narod je kriv sto se ne pridrzava jasno utvrdjenih mera koje smo promenili 43 puta za poslednjih mesec dana, derbi i Djokovic su u redu pridrzavali su se mera, prci put cuje za zarzene na Pinku i u rijalitiju, virus oslabio... 

Sto da ne ode na odmor covek, otišao je u jedinom mogucem trenutku, trenutku zatisja. Jedan je covek koji moze bez odmora osam godina. Sto se njega lično tice, sve je uradio kako treba. A to sto ce maliciozni da ga napadaju, na to ne treba da se obazire.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Sto da ne ode na odmor covek, otišao je u jedinom mogucem trenutku, trenutku zatisja.  Sto se njega lično tice, sve je uradio kako treba. A to sto ce maliciozni da ga napadaju, na to ne treba da se obazire.

 

Zvuci kao nesto sto bi prosecan SNS birac rekao za vrhovnog komandanta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...