Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Koliko sam shvatila Siner je izvisio za Torino i definitivno. Ima li šanse da upadne kao zamena?

Italijani sigurno nisu očekivali da ove godine nemaju domaćeg igrača u Torinu. Žao mi Sinera ali u neku ruku je i karma za njihov TS, posle onakvog ponašanja prema Sepiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno je Rafa iza Alkarasa tačno 1000 poena, sada ću navesti moguće opcije u kojim bi Nadal mogao da postane YE#1.

 

S obzirom da Alkaras i dalje nije ispao u Parizu, šanse su mu dosta veće! U slučaju istog broja bodova, čini mi se da onda nastupa pravilo veći broj bodova na slemovima, ispravite me ako sam pogrešio, a tu Rafa ima prednost.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rafa može postati prvi ako dođe u finale Torina bez poraza, a Alkaras ne pobedi više ni jedan meč do kraja sezone.

 

Osvoji titulu sa jednim porazom, a Alkaras ne ostvari bilo koje dve pobede do kraja sezone.

Osvoji titulu bez poraza, a Alkaras ne ostvari bilo koje tri pobede do kraja sezone.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za kraj godine!

 

Nisam siguran da li može Novak do još nekog slema u karijeri, ali mislim da bi osvajanjem još jednog slema sledeće sezone opet došao do prvog mesta, jer je on od perioda posle USO do kraja sezone uzeo 2850 poena!

 

wat8i34cd71a1.jpg?width=640&crop=smart&a

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dracarys said:

Za kraj godine!

 

Nisam siguran da li može Novak do još nekog slema u karijeri, ali mislim da bi osvajanjem još jednog slema sledeće sezone opet došao do prvog mesta, jer je on od perioda posle USO do kraja sezone uzeo 2850 poena!

 

wat8i34cd71a1.jpg?width=640&crop=smart&a

Novak može do prvog mesta već u Australiji, ako osvoji a ostali podbace. No?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pangea said:

Novak može do prvog mesta već u Australiji, ako osvoji a ostali podbace. No?

Teško, jer Alkaras brani u Australiji samo 90 poena, što je realno ništa, dovoljne su mu dve pobede protiv nekih luzera na startu da otkloni sve sumnje u vezi Novakovog prvog mesta. Najrealnije je da posle WB-a dođe do prvog mesta, ako bude igrao jesen u Americi, onda 100% dolazi do prvog mesta. 

 

Alkarasa zeza to što apsolutno ništa nije uradio posle osvojenog USO, jer ima samo 360 poena, naspram Novakovih 2850.

 

 

 

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rud je ono... Šta znam. Ako je generalni trend da se produžavaju karijere i kasnije sazreva kao igrač, bolje bi mu bilo da je to i kod njega slučaj: Tj da najbolje od njega tek predstoji, jer za nekog od 24 god, ovo za sada je... MEH. Uz obaveznu napomenu da je ovakvo moje gledište iskrivljeno zbog Big Three bias-a, svejedno ne mogu da promenim utisak - Ima 9 titula u 250 kategoriji, i od toga je jedna na tvrdoj podlozi. A u sva 4 finala većih turnira u kojima je bio - Osvojen jedan set. Verujem da ne preterujem kad kažem da blago rečeno ne obećava. (Da se ne sprdam sad bezveze oko toga)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to zavisi od očekivanja. Što se kaže da su mu dali na početku sezone mogućnost za ovakve rezultate i treće mesto na kraju godine, bilo bi potpisujem odma'. Ali ruku na srce svako od tih finala izgubio je od objektivno boljih igrača, mogao je uzeti koji set više ali konačni ishod nije dolazio u pitanje. Kad se našao u velikim finalima toliko puta neće biti da mu se svaki put slučajno poklopilo, nešto je valjda radio kako treba. E sad, ako nije od onih igrača koji mogu da naprave iskorak i podignu igru na viši nivo, ako će uvek, ili bar uglavnom, gubiti i pobeđivati po očekivanju, nije ni to tako strašno, uvek je bilo takvih igrača u vrhu.

Ja volim nespektakularne radnike tipa Ferera i Ruda. Ono što me mnogo više nervira su ovi tipa Kirgiosa ili raznih Rusa, kojima se potencijal vidi iz aviona a sami sebi stoje na putu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...